Haber Detayı
08 Aralık 2018 - Cumartesi 11:32
 
CHP ANTALYA'YA BOMBA DÜŞTÜ
CHP ANTALYA'YA BOMBA DÜŞTÜ
HABER AKDENİZ KULİS Haberi
CHP ANTALYA'YA BOMBA DÜŞTÜ


FLAŞ  FLAŞ  FLAŞ


CHP ANTALYA'YA BOMBA DÜŞTÜ


     İYİ Parti Gn.Bşk. Merak Akşener'in bugün yapacağı Antalya ziyaretinin iptalinden sonra Belediyelerden sorumlu  CHP Gn.Bşk.Yrd.Seyit TORUN'un aniden bugün örgütlerle, belediye başkanları, aday adayları,  milletvekilleri ve sivil toplum örgütleriyle görüşmek için gelmesi Antalya CHP'ye bomba gibi düşmüştür.

 


   Hatırlanacağı gibi geçen hafta Sn.Kılıçdaroğlu, Ankara mv.ve parti meclisi üyesi Ali Haydar Hakserdi başkanlığında toplam 6 kişilik bir komisyonu Antalya'ya göndermiş,  gelen heyet 3 gün boyunca çeşitli görüşmeler yapmışlar ve Gn.Bşk.Kılıçdaroğlu'na bir rapor sunmuşlardır.


     Komisyonda görev alan Tahsin Tarhan, Burhanettin Bulut, Candan Yüceer, Olan Gaytancıoğlu ve Kazım Arslan'ın hazırladıkları raporu adeta "bir kumpas kurma raporu" niteliği taşıdığı kanaatine varmış olmalıdırki, Sn.Kılıçdaroğlu yırtıp, çöpe atmıştır.


      O nedenle CHP Antalya İl Bşk.Ahmet Kumbul'un taraf tutması,  hizipler savaşına göz yumması ve hatta hiziplerin bir tarafı olması Haber Akdeniz'e gelen kulis bilgileri arasındadır.


      Yine bugün Seyit Torun'un yapacağı görüşmelerden sonra Sn.Kılıçdaroğlu'na sunacağı raporda CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul'un yerel seçimlerden öncesinde aday adayları arasında taraf tutarak kantarın topuzunu kaçırmasından sonra Antalya CHP'de çözüm odaklı (ama Kumbul'un devre dışı bırakılarak hazırlanacak bir rapordan sonra) sulh ve sükun dönemine girileceği beklentisi herkes tarafından konuşulmaktadır.


      Sn.Kılıçdaroğlu 31 Mart Yerel Seçimlerini çok ama çok öönemsemektedirki, Antalya'da bir türlü sona erdirilemeyen ve başını CHP Şl başkanı Ahmet Kumbul ile Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in çektiği parti içi hizipler savaşına son vermek için Belediyelerden sorumlu Ordu mv. ve Gn.Bşk.Yrd.Seyit Torun'u göndermek zorunda kalmıştır.


      Bakalım bundan sonra Sn.Kılıçdaroğlu'nun Antalya için nasıl bir karar vereceği merakla beklenmektedir.

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: CHP, ANTALYA'YA, BOMBA, DÜŞTÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı