Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 13:24
 
FETÖʹnun Bursaʹdaki malikanesine el konuldu
GÜNDEM Haberi
FETÖʹnun Bursaʹdaki malikanesine el konuldu

Mudanya ilçesi Çağrışan Mahallesiʹndeki bir malikanenin, ˮFETÖ elebaşı Gülen için yaptırıldığıˮ iddiaları üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Başsavcılık, bir gazetede yer alan ˮFETÖʹye lüks malikane yapmışlarˮ haberi ve FETÖ/PDY ile ilgili açılan davada tutuksuz yargılanan iş adamı S.Ş. hakkında bilgisine başvurulan bir kişinin, ˮMudanya Devlet Hastanesinden Bademliʹye giderken Çınaraltı Evleri villalarının bitişiğinde, taş duvarlarla çevrili çok büyük bir malikane var, orada araba satan firmanın sahipleri yaşıyor, bu şahısların FETÖʹcü olduğunu biliyorum, Fetullah Gülenʹin de Türkiyeʹye gelince bu malikanede kalacağına dair söylentiler var.ˮ ifadelerini ihbar kabul ederek soruşturma başlattı. İncelemede, malikanenin örgüt elebaşı Fetullah Gülen için yapıldığını, burada FETÖ/PDY üyelerinin toplantı ve faaliyetlerde bulunduklarını tespit eden Cumhuriyet Başsavcılığı, iş adamı S.Şʹye ait otomotiv firmasının üzerine kayıtlı eve el konulması için Bursa 3. Sulh Ceza Mahkemesine talepte bulundu.

ULUDAĞ MANZARALI
Mahkeme, soruşturmaya konu Mudanya ilçesindeki malikaneye, üçüncü kişilere satılması ve devrinin önlenmesi amacıyla tedbiren el konulmasını kararlaştırdı. Uludağ manzaralı, yaklaşık 17 dönüm arazide kurulu ve 3 bin metrekare kapalı alana sahip malikanenin içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu ve spor sahaları da bulunuyor.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: FETÖʹnun, Bursaʹdaki, malikanesine, el, konuldu,
Haber Yazılımı