Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 09:28 Bu haber 356 kez okundu
 
Amerika’nın Afganistan’da 'Stinger', Suriye’de 'TOW' (BGM-71) füzesi diplomasisi!
Amerika’nın Afganistan’da 'Stinger', Suriye’de 'TOW' (BGM-71) füzesi diplomasisi!
GÜNDEM Haberi
Amerika’nın Afganistan’da 'Stinger', Suriye’de 'TOW' (BGM-71) füzesi diplomasisi!

Doğu Akdeniz’de kuşatılan sadece Türkiye değil. Suriye’de deniz ve hava üsleri ile önemli ölçüde askeri ve mühimmat yığınağı bulunan Rusya da aynı muhasaranın hedefinde. 

Suriye rejimi ile ticari anlaşmaları imzalayan ve yatırımlar için önemli tavizler koparanÇin de bu ABD askeri ablukasının farkında ve bundan rahatsız. 

ABD ve İsrail desteğini arkasına alan Kıbrıs Rum Kesimi ile Türkiye arasında Doğu Akdeniz'deki enerji kaynaklarının çıkarılması için devam eden sondaj çalışmaları nedeniyle başlayan krize İngiltere; “Rum’la Türk’ün derdi beni mi gerdi” demeyip uzak kalmadı.

İngiltere Hava Kuvvetleri’ne ait 121 adet F-35B tipi savaş uçağı, sonbahardaKıbrıs Rum Kesimi’ndeki Ağrotur Üssü’ne geliyor. İngiltere’nin halen bu hava üssünde 17 olan F-35B savaş uçağı sayısının 138’e çıkarılması söz konusu. 

Suriyeli Muhalifler, Rus, İran ve Suriye Ordusuna göz açtırmıyor!

Suriye sahasında azalan ABD etkisinden söz edilebilir mi? Her ne kadar Trumpyönetimi Suriye’den asker çekse de bu açığı Akdeniz donanmasındaki silah gücü ile çoktan kapattı bile.

ABD’nin Suriyeli muhaliflerle yakınlaşması veya eğit donat projesi kapsamındaki ilişkileri uzun süredir devam ediyor.

PKK/PYD/YPG unsularına ABD tarafından gönderilen tırlar dolusu silah ve mühimmatı kapsayan lojistik destek,  Suriyeli muhaliflerin envanterine çoktan girdi. 

Hatta CIA’nın kadrolu silah tüccarları, serbest piyasadan topladıkları Rus ve Çinsilahlarını Suriyeli muhaliflere “İnsani yardım örgütleri”nin kisvesi altında ulaştırdılar.

Türkiye’nin Milli eksenli politikası, Amerika’yı ve Rusya’yı aynı ölçüde rahatsız ediyor!

Rusya’nın, Ankara-Washington görüşmelerinden duyduğu rahatsızlık sonrasıTürkiye; göz yumduğu rejim saldırılarına Türkiye’yi, Suriye’de “işgalci” ilan edenRus ve Suriye yetkililerin açıklamalarının ardından açık kapı bırakmadı.

Hatta Suriye ordusunca Türk askeri noktalarına düzenlenen saldırıların sıklaşması üzerine gidişata müdahale etmek zorunda bırakıldı.

Türkiye; Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) resmi sponsoru. 

“ÖSO” da sahada diğer muhalif gruplarla dirsek temasında olduğunu saklamıyor. 

Türkiye’nin, muhaliflere NATO envanterine kayıtlı TOW füzeleri ve zırhlı araçları kapsayan silah yardımı gündeme getirilse de muhaliflere lojistik destek sağlayıcı asıl gücün Rusya’yı Suriye’de sıkıştırmayı planlayan PENTAGON olduğu ortada. 

Ancak gerek ABD ve gerekse Rusya’nın en büyük stratejik hatası, Türkiye’ninbölgedeki belirleyici ve oyun bozucu gücünü hesaba katmaları oldu. 

ABD bunu, PYD/YPG kartına oynamakla yaptı. Rusya ise İdlip’te Türkiye’yisıkıştırarak yapıyor.

Türkiye’nin ağırlığını koymasıyla sahada dengeler değişti… 

“Tavşan kaç tazı tut” oyununda olduğu gibi, Suriye'nin kuzeyinde Hama veLazkiye kırsallarında Esed rejimi ile muhalif gruplar arasında yaşanan çatışmalar ileLazkiye'deki çatışmalar, Türkmen Dağı'nda ve Kürt Dağı'ndaki Kıbeyne mevkiinde yoğunlaşıyor. 

Lazkiye'nin güney doğusunda yer alan Hmeymin Hava Üssü’nün Ruslar’ın kontrolünde olduğu düşünülürse muhalif grupların ne denli ilerleme kaydettiği daha iyi anlaşılabilir. 

Hama’nın kuzeyinde Esed güçlerinin kazandığı bazı noktalar, rejim karşıtı gruplar tarafından yeniden ele geçirildi.

Muhalifler, Lazkiye'nin Ayn-el-Hanzir, Raşa, Sandran, Hamrat, Mukattal, Ayn-el-Aşra, Dahar-ebu-Esad, Royset-Ruşu, Nahşebba ve Kara-Galiya ilçelerinde, ayrıcaHalep kentinin Hara ve Binyamin mahallelerinde rejim ve Rus askeri birlikleriyle çatışıyorlar. 

Suriye’de görevli Rus askeri yetkililerin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait gözlem noktalarına ateş açılmasına sessiz kalması, hatta onaylayan pozisyonda tutum takınması, Moskova-Ankara hattındaki diplomatik süreci ağırlaştırarak durma noktasına getirdi.

Türkiye’deki NATO Üsleri Rus Uçaklarını düşürebilir

Eğer doğruysa ki bu gerçekten Türkiye ve Rusya arasında ikinci bir uçak krizine yol açabilir, son haftalarda Rus Uçakları, Türkiye’nin hava sahasını kullanmadan,Suriye’deki üslere iniyor. 

Belki de bunun en önemli nedeni geçtiğimiz günlerde ABD 6. Filosu’na ait ABDuçakları ile Rus uçaklarının, Akdeniz üzerinde uluslararası hava sahasında “İt dalaşı”na girmesi olabilir. Eğer Türkiye, hava sahasını Rus savaş uçaklarına kapattıysa, 6. Filo’dan havalanan ABD uçaklarına da yüzde yüz kapatmıştır. 

Çünkü bunun en önemli bir başka nedeni halen Türkiye’nin kullanmakta olduğu hava savunma sisteminin NATO tanımlı olması.  IFF (Identification Friend and Foe) Dost Düşman Tanıma Sistemi maalesef NATO uyumlu ve NATO IFF cihazlarını ve kodlarını kullanıyor. 

Türk ve Rus askeri yetkililer; Türkiye’de İncirlik üssünü kullanan ABD’nin ve diğerNATO unsurlarının Türk hava sahasını kullanan Rus uçaklarını hedef alabileceğini ihtimalinin Akdeniz’deki ABD tahkimatından sonra yüksek olasılık kapsamında değerlendirdiler. 

Bilip bilmeyen de “Ruslar’ın Askeri uçaklarının Ankara ile Moskova arasında tırmanan gerginlikten dolayı Türk hava sahasını kullanmadığını…” gündeme taşıdı. Oysa perde arkası çok daha farklı. 

Eğer iddia edildiği gibi öyle olsa Ruslar bir an önce Türk dostlarına S-400’leri teslim etmek için adeta çırpınır mı?

Tuğgeneral Viktor Kupçişin kim biliyor musunuz? 

Rusya'nın “Suriye'deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi” Başkanı Tuğgeneral Viktor Kupçişin -ki ben ona felaket tellalı diyorum- muhalif grupların, Suriye ordusunun savunma hattını delme amacıyla roketli saldırılarını sıklaştırdığından ve ateşkesi ihlal ettiklerinden şikâyetçi. 

Hani 12 Aralık 2017’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'nin Lazkiyekentinde bulunan Hmeymim Rus askeri üssüne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiğinde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın misafir liderle yan yana yürümesi, Rus general tarafından engellenmişti ya, işte o general bu Tuğgeneral Viktor Kupçişin’di. 

Rus askeri istihbaratının önde gelen isimlerinden. 

Ruslar Suriye’de Türklerle Hareket Etmezse Amerikalılar TOW Füzesi Diplomasisine Başlayacak!

Unutulmaz Afgan Cihadı, “Türkiyeli İslamcılar”ın ideolojik temellendirmelerinde önemli yer tutar. Çünkü Türkiye’den Afganistan’a giden ve Ruslar’la savaşırken ölenlerin sayısı hayli fazladır. 

Amerikalılar için Vietnam ne ise Ruslar için de Afganistan o oldu.

Savaşta, 620 bin Sovyet askeri Afganistan’a gönderildi. Sovyetler Birliği,Afganistan'da 5'i general olmak üzere 14 bin 751 asker kaybetti.

Savaşta yaralanan, sakat kalan ve hasta olan asker sayısı ise 470 bin kişicivarındaydı. Dünyada en iyi silahlı kuvvetler arasında sayılan Kızıl Ordu, en geri kalmış ülkelerden Afganistan'da büyük hezimete uğradı. 

Yine resmi rakamlara göre Ruslar, askeri malzeme olarak 451 helikopter ve uçak, 147 tank ve 443 top, 11 bin kamyon ve petrol tankeri kaybetti. 

İşgalin Sovyetler'e maliyeti 50 milyar dolar oldu. İşgal sırasında ve sonrasında yaşanan ekonomik sıkıntı Sovyetler Birliği'nin dağılma sürecini hızlandırmıştı.  

Amerikalılar Afganistan Mücahitlerine Stinger Füzelerini vermişti!

ABD’nin “Mücahitlere” hatırı sayılır yardımı işgalin ilerleyen yıllarında oldu. ABDuçaksavar “Stinger” füzeleri vermeye başladığında savaş, Afgan direnişçiler açısından kazanılma noktasındaydı. 

Buna rağmen ABD, Afgan direnişini kendisine mal etmeyi bildi.

Stinger füzeleri, Afganistan Mücahitleri ile Sovyetleri Birliği savaşında meşhur oldu. Yerden havaya uçak ve helikopterlere karşı etkili bir füze idi. 

Stinger Füzeleri’nin Afganistan Savaşı’nın seyrini değiştirmesi gibi 2014’teSuriyeli muhalifler Amerikan yapımı TOW füzelerini ilk kez Lazkiye’de kullanmasından sonra özellikle savaş taktikleri gerilla savaşından cephe hatlarındaki savaşlara doğru evrildi. 

Günümüzde Suriyeli Muhaliflerin elinde bolca bulunan TOW (BGM-71); ABDtarafından geliştirilen yarı otomatik güdümlü SACLOS sınıfı bir tanksavar füzesi. 

TOW kısaltması İngilizce Tube Launched Optically Tracked Wire Command Link Guided yani Tüpten Fırlatılan Optik Olarak İzlenilen Kablo Güdümlü Füzeanlamında. 

1970’de üretilen füze sistemi, dünya çapında özellikle batı ülkeleri arasında en çok kullanılanlar arasında.  Halen üretimine devam edilen füze, her türlü pasif zırhı delip geçiyor. 

Füze, hedefe ulaştığında yüksek delicilik özelliği sayesinde tankın bir tarafından girip diğer tarafından çıkıyor. İçindeki mürettebatla birlikte tankı ve tankın içindeki mühimmatı da yok edebiliyor.

İran, elde ettiği TOW füzeleri üzerinde çalışmalar yaparak bu füzenin kopyası olan Toophan modelini geliştirdi ve seri üretime geçti. 

Uzun lafın kısası Suriye’deki muhaliflerin rejim ordusu ile savaşlarında önemli bir yer tutan anti-tank füzelerinin büyük bir kısmı Çin ve Rus yapımı.

Muhalifler tarafından kullanılan anti-tank füzelerinin menşeleri şöyle; 

Çin yapımı HJ-8, 

Çin yapımı HJ-73C, 

Fransız-Alman yapımı MILAN, 

İran yapımı I-RAAD-T,

Rus yapımı 9M14 Malyutka [AT-3 Sagger], 

Rus yapımı 9K111 Fagot [AT-4 Spigot], 

Rus yapımı 9M113 Konkurs [AT-5 Spandrel], 

Rus yapımı 9K115 Metis [AT-7 Saxhorn], 

Rus yapımı 9M133 Kornet [AT-14 Spriggan] ve 

Amerikan yapımı BGM-71 TOW füzeleri. 

Kıssadan Hisse:

“Biri Ermeni, biri Kürt, diğeri Türk üç arkadaş yolda giderken susamış; o sırada gözlerine bir bağ ilişmiş. Salkım salkım üzümler…

- Girelim bahçeye, sahibi varsa parasını verir afiyetle yeriz. Yoksa, bir iki salkım üzümden ne çıkar!.. diye düşünmüşler.

Üzümleri tam yemeğe başlamışlar ki, bağın sahibi gelmiş. Ermeni'nin üzerinde papaz kıyafeti varmış. Onun, farklı bir dinden olduğu anlamış bağ sahibi; diğer ikisine sormuş:

- Siz kimsiniz, nesiniz?

Biri Kürt, diğeri Türk olduğunu söyleyince, üçüyle bir arada başa çıkamayacağı için, basmış papaza dayağı.

- Bunlar benim din kardeşim. Ya sana ne oluyor?

Papaz; 

- Parasını ödeyecektim.. 

dese de, bağcının sopası, sırtına inip duruyormuş. 

Kürt ve Türk, tepki vermeden bu dayağı seyretmiş. 

Papaz yere yıkılınca, bağcı bu defa Kürt adama dönmüş:

- Sen benim din kardeşimsin ama, gene de kuyumuzu kazarsın. Arkadaşınla aynı ırktanız. Benim kanımdandır. Yesin malımı, helâli hoş olsun.

Bu defa Kürt'ü dövmeye başlamış, Türk'ün sesi çıkmamış.

Onu da hakladıktan sonra, bağcı, Türk'e yönelmiş: 

- Tamam anladık, Türk’sün, aynı kandanız, aynı dindeniz fakat sahibi olmadan başkasının bağına girilir mi?..

diye sormuş; bu defa ona vurmaya başlamış.

Türk, bir yumrukla yere yuvarlanınca Kürt'e dönmüş ve:

- Biz…

demiş…

- İlk başta, papazı dövdürmeyecektik.

Ruslar da Suriye’deki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gözlem noktalarına saldırılmasınaizin vermeyecekti. 

Anlayan anladı!

Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: Amerika’nın, Afganistan’da, 'Stinger',, Suriye’de, 'TOW', (BGM-71), füzesi, diplomasisi!,
Yorumlar
Diğer Haberler
AK PARTİ
AK PARTİ'DEN SON DAKİKA YARGI PAKETİ VE AF AÇIKLAMASI! KİMLER YARARLANABİLECEK?.
TÜRKİYE
TÜRKİYE'DE ÖLÜMLER SERİYE BAĞLANDI!
 REKTÖR ATAMALARI RESMİ GAZETE
REKTÖR ATAMALARI RESMİ GAZETE'DE
4. KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
4. KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
KIZILAY
KIZILAY'DAN MENZİL'E 120 MİLYON AVROLUK İHALE
TOKAT’TA DOMATES 20 KURUŞA DÜŞTÜ
TOKAT’TA DOMATES 20 KURUŞA DÜŞTÜ
İZNİK
İZNİK'TE MUHTEŞEM KEŞİF! ÇİFTÇİ BULDU
YARALI HAYVANLARA BAKTI, CEZA ALDI
YARALI HAYVANLARA BAKTI, CEZA ALDI
KAMUYA 425 ŞEHİT YAKINI VE GAZİ ATANACAK
KAMUYA 425 ŞEHİT YAKINI VE GAZİ ATANACAK
İNSANİ DEĞERLER ANLAMINI YİTİRDİ!
İNSANİ DEĞERLER ANLAMINI YİTİRDİ!
ŞANLIURFA
ŞANLIURFA'DA GÖBEKLİTEPE BENZERİ YAPILARA RASTLANDI
49 BİN 717 OKUL SERVİSİ VE SÜRÜCÜ DENETLENDİ
49 BİN 717 OKUL SERVİSİ VE SÜRÜCÜ DENETLENDİ
SANDIKLI’DA ARAZİLER TOPLULAŞTIRILDI
SANDIKLI’DA ARAZİLER TOPLULAŞTIRILDI
ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ
ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ'NDE TROYA RÜZGARI ESTİ
RÜZGARDAN ELEKTRİK ÜRETİMİNDE REKOR KIRILDI
RÜZGARDAN ELEKTRİK ÜRETİMİNDE REKOR KIRILDI
82 MİLYON €’YA ANTALYA’YA OTEL YAPIYOR, PLANDA BİR OTEL DAHA VAR
82 MİLYON €’YA ANTALYA’YA OTEL YAPIYOR, PLANDA BİR OTEL DAHA VAR
'ABD İLE ANLAŞAMAZSAK KENDİ PLANIMIZI UYGULAYACAĞIZ'
CUMHURBAŞKANINDAN SANDIKLI’YA MÜJDE
CUMHURBAŞKANINDAN SANDIKLI’YA MÜJDE
YURT İÇİ PETROL ÜRETİMİNDE REKOR
YURT İÇİ PETROL ÜRETİMİNDE REKOR
KYK BORCU OLANLAR DİKKAT!
KYK BORCU OLANLAR DİKKAT!
GÜNAYDIN VE MHP YÖNETİCİLERİ AŞURE ETKİNLİKLERİNİ KATILDI
GÜNAYDIN VE MHP YÖNETİCİLERİ AŞURE ETKİNLİKLERİNİ KATILDI
İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU
İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU'NDAN 35 MİLYON ARAÇ GEÇTİ
YENİDEN ECZACILAR  ODASI BAŞKANI OLDU
YENİDEN ECZACILAR ODASI BAŞKANI OLDU
KIZILAY
KIZILAY'DA DUDAK UÇAKLATAN MAAŞLARIN ALTINDAN AKP'LİLER ÇIKTI
ÖMER ARAYACAĞINIZA ÖMER OLUN…
ÖMER ARAYACAĞINIZA ÖMER OLUN…
İZLEDİĞİ TÜRK FİLMİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
İZLEDİĞİ TÜRK FİLMİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
SEN BAKANSIN KARDEŞİM, SORUNU ÇÖZECEK OLAN SENSİN!
