Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 10:34 Bu haber 2020 kez okundu
 
CHP ANTALYA'DA BÖCEK TEMİZLİĞİ
CHP ANTALYA'DA BÖCEK TEMİZLİĞİ
HABER AKDENİZ KULİS Haberi
CHP ANTALYA'DA BÖCEK TEMİZLİĞİ

    18 Aralık 2018 günü CHP Gn.Mrk. Parti Meclisince açıklanan Antalya Büyükşehir ve Konyaaltı ile diğer il ve ilçe Belediye Başkan Adayları hakkında sonu gelmeyen tartışmalarıda beraberinde getirmiştir.


     Şöyleki, CHP Antalya Büyükşehir adayı Muhittin Böcek adeta "ava giderken,  avlanmak" la karşı karşıya kalmıştır. Zira Konyaaltı Belediye Başkan adayı ilan edilen, Doğu kökenli Av.Semih Esen'in daha şimdiden : "1 Nisanda Konyaaltı'ında Böcek temizliği yapacağım,  Böcek'ten iz bırakmıyacağım" gibi sözler sarf ettiği Haber Akdeniz Kulis Masasına ulaşan bilgiler arasındadır.


      Sn.Böcek Antalya Büyükşehir'e aday olmak için giriştiği mücadelede başarılı olurken adeta "son kullanma dönemi" ne de yaklaştığının bundan böyle farkında mıdır bilmiyoruz.


       Bildiğimiz bir şey varsa Sn.Böcek Büyükşehire aday olmak için mücadele verirken yerine Konyaaltı Belediyesine Av.Semih Esen'in asla gelmesinin hesabını hiç yapmıyordu. Hatta Sn.Böcek, kendi yerine Başkan Yardımcısı Av.Cansel Çevikel Tuncer'in gelmesini isterken kendisine son derece bağlı ve seven,  Döşemealtı Belediye Başkanı, başarılı, ilçesinde sevilip-sayılan Mimar Turgay Genç'in de gelmesini hiç istemiyordu. Fakat "evdeki hesap, çarşıya uymayacağı" nın hiç hesabını yapmamıştı Böcek.


     Zira Antalya Havaalanında Sn.Böcek'i karşılamaya gelenler arasında CHP Ant.Mv.Cavit Arı,  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP Ant.Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ile az sayıda partili dışında kimsenin bulunmayışı Sn.Böcek'te tam bir şok (deprem) etkisi yapmıştır.


      Havaalanındaki "Karşılama Töreni" daha önceden örgütlere duyurulduğu halde ne CHP il başkanı Ahmet Kumbul, nede Mrk. ve diğer ilçe başkanları, nede  Belediye Başkanları,  Belediye Başkan adayları ve nede partililerden önemli bir katılımın olmayışı CHP Antalya'da yeni arayışlarında yolunu açmıştır.


      Sn.Böcek, 20.12.2018 günü karşılaştığı bu vahim tablo karşısında soluğu CHP Gn.Mrk.Ankara'da almıştır.


      Haber Akdeniz Kulis Masasının haricen edindiği bilgilere göre Sn.Böcek, bu tablo karşısında "Dimyat'a pirince giderken,  evdeki bulgurdan da ol olma" tehlikesini anında farketmiş ve hemen harekete geçmiştir.


      Konyaaltı'nda istediğinin olmadığını gören Sn.Böcek, kendisine kurulan tuzağın (kumpas) da farkına varmıştır. O tuzak ki,  Sn.Böcek,  31 Mart 2019'da seçimi kesinlikle kaybetmeyi, Muratpaşa, Kemer,  Kepez, İbradı, CHP il ve Mrk.ilçe örgütleri yerlerini koruyarak Böcek sandığa gömülmeli, sonrada Sn.Kılıçdaroğlu'nun asla itiraz edemiyeceği bir parti içi hizip savaşına teslim olacağı ve daha sonrada CHP Antalya siyasetinde 31 Mart 2019'dan sonra yeni bir yol haritası çizileceği hesapları daha şimdiden yapılmış bulunmaktadır.


      Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı (adayı) Menderes Türel'in ise böyle bir tablo karşısında da çok rahat bir seçim çalışması yaparak Antalya Büyükşehir'i kazanmadan hiç zorluk yaşamayacağı Antalya siyaset külislerinde şimdiden konuşulmaktadır.


     O nedenle "kardeşin varken düşman aramaya gerek yoktur" atasözünün ne kadar doğru olduğu da bir kez daha ortaya çıkmıştır.


       Bundan sonra CHP Antalya'da hizipler savaşı karşısında Muharrem İnce'ye de gün doğmakta, Sn.Kılıçdaroğlu'nunda siyasi ömrünün bitmesine zemin hazırlanmakta olduğunuda tahmin etmemek mümkün değildir.


      Bu gelişmeler karşısında Perşembe sabahı alelacele Ankara'ya giden ve Gn.Mrk'in kapısına dayanan Sn.Böcek'in ne yapacağı merakla beklenmektedir.


      Sn.Böcek, Haber Akdeniz Kulis Masasının edindiği bilgilere göre başına gelecek büyük tehlikeyi geçte olsa farketmiş olmalı ki,  Sn.Kılıçdaroğlu'na dün derdini yeniden anlatabilmek fırsatını bulabilmiştir.


      . . .Ve Haber Akdeniz Kulis Masasının yeni edindiği bilgilere göre de Sn.Kılıçdaroğlu başına  gelmekte olan tehlikeyi anlamış ve şimdilik suskun kalmıştır.


       Önümüzdeki günlerde önemli gelişmelerin olacağı CHP Antalya siyasetinde neler olacak hep birlikte bekleyip göreceğiz.


       Haber Akdeniz
       Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: CHP, ANTALYA'DA, BÖCEK, TEMİZLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı