Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 09:28 Bu haber 166 kez okundu
 
Amerika’nın Afganistan’da 'Stinger', Suriye’de 'TOW' (BGM-71) füzesi diplomasisi!
Amerika’nın Afganistan’da 'Stinger', Suriye’de 'TOW' (BGM-71) füzesi diplomasisi!
GÜNDEM Haberi
Amerika’nın Afganistan’da 'Stinger', Suriye’de 'TOW' (BGM-71) füzesi diplomasisi!

Doğu Akdeniz’de kuşatılan sadece Türkiye değil. Suriye’de deniz ve hava üsleri ile önemli ölçüde askeri ve mühimmat yığınağı bulunan Rusya da aynı muhasaranın hedefinde. 

Suriye rejimi ile ticari anlaşmaları imzalayan ve yatırımlar için önemli tavizler koparanÇin de bu ABD askeri ablukasının farkında ve bundan rahatsız. 

ABD ve İsrail desteğini arkasına alan Kıbrıs Rum Kesimi ile Türkiye arasında Doğu Akdeniz'deki enerji kaynaklarının çıkarılması için devam eden sondaj çalışmaları nedeniyle başlayan krize İngiltere; “Rum’la Türk’ün derdi beni mi gerdi” demeyip uzak kalmadı.

İngiltere Hava Kuvvetleri’ne ait 121 adet F-35B tipi savaş uçağı, sonbahardaKıbrıs Rum Kesimi’ndeki Ağrotur Üssü’ne geliyor. İngiltere’nin halen bu hava üssünde 17 olan F-35B savaş uçağı sayısının 138’e çıkarılması söz konusu. 

Suriyeli Muhalifler, Rus, İran ve Suriye Ordusuna göz açtırmıyor!

Suriye sahasında azalan ABD etkisinden söz edilebilir mi? Her ne kadar Trumpyönetimi Suriye’den asker çekse de bu açığı Akdeniz donanmasındaki silah gücü ile çoktan kapattı bile.

ABD’nin Suriyeli muhaliflerle yakınlaşması veya eğit donat projesi kapsamındaki ilişkileri uzun süredir devam ediyor.

PKK/PYD/YPG unsularına ABD tarafından gönderilen tırlar dolusu silah ve mühimmatı kapsayan lojistik destek,  Suriyeli muhaliflerin envanterine çoktan girdi. 

Hatta CIA’nın kadrolu silah tüccarları, serbest piyasadan topladıkları Rus ve Çinsilahlarını Suriyeli muhaliflere “İnsani yardım örgütleri”nin kisvesi altında ulaştırdılar.

Türkiye’nin Milli eksenli politikası, Amerika’yı ve Rusya’yı aynı ölçüde rahatsız ediyor!

Rusya’nın, Ankara-Washington görüşmelerinden duyduğu rahatsızlık sonrasıTürkiye; göz yumduğu rejim saldırılarına Türkiye’yi, Suriye’de “işgalci” ilan edenRus ve Suriye yetkililerin açıklamalarının ardından açık kapı bırakmadı.

Hatta Suriye ordusunca Türk askeri noktalarına düzenlenen saldırıların sıklaşması üzerine gidişata müdahale etmek zorunda bırakıldı.

Türkiye; Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) resmi sponsoru. 

“ÖSO” da sahada diğer muhalif gruplarla dirsek temasında olduğunu saklamıyor. 

Türkiye’nin, muhaliflere NATO envanterine kayıtlı TOW füzeleri ve zırhlı araçları kapsayan silah yardımı gündeme getirilse de muhaliflere lojistik destek sağlayıcı asıl gücün Rusya’yı Suriye’de sıkıştırmayı planlayan PENTAGON olduğu ortada. 

Ancak gerek ABD ve gerekse Rusya’nın en büyük stratejik hatası, Türkiye’ninbölgedeki belirleyici ve oyun bozucu gücünü hesaba katmaları oldu. 

ABD bunu, PYD/YPG kartına oynamakla yaptı. Rusya ise İdlip’te Türkiye’yisıkıştırarak yapıyor.

Türkiye’nin ağırlığını koymasıyla sahada dengeler değişti… 

“Tavşan kaç tazı tut” oyununda olduğu gibi, Suriye'nin kuzeyinde Hama veLazkiye kırsallarında Esed rejimi ile muhalif gruplar arasında yaşanan çatışmalar ileLazkiye'deki çatışmalar, Türkmen Dağı'nda ve Kürt Dağı'ndaki Kıbeyne mevkiinde yoğunlaşıyor. 

Lazkiye'nin güney doğusunda yer alan Hmeymin Hava Üssü’nün Ruslar’ın kontrolünde olduğu düşünülürse muhalif grupların ne denli ilerleme kaydettiği daha iyi anlaşılabilir. 

Hama’nın kuzeyinde Esed güçlerinin kazandığı bazı noktalar, rejim karşıtı gruplar tarafından yeniden ele geçirildi.

Muhalifler, Lazkiye'nin Ayn-el-Hanzir, Raşa, Sandran, Hamrat, Mukattal, Ayn-el-Aşra, Dahar-ebu-Esad, Royset-Ruşu, Nahşebba ve Kara-Galiya ilçelerinde, ayrıcaHalep kentinin Hara ve Binyamin mahallelerinde rejim ve Rus askeri birlikleriyle çatışıyorlar. 

Suriye’de görevli Rus askeri yetkililerin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait gözlem noktalarına ateş açılmasına sessiz kalması, hatta onaylayan pozisyonda tutum takınması, Moskova-Ankara hattındaki diplomatik süreci ağırlaştırarak durma noktasına getirdi.

Türkiye’deki NATO Üsleri Rus Uçaklarını düşürebilir

Eğer doğruysa ki bu gerçekten Türkiye ve Rusya arasında ikinci bir uçak krizine yol açabilir, son haftalarda Rus Uçakları, Türkiye’nin hava sahasını kullanmadan,Suriye’deki üslere iniyor. 

Belki de bunun en önemli nedeni geçtiğimiz günlerde ABD 6. Filosu’na ait ABDuçakları ile Rus uçaklarının, Akdeniz üzerinde uluslararası hava sahasında “İt dalaşı”na girmesi olabilir. Eğer Türkiye, hava sahasını Rus savaş uçaklarına kapattıysa, 6. Filo’dan havalanan ABD uçaklarına da yüzde yüz kapatmıştır. 

Çünkü bunun en önemli bir başka nedeni halen Türkiye’nin kullanmakta olduğu hava savunma sisteminin NATO tanımlı olması.  IFF (Identification Friend and Foe) Dost Düşman Tanıma Sistemi maalesef NATO uyumlu ve NATO IFF cihazlarını ve kodlarını kullanıyor. 

Türk ve Rus askeri yetkililer; Türkiye’de İncirlik üssünü kullanan ABD’nin ve diğerNATO unsurlarının Türk hava sahasını kullanan Rus uçaklarını hedef alabileceğini ihtimalinin Akdeniz’deki ABD tahkimatından sonra yüksek olasılık kapsamında değerlendirdiler. 

Bilip bilmeyen de “Ruslar’ın Askeri uçaklarının Ankara ile Moskova arasında tırmanan gerginlikten dolayı Türk hava sahasını kullanmadığını…” gündeme taşıdı. Oysa perde arkası çok daha farklı. 

Eğer iddia edildiği gibi öyle olsa Ruslar bir an önce Türk dostlarına S-400’leri teslim etmek için adeta çırpınır mı?

Tuğgeneral Viktor Kupçişin kim biliyor musunuz? 

Rusya'nın “Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi” Başkanı Tuğgeneral Viktor Kupçişin -ki ben ona felaket tellalı diyorum- muhalif grupların, Suriye ordusunun savunma hattını delme amacıyla roketli saldırılarını sıklaştırdığından ve ateşkesi ihlal ettiklerinden şikâyetçi. 

Hani 12 Aralık 2017’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'nin Lazkiyekentinde bulunan Hmeymim Rus askeri üssüne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiğinde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın misafir liderle yan yana yürümesi, Rus general tarafından engellenmişti ya, işte o general bu Tuğgeneral Viktor Kupçişin’di. 

Rus askeri istihbaratının önde gelen isimlerinden. 

Ruslar Suriye’de Türklerle Hareket Etmezse Amerikalılar TOW Füzesi Diplomasisine Başlayacak!

Unutulmaz Afgan Cihadı, “Türkiyeli İslamcılar”ın ideolojik temellendirmelerinde önemli yer tutar. Çünkü Türkiye’den Afganistan’a giden ve Ruslar’la savaşırken ölenlerin sayısı hayli fazladır. 

Amerikalılar için Vietnam ne ise Ruslar için de Afganistan o oldu.

Savaşta, 620 bin Sovyet askeri Afganistan’a gönderildi. Sovyetler Birliği,Afganistan'da 5'i general olmak üzere 14 bin 751 asker kaybetti.

Savaşta yaralanan, sakat kalan ve hasta olan asker sayısı ise 470 bin kişicivarındaydı. Dünyada en iyi silahlı kuvvetler arasında sayılan Kızıl Ordu, en geri kalmış ülkelerden Afganistan'da büyük hezimete uğradı. 

Yine resmi rakamlara göre Ruslar, askeri malzeme olarak 451 helikopter ve uçak, 147 tank ve 443 top, 11 bin kamyon ve petrol tankeri kaybetti. 

İşgalin Sovyetler'e maliyeti 50 milyar dolar oldu. İşgal sırasında ve sonrasında yaşanan ekonomik sıkıntı Sovyetler Birliği'nin dağılma sürecini hızlandırmıştı.  

Amerikalılar Afganistan Mücahitlerine Stinger Füzelerini vermişti!

ABD’nin “Mücahitlere” hatırı sayılır yardımı işgalin ilerleyen yıllarında oldu. ABDuçaksavar “Stinger” füzeleri vermeye başladığında savaş, Afgan direnişçiler açısından kazanılma noktasındaydı. 

Buna rağmen ABD, Afgan direnişini kendisine mal etmeyi bildi.

Stinger füzeleri, Afganistan Mücahitleri ile Sovyetleri Birliği savaşında meşhur oldu. Yerden havaya uçak ve helikopterlere karşı etkili bir füze idi. 

Stinger Füzeleri’nin Afganistan Savaşı’nın seyrini değiştirmesi gibi 2014’teSuriyeli muhalifler Amerikan yapımı TOW füzelerini ilk kez Lazkiye’de kullanmasından sonra özellikle savaş taktikleri gerilla savaşından cephe hatlarındaki savaşlara doğru evrildi. 

Günümüzde Suriyeli Muhaliflerin elinde bolca bulunan TOW (BGM-71); ABDtarafından geliştirilen yarı otomatik güdümlü SACLOS sınıfı bir tanksavar füzesi. 

TOW kısaltması İngilizce Tube Launched Optically Tracked Wire Command Link Guided yani Tüpten Fırlatılan Optik Olarak İzlenilen Kablo Güdümlü Füzeanlamında. 

1970’de üretilen füze sistemi, dünya çapında özellikle batı ülkeleri arasında en çok kullanılanlar arasında.  Halen üretimine devam edilen füze, her türlü pasif zırhı delip geçiyor. 

Füze, hedefe ulaştığında yüksek delicilik özelliği sayesinde tankın bir tarafından girip diğer tarafından çıkıyor. İçindeki mürettebatla birlikte tankı ve tankın içindeki mühimmatı da yok edebiliyor.

İran, elde ettiği TOW füzeleri üzerinde çalışmalar yaparak bu füzenin kopyası olan Toophan modelini geliştirdi ve seri üretime geçti. 

Uzun lafın kısası Suriye’deki muhaliflerin rejim ordusu ile savaşlarında önemli bir yer tutan anti-tank füzelerinin büyük bir kısmı Çin ve Rus yapımı.

Muhalifler tarafından kullanılan anti-tank füzelerinin menşeleri şöyle; 

Çin yapımı HJ-8, 

Çin yapımı HJ-73C, 

Fransız-Alman yapımı MILAN, 

İran yapımı I-RAAD-T,

Rus yapımı 9M14 Malyutka [AT-3 Sagger], 

Rus yapımı 9K111 Fagot [AT-4 Spigot], 

Rus yapımı 9M113 Konkurs [AT-5 Spandrel], 

Rus yapımı 9K115 Metis [AT-7 Saxhorn], 

Rus yapımı 9M133 Kornet [AT-14 Spriggan] ve 

Amerikan yapımı BGM-71 TOW füzeleri. 

Kıssadan Hisse:

“Biri Ermeni, biri Kürt, diğeri Türk üç arkadaş yolda giderken susamış; o sırada gözlerine bir bağ ilişmiş. Salkım salkım üzümler…

- Girelim bahçeye, sahibi varsa parasını verir afiyetle yeriz. Yoksa, bir iki salkım üzümden ne çıkar!.. diye düşünmüşler.

Üzümleri tam yemeğe başlamışlar ki, bağın sahibi gelmiş. Ermeni'nin üzerinde papaz kıyafeti varmış. Onun, farklı bir dinden olduğu anlamış bağ sahibi; diğer ikisine sormuş:

- Siz kimsiniz, nesiniz?

Biri Kürt, diğeri Türk olduğunu söyleyince, üçüyle bir arada başa çıkamayacağı için, basmış papaza dayağı.

- Bunlar benim din kardeşim. Ya sana ne oluyor?

Papaz; 

- Parasını ödeyecektim.. 

dese de, bağcının sopası, sırtına inip duruyormuş. 

Kürt ve Türk, tepki vermeden bu dayağı seyretmiş. 

Papaz yere yıkılınca, bağcı bu defa Kürt adama dönmüş:

- Sen benim din kardeşimsin ama, gene de kuyumuzu kazarsın. Arkadaşınla aynı ırktanız. Benim kanımdandır. Yesin malımı, helâli hoş olsun.

Bu defa Kürt'ü dövmeye başlamış, Türk'ün sesi çıkmamış.

Onu da hakladıktan sonra, bağcı, Türk'e yönelmiş: 

- Tamam anladık, Türk’sün, aynı kandanız, aynı dindeniz fakat sahibi olmadan başkasının bağına girilir mi?..

diye sormuş; bu defa ona vurmaya başlamış.

Türk, bir yumrukla yere yuvarlanınca Kürt'e dönmüş ve:

- Biz…

demiş…

- İlk başta, papazı dövdürmeyecektik.

Ruslar da Suriye’deki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gözlem noktalarına saldırılmasınaizin vermeyecekti. 

Anlayan anladı!

Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: Amerika’nın, Afganistan’da, 'Stinger',, Suriye’de, 'TOW', (BGM-71), füzesi, diplomasisi!,
Yorumlar
Diğer Haberler
'Güneşin en güzel hali'ne yolculuk
İsrail Gazze
İsrail Gazze'ye akaryakıt girişini durdurdu
İngiltere
İngiltere'den bisikletle dünya turuna çıktılar
Yeni askerlik sistemi teklifi yasalaştı
Yeni askerlik sistemi teklifi yasalaştı
İstanbul
İstanbul'da 'sınav jokerleri'ne polis baskını
Kanada
Kanada'da 70 milyon yıllık fosil bulundu
Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu'nun mal varlığı! İmamoğlu ve ailesinin mal varlığı açıklandı
LGS ile öğrenci alacak okulların kontenjan ve yüzdelik dilimleri açıklandı
LGS ile öğrenci alacak okulların kontenjan ve yüzdelik dilimleri açıklandı
Son dakika haberi! ABD
Son dakika haberi! ABD'den Türkiye ve S-400 açıklaması!
Pençe Harekatı
Pençe Harekatı'nda 9 terörist etkisiz hale getirildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine revizyonu açıklaması
BOKSTA OLİMPİYAT HAYALİYLE 12 KİLO VERDİ
BOKSTA OLİMPİYAT HAYALİYLE 12 KİLO VERDİ
Resmi Gazete
Resmi Gazete'de yayımlandı! 4 ildeki bazı doğal sit alanları için karar
Hattuşa
Hattuşa'daki 350 yıllık konağa turist ilgisi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan seçim sonucuna ilişkin ilk açıklama
HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Ekrem İmamoğlu
HDP Sözcüsü Günay Kubilay, Ekrem İmamoğlu'ndan beklentilerini açıkladı
Sarıkamış yabani hayvanlarla ilgili eğitim merkezi olacak
Sarıkamış yabani hayvanlarla ilgili eğitim merkezi olacak
Kokusu ve rengiyle büyüleyen lavantanın yağı da kıymetli
Kokusu ve rengiyle büyüleyen lavantanın yağı da kıymetli
Gökpınar Gölü irtifa dalış merkezi olma yolunda
Gökpınar Gölü irtifa dalış merkezi olma yolunda
YSK Başkanı Sadi Güven: Seçim sonuçlarının tamamı sisteme işlendi
YSK Başkanı Sadi Güven: Seçim sonuçlarının tamamı sisteme işlendi
Son dakika! Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Son dakika! Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda FETÖ operasyonu
LGS sonuçları açıklandı
LGS sonuçları açıklandı
İl Seçim Kurulu resmi olmayan sonuçları açıkladı
İl Seçim Kurulu resmi olmayan sonuçları açıkladı
2019 Avrupa Oyunları
2019 Avrupa Oyunları'nda Türkiye'ye ilk madalya okçuluktan
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza edecektir
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza edecektir
Yıldırım: Sonuçların İstanbul
Yıldırım: Sonuçların İstanbul'a hayırlar getirmesini diliyorum
İSTANBUL
İSTANBUL'DA SEÇİM KUTLAMALARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum
Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar
Ekrem İmamoğlu ile ve Binali Yıldırım
Ekrem İmamoğlu ile ve Binali Yıldırım'ın oy oranları
İstanbul seçimlerinde son dakika gelişmesi! AK Parti ve CHP YSK
İstanbul seçimlerinde son dakika gelişmesi! AK Parti ve CHP YSK'ya başvurdu
Elektronik eşya, mobilya ve kuyum alacaklara sevindirici haber
Elektronik eşya, mobilya ve kuyum alacaklara sevindirici haber
Oy teşhiri yapmaktan toplam 124 kişiye işlem yapıldı
Oy teşhiri yapmaktan toplam 124 kişiye işlem yapıldı
Çifte minare leyleklerin yuvası oldu
Çifte minare leyleklerin yuvası oldu
Sular çekildi ova pamukla buluştu
Sular çekildi ova pamukla buluştu
Yenilenen İstanbul seçimlerinde oy verme işlemi başladı
Yenilenen İstanbul seçimlerinde oy verme işlemi başladı
AİLE BAKANLIĞI 4 BİN 321 MEMUR ALIMI YAPACAK
AİLE BAKANLIĞI 4 BİN 321 MEMUR ALIMI YAPACAK
İran
İran'da CIA için casusluk yapmakla suçlanan kişi idam edildi
Vali ve dalgıçlar
Vali ve dalgıçlar 'doğal akvaryum'u temizledi
Aç kalan kurt ilçe merkezine indi
Aç kalan kurt ilçe merkezine indi
Elektronik eşya, mobilya ve kuyum alacaklara sevindirici haber
Elektronik eşya, mobilya ve kuyum alacaklara sevindirici haber
Türkiye
Türkiye'nin Çin'e kiraz ihracatının önü açıldı
60 saniyede bugün (22 Haziran 2019)
60 saniyede bugün (22 Haziran 2019)
A Milli Erkek Voleybol Takımı şampiyon oldu
A Milli Erkek Voleybol Takımı şampiyon oldu
Ünlü oyuncu Enis Fosforoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti
Ünlü oyuncu Enis Fosforoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti
Bartın
Bartın'da sel sularına kapılarak hayatını kaybeden İsa Akgün toprağa verildi
Uzmanlardan Trabzon
Uzmanlardan Trabzon'daki selle ilgili açıklama: Deniz suyu aniden ısındı
İstanbul seçiminde oy kullanacaklar dikkat! Sakın bunları yapmayın
İstanbul seçiminde oy kullanacaklar dikkat! Sakın bunları yapmayın
Binali Yıldırım
Binali Yıldırım'dan 'Kürt seçmen' açıklaması!
Bakan Soylu
Bakan Soylu'dan '3600 ek gösterge' açıklaması
Mevsimlik işçiler jandarmanın takibinde
Mevsimlik işçiler jandarmanın takibinde
TRABZON
TRABZON'DA SELDE KAYBOLAN VATANDAŞLAR İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
15 TEMMUZ DEMOKRASİ OTOGARI
15 TEMMUZ DEMOKRASİ OTOGARI'NDA SEÇİM YOĞUNLUĞU
ABD’de seks tarikatlarına geçit yok! Darısı Türkiye’nin başına!
ABD’de seks tarikatlarına geçit yok! Darısı Türkiye’nin başına!
BALIKESİR
BALIKESİR'DE BİN KINALI KEKLİK DOĞAYA SALINDI
Fitch Ratings Yönetici Direktörü Parker: Türkiye
Fitch Ratings Yönetici Direktörü Parker: Türkiye'de enflasyonun düşüşü hızlanacak
ÇAY ÜRETİCİSİNE BUDAMA DESTEGİ BUGÜN ÖDENECEK
ÇAY ÜRETİCİSİNE BUDAMA DESTEGİ BUGÜN ÖDENECEK
RUS TURİST SAYISINDA HEDEF 7 MİLYON
RUS TURİST SAYISINDA HEDEF 7 MİLYON
HASANDAĞI ETEKLERİNDE ÇİLEK ÜRETİMİ YAYGINLAŞIYOR
HASANDAĞI ETEKLERİNDE ÇİLEK ÜRETİMİ YAYGINLAŞIYOR
NİŞAN KANA BULANDI! 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU, KALP KRİZİ GEÇİRDİ
NİŞAN KANA BULANDI! 2 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU, KALP KRİZİ GEÇİRDİ
ATIKTAN SANATA PROJESİ TANITILDI
ATIKTAN SANATA PROJESİ TANITILDI
Küresel servet 206 trilyon dolara ulaştı
Küresel servet 206 trilyon dolara ulaştı
Sivaslılar, Binali Yıldırım
Sivaslılar, Binali Yıldırım'a destek için 100 otobüsle İstanbul'a geliyor
AK Parti ile Saadet Partisi arasında kritik görüşme!
AK Parti ile Saadet Partisi arasında kritik görüşme!
Konya
Konya'da uyuşturucu imalatı yapılan villaya operasyon
Eski tuğamiral Kızılelma
Eski tuğamiral Kızılelma'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
 ELEKTROŞOKLA BALIK AVINA 60 BİN LİRA CEZA
ELEKTROŞOKLA BALIK AVINA 60 BİN LİRA CEZA
Teröristbaşı Abdullah Öcalan
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan HDP'ye 23 Haziran seçimi çağrısı: Tarafsız kalın
İstanbul yenileme seçiminde oy kullanamayacak seçmen sayısı açıklandı
İstanbul yenileme seçiminde oy kullanamayacak seçmen sayısı açıklandı
Bakan Soylu
Bakan Soylu'dan '3600 ek gösterge' açıklaması
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Sele kapılan kişinin cesedi 5 kilometre uzaklıkta bulundu
Sele kapılan kişinin cesedi 5 kilometre uzaklıkta bulundu
Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı
Aşiret düğününde geline bir kilo altın, damada ise 100 bin lira takıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim anketi açıklaması
Yerli patates cinsi
Yerli patates cinsi 'Nahita' görücüye çıktı
DHKP/C
DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu yakalandı
O YOL ARTIK KAPALI!
O YOL ARTIK KAPALI!
FETÖ
FETÖ'nün Genelkurmay çatı davasında karar açıklanıyor
BM Kaşıkçı raporu için Türkiye
BM Kaşıkçı raporu için Türkiye'ye teşekkür etti
FETÖ
FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: 33 gözaltı
Haber Yazılımı