Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 08:59
 
Devlet Bahçeli'den Alanya çıkarması
Alanyalılar, yine 'Alanya il olmalı' diyen MHP Lideri Bahçeli'den, bu talebimizi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletmesini bekliyor.
ANTALYA Haberi
Devlet Bahçeli'den Alanya çıkarması

ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, Cumhuriyet Mahallesi, Sarıkadıoğlu Caddesi’ne projelendirdiği yeni Belediye Sarayı'nın temel atma töreni ve Toslak Mahallesi’nde 94 dönüm arazi üzerine kurulu Türkiye’nin kamu kurum ve kuruluşları arasındaki en büyük Güneş Enerji Santrali’nin açılışı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kalabalık bir davetli topluluğuyla 9 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirildi. Törenleri Alanya'nın yeni nesil kanalı Dim TV başından sonuna Alanyalılarla canlı yayında buluşturdu. Temel atma ve açılış töreninin ardından 44 yeni araç ve iş makinesi de dualarla belediye araç filosuna eklendi. Bu dev yatırımlar 102 milyon Türk Lirası’na mal oldu.

MHP HEYETİ TAM KADRO KATILDI
Temel atma ve açılış törenine; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Günal, Şefkat Çetin, Oktay Öztürk, Celal Adan, Ruhsar Demirel, Mevlüt Karakaya ve Nevin Taşlıçay, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu, partililer, STK temsilcileri, üniversite rektörleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BELEDİYE SARAYI 70 MİLYON TL
Tören alanında toplanan vatandaşlara ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye seslenen Belediye Başkanı Yücel, Bahçeli'ye hitaben yaptığı konuşmasında, “Partimizin bilge lideri, sizi Alanya’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 7 ay gibi kısa bir sürede şehrimizi ikinci kez şereflendirerek Alanya’ya ve halkımıza verdiğiniz değeri gösterdiniz” dedi. Yeni Belediye Sarayı'nda en son teknolojinin kullanılacağı belirten Başkan Yücel, “Belediye Sarayı, akıllı bina özelliği, konumu, ulaşım kolaylığı, otoparkı ve sosyal donatı alanlarıyla da bölgenin en iyi eserleri arasında yerini alacak nadide bir yapı olacaktır. Yaklaşık 70 milyon TL'lik bir yatırım olan hizmet binamızı, 16 ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp hizmete açacağız” diye konuştu.
KENT MEYDANI EN ÖNEMLİ ESER
Yeni Belediye Sarayı'nın faaliyete geçmesiyle birlikte eski binanın olduğu alana büyük bir Kent Meydanı kazandıracakları söyleyen Başkan Yücel, “Ancak, bizim önceliğimiz hiçbir zaman Belediye Sarayı olmadı. Her zaman söylediğimiz gibi, şehirler meydanları ile anılır ve meydanları ile bilinir. Dünyanın en güzel kenti olan Alanya’ya, dünyanın en güzel meydanını kazandırmak için kolları sıvadık. Bunun için Belediye Sarayı'nı buraya taşımaya karar verip Kent Meydanı projemizi hazırladık. Alanya’nın en güzel ve en merkezi yeri olan eski binamızın olduğu o eşsiz kıymetteki bölgeyi, Kent Meydanı yaparak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
ALANYA'NIN NEFES ALMA ALANI
Başkan Yücel, “Projesi tamamlanmak üzere olan Kent Meydanı'nı hayata geçirdiğimizde İskele Bölgesi’ni halkımızın kullanımına açacağız. Kent ile denizi buluşturacağız. Yeşil alanları, yürüyüş, dinlenme ve seyir alanlarıyla, kültürel objelerle, modern çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile Kızıl Kule’den başlayan ve Hacet Deresi’ne kadar uzanan 1.2 kilometrelik alana turizmin gözbebeği Alanya’ya yakışan, herkesin gıpta ile baktığı, eşi benzeri olmayan bir kent meydanı kazandıracağız" diye konuştu. Her yerel yöneticinin arkasında "Bu bizim eserimiz” diyebileceği, insanlara faydalı olan, kentin kaderini değiştirecek büyük projeler, büyük eserler bırakmak istediğini anımsatan Başkan Yücel, Kent Meydanı Projesi'nin de Alanya’nın vizyonunu değiştirecek, kaderini etkileyecek, Alanya’nın değerine değer katacak bir proje olduğunu söyledi.
'ELEKTRİĞİMİZİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ'
Başkan Yücel, "Kent Meydanı Projesi'ni, gerekli kurul onayları tamamlandığında, halkımızın ve sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerine sunacağız. Ardından hemen çalışmalara başlayacağız" dedi. Yerel ve kamu kurum ve kuruluşları arasında ülkenin en büyük Güneş Enerji Santrali'ni 94 dönümlük bir alana kurduklarını, santralde 11 Temmuz'dan beri elektrik üretildiğini dile getiren Başkan Yücel, "Ürettiğimiz elektriği satıyoruz ve elde ettiğimiz gelirle belediyemizin tüm elektrik ihtiyacını fazlasıyla karşılıyoruz. Güneş Enerji Santrali'nden aylık ortalama 250-300 bin TL gelir elde ediyoruz” vurgusu yaptı.
'ÜÇ HİLAL'İ KİMSE İNDİREMEYECEK'
Alanya Kalesi’nden 3 hilali kimsenin indirmeye gücünün yetmeyeceğini vurgulayan Başkan Yücel, “Sayın Genel Başkanım, her zaman her yerde göğsümü gere gere şunu söylüyorum. Dünya döndükçe, siz başımızdan eksik olmadıkça, bizler de burada oldukça Alanya Kalesi’nden 3 hilali indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Size ve partimize layık olmak için, gençlerimize daha mutlu ve daha güvenli yarınlar bırakmak için gayretle, azimle, yılmadan, yorulmadan çalışacağız, halkımızın hizmetkârı olacağız” diye konuştu. “Büyük Alanya’yı büyük projelerle buluşturuyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Yücel, Alanya'nın il olmayı çoktan hak ettiğini, bundan sonra takdirin devlet büyüklerinin olduğunu söyledi.
'ALANYA BİZİM İÇİN SEVDADIR'
Başkan Yücel’in ardından kürsüye gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, meydanı dolduran kalabalığa seslenerek Alanya’ya verdiği önemi bir kez daha yineledi. “Alanya bizim için sevdadır” diyerek konuşmasına başlayan Bahçeli, “Ülkemizin en güzide yerlerinden, bizlerin de yüz akı kıymetinde olan Alanya’nın nazarımızda ayrı bir yeri ve önemi vardır” mesajı verdi. Alanya'ya ne zaman gelse, kutlu ecdadın emanetlerini görerek gururlandığını söyleyen Bahçeli, doğasının, güneşinin, kumunun, tarihi mirasının güzelliği ile Alanya’da her daim huzur bulduğunu kaydetti.
'ALANYA MHP'NİN EMANETİNDEDİR'
Bahçeli konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Selçuklu’nun adım başı karşımıza çıkan emanetlerine baktığımda geçmişin derin izlerini, sizleri gördüğümde ise yarınların heyecanını yaşıyorum. Bunca güzellik ve görkeme ilave olarak bir de Milliyetçi Hareket’e Alanya’yı emanet etmiş olmanız ise yeri doldurulamaz iftihar kaynağımızdır. Biz de buna layık olmak için elimizden geleni yapıyor, her alanda size yakışır bir çalışmanın içerisinde bulunuyoruz. Alanya mutluysa biz de mutluyuz. Aksi bir durumun asla mümkün olmayacağını bilmenizi isterim. Bu projeleri yerinde inceleyerek vatandaşlarımızın memnuniyetini görmemiz, kendi adımıza sevindirici olmuştur. 

'ALANYA HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK'
Turizm, tarım ve ticaret merkezlerimizden olan Alanya’nın bu hizmetlere kavuşması hepimiz açısından oldukça önemlidir. Çünkü Alanya her şeyin en iyisine layıktır. Çünkü Alanya il olmaya dünden hazırdır ve bunu hak etmektedir. Zira Milliyetçi Hareket de bu talep ve tercihinizi yürekten desteklemektedir. Güneş Enerjisi Santrali’nin önemi de aynı biçimde hepimiz açısından büyüktür. Türkiye’nin kamu kurum ve kuruluşları arasındaki en büyük Güneş Enerji Santrali’nin açılışını gerçekleştirecek olmamızdan dolayı son derece mutluyum. Böylelikle çevreyi kirletmeden, temiz enerji elde edilmesine katkı sağlanacaktır. Diğer yandan ülkemizin enerji konusunda dışa bağımlılığının bir nebze de olsa azaltılması konusunda önemli bir adım atılmış olacaktır. 

'YÜCEL'İN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYAN'
Sonuçta milletimizin parası cebinde kalacak, Alanyalılar ihtiyaç duyduğu elektriğe, kendi topraklarında kurulu olan Güneş Enerjisi Santrali ile kavuşabileceklerdir. İşte bizim de görmek istediğimiz projeler bunlardır. 'Geleceği şimdiden yakalamak' derken kastımız, böylesi projelerin gerçekleştirilmesidir. Hem yerelin sorunlarını aşacak, hem de ülkemize genelde katkı sağlayacak bu ve benzeri projeler Milliyetçi Hareket’in takdirle karşıladığı iftihar vesikalarıdır. Bu vesileyle, temelini attığımız ve açılışını gerçekleştirdiğimiz projelerde emeği geçen, başta Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere tüm belediye personeline, katkı sunan her bir kardeşime ve tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum."
AHÇELİ’E 70 YILLIK ALANYA KİLİMİ
örenin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP lideri Bahçeli’ye 70 yıllık bir Alanya Yörük kilimi, muz lifi ve muz yaprağından tasarlanmış bir tablo ve Alanya ipeğinden dokuma mendil ile tespih hediye etti. Ayrıca MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da Bahçeli’nin resmi olan bir tablo takdim etti. Daha sonra tüm protokol üyeleriyle birlikte butona basılarak yeni Belediye Sarayı'nın temeli atıldı. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasının temel atma töreninin ardından Toslak Mahallesi’ndeki Türkiye’nin kamu kurum ve kuruluşları arasındaki en büyük Güneş Enerji Santrali’nin açılış törenine geçildi. Tören alanında Bahçeli ve katılımcılara, GES’in ilk kuruluş aşamasından açılışına kadar olan süreç ve teknik konularda bilgiler verildi. Başkan Yücel, İller Bankası Anonim Şirketi Antalya Bölge Müdürü Fuat Koçal’a kredi desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra tesis, Alanya Müftüsü Mustafa Topal’ın dualarıyla hizmete açıldı. Ardından yine aynı alanda Alanya Belediyesi’nin 44 yeni araç ve iş makinesi için de dua okunarak hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Bahçeli'den, Alanya, çıkarması, , , ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Yaralıya ilk müdahaleyi kazaya karışan doktor yaptı
Yaralıya ilk müdahaleyi kazaya karışan doktor yaptı
Antalya
Antalya'da salsa şöleni
2020 TGF Türkiye Golf Turu
2020 TGF Türkiye Golf Turu
Ayakkabısı sıkan da evlenme teklifi etmek isteyen de 112
Ayakkabısı sıkan da evlenme teklifi etmek isteyen de 112'yi arıyor
Golf: TGF 2020 Türkiye Golf Turu
Golf: TGF 2020 Türkiye Golf Turu
Manavgat Adliyesi
Manavgat Adliyesi'nde 10 yılın en yüksek dosya sayısına ulaşıldı
Antalya
Antalya'da Rus kadını öldüren sanık hakim karşısına çıktı
Antalya
Antalya'da Prof. Dr. Ömer Özkan "Kompozit Doku Nakilleri"ni anlattı:
Halk Et halkın desteğiyle adım adım büyüyor
Halk Et halkın desteğiyle adım adım büyüyor
"Birleşmiş Milletler gibi okul"da ABD
"Birleşmiş Milletler gibi okul"da ABD'li de Güney Afrikalı da öğrenci var
Gülveren’de mutlu son
Gülveren’de mutlu son
Antalya
Antalya'nın konuk evleri yoğun ilgi gördü
Başkan Böcek Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi alanını inceledi
Başkan Böcek Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi alanını inceledi
Aslı Baş
Aslı Baş'ın ailesinden kızlarının ölümüne ilişkin beraat kararına tepki
Sektör temsilcilerinden "taklit ve hileli" gıda tepkisi
Sektör temsilcilerinden "taklit ve hileli" gıda tepkisi
Akseki
Akseki'nin sokakları tarihi dokuya uygun hale getiriliyor
Başkan Böcek’ten öğrencilere sömestrde tiyatro hediyesi
Başkan Böcek’ten öğrencilere sömestrde tiyatro hediyesi
Antalya’da ulaşımdaki engeller kalkıyor
Antalya’da ulaşımdaki engeller kalkıyor
Finike Fatih Bulvarı’na kaldırım
Finike Fatih Bulvarı’na kaldırım
KEMER BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ FERHAN FİDAN’DAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA
KEMER BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ FERHAN FİDAN’DAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA
Tütüncü,  gün doğarken balıkçı barınağında
Tütüncü, gün doğarken balıkçı barınağında
BU NASIL TURİZM KENTİ?
BU NASIL TURİZM KENTİ?
Tütüncü’nün Ankara çıkarması
Tütüncü’nün Ankara çıkarması
Antalya
Antalya'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari karı koca yakalandı
Antalya
Antalya'da kuyumcudan 17 kilogram altın çaldıkları iddiasıyla 2 kişi tutuklandı
Abdurrahman Paksoy adına kütüphane açıldı
Abdurrahman Paksoy adına kütüphane açıldı
Antalya Müzesi
Antalya Müzesi'nde "Müzede Selfie Günü" etkinliği yapıldı
Antalya
Antalya'da kuyumcudan 17 kilogram altın çaldıkları iddiasıyla 8 şüpheli yakalandı
BAŞKAN TOPALOĞLU, UTRECHT TURİZM FUARI’NDA
BAŞKAN TOPALOĞLU, UTRECHT TURİZM FUARI’NDA
Doğu Garajı Nekropol Alanı
Doğu Garajı Nekropol Alanı'nda sona gelindi
Kepez’in midi kızlarından galibiyet
Kepez’in midi kızlarından galibiyet
Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak’a 18 durak
Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak’a 18 durak
Manavgat Halk Et Mağazası gün sayıyor
Manavgat Halk Et Mağazası gün sayıyor
Büyükşehir’den Salsa Şampiyonası
Büyükşehir’den Salsa Şampiyonası
Kepez’den glutensiz ekmek
Kepez’den glutensiz ekmek
Akdeniz Sanayi Sitesi’nden Başkan Böcek’e ziyaret
Akdeniz Sanayi Sitesi’nden Başkan Böcek’e ziyaret
Büyükşehir Zübeyde Hanım’ı andı
Büyükşehir Zübeyde Hanım’ı andı
Serik
Serik'te dördüncü kattan düşen kişi ağır yaralandı
Antalyalı kick boksçu Türkiye ikincisi oldu
Antalyalı kick boksçu Türkiye ikincisi oldu
"Turizmin başkenti"nde oteller yeni rekor için hazırlanıyor
"Turizmin başkenti"nde oteller yeni rekor için hazırlanıyor
Balbey’de metruk bina yıkıldı
Balbey’de metruk bina yıkıldı
Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Günleri etkinliği düzenledi
Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Günleri etkinliği düzenledi
VATAN SİZE MİNNETTARDIR
VATAN SİZE MİNNETTARDIR
Antalya
Antalya'da otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Konservatuvar yeni yılın ilk konserini verdi
Konservatuvar yeni yılın ilk konserini verdi
ASAT’ınaltın kızları yenilgisiz şampiyon
ASAT’ınaltın kızları yenilgisiz şampiyon
Cami bahçesinde uyuşturucu satan sanığa 12,5 yıl hapis cezası
Cami bahçesinde uyuşturucu satan sanığa 12,5 yıl hapis cezası
Tütüncü, üreticiyle sera nöbetinde
Tütüncü, üreticiyle sera nöbetinde
Sibirya kurdu "Fıstık"ın ilk kar sevinci
Sibirya kurdu "Fıstık"ın ilk kar sevinci
Büyükşehir Zübeyde Hanım’ı anıyor
Büyükşehir Zübeyde Hanım’ı anıyor
Antalyalılar, Alacabel
Antalyalılar, Alacabel'de karın keyfini çıkardı
ITF Club Megasaray Cup series
ITF Club Megasaray Cup series
Antalya
Antalya'da şantiyelerden akaryakıt hırsızlığı yaptığı ileri sürülen 3 kişi yakalandı
Kendi yaptığı arazi aracıyla engelleri aşıyor
Kendi yaptığı arazi aracıyla engelleri aşıyor
BATI AKDENİZ’İN GÜÇLÜ KADINLARI
BATI AKDENİZ’İN GÜÇLÜ KADINLARI
Antalya
Antalya'da görme engellilerin go-kart heyecanı
"Narenciyenin gen merkezi"nde görsel şölen
"Narenciyenin gen merkezi"nde görsel şölen
SAHİPSİZ KENT ANTALYA!
SAHİPSİZ KENT ANTALYA!
Antalya
Antalya'da uyuşturucu operasyonunda bir kişi tutuklandı
Başkan Böcek Gazeteciler Günü’nde basınla buluştu
Başkan Böcek Gazeteciler Günü’nde basınla buluştu
Büyükşehir Belediyesi köprülü kavşakları çiçeklerle süsledi
Büyükşehir Belediyesi köprülü kavşakları çiçeklerle süsledi
Tütüncü, “Toplum kadınla güçlü”
Tütüncü, “Toplum kadınla güçlü”
Başkan Muhittin Böcek mühendislerle raylı sistem çalışmalarını inceledi
Başkan Muhittin Böcek mühendislerle raylı sistem çalışmalarını inceledi
Büyükşehir’den Kızılırmak Caddesi ve Gazi Bulvarı’na üst geçit
Büyükşehir’den Kızılırmak Caddesi ve Gazi Bulvarı’na üst geçit
Büyükşehir Belediyesi “Yerel Yönetimler ve Kooperatifçilik Toplantısı” düzenledi
Büyükşehir Belediyesi “Yerel Yönetimler ve Kooperatifçilik Toplantısı” düzenledi
Antalya Aile ve Çocuk Günleri
Antalya Aile ve Çocuk Günleri
Başkan Muhittin Böcek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Başkan Muhittin Böcek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Akseki
Akseki'de jandarmadan kaçak kazı operasyonu
Antalya ulaşımının sorunlarına kent bileşenleri ile çözüm yolu bulunacak
Antalya ulaşımının sorunlarına kent bileşenleri ile çözüm yolu bulunacak
Güneş enerji santrali ile çiftçilerin yüzü gülüyor
Güneş enerji santrali ile çiftçilerin yüzü gülüyor
Antalya
Antalya'da estetik operasyon yaptıran kadının zarar gören dudağına doku nakledilecek
Kumluca
Kumluca'da düzenlenen futsal şampiyonası sona erdi
YENİ YILIN İLK MECLİSİ YAPILDI
YENİ YILIN İLK MECLİSİ YAPILDI
Şehit polis Fethi Sekin
Şehit polis Fethi Sekin'in babasına otomobil hediye edildi
Interfresh Eurasia Yaş Sebze Meyve Fuarı
Interfresh Eurasia Yaş Sebze Meyve Fuarı'na doğru
Başkan Böcek Serik ve Gazipaşa’da incelemelerde bulundu
Başkan Böcek Serik ve Gazipaşa’da incelemelerde bulundu
Halk Et’in ikinci mağazası Manavgat’ta açılıyor
Halk Et’in ikinci mağazası Manavgat’ta açılıyor
Tütüncü tatlı mesajının gereğini yaptı
Tütüncü tatlı mesajının gereğini yaptı
Kepez’in fen işleri karnesi pekiyi
Kepez’in fen işleri karnesi pekiyi
Haber Yazılımı