Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 22:06 Bu haber 1350 kez okundu
 
BÖCEK NEREYE KOŞUYOR? YENİ BİR SEFA SİRMEN VAK'ASI MI YAŞANIYOR?
BÖCEK NEREYE KOŞUYOR? YENİ BİR SEFA SİRMEN VAK'ASI MI YAŞANIYOR?
HABER AKDENİZ KULİS Haberi
BÖCEK NEREYE KOŞUYOR? YENİ BİR SEFA SİRMEN VAK'ASI MI YAŞANIYOR?

      Bir zamanlar bir Sefa Sirmen vardı. İzmit demek adeta Sirmen demekti.


       Herşeyi O bilir,  O'nun  dışında kimse doğru değildi. O güç zehirlenmesine yakalanmıştı. CHP Gn.Merkezinde sözü dinlenir, bir dediği iki edilmezdi.


        Sn.Sirmen adeta İzmit'in tek siyasi patronuydu. O yenilmez, yıkılmaz bir siyasetçiydi. Kendine en yakınları, dostları ve seçmenleri (haşa) taparcasına O'na bağlıydılar. O İzmitte adeta bir imparatordu.


      Ama gel, görki, Sn.Sirmen İzmit'te seçimi kaybedince topluma rağmen birden yapayalnız kaldı. Yoğun bakım Onun için sığınacak bir yer oldu.


        İnsanoğlu işte böyledir. Ne ekerse,onu biçer.


        Bugün Konyaaltı Belediye Başkanı ve Antalya Büyükşehir CHP adayı Muhittin Böcek içinde Sirmen'in başına gelenler ufukta gözükmektedir.


       Zira Sn.Böcek istediği adayı yerine getiremeyince siyasi hayatının biteceğinin geçte olsa farkına varmıştır. Sefa Sirmen'in uğradığı akibete uğramamak için var gücüyle mücadele etmektedir.


        2014 Yerel seçimlerinde bütün Karadeniz illerindeki seçimlerde ancak 3 ilçe  belediye başkanlığı kazanan ve korkunç bir hezimete uğrayan CHP'nin bu kez Antalya'da aynı akibete uğrayıp uğramıyacağı Sn.Böcek'in siyasi deneyim, itibar ve kariyerine uygun, duayen bir siyasetçi olarak CHP Genel Merkezinde sözünün geçip geçmeyeceğine bağlıdır.


       Eğer Sn.Böcek, Av.Semih Esen'i Konyaaltı Belediye Başkan adaylığından geri adım attırır ve yerine örgütleri de arkasından sürükleyecek bir aday gelirse Yerel Seçimlerde Konyaaltı'nda büyük bir oy oranına kavuşabileceği gibi Büyükşehir Belediye Başkanı olma şansınıda büyük oranda artırmış olacağı  Antalya kamuoyunca yaygın bir şekilde konuşulmaktadır.


        Sn.Böcek Ankara'da istediği sonucu alma şansına sahiptir. Aksi halde Sn.Sirmen'in uğradığı akibet 1 Nisanda Sn.Böcek'i beklemektedir. 


       CHP'nin Antalya'ya hiçbir faydası yokken bundan sonra Sn.Böcek'e de faydası olamaz. Sadece CHP Genel Merkezi Sn.Böcek'e gölge etmemelidir, başka ihsan istemez.


       Sn.Böcek kurulan bu kumpası paramparça  edecek siyasi bir gücede sahiptir.


       Sn.Böcek, pes etmez. Asla kumpasa teslim olmaz. Kararlıdır ve sonuç alacak kudret ve iradeye sahiptir diye dua eden seçmenlerine karşı da bir sorumluluk taşımaktadır.


       Bizden söylemesi. . .


       Haber Akdeniz
       Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: BÖCEK, NEREYE, KOŞUYOR?, YENİ, BİR, SEFA, SİRMEN, VAK'ASI, MI, YAŞANIYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı