Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 18:03
 
CUMHURBAŞKAN(IMIZ)A AÇIK MEKTUP
CUMHURBAŞKAN(IMIZ)A AÇIK MEKTUP
GÜNDEM Haberi
CUMHURBAŞKAN(IMIZ)A AÇIK MEKTUP

Sn. CUMHURBAŞKAN(IMIZ)A AÇIK MEKTUP

Sayın Cumhurbaşkanı;

Yerli üretim mermi çekirdeklerinin etkili vuruş mesafesi 50-100 metre arasında değişirken yeni geliştirilen muhteşem bir proje ile bu etkili vuruş mesafesi en az 2-3 kata kadar etkili olabilmektedir.

Yani yerli ve hali hazırda kullanılan mermi çekirdekleri 50-100 metreye kadar vuruş yaparken yeni mucidimizin mermi çekirdeği 200-300 metre arasında net etkili vuruş yapabilmektedir. Bu yeni geliştirilen mermi çekirdeği bütün makinalara uyarlanabilmektedir.

Milli Harp Sanayiimizin yerli ve milli üretime büyük katkı sağlayacak bu yeni mermi çekirdeği yabancılara bağımlılığımızı da tamamen ortadan kaldıracaktır.

M.A. tarafından uzun yıllar üzerinde çalışılarak geliştirilen bu yeni ve çok etkili mermi çekirdeği tarihi bir buluş olarak kayıtlara şimdiden geçecek mükemmeliyettedir.

Patente hazır ve her türlü yatay ve dikey atış yapılabilinen bu yeni mermi çekirdeği yetkililerin seri üretime geçmeleri için tarihi bir fırsattır.

Geliştirilen Projeyle çekirdek havayı bükerek mesafeyi katetmektedir. Oysa eski (simdi kullanılan) mermiler havayı düz (yararak) mesafe katetmektedir.

Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için mermi çekirdeğinin hedefe kilitlendiği (son noktaya) açıklık kazandırmak gerekirse;

1-    Şimdi kullanılan mermi çekirdekleri canlı hedefin içinde kalmaktadır,

2-    Yeni icat edilen mermi çekirdeği ise canlı hedefi delip geçmektedir,

3-    Yeni mermi çekirdeği hedefi ıskalaması halinde adeta bir şarapnel parçası gibi  ( taşa - duvara isabet ederse ) dağılmaktadır,

4-    Tüm silahlara uygulanabilmektedir,

5-    Asker veya emniyet teşkilatı mensuplarınca kullanılacak bu yeni mermi çekirdeği hedef tutturmakta ve etkili sonuç almada şimdiki mermilere göre çok daha ileri sonuç vermektedir.

6-   Kullanıcılar açısından can ve mal emniyeti sağlar.

Ayrıca mucit M.A.' nın sadece mermi çekirdeği projesi ile sınırlı kalmayan silah sanayi ekipmanları, amfibi araçlar, yakıtsız araçlar ve elektrik üretimi üzerine buluşları da bulunmaktadır.

Aynı çekirdeğin bir başka üretimi uçaksavarlar ve obüs topları içinde projelendirilmiştir.

Uçaksavarlarda şimdiki etkili mesafe (vuruş) 5000 metre iken yeni geliştirilen sistemde mesafe yüzde yirmi oranında artırılmış olup  (6000 m.) net etkili atış yapılabilmektedir.

Sayın; Cumhurbaşkanı(m) Milli Harp Sanayiimiz için bulunmaz tarihi bir fırsat olan bu yeni tabanca ve uçaksavar mermisinin yetkililer tarafından ilgilenilerek Milli Harp Sanayiimize kazandırılması için yetkilileri ilgilenmeye davet ediyoruz.

                                                                    HABER AKDENİZ

Kaynak: (ANONİM) - ANONİM Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: CUMHURBAŞKAN(IMIZ)A, AÇIK, MEKTUP,
Haber Yazılımı