Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 18:52
 
Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi
Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar çeşitli illerde STK'lar ve vatandaşlarca protesto edildi.
TÜRKİYE Haberi
Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi

Sakarya

Bursa'da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) Bursa Şubesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, Çin yönetimince Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerini "Sessiz Çığlık" eylemiyle protesto etti. Protestocular cuma namazının ardından Orhangazi Parkı'nda toplandı.

 

Sakarya

Sakarya'nın Adapazarı ilçesindeki Ağa Camisi önünde, cuma namazı sonrası toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, "Doğu Türkistan'da zulme dur de" ve "Doğu Türkistan için ses ver" yazılı dövizler taşıdı. 

 

Burada grup adına açıklama yapan Sakarya Genç İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şengül, uzun yıllardır asimilasyon ve yıldırma politikaları yürütülen Doğu Türkistan'ın tüm dünya gündeminden saklandığını, Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını söyledi.

 

Müslümanlara yönelik ağır zulümlerin yapıldığını ifade eden Şengül, "Bu türden işkenceler fiziksel veya zihinsel bozukluklarla, çoğu zaman da ölümle sonuçlanmaktadır. Batılı kaynaklara göre Doğu Türkistan'da Çin yönetimi tarafından kurulan 16 toplama kampı bulunuyor. Bu her Uygur ailesinden en az bir kişinin söz konusu kamplarda tutuklu olduğu anlamına gelmektedir. Tutuklu olanlar genellikle 20-40 yaş arasındaki Uygur erkeklerdir. Bu kamplardaki Uygurlar kendi inançlarını değiştirmeye ve Komünist Parti ideolojisine boyun eğmeye zorlanıyorlar." diye konuştu.

 

Kocaeli

İzmit ilçesindeki tarihi Fevziye Camisi önünde cuma namazı sonrası toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, taşıdıkları pankart ve dövizlerle Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto etti.

 

Grup adına açıklama yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Kocaeli Temsilcisi İsmail Yeşildal, Doğu Türkistan'da Müslüman Uygurlara yapılan hak ihlalini anlattı.

 

Çin'in "eğitim kampı" olarak adlandırdığı toplama kamplarında, 1-3 milyon insanın bulunduğunun tahmin edildiğini vurgulayan Yeşildal, şöyle dedi:

 

"Doğu Türkistan'da inşa edilen bu büyük hapishaneler Nazi Almanyası uygulamalarını andırmaktadır. Evlerinden, yurtlarından, eş ve çocuklarından zorla ayrılan insanların sayıları her geçen gün artarken aynı zamanda uygulanan işkence ve zulümler neticesinde yüzlerce insan hayatını kaybetmektedir. Birçok aileye akrabalarının cesedi teslim edilmiş ancak ölüm nedeni hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Kampların yaşam koşulları çok kötü olup, içerisinde çocukların da bulunduğu tutukluların sayısı, kampların alabileceği insan kapasitesinin kat kat üstündedir. İnsanlar, sırt üstü yatma imkanına bile sahip olmadıkları için, ancak yanlarına dönerek yatmaktadırlar."

 

Yeşildal, uluslararası kamuoyundan Doğu Türkistan için harekete geçmelerini talep ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Doğu Türkistanlı Hafız Selahattin Muhammed, Kur'an-ı Kerim okudu, Uygurca dua yaptırdı.

 

Eyleme katılanlar daha sonra ellerini ağızlarına götürerek 1 dakikalık "sessiz çığlık" eylemi yaptı.

Düzce

Düzce'de Sivil Toplum Platformu, tüm dernek, vakıf ve sendikaların katılımıyla Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar protesto edildi.

 

Cuma namazı sonrası Cedidiye Camisi önünde toplanan grup, ellerindeki Türk ve Doğu Türkistan Bayrakları eşliğinde slogan atarak Anıtpark Meydanı'na kadar yürüdü.

 

Vatandaşların da destek verdiği yürüyüşte grup adına konuşma yapan Düzce Alperen Ocakları Başkanı Onur Çetin, Doğu Türkistan'da zulüm ve işkence gören Müslümanlar için toplandıklarını söyledi.

 

Bu zulme asla kayıtsız kalamayacaklarını vurgulayan Çetin, "Bu zulmü kesinlikle kınıyoruz ve 'Biz Doğu Türkistan'ın yanındayız' diyoruz. Buradaki Müslüman kardeşlerimizi asla Çin'e ezdirmeyeceğiz. Buradan isteğimiz Müslüman ülkelerin yöneticilerinin bir araya gelip bu zulüm için birlik olunmasıdır." dedi.

 

Bartın

Bartın'da İnsani Yardım Derneği üyeleri, Arap Cami önünde ellerinde pankart ve dövizlerle toplanarak, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.

 

Grup adına konuşan derneğin başkanı Selami Ünsal, uzun yıllardır asimilasyon ve yıldırma politikaları yürüten Doğu Türkistan'ın tüm dünya gündeminden saklandığını, Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını söyledi.

 

Doğu Türkistan'da inşa edilen bu büyük hapishanelerin Nazi Almanyası uygulamalarını andırdığını ifade etti.

 

Karabük

Karabük'te 100. Yıl Mahallesi Pazaryeri Camisi önünde cuma namazı sonrası toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar, taşıdıkları pankart ve dövizlerle Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.

 

Grup adına açıklama yapan Genç İHH İnsani Yardım Vakfı Karabük Temsilcisi Muhammet Fatih Baysal, Çin'in 2000 yılı sonrasında siyasi, ekonomik ve askeri atılımlarla gündeme geldiğini ve sınırlarının doğu ile batısında iki farklı yüzle ortaya çıktığını söyledi.

 

Doğu Türkistan'daki Müslümanların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını belirten Baysal, "Sincan Uygur Özerk Bölgesi Komünist Parti Sekreteri olan Chen Chuanguo'nun 2017 Nisan ayından itibaren Doğu Türkistan'daki Uygurları, hapishanelere veya zorunlu politik eğitim kamplarına göndermesi ve beyin yıkamaya yönelik uygulamaları Çin için yüz kızartıcı yeni bir fiil anlamına gelmektedir. Çin'in 'eğitim kampı' olarak adlandırdığı toplama kamplarında 1-3 milyon insanın bulunduğu tahmin edilmekte." dedi.

 

Dünyadaki vicdan sahibi herkesin Çin'in hukuksuz uygulamalarına son verinceye kadar Çin mallarını boykot etmesi gerektiğini dile getiren Baysal, Çin'in insanlık dışı hukuksuz uygulamalarının tüm dünyada yüksek sesle duyurulması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Basın açıklamasının ardından katılanlar "sessiz çığlık" eylemi yaptı.

 

Ardahan

Ardahan Merkez Camisi önünde İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde bir araya gelen gruba, kentteki sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

 

İHH Ardahan Temsilicisi Akın Demirci, burada yaptığı açıklamada, Doğru Türkistan'daki Uygurlara yönelik dini baskıların gün geçtikte arttığına dikkati çekti.

 

Demirci, "Baskılar 1970'li yıllardaki 'Kültür Devrimi'nden sonra en üst noktaya ulaşmıştır. Camiler ve mescitlerin birçoğu yakılmış, bazıları eğlence mekanlarına dönüştürülmüştür. Bu tepkimiz devam edecektir. Bura artık dur denilmeli." dedi.

 

Demirci, bu tür tepki ve protestoların süreceğini sözlerine ekledi.

 

Iğdır

Iğdır'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar Merkez Camisi önünde bir araya geldi.

 

Grup adına açıklama yapan Genç İHH Iğdır Başkanı Muhammed Yavrutürk, 2000 yılı sonrasındaki siyasi, ekonomik ve askeri atılımlarla gündeme gelen Çin'in, sınırlarının doğu ve batısında iki farklı yüzle ortaya çıktığını söyledi.

 

Özellikle uzun yıllardır asimilasyon ve yıldırma politikaları yürütülen Doğu Türkistan'ın tüm dünya gündeminden saklandığını ifade eden Yavrutürk, şöyle konuştu:

 

"Müslüman Uygurlar her türlü hak ihlaline maruz bırakılmaktadır. Uygulanan yol ve yöntemlere bakıldığında Çin yönetiminin halihazırda bütün Uygurları ‘suçlu’ olarak kabul ettiği, din ve geleneklerine bağlı Uygurları terörist olarak gördüğü anlaşılmaktadır. Batılı kaynaklara göre Doğu Türkistan‘da Çin yönetimi tarafından kurulan 16 toplama kampı bulunuyor. Bu kamplardaki Uygurlar kendi inançlarını değiştirmeye ve Komünist Parti ideolojisine boyun eğmeye zorlanıyorlar."

 

Ağrı

Ağrı'da da vatandaşlar ile sivil toplum kuruluşu yöneticileri Merkez Camisi önünde bir araya geldi. 

 

İHH Ağrı Şube Başkanı Kerem Engin, grup adına yaptığı konuşmada, Doğu Türkistan'da politik eğitim kampları dramının sürdüğünü aktardı.

 

Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını dile getiren Engin, "Sincan Uygur Özerk Bölgesi Komünist Parti Sekreteri olan Chen Chuanguo’nun 2017 Nisan ayından itibaren Doğu Türkistan'daki Uygurları, hapishanelere veya zorunlu politik eğitim kamplarına göndermesi ve beyin yıkamaya yönelik uygulamaları, Çin için yüz kızartıcı yeni bir fiil anlamına gelmektedir. Çin'in ‘eğitim kampı’ olarak adlandırdığı toplama kamplarında 1-3 milyon insanın bulunduğu tahmin edilmektedir." diye konuştu.

 

Kırşehir

Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen eylemde, başta Kırşehir İnsani Yardım Vakfı (İHH) olmak üzere farklı sivil toplum kuruluşlarının başkanları açıklama yaptı.

 

Doğu Türkistan'da yaşanan insan hakları ihlalleriyle ilgili pankartların açıldığı eylemde konuşan Kırşehir İnsani Yardım Vakfı Başkanı Seyfettin Cerit, Çin'in insanlık dışı uygulamalarının tüm dünyaya yüksek sesle duyurulması gerektiğini belirtti.

 

Çin'in, kendi yasalarına ve taraf olduğu uluslararası yasalara aykırı şekilde açtığı politik eğitim kamplarını derhal kapatması gerektiğini vurgulayan Cerit, şöyle devam etti:

 

"Bu kamplarda isteği dışında tutulan insanların maddi ve manevi kayıpları karşılanmalıdır. Doğu Türkistan'da devam eden demografik değişikliklere son verilmeli ve Uygurlardan müsadere edilen topraklar ve mülkler geri verilmelidir. Uygurlara uygulanan yurt dışı yasağı ve yurt dışındaki Uygurların Çin'e girişine uygulanan yasaklar kaldırılmalıdır. İletişim ve haber alma özgürlüğü sağlanmalıdır. Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz reel politik kaygılara kurban edilmemelidir. Çin, uluslararası hukuka aykırı olarak Doğu Türkistan'da yapmış olduğu tüm hak ihlali uygulamalarının hesabını uluslararası mahkemelerde vermeli, bunun için İslam İşbirliği Teşkilatı, uluslararası toplumu Myanmar ve Gambiya örneğinde olduğu gibi acil göreve davet etmelidir."

 

Nevşehir

Nevşehir'de çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan Milli İrade Platformu üyeleri, cuma namazının ardından Alibey Camisi önünde bir araya geldi.

 

Grup adına basın açıklaması yapan Mustafa Özdemir, Müslüman Uygur Türklerinin Çin yönetimince çeşitli hak ihlallerine maruz bırakıldığını vurguladı.

 

Özdemir, Sincan Uygur Özerk Bölgesi Komünist Parti Sekreteri Chen Chuanguo'nun 2017 nisan ayından itibaren Doğu Türkistan halkını, hapishanelere veya zorunlu politik eğitim kamplarına göndermesi ve beyin yıkamaya yönelik uygulamalarının Çin için yüz kızartıcı yeni bir fiil anlamına geldiğini dile getirdi. 

 

Uygulanan işkencelerin insanlık dışı olduğunu vurgulayan Özdemir, "Çin yönetiminin bütün Uygurları suçlu kabul ettiği, din ve geleneklerine bağlı Uygurları terörist olarak gördüğü anlaşılmaktadır. Kamplardan çıkmayı başaranların ifadelerine göre, toplama kamplarında mahkumlara kötü muameleler yapılmaktadır." dedi. 

 

Sivil toplum kuruluşlarının Doğu Türkistan'ı ziyaret etmelerine olanak sağlanması gerektiğini ifade eden Özdemir, Çin'in, uluslararası hukuka aykırı sergilediği uygulamaların hesabını uluslararası mahkemelerde vermesi için çalışma yapılmasını da istedi.

 

Çorum

Çorum'da, cuma namazı sonrası Ulu Cami önünde bir araya gelen İHH üyeleri, Hürriyet Meydanı'na kadar sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. 

 

"Doğu Türkistan için ses ver", "Doğu Türkistan'da zulme 'dur' de" yazılı pankartlar taşıyan grupta bazı vatandaşlar, üzerinde Doğu Türkistan bayrağı motifi bulunan maskeler taktı.

 

Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, Çin'in Doğu Türkistan'da birçok insan hakkı ihlali yaptığını söyledi. 

 

Doğu Türkistan'a dışarıdan girişin engellenmesinden dolayı tablonun gerçek boyutunun belirlenemediğini vurgulayan Özkabakçı, "Çin'in eğitim kampı olarak adlandırdığı toplanma kamplarında 1-3 milyon insanın bulunduğu tahmin edilmektedir. Kampların yaşam koşulları çok kötü olup içerideki insan sayısı kapasitenin katbekat üstündedir. " dedi.

 

Batılı kaynaklara göre Doğu Türkistan'da 16 toplama kampının bulunduğunu aktaran Özkabakçı, şöyle konuştu:

 

"Her Uygur ailesinden en az bir kişi kamplarda tutuklu bulunmaktadır. Tutuklu olanlar genellikle 20-40 yaş arası erkeklerdir. Uygurlar kamplarda kendi inançlarını değiştirmeye ve komünist parti ideolojisine boyun eğmeye zorlanıyor. Çin bu kampları neden açma gereği duymuştur? Tutukluların sağlık durumları nasıldır? Kamplar uluslararası gözlemcilere neden kapalıdır? Bu gibi soruların acilen Çin hükümetince cevaplanması gerekmektedir." 

 

Kastamonu 

Kastamonu İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, Nasrullah Meydanı'nda toplanan grup adına yaptığı açıklamada, Çin yönetiminin Uygurların tamamını suçlu olarak gördüğünü söyledi.

 

Kamplarda Uygur Türklerine işkence yapıldığını ifade eden Dağdelenoğlu, "Baskılar 1970'li yıllardaki kültür devriminden sonra en üst noktaya ulaşmıştır. Camiler ve mescitlerin birçoğu yıkılmış, bazıları eğlence mekanlarına dönüştürülmüştür. Mevcutlara ise Çin bayrağı ve Devlet Başkanı'nın fotoğrafları asılmıştır." diye konuştu. 

 

Sinop 

Sinop Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı İsmail Aksoy, Alaaddin Camisi avlusunda yaptığı basın açıklamasında, Çin yönetiminin oluşturduğu kamplardan çıkmayı başaran Uygurların ifadelerinin dehşet verici olduğunu dile getirdi.

 

Kamplarda bulunanlara işkence yapıldığını belirten Aksoy, bu duruma bir an önce son verilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Çankırı

Cuma namazının ardından Ahmet Yesevi Camisi önünde bir araya gelen Çankırı İHH İnsani Yardım Derneği üyeleri ve vatandaşlar, Doğu Türkistan'daki insan hakları ihlallerine tepki gösterdi.

 

Grup adına basın açıklamasını okuyan Dernek Başkanı Hasan Kale, Müslüman Uygurların her türlü hak ihlaline maruz bırakıldığını söyledi.

 

Çin'deki kamplarda milyonlarca insanın bulunduğunu tahmin ettiklerini anlatan Kale, "Evlerinden, yurtlarından, eş ve çocuklarından zorla ayrılan insanların sayıları her geçen gün artarken aynı zamanda uygulanan işkence ve zulümler neticesinde yüzlerce insan hayatını kaybetmektedir. Birçok aileye akrabalarının cesedi teslim edilmiş, ancak ölüm nedeni hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Kampların yaşam koşulları çok kötüdür." diye konuştu.AA

Kaynak: (aa.com.tr) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Çin'in, Doğu, Türkistan, politikaları, protesto, edildi,
Yorumlar
Diğer Haberler
İÇLER ACISI MEZARLIKLAR(IMIZ)
İÇLER ACISI MEZARLIKLAR(IMIZ)
Soyadı değişikliği başvuruları e-Devlet
Soyadı değişikliği başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek
ESKİ VE YENİ TÜRKİYE!
ESKİ VE YENİ TÜRKİYE!
Üniversitelerde, öğretim üyesi atamalarına ilk kez sınırlandırma geldi!
Üniversitelerde, öğretim üyesi atamalarına ilk kez sınırlandırma geldi!
İletişim ve İrtibat Ofislerine 30 bin başvuru
İletişim ve İrtibat Ofislerine 30 bin başvuru
İran
İran'la Kovid-19'la ilgili tedbirlerin acilen hayata geçirilmesi kararlaştırıldı
İçişleri Bakanlığı 11 bin 27 kişinin pasaportundaki idari tedbir kararını kaldırdı
İçişleri Bakanlığı 11 bin 27 kişinin pasaportundaki idari tedbir kararını kaldırdı
O GÜZEL TÜRKÇEMİZE NE OLDU?
O GÜZEL TÜRKÇEMİZE NE OLDU?
Bağırsaklarında uyuşturucu taşıyan İranlı Adana Havalimanı
Bağırsaklarında uyuşturucu taşıyan İranlı Adana Havalimanı'nda yakalandı
Malatya
Malatya'da Kovid-19 vakasının karantinada olduğu iddiasına yalanlama
Türk Harb-İş Sendikası ABD’li Vectrus şirketini dava edecek
Türk Harb-İş Sendikası ABD’li Vectrus şirketini dava edecek
Casusluk yaptığı iddia edilen sanığın hesabındaki para transferleri dikkat çekiyor
Casusluk yaptığı iddia edilen sanığın hesabındaki para transferleri dikkat çekiyor
İstanbul Bahçelievler
İstanbul Bahçelievler'de tekstil firmasında yangın çıktı
Atama kararları Resmi Gazete
Atama kararları Resmi Gazete'de
Meclisteki 15 Temmuz anıtı açılışa hazır
Meclisteki 15 Temmuz anıtı açılışa hazır
Süleymancıların yurdu polis nezaretinde boşaltıldı
Süleymancıların yurdu polis nezaretinde boşaltıldı
BAKA’dan ‘Hayallerimiz Uçuşa Geçiyor Projesi’ne destek
BAKA’dan ‘Hayallerimiz Uçuşa Geçiyor Projesi’ne destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya'daki saldırıyı birimlerimiz hassasiyetle takip ediyor
1915 Çanakkale Köprüsü
1915 Çanakkale Köprüsü'nde kırmızı beyaz kulelerin yarısından fazlası tamamlandı
'Sıfır Atık Mavi' projesi ile 180 bin metreküp deniz çöpü toplandı
Bulut: Yaklaşık 20 Bin Konut Yapılacak
Bulut: Yaklaşık 20 Bin Konut Yapılacak
Dilek Sitesi
Dilek Sitesi'nin yerine yapılacak yeni binanın temeli atılıyor
TÜRKİYE GERÇEĞİ!
TÜRKİYE GERÇEĞİ!
Manisa
Manisa'da 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Millet Kütüphanesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev
Millet Kütüphanesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'in katılımıyla açılacak
Eskişehir
Eskişehir'deki toryum rezervi bin yıl boyunca Türkiye'nin elektrik enerjisini karşılayabilir
SSK ve Bağkur emeklilerine 2020 yılında 3 farklı ek ödeme yapılacak! SGK
SSK ve Bağkur emeklilerine 2020 yılında 3 farklı ek ödeme yapılacak! SGK'dan resmi açıklama geldi
Eşek eti yedirene para cezası ve hapis
Eşek eti yedirene para cezası ve hapis
SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT
SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT
ÇİLELİDİR ANADOLU İNSANI!
ÇİLELİDİR ANADOLU İNSANI!
Elazığ bir kez daha sallandı
Elazığ bir kez daha sallandı
81 ilde gıda denetimi seferberliği başlatıldı
81 ilde gıda denetimi seferberliği başlatıldı
Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi
Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi
İdlib
İdlib'deki gözlem noktalarına 150 araçlık sevkiyat
Elazığ
Elazığ'da depremin yaraları sarılıyor
Hafızlık Eğitimi Daire Başkanlığı Kuruldu
Hafızlık Eğitimi Daire Başkanlığı Kuruldu
Adana
Adana'da pamuk yağı fabrikasındaki yangını söndürme çalışmaları sürüyor
Depremzedeler için giyim mağazası
Depremzedeler için giyim mağazası
Adana
Adana'da 314 tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi
İdlib
İdlib'deki gözlem noktalarına obüs ve komando takviyesi
Adana
Adana'daki pamuk yağı fabrikası yangını üçüncü gününde
 Suriye sınırına tank ve askeri araç sevkiyatı
Suriye sınırına tank ve askeri araç sevkiyatı
Adana
Adana'da pamuk yağı fabrikasındaki yangını söndürme çalışmaları devam ediyor
Kar altında konteyner kent çalışmaları sürüyor
Kar altında konteyner kent çalışmaları sürüyor
İmar Kanunu
İmar Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Milli Savunma Bakanlığı: İdlib
Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'de 63 rejim unsuru etkisiz hale getirildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan
Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan'a gitti
Elazığ
Elazığ'da okulların açılması ertelendi
Suriye sınırına çok namlulu roketatarlar sevk edildi
Suriye sınırına çok namlulu roketatarlar sevk edildi
DENETİM VE DENETİMSİZLİK!
DENETİM VE DENETİMSİZLİK!
Konteyner kent çalışmalarında son aşamaya gelindi
Konteyner kent çalışmalarında son aşamaya gelindi
Türkiye en fazla ziyaretçi ağırlayan 6. ülke
Türkiye en fazla ziyaretçi ağırlayan 6. ülke
MHP Lideri Bahçeli: Türkiye, Şam
MHP Lideri Bahçeli: Türkiye, Şam'a girmeyi planlamalıdır
Ardahan
Ardahan'ın Göle ilçesi eksi 40 dereceyi gördü
Diyarbakır-Batman arasında
Diyarbakır-Batman arasında 'Kapan-6 Zori Operasyonu' başlatıldı
Bakan Pekcan: Kapıkule
Bakan Pekcan: Kapıkule'de bir operasyonda 2 ton 70 kilogram esrar ele geçirildi
Karşıyaka
Karşıyaka'da 331 konutun yıkım çalışmalarına başlandı
Türkiye
Türkiye'nin en büyük milli parkı beyaza büründü
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki trafik kazasında yaralandı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki trafik kazasında yaralandı
6.8
6.8'lik deprem 24 bin yapıya hasar verdi
SİDRE GENÇLİĞİN AHLAKİ DEĞERLERİNİ ÖLDÜREN ZEHİR
SİDRE GENÇLİĞİN AHLAKİ DEĞERLERİNİ ÖLDÜREN ZEHİR
ÖĞRENCİ APARTLARI YOL GEÇEN HANI MIDIR?
ÖĞRENCİ APARTLARI YOL GEÇEN HANI MIDIR?
Van
Van'da güvenlik nedeniyle trafiğe kapatılan yola çığ düştü
Meteorolojiden kar yağışı ve çığ tehlikesi uyarısı
Meteorolojiden kar yağışı ve çığ tehlikesi uyarısı
Artan maske talebi, sağlık çalışanlarına zarar verebilir
Artan maske talebi, sağlık çalışanlarına zarar verebilir
Türk askerinin Aden Körfezi
Türk askerinin Aden Körfezi'ndeki görev süresini uzatan TBMM kararı Resmi Gazete'de
DEPREMZEDE ÜYELERE SENDİKA YARDIMI
DEPREMZEDE ÜYELERE SENDİKA YARDIMI
Manisa
Manisa'da 4 büyüklüğünde deprem
ÇIĞ ŞEHİTLERİNE VEDA
ÇIĞ ŞEHİTLERİNE VEDA
Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu uçağı pistten çıktı: 3 kişi hayatını kaybetti
Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu uçağı pistten çıktı: 3 kişi hayatını kaybetti
FELAKET OLDUKTAN SONRA TEDBİR ALIYORUZ…
FELAKET OLDUKTAN SONRA TEDBİR ALIYORUZ…
İstanbul Havalimanı dünyada en fazla gelişme gösteren 2. havalimanı oldu
İstanbul Havalimanı dünyada en fazla gelişme gösteren 2. havalimanı oldu
Sıcaklıklar 10-15 derece düşecek
Sıcaklıklar 10-15 derece düşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib'deki saldırının rejim için sonuçları olacaktır
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bize yönelik saldırıları tolere etmemiz mümkün değil
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bize yönelik saldırıları tolere etmemiz mümkün değil
Türkiye
Türkiye'nin nüfusu 83 milyon 154 bin 997 kişiye ulaştı
Noterlik işlemlerinde güvenli ödeme dönemi başlıyor
Noterlik işlemlerinde güvenli ödeme dönemi başlıyor
Türkiye
Türkiye'nin unutulmayan 16 yıllık acısı: Zümrüt Apartmanı faciası
Türk Silahlı Kuvvetlerine ilk silahlı drone teslimatı
Türk Silahlı Kuvvetlerine ilk silahlı drone teslimatı
Elazığ’da deprem çadırları kar altında
Elazığ’da deprem çadırları kar altında
Haber Yazılımı