Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 13:40
 
Konyaaltı’nda metruk yapılar temizleniyor
Konyaaltı’nda metruk yapılar temizleniyor
ANTALYA Haberi
Konyaaltı’nda metruk yapılar temizleniyor

Konyaaltı Belediyesi, bölgesindeki metruk kullanılmayan binaları temizliyor. 
Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Sarısu Mahallesi'nde çöp toplayıcıların depolama alanı olarak kullandıkları metruk bir yapıya baskın düzenledi. Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine yapılan baskında, atıl halde olan inşaatta depolanmış tonlarca çöp çıktı.
Metruk halde olan inşaata kurulan, çevre sağlığını da son derece olumsuz etkileyen, derme çatma depoyu iş makinesiyle yıkan zabıta ekipleri, etrafa saçılan hurda ve kağıt türü atıkları da toplayarak geri dönüşüme kazandırdı. Bölgede metruk yapıların denetimini sağlamak adına zaman zaman çalışmalar yaptıklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu tür çalışmaları yaparken gelen şikayetleri de dikkate aldıklarını söyledi.
Başkan Böcek, “Bu tür yerlerde gelişi güzel depolanan atık malzemeler haşere ve zararlı hayvanların üremesine zemin hazırlıyor. Ekiplerimiz halk sağlığını tehdit eden bu durumu ortadan kaldırmak için bu tür operasyonlar düzenleyerek el koydukları kağıt ve hurda atıkları, geri dönüşüme gönderiyor” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: Konyaaltı’nda, metruk, yapılar, temizleniyor,
Haber Yazılımı