SEN BAKANSIN KARDEŞİM, SORUNU ÇÖZECEK OLAN SENSİN!
'LİSTEYİ GÖRDÜM BAZI BAKANLAR GİDİCİ'
54 İL VE KKTC
54 İL VE KKTC'DE FETÖ OPERASYONU
'ÇOK GÖZLÜ GÖK MAVİSİ' GÖZ KAMAŞTIRIYOR
İHLALLER NEDENİYLE BAZI ÜRÜNLERİ GERİ ÇEVİRİLİYOR
İHLALLER NEDENİYLE BAZI ÜRÜNLERİ GERİ ÇEVİRİLİYOR
EYYÜP AYDIN: ÜLKEDE İKİYÜZLÜLÜK PRİM YAPTI!
EYYÜP AYDIN: ÜLKEDE İKİYÜZLÜLÜK PRİM YAPTI!
HAVALİMANINA VALİZLE GELDİ, ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI
HAVALİMANINA VALİZLE GELDİ, ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI
ÜRETİM ARTINCA PATATESİN FİYATI DÜŞTÜ
ÜRETİM ARTINCA PATATESİN FİYATI DÜŞTÜ
KIRMIZI ET ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 7 ÖNEMLİ NOKTA
KIRMIZI ET ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 7 ÖNEMLİ NOKTA
223 ASTSUBAY İÇİN GÖZALTI KARARI
223 ASTSUBAY İÇİN GÖZALTI KARARI
DİYARBAKIR’DA 800 YILLIK İNCİL VE İBRANİCE İŞLENMİŞ FERMAN ELE GEÇİRİLDİ
DİYARBAKIR’DA 800 YILLIK İNCİL VE İBRANİCE İŞLENMİŞ FERMAN ELE GEÇİRİLDİ
SAFRA KESESİNDEN 400 TAŞ ÇIKARILDI
SAFRA KESESİNDEN 400 TAŞ ÇIKARILDI
AV SEZONU KASIM’DA KAPANABİLİR
AV SEZONU KASIM’DA KAPANABİLİR
DEVLET BAHÇELİ
DEVLET BAHÇELİ'DEN BÜLENT ARINÇ'A TEPKİ: NE YAPSA BOŞ!
"İSTİFALARIN DEVAMI GELMEZ"
"İSTİFALARIN DEVAMI GELMEZ"
60 GÜNDE 60 BİN AKP
60 GÜNDE 60 BİN AKP'Lİ GİTTİ
İŞ BANKASI VE ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARINI İNDİRDİ
İŞ BANKASI VE ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARINI İNDİRDİ
HDP
HDP'Lİ KULP BELEDİYE BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI
ÇANAKKALE
ÇANAKKALE'DE 104 YILLIK SİPERLER BULUNDU
SUUDİ ARABİSTAN
SUUDİ ARABİSTAN'DAN UMRE DAHİL TÜM ZİYARETLERE EK VERGİ
TERÖRİSTLER TARAFINDAN YOLA DÖŞENEN PATLAYICI İNFİLAK ETTİ
TERÖRİSTLER TARAFINDAN YOLA DÖŞENEN PATLAYICI İNFİLAK ETTİ
ERZURUM’DA BULUNDU!
ERZURUM’DA BULUNDU!
CUMHURBAŞKANI KARARI RESMİ GAZETE
CUMHURBAŞKANI KARARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI
SON DAKİKA... METEOROLOJİ
SON DAKİKA... METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ FIRTINA VE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI
9 BELEDİYE BAŞKANI OLACAK
9 BELEDİYE BAŞKANI OLACAK
ÇORUM VE DENİZLİ ARASINDA LEBLEBİ SAVAŞI
ÇORUM VE DENİZLİ ARASINDA LEBLEBİ SAVAŞI
DENİZE DÜŞEREK ÖLEN YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOTU TOPRAĞA VERİLDİ
DENİZE DÜŞEREK ÖLEN YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİLOTU TOPRAĞA VERİLDİ
HER SABAH AĞZINIZA BUNU KOYARSANIZ DİŞLERİNİZ BEMBEYAZ OLUR!
HER SABAH AĞZINIZA BUNU KOYARSANIZ DİŞLERİNİZ BEMBEYAZ OLUR!
CUMHURİYET
CUMHURİYET'İN 5 ESKİ YAZARI TAHLİYE OLDU...
TÜRKİYE LİSTEYE 34 ÜNİVERSİTE İLE GİRDİ!
TÜRKİYE LİSTEYE 34 ÜNİVERSİTE İLE GİRDİ!
BÜYÜKELÇİ VE DAİMİ TEMSİLCİ ATAMALARI YAPILDI
BÜYÜKELÇİ VE DAİMİ TEMSİLCİ ATAMALARI YAPILDI
TTYD YÖNETİM KURULU BAŞKANI NARİN: TURİZMDEN 100 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE EDEBİLİRİZ
TTYD YÖNETİM KURULU BAŞKANI NARİN: TURİZMDEN 100 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE EDEBİLİRİZ
KADIN FUTBOLCULAR FECİ KAZADA HAYATINI KAYBETTİ
KADIN FUTBOLCULAR FECİ KAZADA HAYATINI KAYBETTİ
ALMANYA’DA OTOMOBİLLERDE SİGARA YASAĞI HAZIRLIĞI
ALMANYA’DA OTOMOBİLLERDE SİGARA YASAĞI HAZIRLIĞI
İSTANBUL HAVALİMANI
İSTANBUL HAVALİMANI'NDA 320 BİN LİRALIK YILAN DERİSİ ELE GEÇİRİLDİ
7 YÜREKLİ GAZETECİ..
7 YÜREKLİ GAZETECİ..
SARAY
SARAY'DAKİ TOPLANTI ÖNCESİ KRİTİK GÖRÜŞME!
FARUK BİLDİRİCİ’DEN RTÜK BAŞKANI İÇİN ‘GÖREVDEN ÇEKİLME’ ÇAĞRISI
FARUK BİLDİRİCİ’DEN RTÜK BAŞKANI İÇİN ‘GÖREVDEN ÇEKİLME’ ÇAĞRISI
SKANDAL HUTBE MECLİS’E TAŞINDI
SKANDAL HUTBE MECLİS’E TAŞINDI
MİT TIR
MİT TIR'LARININ DURDURULMASI DAVASINDA GEREKÇELİ KARAR AÇIKLANDI
ŞİFA BULMAK İÇİN MALATYA
ŞİFA BULMAK İÇİN MALATYA'YA GELİYORLAR
TURPU BİR GECE BEKLETİP SABAH AKŞAM İÇERSENİZ... ETKİSİ MÜTHİŞ
TURPU BİR GECE BEKLETİP SABAH AKŞAM İÇERSENİZ... ETKİSİ MÜTHİŞ
KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN DUVARDA 440 ÇİFT AYAKKABI
KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN DUVARDA 440 ÇİFT AYAKKABI
ŞİŞLİ’DE DOĞAL GAZ BORUSU BÖYLE PATLADI
ŞİŞLİ’DE DOĞAL GAZ BORUSU BÖYLE PATLADI
BAKAN ERSOY
BAKAN ERSOY'DAN ARKEOLOGLARA 'İSTİHDAM' AÇIKLAMASI
CUMHURBAŞKANI KARARLARI RESMİ GAZETE
CUMHURBAŞKANI KARARLARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI
DÜNYA SÜT SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ TÜRKİYE
DÜNYA SÜT SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ TÜRKİYE'DE BULUŞACAK
TELEVİZYON HABERLERİNDE AKILLI İŞARETLER KULLANILACAK
TELEVİZYON HABERLERİNDE AKILLI İŞARETLER KULLANILACAK
MİLLİLERDEN GOL YAĞMURU
MİLLİLERDEN GOL YAĞMURU
O YOLLARDA HIZ LİMİTİ ARTIRILDI
O YOLLARDA HIZ LİMİTİ ARTIRILDI
NURDOĞAN HABER AKDENİZ
NURDOĞAN HABER AKDENİZ'İ ZİYARET ETTİ
KONYA
KONYA'DA YENİ OBRUK OLUŞTU
Haber Yazılımı