Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 11:08
 
20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde bir ilk!
Karadeniz’den senfonik dalgalar!
- Haberi
20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde bir ilk!

20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde bir ilk!

 

Karadeniz’den senfonik dalgalar!

 

Gülbeyaz, Kuş Dili ve Sen Anlat Karadeniz gibi fenomen dizilere yaptığı müzikler ve Karadeniz müziğine getirdiği yenilikler ile adından söz ettiren Selim Bölükbaşı, 19 Kasım Salı akşamı 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde sevenleriyle buluşacak.

 

Karadeniz türkülerine getirdiği farklı yorum ve tuluma kattığı devrim niteliğindeki yenilikler ile dünya çapında bir üne kavuşan, etnik müziğin önemli temsilcilerinden Selim Bölükbaşı,  20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin konuğu olacak. Bölükbaşı, 19 Kasım Salı akşamı Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) saat 20.30’dakonser verecek.

 

KARADENİZ’DEN BATIYA SENFONİK YOLCULUK

Selim Bölükbaşı, Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile vereceği konserde, modern ve etnik olarak sentezlediği Karadeniz türkülerini senfoni orkestrası ile birleştirerek festivalde bir ilke imza atacak.Şimdiye kadar pek çok dizi ve filmin müziklerine imza atan ve  tarihte  ilk kez Tekfen Filarmoni Orkestrası’nda 6 yıl boyunca solist kemençe olarak yer alan Bölükbaşı, merakla beklenen konserinde, modern ve etnik olarak sentezlediği Karadeniz müziklerini senfoni orkestrasıyla birleştirecek.

ÇOK FARKLI BİR KONSER

Sanatseverlere müzik ziyafeti yaşatacağı konseri için uzun zamandır yoğun bir çalışma içerisinde olan Selim Bölükbaşı “Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde yer almak benim için büyük bir mutluluk oldu. Bu önemli festivalde neler yapabiliriz diye aylardır çalışıyoruz. Hazırladığımız repertuarın da, yenilikçi tarzımızın da müzikseverler tarafından beğenilmesini diliyorum. Müzikseverleri çok farklı bir konser bekliyor” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: 20., Uluslararası, Antalya, Piyano, Festivali’nde, bir, ilk!,
Yorumlar
Haber Yazılımı