Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 14:52
 
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kırmızı bültenle aranan katilin takdir edilmesi namertliktir
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir." dedi.
ANKARA Haberi
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kırmızı bültenle aranan katilin takdir edilmesi namertliktir

Ankara

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Barış Pınarı Harekatı sonucunda terörizme bel bağlayanlar, terör örgütleriyle ihanet mesaisine girenler kesinlikle deşifre olmuşlar, yakayı ele vermişlerdir." dedi.

Bahçeli, "Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir. 17 Ekim'de ABD’yle yapılan 13 maddelik uzlaşma, 22 Ekim'de Rusya’yla sağlanan anlaşma stratejik bir başarı, milli bir uyanışın müjdesidir. Türkiye’nin batıyla ilişkilerini ahlaken sorgulayacağı, geleneksel ittifak ilişkilerini gözden geçireceği bir süreç de son harekatla birlikte hız kazanmıştır." ifadelerini kullandı.

Trump'ın mektubuna ilişkin Bahçeli, "Ne yapsın Sayın Cumhurbaşkanı, hatıra olarak saklayıp müzeye mi koyacak? ABD'ye iade etmesi en doğru yoldur." diye konuştu.

Devlet Bahçeli, "Sayın Erdoğan, doğu ve batı bloklarında Türkiye'nin milli çıkarlarını koruyacak bir dik duruş ortaya koydu. Tarihin önemli bir dönemidir bu." dedi. ''AA''

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Genel, Başkanı, Bahçeli:, Kırmızı, bültenle, aranan, katilin, takdir, edilmesi, namertliktir,
Yorumlar
Haber Yazılımı