Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 19:46
 
BURDUR BEM-BİR-SEN’DEN “Zeytin Dalı Harekatı’na” tam destek
BURDUR BEM-BİR-SEN’DEN “Zeytin Dalı Harekatı’na” tam destek
BURDUR Haberi
BURDUR BEM-BİR-SEN’DEN “Zeytin Dalı Harekatı’na” tam destek

BEM-BİR-SEN’DEN “Zeytin Dalı Harekatı’na” tam destek

 

TSK’nın AFRİN’de başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”na bir destekte Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’ndan (Bem-Bir-Sen) geldi.

Bem-Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Selami KELEŞ , Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”na sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Başkan KELEŞ , “Ülke güvenliğinin korunması amacıyla düzenlenen operasyonda devletimizin aldığı kararın arkasındayız.” diye konuştu.

‘ZEYTİN DALI’ HUZUR GETİRECEK

Başkan Selami KELEŞ , bölgede huzur ve güvenliğin sağlanması açısından başlatılan harekâtın, terör örgütlerine gereken mesajı vereceğini söyledi. Suriye’deki terör örgütlerinin orada yaşanan otorite boşluğundan dolayı “emperyalist” güçlerin desteğini alarak Kürt halkına zulmettiğini belirten Başkan KELEŞ , bu terör örgütlerinin bir an önce bertaraf edilmesi gerektiğini aktardı.

Türkiye’nin derin bir tarih ve kadim medeniyete sahip olduğuna işaret eden Başkan KELEŞ , şu değerlendirmelerde bulundu:

MEHMETÇİK DESTAN YAZIYOR

“Bu milletin evlatları hiçbir zaman İslam sancağını yere düşürmemiştir. Bizler, şehadetin dünyada elde edilebilecek en kıymetli makam olduğunun bilincinde olan bir milletin evlatlarıyız. Bize can bahşeden Allahımızın müjdelediği gibi can verirsin ama ölmezsin. Afrin harekatında ülkemizin bekası için canlarını gözlerini kırpmadan vermeye hazır olan yiğitlerimizin Allah yardımcısı olsun.”

ZEYTİN DALI’ HUZUR GETİRECEK

Başkan KELEŞ, “Bölgede istikrar sağlama, barış ve huzuru temin etme amacıyla Afrin’de yürütülen harekatın başlamasıyla başta Doğu Anadolu olmak üzere ülke içinde etnik kimlik ayrımı yapılarak çatışmayı sokağa yaymaya çalışan hiçbir karanlık odağın, huzur ve kardeşliği bozamayacağını vurguladı.

BEM-BİR-SEN GÖREVE HAZIR

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vereceği tüm görevlere hazır olduklarını belirten Başkan KELEŞ , şunları kaydetti:
“Millet olarak bu toprakların mayasına güveniyoruz. Bir ve beraber olduğumuzu biliyoruz. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen bu yapının birliğimizi ve beraberliğimizi hedeflediğinin de bilincindeyiz. Ülkemizin birliği ve beraberliği, herkes için bir umuttur. Gerek duyulduğunda tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya devletimizin vereceği tüm görevlere hazırız.”

Bem-Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Selami KELEŞ , “Bu duygu ve düşüncelerle cephede savaşan kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan yardım diliyoruz. “Zeytin Dalı Harekatında” şehadet şerbeti içen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyoruz” dedi.

 
Kaynak: (ANONİM) - ANONİM Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: BURDUR, BEM-BİR-SEN’DEN, “Zeytin, Dalı, Harekatı’na”, tam, destek,
Haber Yazılımı