Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 13:04 Bu haber 3257 kez okundu
 
ANTALYA SİYASETİNDE SÜRPRİZ GELİŞME KARADENİZ FIRTINASI YUSUF AVŞAR
ANTALYA SİYASETİNDE SÜRPRİZ GELİŞME KARADENİZ FIRTINASI YUSUF AVŞAR
HABER AKDENİZ KULİS Haberi
ANTALYA SİYASETİNDE SÜRPRİZ GELİŞME KARADENİZ FIRTINASI YUSUF AVŞAR

01 Aralık 2018 tarihinde yayınlamış olduğumuz haberimizi kamuoyunun yoğun talebi üzerine tekrar yayınlıyoruz.        

Aslen Karadeniz kökenli olan ve uzun yıllar Antalya'da yaşayan Yusuf Avşar, İYİ Parti için Antalya Büyükşehir adaylığına emin adımlarla ilerliyor. Sn.Avşar günlerdir yaptığı kulis çalışmalarıyla önemli yol almıştır.


       CHP'nin Antalya'da hizipler savaşına girdiği bir ortamda Sn.Avşar'ın adaylığı Antalya siyasetinde önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkmaktadır.


      Haber Akdeniz Kulis Masasının edindiği bilgilere Yusuf Avşar'ı Antalya'da Döşemealtı'nda Belediye Başkanı CHP'li mimar Turgay Genç'i tek rakibi olarak gördüğünü belirtmekten çekinmemesi  oldukça dikkat çekicidir.


      Zira Sn.Avşar'a göre: "Döşemealtı'nı bir köy görüntüsünden modern bir kente dönüştüren, 4 yılda 100'ün üzerinde projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Turgay Genç'tir".


       Döşemealtı'ndan Konyaaltı Belediye Başkanlığına kaydırılmasından endişelendiğini, fakat CHP'nin Antalya Büyükşehir ve Konyaaltı'nda hizipler savaşından kurtulamaması Sn.Avşar'ın en önemli kazancı olarak karşımıza çıkmaktadır.


      Kendisiyle görüştüğümüz ve  İYİ Parti Antalya Büyükşehir'e adaylığa hazırlanan Karadeniz fırtınası Yusuf Avşar :


       1- Antalya'da yaşayan tüm Karadeniz'lilerin desteğini alacağını,

 
       2- Antalya'da önemli bir oy oranına sahip Süleymancıların tam desteğini sağladığını, 

       3- Yine Antalya'da yaşayan Doğu ve Güneydoğu kökenli tüm seçmenlerin reylerini alabileceğini de açık ve net olarak belirtmektedir.

 


     Yusuf Avşar, Antalya Büyükşehir'e aday olmak için yürüttüğü kulis çalışmalarında son aşamaya geldiğini söylerken, edindiğimiz bilgilere göre Sn.Avşar'ın pratik ve hızlı zeka sahibi, mütevazi bir kişilik sahibi bir siyasetçi olduğu bilgilerine ulaştık.


      Sn.Avşar, uzun yıllar Avrupa'da kalmış, Antalya'da bulunan 40'a yakın girişimci ve işadamınında yakın desteğini aldığını söylemektedir.


      Sn.Avşar'ın aday olması Antalya'da CHP'nin işini dahada zora sokmakla kalmayacağı,  bu gelişme Antalya AK Partinin de işine yarayacağı yorumlarına sebep olmuştur.


      Yusuf Avşar'ın Antalya'da tek rakibinin Konyaaltı'na aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan CHP'li Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'tir.


       Sn.Avşar'ın: "benim tek rakibim CHP'li Turgay Genç'tir diye de rakibinden birkaç kez bahsetmesi dikkatlerden kaçmamıştır.

 


     Haber Akdeniz Kulis Masası olarak sorduğumuzda Sn.Avşar, Sn.Genç için " en başarılı Antalya'da CHP'li bir belediye başkanıdır diye söylemekle siyasi rakibinin hakkında teslim etmekten çekinmemiştir."Sn.Genç'in Döşemealtı'nı adeta ( haşa) yoktan var ettiğini, Döşemealtı'na çağ atlattığını, mert ve dürüst bir siyasetçi olduğunu ve çalışmalarını taktir ettiğini söylemiştir.


      CHP'nin Antalya'da Sn.Avşar'ın İYİ Parti adaylığına getirilmesinden sonra kazanma şansının iyice zora gireceği şimdiden konuşulur hale gelmiştir.Eğer İYİ Parti ile CHP arasında Antalya'da bir ittifakın kurulmaması halinde ise Yusuf Avşar'ın CHP'ye vereceği zarar yadsınmayacak kadar büyük olabilir.


       Sonuçta CHP'nin Antalya'da tek rakibi Yusuf Aşar olarak karşımıza çıkarsa hiç şaşırmamak gerekir.


       Hatta AK Partinin de işine yarayacak bir rakip olarak yine Yusuf Avşar karşımıza çıkabilir.


      31 Mart 2019 seçimlerine hızla yaklaşılırken Yusuf Avşar'ın birden ortaya çıkması Antalya siyaset kulislerinde büyük bir sürpriz olarak karşılanmıştır.


       Bizden söylemesi. . .


        Haber Akdeniz
        Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: ANTALYA, SİYASETİNDE, SÜRPRİZ, GELİŞME, KARADENİZ, FIRTINASI, YUSUF, AVŞAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı