Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 18:52
 
Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi
Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar çeşitli illerde STK'lar ve vatandaşlarca protesto edildi.
TÜRKİYE Haberi
Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi

Sakarya

Bursa'da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Bursa Şubesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, Çin yönetimince Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerini "Sessiz Çığlık" eylemiyle protesto etti. Protestocular cuma namazının ardından Orhangazi Parkı'nda toplandı.

 

Sakarya

Sakarya'nın Adapazarı ilçesindeki Ağa Camisi önünde, cuma namazı sonrası toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, "Doğu Türkistan'da zulme dur de" ve "Doğu Türkistan için ses ver" yazılı dövizler taşıdı. 

 

Burada grup adına açıklama yapan Sakarya Genç İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şengül, uzun yıllardır asimilasyon ve yıldırma politikaları yürütülen Doğu Türkistan'ın tüm dünya gündeminden saklandığını, Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını söyledi.

 

Müslümanlara yönelik ağır zulümlerin yapıldığını ifade eden Şengül, "Bu türden işkenceler fiziksel veya zihinsel bozukluklarla, çoğu zaman da ölümle sonuçlanmaktadır. Batılı kaynaklara göre Doğu Türkistan'da Çin yönetimi tarafından kurulan 16 toplama kampı bulunuyor. Bu her Uygur ailesinden en az bir kişinin söz konusu kamplarda tutuklu olduğu anlamına gelmektedir. Tutuklu olanlar genellikle 20-40 yaş arasındaki Uygur erkeklerdir. Bu kamplardaki Uygurlar kendi inançlarını değiştirmeye ve Komünist Parti ideolojisine boyun eğmeye zorlanıyorlar." diye konuştu.

 

Kocaeli

İzmit ilçesindeki tarihi Fevziye Camisi önünde cuma namazı sonrası toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, taşıdıkları pankart ve dövizlerle Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto etti.

 

Grup adına açıklama yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Kocaeli Temsilcisi İsmail Yeşildal, Doğu Türkistan'da Müslüman Uygurlara yapılan hak ihlalini anlattı.

 

Çin'in "eğitim kampı" olarak adlandırdığı toplama kamplarında, 1-3 milyon insanın bulunduğunun tahmin edildiğini vurgulayan Yeşildal, şöyle dedi:

 

"Doğu Türkistan'da inşa edilen bu büyük hapishaneler Nazi Almanyası uygulamalarını andırmaktadır. Evlerinden, yurtlarından, eş ve çocuklarından zorla ayrılan insanların sayıları her geçen gün artarken aynı zamanda uygulanan işkence ve zulümler neticesinde yüzlerce insan hayatını kaybetmektedir. Birçok aileye akrabalarının cesedi teslim edilmiş ancak ölüm nedeni hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Kampların yaşam koşulları çok kötü olup, içerisinde çocukların da bulunduğu tutukluların sayısı, kampların alabileceği insan kapasitesinin kat kat üstündedir. İnsanlar, sırt üstü yatma imkanına bile sahip olmadıkları için, ancak yanlarına dönerek yatmaktadırlar."

 

Yeşildal, uluslararası kamuoyundan Doğu Türkistan için harekete geçmelerini talep ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Doğu Türkistanlı Hafız Selahattin Muhammed, Kur'an-ı Kerim okudu, Uygurca dua yaptırdı.

 

Eyleme katılanlar daha sonra ellerini ağızlarına götürerek 1 dakikalık "sessiz çığlık" eylemi yaptı.

Düzce

Düzce'de Sivil Toplum Platformu, tüm dernek, vakıf ve sendikaların katılımıyla Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto edildi.

 

Cuma namazı sonrası Cedidiye Camisi önünde toplanan grup, ellerindeki Türk ve Doğu Türkistan Bayrakları eşliğinde slogan atarak Anıtpark Meydanı'na kadar yürüdü.

 

Vatandaşların da destek verdiği yürüyüşte grup adına konuşma yapan Düzce Alperen Ocakları Başkanı Onur Çetin, Doğu Türkistan'da zulüm ve işkence gören Müslümanlar için toplandıklarını söyledi.

 

Bu zulme asla kayıtsız kalamayacaklarını vurgulayan Çetin, "Bu zulmü kesinlikle kınıyoruz ve 'Biz Doğu Türkistan'ın yanındayız' diyoruz. Buradaki Müslüman kardeşlerimizi asla Çin'e ezdirmeyeceğiz. Buradan isteğimiz Müslüman ülkelerin yöneticilerinin bir araya gelip bu zulüm için birlik olunmasıdır." dedi.

 

Bartın

Bartın'da İnsani Yardım Derneği üyeleri, Arap Cami önünde ellerinde pankart ve dövizlerle toplanarak, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.

 

Grup adına konuşan derneğin başkanı Selami Ünsal, uzun yıllardır asimilasyon ve yıldırma politikaları yürüten Doğu Türkistan'ın tüm dünya gündeminden saklandığını, Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını söyledi.

 

Doğu Türkistan'da inşa edilen bu büyük hapishanelerin Nazi Almanyası uygulamalarını andırdığını ifade etti.

 

Karabük

Karabük'te 100. Yıl Mahallesi Pazaryeri Camisi önünde cuma namazı sonrası toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, taşıdıkları pankart ve dövizlerle Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.

 

Grup adına açıklama yapan Genç İHH İnsani Yardım Vakfı Karabük Temsilcisi Muhammet Fatih Baysal, Çin'in 2000 yılı sonrasında siyasi, ekonomik ve askeri atılımlarla gündeme geldiğini ve sınırlarının doğu ile batısında iki farklı yüzle ortaya çıktığını söyledi.

 

Doğu Türkistan'daki Müslümanların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını belirten Baysal, "Sincan Uygur Özerk Bölgesi Komünist Parti Sekreteri olan Chen Chuanguo'nun 2017 Nisan ayından itibaren Doğu Türkistan'daki Uygurları, hapishanelere veya zorunlu politik eğitim kamplarına göndermesi ve beyin yıkamaya yönelik uygulamaları Çin için yüz kızartıcı yeni bir fiil anlamına gelmektedir. Çin'in 'eğitim kampı' olarak adlandırdığı toplama kamplarında 1-3 milyon insanın bulunduğu tahmin edilmekte." dedi.

 

Dünyadaki vicdan sahibi herkesin Çin'in hukuksuz uygulamalarına son verinceye kadar Çin mallarını boykot etmesi gerektiğini dile getiren Baysal, Çin'in insanlık dışı hukuksuz uygulamalarının tüm dünyada yüksek sesle duyurulması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Basın açıklamasının ardından katılanlar "sessiz çığlık" eylemi yaptı.

 

Ardahan

Ardahan Merkez Camisi önünde İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde bir araya gelen gruba, kentteki sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

 

İHH Ardahan Temsilicisi Akın Demirci, burada yaptığı açıklamada, Doğru Türkistan'daki Uygurlara yönelik dini baskıların gün geçtikte arttığına dikkati çekti.

 

Demirci, "Baskılar 1970'li yıllardaki 'Kültür Devrimi'nden sonra en üst noktaya ulaşmıştır. Camiler ve mescitlerin birçoğu yakılmış, bazıları eğlence mekanlarına dönüştürülmüştür. Bu tepkimiz devam edecektir. Bura artık dur denilmeli." dedi.

 

Demirci, bu tür tepki ve protestoların süreceğini sözlerine ekledi.

 

Iğdır

Iğdır'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar Merkez Camisi önünde bir araya geldi.

 

Grup adına açıklama yapan Genç İHH Iğdır Başkanı Muhammed Yavrutürk, 2000 yılı sonrasındaki siyasi, ekonomik ve askeri atılımlarla gündeme gelen Çin'in, sınırlarının doğu ve batısında iki farklı yüzle ortaya çıktığını söyledi.

 

Özellikle uzun yıllardır asimilasyon ve yıldırma politikaları yürütülen Doğu Türkistan'ın tüm dünya gündeminden saklandığını ifade eden Yavrutürk, şöyle konuştu:

 

"Müslüman Uygurlar her türlü hak ihlaline maruz bırakılmaktadır. Uygulanan yol ve yöntemlere bakıldığında Çin yönetiminin halihazırda bütün Uygurları ‘suçlu’ olarak kabul ettiği, din ve geleneklerine bağlı Uygurları terörist olarak gördüğü anlaşılmaktadır. Batılı kaynaklara göre Doğu Türkistan‘da Çin yönetimi tarafından kurulan 16 toplama kampı bulunuyor. Bu kamplardaki Uygurlar kendi inançlarını değiştirmeye ve Komünist Parti ideolojisine boyun eğmeye zorlanıyorlar."

 

Ağrı

Ağrı'da da vatandaşlar ile sivil toplum kuruluşu yöneticileri Merkez Camisi önünde bir araya geldi. 

 

İHH Ağrı Şube Başkanı Kerem Engin, grup adına yaptığı konuşmada, Doğu Türkistan'da politik eğitim kampları dramının sürdüğünü aktardı.

 

Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını dile getiren Engin, "Sincan Uygur Özerk Bölgesi Komünist Parti Sekreteri olan Chen Chuanguo’nun 2017 Nisan ayından itibaren Doğu Türkistan'daki Uygurları, hapishanelere veya zorunlu politik eğitim kamplarına göndermesi ve beyin yıkamaya yönelik uygulamaları, Çin için yüz kızartıcı yeni bir fiil anlamına gelmektedir. Çin'in ‘eğitim kampı’ olarak adlandırdığı toplama kamplarında 1-3 milyon insanın bulunduğu tahmin edilmektedir." diye konuştu.

 

Kırşehir

Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen eylemde, başta Kırşehir İnsani Yardım Vakfı (İHH) olmak üzere farklı sivil toplum kuruluşlarının başkanları açıklama yaptı.

 

Doğu Türkistan'da yaşanan insan hakları ihlalleriyle ilgili pankartların açıldığı eylemde konuşan Kırşehir İnsani Yardım Vakfı Başkanı Seyfettin Cerit, Çin'in insanlık dışı uygulamalarının tüm dünyaya yüksek sesle duyurulması gerektiğini belirtti.

 

Çin'in, kendi yasalarına ve taraf olduğu uluslararası yasalara aykırı şekilde açtığı politik eğitim kamplarını derhal kapatması gerektiğini vurgulayan Cerit, şöyle devam etti:

 

"Bu kamplarda isteği dışında tutulan insanların maddi ve manevi kayıpları karşılanmalıdır. Doğu Türkistan'da devam eden demografik değişikliklere son verilmeli ve Uygurlardan müsadere edilen topraklar ve mülkler geri verilmelidir. Uygurlara uygulanan yurt dışı yasağı ve yurt dışındaki Uygurların Çin'e girişine uygulanan yasaklar kaldırılmalıdır. İletişim ve haber alma özgürlüğü sağlanmalıdır. Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz reel politik kaygılara kurban edilmemelidir. Çin, uluslararası hukuka aykırı olarak Doğu Türkistan'da yapmış olduğu tüm hak ihlali uygulamalarının hesabını uluslararası mahkemelerde vermeli, bunun için İslam İşbirliği Teşkilatı, uluslararası toplumu Myanmar ve Gambiya örneğinde olduğu gibi acil göreve davet etmelidir."

 

Nevşehir

Nevşehir'de çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan Milli İrade Platformu üyeleri, cuma namazının ardından Alibey Camisi önünde bir araya geldi.

 

Grup adına basın açıklaması yapan Mustafa Özdemir, Müslüman Uygur Türklerinin Çin yönetimince çeşitli hak ihlallerine maruz bırakıldığını vurguladı.

 

Özdemir, Sincan Uygur Özerk Bölgesi Komünist Parti Sekreteri Chen Chuanguo'nun 2017 nisan ayından itibaren Doğu Türkistan halkını, hapishanelere veya zorunlu politik eğitim kamplarına göndermesi ve beyin yıkamaya yönelik uygulamalarının Çin için yüz kızartıcı yeni bir fiil anlamına geldiğini dile getirdi. 

 

Uygulanan işkencelerin insanlık dışı olduğunu vurgulayan Özdemir, "Çin yönetiminin bütün Uygurları suçlu kabul ettiği, din ve geleneklerine bağlı Uygurları terörist olarak gördüğü anlaşılmaktadır. Kamplardan çıkmayı başaranların ifadelerine göre, toplama kamplarında mahkumlara kötü muameleler yapılmaktadır." dedi. 

 

Sivil toplum kuruluşlarının Doğu Türkistan'ı ziyaret etmelerine olanak sağlanması gerektiğini ifade eden Özdemir, Çin'in, uluslararası hukuka aykırı sergilediği uygulamaların hesabını uluslararası mahkemelerde vermesi için çalışma yapılmasını da istedi.

 

Çorum

Çorum'da, cuma namazı sonrası Ulu Cami önünde bir araya gelen İHH üyeleri, Hürriyet Meydanı'na kadar sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. 

 

"Doğu Türkistan için ses ver", "Doğu Türkistan'da zulme 'dur' de" yazılı pankartlar taşıyan grupta bazı vatandaşlar, üzerinde Doğu Türkistan bayrağı motifi bulunan maskeler taktı.

 

Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, Çin'in Doğu Türkistan'da birçok insan hakkı ihlali yaptığını söyledi. 

 

Doğu Türkistan'a dışarıdan girişin engellenmesinden dolayı tablonun gerçek boyutunun belirlenemediğini vurgulayan Özkabakçı, "Çin'in eğitim kampı olarak adlandırdığı toplanma kamplarında 1-3 milyon insanın bulunduğu tahmin edilmektedir. Kampların yaşam koşulları çok kötü olup içerideki insan sayısı kapasitenin katbekat üstündedir. " dedi.

 

Batılı kaynaklara göre Doğu Türkistan'da 16 toplama kampının bulunduğunu aktaran Özkabakçı, şöyle konuştu:

 

"Her Uygur ailesinden en az bir kişi kamplarda tutuklu bulunmaktadır. Tutuklu olanlar genellikle 20-40 yaş arası erkeklerdir. Uygurlar kamplarda kendi inançlarını değiştirmeye ve komünist parti ideolojisine boyun eğmeye zorlanıyor. Çin bu kampları neden açma gereği duymuştur? Tutukluların sağlık durumları nasıldır? Kamplar uluslararası gözlemcilere neden kapalıdır? Bu gibi soruların acilen Çin hükümetince cevaplanması gerekmektedir." 

 

Kastamonu 

Kastamonu İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, Nasrullah Meydanı'nda toplanan grup adına yaptığı açıklamada, Çin yönetiminin Uygurların tamamını suçlu olarak gördüğünü söyledi.

 

Kamplarda Uygur Türklerine işkence yapıldığını ifade eden Dağdelenoğlu, "Baskılar 1970'li yıllardaki kültür devriminden sonra en üst noktaya ulaşmıştır. Camiler ve mescitlerin birçoğu yıkılmış, bazıları eğlence mekanlarına dönüştürülmüştür. Mevcutlara ise Çin bayrağı ve Devlet Başkanı'nın fotoğrafları asılmıştır." diye konuştu. 

 

Sinop 

Sinop Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı İsmail Aksoy, Alaaddin Camisi avlusunda yaptığı basın açıklamasında, Çin yönetiminin oluşturduğu kamplardan çıkmayı başaran Uygurların ifadelerinin dehşet verici olduğunu dile getirdi.

 

Kamplarda bulunanlara işkence yapıldığını belirten Aksoy, bu duruma bir an önce son verilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Çankırı

Cuma namazının ardından Ahmet Yesevi Camisi önünde bir araya gelen Çankırı İHH İnsani Yardım Derneği üyeleri ve vatandaşlar, Doğu Türkistan'daki insan hakları ihlallerine tepki gösterdi.

 

Grup adına basın açıklamasını okuyan Dernek Başkanı Hasan Kale, Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını söyledi.

 

Çin'deki kamplarda milyonlarca insanın bulunduğunu tahmin ettiklerini anlatan Kale, "Evlerinden, yurtlarından, eş ve çocuklarından zorla ayrılan insanların sayıları her geçen gün artarken aynı zamanda uygulanan işkence ve zulümler neticesinde yüzlerce insan hayatını kaybetmektedir. Birçok aileye akrabalarının cesedi teslim edilmiş, ancak ölüm nedeni hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Kampların yaşam koşulları çok kötüdür." diye konuştu.AA

Kaynak: (aa.com.tr) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Çin'in, Doğu, Türkistan, politikaları, protesto, edildi,
Yorumlar
Diğer Haberler
Ambulans helikopter doğum yapan kadın için havalandı
Ambulans helikopter doğum yapan kadın için havalandı
'Katil arı' Gal arısı Zonguldak'ta da ortaya çıktı
BİR ZAMANLAR!
BİR ZAMANLAR!
Restoran ve kafeler yeniden açıldı
Restoran ve kafeler yeniden açıldı
Cezaevlerinde
Cezaevlerinde 'kapalı görüş' başladı
Ege
Ege'deki turizm merkezleri 'kontrollü tatile' hazır
AYASOFYA NEDEN İBADETE AÇIL(A)MIYOR
AYASOFYA NEDEN İBADETE AÇIL(A)MIYOR
Mezitli
Mezitli'de enginar hasadı
Rektör tebdili kıyafetle yolsuzluğu ortaya çıkardı: Bazı yerlerden uyarı ve tehditler aldık
Rektör tebdili kıyafetle yolsuzluğu ortaya çıkardı: Bazı yerlerden uyarı ve tehditler aldık
İçişleri Bakanlığı
İçişleri Bakanlığı'ndan park, piknik alanları ve lokantalara ilişkin genelge
Erzurum
Erzurum'da silahlı kavga: 5 ölü, 1 yaralı
Diyarbakır
Diyarbakır'da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu
İçişleri Bakanı Soylu: Sözde Herekol karargahı çöktü
İçişleri Bakanı Soylu: Sözde Herekol karargahı çöktü
İç hat uçuşları 1 Haziran
İç hat uçuşları 1 Haziran'da yeniden başlıyor
Rus turistler Türkiye
Rus turistler Türkiye'de tatil planlıyor
15 ilde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı
15 ilde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Virüsten korunmada plazma ve ozon sistemleri üretimini artıracak projeye destek
Virüsten korunmada plazma ve ozon sistemleri üretimini artıracak projeye destek
İŞTE GERÇEK BU!
İŞTE GERÇEK BU!
Fetih coşkusu Ayasofya
Fetih coşkusu Ayasofya'da yaşanacak
Başakşehir
Başakşehir'de fabrikada patlama
15 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak
15 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak
Fetih coşkusunun kutlama programı belli oldu
Fetih coşkusunun kutlama programı belli oldu
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Türksat Model Uydu Yarışması
Türksat Model Uydu Yarışması'na rekor başvuru geldi
Hatay
Hatay'da otomobilin tamponuna gizlenen 8 kilo 650 gram esrar bulundu
Türkiye
Türkiye '5 stratejik konuda' çalışma başlattı
Türkiye dünyanın her yerinden hasta kabul edecek
Türkiye dünyanın her yerinden hasta kabul edecek
TOPAL DEMOKRASİ…
TOPAL DEMOKRASİ…
TÜBİTAK 60 personel alacak
TÜBİTAK 60 personel alacak
Kırklareli
Kırklareli'nin Karadeniz kıyısına askeri yasak bölge
Türkiye
Türkiye'den vazgeçemeyen turistler rezervasyonlarını iptal etmek yerine öteledi
İstanbul Havalimanı terminali dünyanın en büyük
İstanbul Havalimanı terminali dünyanın en büyük 'LEED Altın' sertifikalı binası seçildi
20 Yaş Altı Vatandaşlar Sokağa Çıkma Kısıtlaması İstisnası Hk.
20 Yaş Altı Vatandaşlar Sokağa Çıkma Kısıtlaması İstisnası Hk.
Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Planı Takvimi Yayınlandı.
Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Planı Takvimi Yayınlandı.
22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
Akdeniz
Akdeniz'de yerli balıklar azalıyor, tropikal balık türleri artıyor
İdlib
İdlib'de 'Bursa Mahallesi' kurulacak
Kalın
Kalın'dan S-400'lerle ilgili flaş açıklama
'Evlilik ve ticaret' vaadiyle 1 milyon liralık dolandırıcılık yapan kadın yakalandı
TRT, Yeşilköy Acil Durum Hastanesi
TRT, Yeşilköy Acil Durum Hastanesi'nin yapım hikayesinin belgeselini çekti
CORONAVİRÜS SALGINI RAHİM DEVLET-SOSYAL DEVLET
CORONAVİRÜS SALGINI RAHİM DEVLET-SOSYAL DEVLET
Meteorolojiden yağış uyarısı
Meteorolojiden yağış uyarısı
Kısıtlamada ilginç yöntem! Hastane yerine bayram ziyareti
Kısıtlamada ilginç yöntem! Hastane yerine bayram ziyareti
Dünyaca ünlü plajda
Dünyaca ünlü plajda 'deniz keyfi' sosyal mesafeli olacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 İl Teşkilatı ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 İl Teşkilatı ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı.
Mehmetçik İkiyaka Dağları
Mehmetçik İkiyaka Dağları'nda teröristlere nefes aldırmıyor
Darbenin bilinmeyenleri gerekçeli kararda
Darbenin bilinmeyenleri gerekçeli kararda
Bayramı kana bulayacaklardı! PKK
Bayramı kana bulayacaklardı! PKK'lı hainlerin bombalı saldırısı son anda önlendi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gözyaşları içinde anlattı!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gözyaşları içinde anlattı! 'Babamın kanını yerde bırakmayın Süleyman Amca'
Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programı geliştiriliyor
Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programı geliştiriliyor
Milli Savunma Bakanı Akar: Ege
Milli Savunma Bakanı Akar: Ege'de yapılan tacizlerin izahı mümkün değildir
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dan Ramazan Bayramı mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan anne ve babasının kabirlerini ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan anne ve babasının kabirlerini ziyaret etti
Vefa Sosyal Destek Grubu
Vefa Sosyal Destek Grubu'nun sıradışı üyesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin gücünü, zenginliği, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin gücünü, zenginliği, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız
YHT seferleri 28 Mayıs
YHT seferleri 28 Mayıs'ta başlatılıyor
Erdoğan
Erdoğan'ın imzası ile yayımlandı... Atama kararları Resmi Gazete'de
Türkiye genelinde dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Türkiye genelinde dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Tefenni’de salgın mücadelesine katkı sağlayacak projeye destek
Tefenni’de salgın mücadelesine katkı sağlayacak projeye destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En küçük bir ihmal salgının yeniden hortlamasına yol açabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: En küçük bir ihmal salgının yeniden hortlamasına yol açabilir
Alışveriş yapacaklar dikkat! 4 günlük sokağa çıkma yasağında hangi dükkânlar açık olacak?
Alışveriş yapacaklar dikkat! 4 günlük sokağa çıkma yasağında hangi dükkânlar açık olacak?
Meteorolojiden sağanak ve fırtına uyarısı
Meteorolojiden sağanak ve fırtına uyarısı
Türkiye
Türkiye'nin ödüllü plaj sayısı 486 oldu
Pülümür
Pülümür'de 4.3 büyüklüğünde deprem
Rol model mikro işletme örneği kazandıracak projeye destek
Rol model mikro işletme örneği kazandıracak projeye destek
Tütüncü, camilerdeki dezenfekte çalışmalarını inceledi
Tütüncü, camilerdeki dezenfekte çalışmalarını inceledi
KALKINMA AJANSI BAKA NE İŞ YAPAR!
KALKINMA AJANSI BAKA NE İŞ YAPAR!
Boğaz
Boğaz'da şaşkına çeviren görüntü! Binlerce balık kıyıya geldi…
Köyün girişini zincirle kapatan muhtar kontrol noktası kurdu
Köyün girişini zincirle kapatan muhtar kontrol noktası kurdu
Bakan Selçuk: 399 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapıldı
Bakan Selçuk: 399 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapıldı
İçişleri Bakanlığından
İçişleri Bakanlığından '65 yaş ve üzeri vatandaşlar için seyahat izin belgesi' genelgesi
Türkiye
Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı THY 87 yılda küresel marka haline geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclisin yeni döneminde yeni reform paketleriyle milletimizin huzurunda olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclisin yeni döneminde yeni reform paketleriyle milletimizin huzurunda olacağız
Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor
Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor
Süryaniler Prof. Dr. Dilmener
Süryaniler Prof. Dr. Dilmener'in adının hastanede yaşatılmasından memnun
'Yeşil Anahtar'dan otellere 'ücretsiz iptal süresini uzatın' önerisi
9 ilde 2 bin 788 sosyal konutun kurası bu hafta çekilecek
9 ilde 2 bin 788 sosyal konutun kurası bu hafta çekilecek
'Akdeniz'in Sibiryası'ndaki menderesler görsel şölen sunuyor
GERÇEK BİR HİKAYE!
GERÇEK BİR HİKAYE!
İzmir
İzmir'de bazı alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi
Haber Yazılımı