Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:52 Bu haber 366 kez okundu
 
ABD, İngiltere Almanya ve Fransa anlaştı: Sokaklar karışacak! Hedefleri Türk Baharı!
ABD, İngiltere Almanya ve Fransa anlaştı: Sokaklar karışacak! Hedefleri Türk Baharı!
GÜNDEM Haberi
ABD, İngiltere Almanya ve Fransa anlaştı: Sokaklar karışacak! Hedefleri Türk Baharı!

Mehmet Akif’i okuyanlar bilir; “Tarih’i, ‘tekerrür’ diye tarif ediyorlar / Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?” dizeleriyle önemli bir uyarıda bulunur. 

Yahya Kemal de “Kökü mazide olan atiyiz” diye boşuna demez. Zaman tünelinde geçmişe yolculuk iyidir.

”Arap Baharı” nasıl “Arap Cehennemi” oldu?

2010 yılında başlayan ve günümüzde de süren, Arap Dünyası’nda yaşanan halk hareketleri “Arap Baharı” diye adlandırılıyor. 

17 Aralık 2010, Tunus’ta bir gencin kendini yakmasının ardından tüm Tunus halkının giriştiği eylemle beraber Arap coğrafyasında sokak eylemleri başladı. Birçok Arap ülkesi halkı, Tunus’tan etkilenip “özgürlük” diye sokaklara döküldü.

Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Ürdün, Yemen gibi ülkeler, ArapBaharı’ndan etkilenen ülkelerdi. Tunus'ta başlayan isyanlar dört ülkede liderlerin değişmesine, Libya, Suriye ve Yemen'de ise iç savaşa yol açtı.  

Birleşmiş Milletler (BM) raporuna göre; Arap Baharı'yla başlayan protesto hareketleri, bölgedeki büyümeyi 2011 yılından bugüne kadar 614 milyar dolar aşağıçekti. 

Arap Baharı; Arap halklarının demokrasi, özgürlük ve insan hakları taleplerinden ortaya çıkmış; bölgesel, toplumsal bir siyasi-silahlı hareket olmasına rağmen, ABD veAvrupa Birliği ülkelerinin müdahalesiyle emperyalizmin bu coğrafyayı yeniden düzenleme operasyonuydu. 

“Arap Cehennemi”nde kitle iletişim araçlarının rolü!

Ortadoğu-Kuzey Afrika'da kitlelerin başlattığı ''Arap Baharı'' eylemlerinde kitleleri harekete geçiren organize gelişmelerle ilgili sosyal medyanın etkilerini hiç düşündünüz mü?

“Arap Baharı/Cehennemi” sürecinde internet, hiçbir alan ve konuyla sınırlandırılamayan, bütün dünyanın sınırlarını aşarak yepyeni bir ortamın oluşmasını sağladı. 

Kendine özgü sanal bir evren ve bu sanal evrene özgü kültürel değerler yaratan bu yeni ortamla, yeni toplumsal ve bireysel ilişki biçimleri şekillendi; yeni kültürel kimlikler ortaya çıktı ve en önemlisi yeni sosyal ve ekonomik taleplerinoluşmasının itici gücü oluşturuldu.

ABD ve Avrupa teknolojisinin sunduğu toplumsal paylaşım ağları -ki buna “Sosyal Medya” da deniliyor- ile daha hızlı ve daha az maliyetle birbirleriyle iletişim kurabilen birey ya da topluluklar, iktidarlara karşı söz konusu ağları son derece etkin kullanabildi. 

2011 yılının ilk aylarında başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da başlayan halk hareketlerinin örgütlenme ve iletişim aracı olarak “Sosyal Medya” araçlarından yararlanılmasının ardından, yaşanan halk hareketlerine “Sosyal Medya Devrimi” gibi tanımlamalar yapılmaya başlandı. 

Emperyalizm, yeni bir yöntem bulmuştu ve bu yöntemi kullanmaya devam etti.

Sömürülmeye eğilimli ve batı eğitimli halk kitleleri, “Mal bulmuş mağribi” gibisosyal medya araçlarına sarıldılar. 

Sarıldıkları yılan, onları sokmakta gecikmedi. 

Çünkü birileri, onların kulaklarına, “Sosyal medyanın, devrimci grupların katılım, örgütlenme ve eğitim masraflarını azaltmasına imkân sağlayan bir araç olduğunu” fısıldamıştı. 

Sosyal medya/toplumsal paylaşım ağlarının (Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Myspace, Linkedln vb.) iktidarlardan memnun olmayan halkların sokaklara dökülmesinde ne kadar etkin olduğu görüldü. 

Ukrayna ve Türkiye’de Facebook ve Twitter, İran’da Telegram…

Sosyal medya, genç kuşağın sosyal hayatta yaptıklarını  birbirlerine göstermek ve dünyaya duyurmak açısından en önemli araçlardan biri. 

Ukrayna’da 21 Kasım 2013 tarihinde başlayan protestolarda da sosyal medya çok önemli bir rol oynadı. 

Sosyal medya üzerinden bilgi paylaşımı yoğun olarak devam etti. Özellikle “Facebook”ve “Twitter” uygulamaları aracılığıyla katılımcılar tarafından aktarılan bilgiler devamlı güncellendi. 

28 Mayıs 2013’te başlayan “Gezi Parkı” eylemleri sırasında “Twitter” İstanbul,Ankara ve İzmir gibi merkezlerde eylemlerin organize edilmesinde, eylemcilerden yaralananlara “tıbbi müdahale”de bulunulmasında büyük işlev gördü. 30 milyonu aşan üye sayısıyla “Facebook” olup bitenlerin Anadolu’da duyulmasında etkiliydi.  

İran’da en popüler mobil mesajlaşma uygulaması “Telegram” eylemcilerin gözdesi. Olayların büyüme potansiyelini göz önünde bulunduran İran makamları, protestoları sınırlamak için sosyal medya platformu “Telegram”ı zaman zaman engelliyor.

“Telegram”, 80 milyon nüfusa sahip İran’da yaklaşık 40 milyon kişi tarafındankullanılan yaygın bir sosyal medya ağı. Ücretsiz mesajlaşma servisi, “Telegram”, haberleşmeyi sağlıyor.

Rus Pavel Valeriyeviç Durov tasarlamıştı. “Rusya’nın Mark Zuckerberg’i” olarak anılıyor. “Telegram”dan önce, 2006 yılında Rusya’da, “Facebook”un alternatifi olan “Vkontakte”yi kurmuştu. 

“Telegram”, “Facebook”un satın aldığı “WhatsApp” uygulamasının bir numaralı rakibi. İki aşamalı şifreleme kullanan uygulama, diğer mesajlaşma hizmetlerine göre, “Daha hızlı ve daha güvenli” olduğu iddiasında. 

Kullanıcılar, uygulama üzerinden arkadaşlarıyla mesajlaşarak birbirlerine dosya gönderebiliyor, 200 üyeye kadar grup konuşmaları oluşturabiliyor ve mesajların kendi kendini imha ettiği gizli mesajlaşmalar yaratabiliyor.

ABD, İngiltere Almanya ve Fransa gizli servislerinin “Türk Baharı”nda kullanacakları sosyal medya aracı Youtube…

Tarihte ilk kez, “4 farklı ülkeden 4 yayın Kuruluşu”nun bir araya gelerek açtığı “Tarafsız gündeme bağlan” mottosuyla ve “+90” ismiyle yayına başlayan kanal, ekonomiden siyasete, kadınların iş hayatındaki yerinden bilim kültüre kadar pek çok konuda içerik üreteceği iddiası ile yayına başladı.

“Deutsche Welle (DW) Genel Müdürü Peter Limbourg" diğer üç partner kuruluşun temsilcileri ile birlikte İstanbul’da düzenlediği basın toplantısı ile “YouTube” kanalı yayınlarını başlattı.

“Deutsche Welle” ve işbirliği yaptığı üç yayın kuruluşunun kurduğu ve 18 aylık hazırlık devresi sonrasında yayına başlayan  “YouTube” kanalının  amacı; “Türkiye’de ifade ve medya özgürlüğünü güçlendirmek!”

Yeni “YouTube” kanalının ilk yayınında, Türkiye’deki inşaat sektöründe yaşanan krizden, çocuk evliliğine kadar farklı konularda videolar yer aldı. Proje, Deutsche Welle’nin sorumluluğunda yürütülüyor. 

Kanalın kurulmasından Türkiyeli gazeteciler Erkan Arıkan ve Işıl Nergiz sorumlu…

1 Kasım 2018’de Deutsche Welle Türkçe yayınlarının yeni yöneticisi olarak göreve başlayan Erkan Arıkan’ın Deutsche Welle’de hayata geçirdiği ilk büyük proje olma özelliği taşıyor.

2018 yılının sonunda Batı Alman Radyo ve Televizyon Kurumu’ndan (WDR)Deutsche Welle’ye geçen Erkan Arıkan, Türkçe Servisi Yöneticisi olarak görev yapıyor. Almanya doğumlu.

Berlin Hür Üniversitesi’nde hukuk eğitiminin yanı sıra aynı üniversitenin İletişim, Sosyal ve Siyasi Bilimler Fakültesi’nde gazetecilik eğitimi de aldı. Arıkan, üniversite öğrenimi sonrası haber kanalı “n-tv”de gazetecilik stajını tamamladı ve 2003 yılına kadar burada editör ve moderatör olarak görev yaptı. Türk ve Alman vatandaşı.

Berlin’de yaşayan Işıl Nergiz ise kendisini “Feminist” olarak tanımlıyor. Eğitim, DW Akademie, Almanya Potsdam Üniversitesi ile Leopold-Franzens-Universität Innsbruck mezunu. 

Deutsche Welle'de TV ve Sosyal Medya Muhabiri. İngilizce, Almanca, Fransızcave Felemenkçe biliyor. 

Küresel ağ, dünyayı Türkiye aleyhine kışkırtmaya hazırlanıyor!

Kendi ülkelerinin dışına yayın yapan dört kuruluş ilk kez işbirliği yapıyor.

Deutsche Welle, 30 dilde “bağımsız haberler” sunuyor. Deutsche Welle  (DW) veFrance Medias Monde ( FFM), televizyon, radyo ve dijital platformları ile her hafta yaklaşık 320 milyon dinleyici, izleyici ve takipçiye ulaşıyor. 

BBC Dünya Servisi’nin de farklı dillerde yaptığı radyo, televizyon ve internet yayınları farklı bölgelerde yayınlanıyor. BBC’nin uluslararası yayınları dünyada haftada 279 milyon kişiye ulaşıyor. 

Dördüncü partner, “Voice of America” ise ABD’nin en büyük uluslararası radyo ve televizyon kuruluşu. 40’tan fazla dilde yayın yapan “Voice of America” haftada yaklaşık 275 milyon kişiye ulaşıyor.

Amaçları kar etmek değilse ne? Ne zamandan beri Avrupalı sömürgeciler, sağmadıkları keçinin önüne ot koymaya başladılar?

“France 24” İngilizce Servisi Müdürü Gallagher Fenwick; “Amacımız kâr etmek değil” diyor.

Fenwick, “Birbiriyle iletişim kurmayan insanların da birbiriyle irtibatta olduğu bir platform oluşturmak; yani köprüler inşa etmek için burdayız. Amacımız fikir dayatmak değil sorular sormak” diyor. 

Onlara sorarsanız “Ciddi ve tarafsız gazetecilik” yapmaya devam edecekler. 

Türkçesi: Türk milletini kışkırtacaklar!

Deutsche Welle (DW) ve işbirliği yaptığı partnerleri, gazetecilikle işlenmiş (analiz edilmiş, yönlendirici kışkırtıcı, beyin yıkayıcı) bilgiler/görüntüler sunacak yeni “YouTube” kanalı ile Türkiye’deki takipçilerin yanı sıra ülkeleri dışında yaşayanTürkler’e de ulaşmayı hedefliyorlar.

Alman “DW”, İngiliz “BBC”, Fransız yayın kuruluşu “France24” ve ABD’li “Voice of America” birlikte video içerikleri üreterek, “online/canlı” yayınlar yapacak. 

Dört yayın kuruluşu, bu kanalda röportajlar, arka plan bilgiler ve söyleşilerle toplumsal ve siyasete ilişkin konuları geniş bir yelpazede ele almayı hedefliyor.

“YouTube” üzerinden 4 kanalın açtığı “+90” bugün yayına başladı. 

Daha önce benzeri görülmemiş bir işbirliğinin ürünü olan “plus 90”, 4 farklı ülkenin yayın organını Türkiye hedefiyle bir araya getirdi.

ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa gizli servisleri, sözde gazetecilik, “Sosyal medya faaliyeti” görünümlü istihbarat operasyonlarına başladı.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin işi zor!

İktidarın işi zor!

Hele hele AK Parti’nin işi çok mu çok zor!

Bu müstevli müsveddelerinin unuttukları bir şey var; Türk Gençliği, birinci vazifesinin,Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek olduğunun bilince. 

Haydi bilişimci gençler; gazeteci kılıklı ajanların “YouTube” kanalı projelerine pirim vermeyelim!

Buradan bağırıyorum, yöneticilerimiz uyuyor mu!..

.

Ömür Çelikdönmez, dikGAZETE.com

 

Twitter'da bizi takip edin: @oc32oc39 , @dikgazete

 
Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: ABD,, İngiltere, Almanya, ve, Fransa, anlaştı:, Sokaklar, karışacak!, Hedefleri, Türk, Baharı!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Dünya Sağlık Örgütü açıkladı! Ebola salgını nedeniyle küresel acil durum ilan edildi
Dünya Sağlık Örgütü açıkladı! Ebola salgını nedeniyle küresel acil durum ilan edildi
Yayalar için
Yayalar için 'kırmızı' alarm! Polis böyle tespit etti, ceza yazdı
Turizmcilerden iç pazarı hareketlendirecek
Turizmcilerden iç pazarı hareketlendirecek 'tatil' talebi
Isparta-Konya karayolunda korkunç kaza! 3 ölü, 1 yaralı
Isparta-Konya karayolunda korkunç kaza! 3 ölü, 1 yaralı
Facebook
Facebook'un kripto parası Libra, ABD'yi endişelendiriyor
Sinop
Sinop'ta bulunan iskelet arkeologları şaşırttı
Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener uyardı: 7.2
Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener uyardı: 7.2'lik bir deprem sürpriz olmaz
Rum yönetiminden Türkiye ile iş birliği açıklaması
Rum yönetiminden Türkiye ile iş birliği açıklaması
Selahattin Demirtaş
Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğunun devamına hükmedildi
Ekonomi alanındaki ‘torba teklif’ Genel Kurulda kabul edildi
Ekonomi alanındaki ‘torba teklif’ Genel Kurulda kabul edildi
Beyaz Saray ve Pentagon
Beyaz Saray ve Pentagon'dan açıklama: Türkiye’nin F-35 programına katılımı askıya alınıyor
Mürted
Mürted'e S-400 sevkiyatı sürüyor
Pençe Harekatı
Pençe Harekatı'nda 7 terörist daha etkisiz hale getirildi
Mardin merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu: 19 gözaltı
Mardin merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu: 19 gözaltı
Kocaeli
Kocaeli'de FETÖ/PDY operasyonu
18 kişinin hayatını kaybettiği Adana
18 kişinin hayatını kaybettiği Adana'da 2 bin 395 litre etil alkol ele geçirildi
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?
FETÖ
FETÖ'nün yurt dışındaki 218 okulu Maarif Vakfı'nda
Tıkla öğren! ÖSYM, YKS sonuçlarını erişime açtı | Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?
Tıkla öğren! ÖSYM, YKS sonuçlarını erişime açtı | Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?
FETÖ, AKP’ye tam 50 kişilik milletvekili listesi verdi
FETÖ, AKP’ye tam 50 kişilik milletvekili listesi verdi
Son dakika.. Abdüllatif Şener’den Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na çağrı
Son dakika.. Abdüllatif Şener’den Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na çağrı
Müze giriş ücretlerine büyük zam!
Müze giriş ücretlerine büyük zam!
İkinci el araç satışı yapacaklara önemli uyarı! 13 Ağustos
İkinci el araç satışı yapacaklara önemli uyarı! 13 Ağustos'ta bitiyor
Kuzey Anadolu Fayı
Kuzey Anadolu Fayı'nda 7.5, 7.4 ve 7.2 büyüklüğünde depremler bekleniyor
Yabancıların Türkiye
Yabancıların Türkiye'den konut alımı arttı
'Güçlü ve bağımsız Türkiye için Erdoğan kendi yolundan gidiyor'
Meteoroloji
Meteoroloji'den son dakika kuvvetli yağış uyarısı! Sıcaklıklar da düşüyor
10 ilde FETÖ operasyonu! Aralarında iş adamı ve basın mensupları da var
10 ilde FETÖ operasyonu! Aralarında iş adamı ve basın mensupları da var
Bakan Dönmez: Oruç Reis gemisi Akdeniz
Bakan Dönmez: Oruç Reis gemisi Akdeniz'e gönderilecek
Abdüllatif Şener
Abdüllatif Şener'den Ali Babacan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'na çağrı: Saadet Partisi'ne gelin
ISPARTA CUMHURİYET BAŞSAVCISI AKBULUT GÖREVİNE BAŞLADI
ISPARTA CUMHURİYET BAŞSAVCISI AKBULUT GÖREVİNE BAŞLADI
Türk gemisine korsanlar saldırdı! 10 denizci rehin alındı
Türk gemisine korsanlar saldırdı! 10 denizci rehin alındı
Son dakika! S-400
Son dakika! S-400'leri taşıyan bir uçak daha Mürted'e indi
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?
Mersin ve Adana
Mersin ve Adana'da metil alkolden iki ölüm haberi daha geldi
Abdullah Gül
Abdullah Gül'ün 15 Temmuz gecesi görüntüleri yeniden gündem oldu
Pentagon ikinci kez iptal etti: Kritik S-400 gelişmesi
Pentagon ikinci kez iptal etti: Kritik S-400 gelişmesi
Akşener’den savcılığa ‘ifademi alın’ başvurusu
Akşener’den savcılığa ‘ifademi alın’ başvurusu
Çavuşoğlu’ndan AB’nin yaptırım kararına flaş yorum
Çavuşoğlu’ndan AB’nin yaptırım kararına flaş yorum
Cumhur İttifakı’nda 15 Temmuz krizi; MHP’liler alanı terk etti
Cumhur İttifakı’nda 15 Temmuz krizi; MHP’liler alanı terk etti
Demokrat vekillerden Trump
Demokrat vekillerden Trump'a ortak tepki: Azledilmeli
70 milyon liralık Milli Piyango ikramiyesinin sahibi 197 gün sonra ortaya çıktı
70 milyon liralık Milli Piyango ikramiyesinin sahibi 197 gün sonra ortaya çıktı
Babanın FETÖ isyanı: Oğlumu örgütten kurtarın, imam peşini bırakmıyor
Babanın FETÖ isyanı: Oğlumu örgütten kurtarın, imam peşini bırakmıyor
Akşener
Akşener'den hükümete Doğu Türkistan tepkisi
Adnan Oktar soruşturması tamamlandı
Adnan Oktar soruşturması tamamlandı
9 hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı
9 hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı
Erdoğan: 15 Temmuz
Erdoğan: 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız
NATO
NATO'dan S-400 tepkisi: Potansiyel sonuçlarından ötürü endişeliyiz
Milli Savunma Bakanlığı: S-400 teslimatı başladı
Milli Savunma Bakanlığı: S-400 teslimatı başladı
YARGI FETÖ SAHTEKRLIKLARINI DEŞİFRE ETTİ
YARGI FETÖ SAHTEKRLIKLARINI DEŞİFRE ETTİ
33 Srebrenitsa kurbanı bugün toprağa verilecek
33 Srebrenitsa kurbanı bugün toprağa verilecek
Mayıs ayında cari fazla verildi
Mayıs ayında cari fazla verildi
Afrin
Afrin'de bomba yüklü araç patladı
YSK yenilenen seçimlerin kesin sonuçlarını açıkladı
YSK yenilenen seçimlerin kesin sonuçlarını açıkladı
Dalaman
Dalaman'daki orman yangınında alevler Göcek'e ulaştı
Anadolu Ajansı
Anadolu Ajansı 'Türkiye'nin Kültür Hazineleri'ni kitaplaştırdı
Öğrencisine düşük not verdiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmıştı! Nurdoğan Rigel
Öğrencisine düşük not verdiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmıştı! Nurdoğan Rigel'in avukatından açıklama
Türkiye
Türkiye'nin 10. şehir hastanesi açılıyor
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim, Savunma Bakanı Necah eş-Şammari ve Ulusal İstihbarat Başkanı Mustafa el-Kazimi
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim, Savunma Bakanı Necah eş-Şammari ve Ulusal İstihbarat Başkanı Mustafa el-Kazimi'yi kabul etti.
MANİSA
MANİSA'DA TRAFİK KAZASI: 5 ÖLÜ, 6 YARALI
Son dakika hava durumu uyarısı! Uyarılar peş peşe geliyor: İBB
Son dakika hava durumu uyarısı! Uyarılar peş peşe geliyor: İBB'den açıklama
Polis merkezine bombalı araçla saldıran teröriste ceza yağdı
Polis merkezine bombalı araçla saldıran teröriste ceza yağdı
İsrail 2019
İsrail 2019'un ilk yarısında 16 çocuğu şehit etti
SÖMÜRGE PARASININ YERİNİ
SÖMÜRGE PARASININ YERİNİ 'ECO' ALACAK
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye Kıbrıs Türk halkının haklarını savunmaya devam edecektir
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye Kıbrıs Türk halkının haklarını savunmaya devam edecektir
FETÖ
FETÖ'nün gerçek yüzü Kuzey Makedonya'da gösterimde
Irak
Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 15 terörist etkisiz hale getirildi
Trafikte terör estiren baklavacı kardeşlere böyle tepki gösterdi
Trafikte terör estiren baklavacı kardeşlere böyle tepki gösterdi
Cüneyt Özdemir’den 26 yıl sonra gelen itiraf: Korkmuştuk
Cüneyt Özdemir’den 26 yıl sonra gelen itiraf: Korkmuştuk
Torunların ekran karşısında fazla zaman geçirmesine izin veriliyor
Torunların ekran karşısında fazla zaman geçirmesine izin veriliyor
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Ekonomide felaket senaryosu yazanlar utanmasını kaybetmiş densizlerdir
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Ekonomide felaket senaryosu yazanlar utanmasını kaybetmiş densizlerdir
Kamu işçisinin gözü hükümetin zam teklifinde
Kamu işçisinin gözü hükümetin zam teklifinde
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye 4 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yapıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye 4 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yapıyor
Son dakika haberi... Muvazzaf askerlere gözaltı kararı! Aralarında subaylar da var
Son dakika haberi... Muvazzaf askerlere gözaltı kararı! Aralarında subaylar da var
Denizli
Denizli'de Roma dönemine ait 3 başlı kadın heykeli ele geçirildi
Tapu senedinde artık fotoğraf olmayacak
Tapu senedinde artık fotoğraf olmayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan Butmir
Cumhurbaşkanı Erdoğan Butmir'deki Türk askerlerini ziyaret etti
Son dakika... Meteoroloji
Son dakika... Meteoroloji'den kritik uyarı: Kuvvetli yağışlar geliyor
11. Kalkınma Planı TBMM
11. Kalkınma Planı TBMM'ye sunuldu
Haber Yazılımı