Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 12:30
 
Daha Çok Çalışacak Daha Çok Başaracağız
15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı,Adalet Komisyonu Üyesi, Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek partisinin Gölhisar 5’inci İlçe Kadın Kolları Olağan Kongresi’ne katıldı.
BURDUR Haberi
Daha Çok Çalışacak Daha Çok Başaracağız

Ak Parti Gölhisar İlçe Başkanlığında düzenlenen kongreye İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, Ak Parti Gölhisar  İlçe Başkanı Ayhan Kanural ve çok sayıda AK Parti kadın kolları üyeleri katıldı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan’ın oluşturulmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek partililerine hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Gölhisar Kadın Kollarında görmüş olduğum farkındalık ve teşkilatlanmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Beraber program yapabilme, beraber yeni projeler üretebilme konusunda gerçekten kadın kollarımızın katkısını hissediyorum.İnşallah bundan sonrada aynı şekilde devam eder. 2002 yılından bugüne eğer bir takım konuları başarabiliyorsak, milletimizin karşısına çıktığımız zaman anlattığımız anlatacağımız projeler oluyor ise işte bu başarı hepimizin başarısı. Türkiye’de 2002 yılında Ak Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar kadınlar için yapmış olduğu çok önemli icraatlarımız var. En önemlisi kadına olan ayrımcılığı kaldırdık. Şuanda bulunduğumuz zamanın kıymetini bilmek için daha fazla çaba vermemiz lazım. Ümit ediyorum ki birlik ve beraberliğimiz oldukça bu ülkenin sırtını kimse yere değdiremeyecektir. Daha çok çalışacağız, daha çok başaracağız. Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi...

Kongre sonrasında Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleşen IPARD 3. Çağrı Dönemi Bilgilendirme toplantısına katıldı.Katılımcılara programın detayları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Milletvekili Petek konuşmasında ;

“Bugün burada IPARD II Desteklerin 3. çağrı döneminin ilanının tanıtımı için toplanmış bulunmaktayız. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ve Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri bazında destekler bulunmakta, bu desteklerimizin toplam bütçesi takriben 252 MİLYON AVRO’dur. Bu desteklerimiz 40 ile 70 arasında değişmektedir. Bu desteklerin amacı siz değerli çiftçilerimizi ve kırsalı geliştirmektir, bu fırsatları kaçırmayalım yararlanalım. IPARD I dönemi kapsamında ilçemizde toplam 13 projeye yatırım olarak yaklaşık 3 Milyon TL  ve yaklaşık 1,7 Milyon TL DESTEK verilmiştir.Bu destek kapsamında AB standarlarında Ahırların inşaası, Arıcılık, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kapsamında yatırımlar bulunmaktadır.İlçe merkezinde biri 15 odalı apart projesi ve diğeride 98 başlık besi projesi de IPARD II kapsamında devam eden projelerimizdir.Gölhisarın bu turizm potansiyelini, tarım potansiyelini ve hayvancılığını geliştirmek adına her daim yanınızda olacağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Daha, Çok, Çalışacak, Daha, Çok, Başaracağız,
Haber Yazılımı