Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 15:06 Bu haber 197 kez okundu
 
NATO Parlamenter Asamblesi Roth Semineri, Akdeniz ve Ortadoğu Özel Grubu Toplantısı
NATO Parlamenter Asamblesi Roth Semineri, Akdeniz ve Ortadoğu Özel Grubu Toplantısı
ANTALYA Haberi
NATO Parlamenter Asamblesi Roth Semineri, Akdeniz ve Ortadoğu Özel Grubu Toplantısı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Bazı NATO üyelerinin Rusya’dan S-300 almasında sorun yok ama Türkiye’nin Rusya’dan S-400 almasında sorun var diyen bir mantık samimi ve dürüst kabul edilebilir mi? Şu noktayı da üstüne basarak vurgulamak istiyorum ki, S-400 sistemini satın alma kararımız, Türkiye’nin NATO’ya bağlılığından sapma olarak asla görülemez" dedi

 

NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı, TBMM’nin ev sahipliğinde Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde başladı. 29 ülkeden 82 parlamenter, uluslararası kuruluşların temsilcileri ve ilgili ülkelerin diplomatlarının katılımıyla düzenlenecek toplantının açılışında konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, toplantının bölgenin barış ve istikrarına katkı sağlayacak önemli istişarelere zemin hazırlayacağını kaydetti.

 

Türkiye olarak, NATO PA’nın çalışmalarına büyük bir önem verdiklerinin altını çizen Şentop, "NATO, kuruluşundan bu yana Avrupa-Atlantik bölgesinin, güvenliğinin ve istikrarının korunması bakımından önemli bir aktör olagelmiştir. NATO, 2. Dünya Savaşı’nın doğurduğu şartlara bir cevap olmak üzere tasarlanmış örgüttür. Ancak bu örgüt, soğuk savaşın sona erdiği 1990’ların başına kadar sadece askeri bir savunma paktı olarak değil, liberal ve özgürlükçü değerleri, demokrasiyi savunan bir ittifak olarak da öne çıkmıştır. Soğuk Savaşın sona ermesi, birçok kimseyi umutlu bir iyimserliğe sevk etmişti. Ne yazık ki beklenen olmadı ve 1990’lar kanlı çatışmalara, etnik boğuşmalara sahne oldu. 2000’li yıllar da kanlı çatışmalar bakımından 1990’ları aratmayacak bir tablo olarak karşımıza çıktı. Ve şimdi yeni bir yüz yılın, hatta daha geniş bir perspektifle yeni bir bin yılın, ve yeni bir dünyanın, yeni arayışların, yeni paradigmalar inşa etmenin eşiğindeyiz" diye konuştu.

 

"İttifaklarına sadık"

 

Şentop, Türkiye’nin her zaman ittifaklarına sadık, dostlarına karşı güvenilir bir ülke olduğunu belirtti. Kuruluşunun 70’inci yıl dönümünde NATO’nun temsil ettiği dayanışma ruhu ve kolektif güvenlik olgusunun çok daha büyük bir önem taşır hale geldiğinin altını çizen Mustafa Şentop, "İnsanlık, tarihte benzeri görülmemiş sınamalarla karşı karşıyadır. Terör, şiddet, bölgesel istikrarsızlıklar, savaş, düzensiz göç, gelir adaletsizliği, yoksulluk, bulaşıcı hastalıklar ve daha nice başka tehditler artık üstesinden gelmek zorunda olduğumuz meydan okumalar olarak karşımızda durmaktadır. Türkiye olarak, bilhassa terörizmin, ittifakın güvenliği için en ciddi tehditlerden birini teşkil ettiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

 

"Müttefiklik hukukuyla bağdaşır mı?"

Türkiye’nin, DEAŞ da dahil olmak üzere terörizmin tüm şekil ve yapılarıyla mücadeleyi en aktif bir şekilde sürdürdüğünü kaydeden Şentop, "Ancak Türkiye’nin mücadele ettiği tek terör örgütü DEAŞ değildir. Türkiye aynı zamanda, yaklaşık 40 yıldır PKK terör örgütüyle, onun Suriye’deki adı olan PYD/YPG terör örgütüyle ve 15 Temmuz 2016’da bir askeri darbe gerçekleştirmeye teşebbüs eden FETÖ ile de mücadele etmektedir. Bu örgütler tarafından Türkiye halen fiili saldırılara maruz kalmaya devam etmektedir. Türkiye’ye karşı terör faaliyetlerini halen sürdüren, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı PYD/YPG’nin müttefikimiz ABD tarafından açıkça desteklenmesi, bu kanlı terör örgütüne binlerce tır silah verilmesi müttefik hukukuyla bağdaştırılabilir mi? Bu tavrın, 11 Eylül olayları sonrası bir NATO üyesi ülkenin El- Kaide terör örgütüne silah yardımı yapmasından ne farkı vardır? NATO içindeki müttefiklerimizin terör örgütleri ile mücadelesinde samimiyetle Türkiye’nin yanında olmalarını ve gerekli desteği sağlamalarını beklemek, müttefiklik ruhu ve kolektif savunma anlayışı çerçevesinde en tabii hakkımızdır. Raportörlerin karşılıklı anlayış ve empati temelinde, müttefiklik ruhuyla ve ittifakın temel değerleriyle uyumlu raporlar kaleme almalarını bekliyoruz. ’Bana karşı olan terör örgütü kötüdür; müttefikime saldıran terör örgütünden bana ne’ anlayışı NATO ittifak ruhuyla bağdaşmaz; sadece birbirimizi aldatmış oluruz" dedi.

 

Şentop, NATO PA’nın ittifakın siyasi ve ideolojik uyumunu güçlendirmek ve müttefikler arasındaki anlaşmazlıkları aşmak için de çok büyük bir role sahip olduğunu düşündüklerini kaydetti.

 

 

"S-400 alma kararı NATO’ya bağlılıktan sapma olmaz"

 

"Türkiye’nin hava ve füze savunma yetenekleri konusunda ciddi bir boşluğu mevcuttu" diyen Şentop, "On yıldan fazla bir süredir farklı seçenekler üzerinde çalıştık. Bu süreçte, öncelikle Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere müttefiklerimizle görüştük. Ne yazık ki, samimi ve ciddi girişimlerimiz müttefiklerin politik ve ticari düşünceleri nedeniyle yetersiz kaldı. Öte yandan, Rusya bize çok iyi bir teklif sunmuştu. Bu teklif, teknik kabiliyetler, teslimat ve zaman çizelgesi ve fiyat açısından beklentilerimizi karşılayan bir mahiyetteydi. Sonunda, acil ihtiyaçlarımızı karşılamak için S-400 sistemini satın almaya karar verdik. S-400 sistemi, NATO sistemleriyle bütünleşmeyecek veya çatışmayacaktır. Daha önce S-300 sistemi satın alan ve konuşlandıran diğer bazı NATO ülkeleri olmuştur. Onlara karşı herhangi bir NATO üyesinden ciddi bir itiraz gelmemiştir. Şimdi, bizim bu sistemi satın almamıza gösterilen bu tepki, ’Türkiye için, diğer NATO üyelerine uygulanandan farklı ikinci bir standart mı mevcut?’ sorusunu aklımıza getiriyor. Bazı NATO üyelerinin Rusya’dan S-300 almasında sorun yok, ama Türkiye’nin Rusya’dan S-400 almasında sorun var diyen bir mantık samimi ve dürüst kabul edilebilir mi? Şu noktayı da üstüne basarak vurgulamak istiyorum ki, S-400 sistemini satın alma kararımız, Türkiye’nin NATO’ya bağlılığından sapma olarak asla görülemez" ifadelerine yer verdi.

 

 

İtalya ve Fransa’ya tepki

 

Konuşmasında İtalya’ya tepki gösteren Şentop "İtalya Temsilciler Meclisinin 1915 olaylarının İtalyan Hükümetince soykırım olarak tanınmasını talep eden 10 Nisan 2019 tarihli kararı, bazı Ermenilerin iddialarının iç politika malzemesi olarak kullanılmasının yeni bir örneğini teşkil etmekte olup, tarihi gerçeklerle asla bağdaşmamaktadır. İtalya Temsilciler Meclisi kendini uluslararası mahkemelerin yerine ikame ederek soykırım gibi uluslararası hukukta açıkça tanımlanmış spesifik bir suç hakkında hüküm vermeye kalkmış, tarihi ve hukuku istismar etmiştir. İtalya’ya 2. Dünya Savaşı’ndaki rolünü hatırlatmak isteriz" dedi.

 

Fransa’nın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle “24 Nisan’ı Ermeni soykırımı için anma” günü ilan etmesini de şiddetle kınadıklarını vurgulayan Mustafa Şentop, "Siyasi kaygılarla gündeme getirildiği aşikar olan devlet ciddiyetinden uzak bu girişim, asılsız ve hukuki dayanağı olmayan bir iddia aracılığıyla tarihin siyasallaştırılmasından başka bir amaca hizmet etmemektedir. Fransa Cumhurbaşkanı’nın bu dayatmacı kararı aynı zamanda, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ile Fransız Anayasa Mahkemesi içtihatlarını yok sayarak kendi vatandaşlarının da ifade özgürlüğünü kısıtlamaktadır. Fransız dostlarımıza da bir tavsiyem var. Sömürgecilik dönemini, Cezayir’de yaşananları, 100 günde 800 bin insanın yok edildiği Rwanda Soykırımı konusunda Fransa’nın kamuoyuna ikna edici bir açıklama yapması hususunda inisiyatif alınız ve bunu yapmadan da başka memleketlerin tarihini politik gerekçelerle manipüle etmeyiniz ve, Türkçe’ye Sorgu adıyla çevrilen, Henri Alleg’in (Anri Alleg) La Question (La Kestiyon) adlı kitabına Jean Paul Sartre’ın yazdığı önsözü bir kez daha okuyunuz" açıklamasını yaptı.

 

 

"Terör tehdidi karşısında güvende değiliz"

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, NATO’nun tüm aktivitelerine katkı sağladıklarını bildirdi. Türkiye olarak bölgede yaşanan sorunların merkezinde olduklarını anımsatan Çavuşoğlu, "Müttefiklerimizle çözüm üretmeye çalışıyoruz. Hiçbirimiz terör tehdidi karşısında güvende değiliz. Bugün terörle mücadelede üç zafiyetimiz var. Bana dokunmuyorsa problem değil anlayışı. O yılan gelir sizi de sokar. İkincisi beni çıkarıma uygunsa kullan o terörist iyidir. Üçüncüsü ise aşırı akımların terör örgütlerine destek vermeye başlamasıdır. Parlamenterlerin kendi ideolojisine yakın gördükleri terör örgütlerini, terör örgütü gibi görmemesi talihsizliktir. Bu üç sorunu halledebilirsek teröre karşı halklarımızı koruyabiliriz" dedi.

 

 

"Türkiye 4.5 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor"

 

Düzensiz göç konusuna da değinen Çavuşoğlu, "Bu soruna, insani veya güvenlik penceresinden mi bakacağız? Her kesimden baktığımız zaman o insanlara yardım elimizi uzatırız. Türkiye 4.5 milyon göçmene ev sahipliği yapıyor, bunlardan 3.6 milyonu Suriyelidir. 320 bin Suriyeli, ülkelerine döndü, dönüşler devam ediyor" diye konuştu.

 

Çavuşoğlu, Orta Doğu’da İsrail ve Filistin dışındaki bir çözümün bölgeye barış ve huzur getirmeyeceğini belirterek, "ABD’nin yanlış kararlarıyla cesaret bulan İsrail saldırgan tutumundan vazgeçmesi gerekir. İki devletli çözüme dönülmelidir. Türkiye bu süreci destekleyecektir" ifadelerine yer verdi.

 

 

“Bir okul”

 

NATO PA Türk Delegasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, ittifakın gündemindeki konuları 3 gün boyunca tartışacaklarını bildirdi. NATO’nun kuruluşundan bu yana dünyanın en saygın kuruluşlarından biri olduğunu dile getiren Bak, "NATO önümüzdeki yıllarda da önemini koruyacaktır. Türkiye 1983 personelle NATO’ya en fazla katkı sağlayan üçüncü ülkedir. NATO PA, biz parlamenterler için bir okuldur. ‘Suriyeli çocuklar bizim çocuklardır sloganıyla hareket ettik. Zor manzaraları unutturmaya ve onları güzel yarınlara hazırlamayı istiyoruz. Sporun terörle mücadele konusunda önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

 

 

"Suriye, savaşın yaşandığı tek ülke değil"

 

Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu Başkanı Philippe Follıot, Orta Doğu ve Akdeniz’de sıkıntıların olduğuna dikkat çekerek, "Bu sıkıntılar Akdeniz’in ötesine de erişmektedir. Bu toplantıda Akdeniz Özel Grubu raporu sunulacak, bu rapor da Suriye’deki durum değerlendirilecek. Suriye’ye yönelik ABD ve Türkiye perspektifi, konuşmacılar tarafından sunulacak. Suriye savaşın yaşandığı tek ülke değil. Özel çalışma grubumuz bu meselelerle başa çıkmak zorunda. Orta Doğu’daki güçlük siyasi bir güçlük. Irak gibi savaşın meydana getirdiği yıkımdan çıkmaya çalışan ülkeler var. Arap Baharı var, bu bir siyasi zorluk. Cezayir’deki sorunu konuşacağız. DEAŞ şu an askeri olarak Suriye’de yenilgiye uğradı. Esad yönetimi güç kazanıyor, Orta Doğu’daki sorunların önemli olmadığını düşünmek doğru değil. Bu özel grup parlamenter asamble üyesi ve bölge ülkeleri arasında önemli bir görevi yerine getirmektir. Bugün hem bir diyalog hem de futbol maçını izleyeceğiz. Spor insanları bir araya getirebilecek şeylerden biridir. Dünyada daha çok spor ve kültür olsaydı daha az savaş ve çatışma olurdu. O maç sembolik ve önemli organizasyon olacak" dedi.

 

 

"NATO faaliyetlerini iyi anlatmalıyız"

 

NATO PA Başkanı Madeleine Moon, Türkiye’nin istişareler için uygun bir ortam oluşturduğunu belirterek, milyonlarca mülteciye ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti.

 

Bölgede ortaya çıkan krizlerin çözümünde Türkiye’nin en ön sırada yer aldığını kaydeden Moon, "Asamble içinde farklılıklarımızı istişare edeceğiz. Barış ve güvenlik için blok oluşturma çabası içindeyiz. Çok derin köklerle ekonomik ve politik reformu ortaya koymaya çalışıyoruz. Asamble şu varsayımla ortaya çıkıyor. 2014’den itibaren NATO, Kuzey Afrika ve Orta Doğu çalışmalarını yoğunlaştırdı. Politik diyalog ortaya çıkarıldı. Askeri güçleri ortak şekilde kullanma ve savunma gibi konularda ortak adım atmışlardır. NATO’nun faaliyetleri bölgede çok iyi anlaşılamamakta ve şüphe ile yaklaşılmaktadır. Bu faaliyetleri daha iyi anlatmalıyız. Buradaki istişarelerin bu şekilde yapıcı bir katkı sunacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
 
Kaynak: (karar.com) - karar.com Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: NATO, Parlamenter, Asamblesi, Roth, Semineri,, Akdeniz, ve, Ortadoğu, Özel, Grubu, Toplantısı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Virajı alamayan tur midibüsü portakal bahçesine devrildi: 5 yaralı
Virajı alamayan tur midibüsü portakal bahçesine devrildi: 5 yaralı
Küfürlü 15 Temmuz paylaşımına gözaltı
Küfürlü 15 Temmuz paylaşımına gözaltı
CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe: “Aldatma hızla artan ve kanayan toplumsal bir yara”
CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe: “Aldatma hızla artan ve kanayan toplumsal bir yara”
Başkan Uysal, “Beraber planlayıp yürüyeceğiz”
Başkan Uysal, “Beraber planlayıp yürüyeceğiz”
Kepez Otodrag yarışlarına hazırlanıyor
Kepez Otodrag yarışlarına hazırlanıyor
Başkan Böcek " ‘Leb demeden leblebiyi anlıyoruz "
Başkan Böcek " ‘Leb demeden leblebiyi anlıyoruz "
Milli servet hurdaya çıktı, 8 yıldır bekleyen var
Milli servet hurdaya çıktı, 8 yıldır bekleyen var
Trafik kazaları ’Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ projesiyle en aza indirilecek
Trafik kazaları ’Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ projesiyle en aza indirilecek
Tütüncü, yaz kurslarındaki gençler ve aileleriyle birayaya geldi
Tütüncü, yaz kurslarındaki gençler ve aileleriyle birayaya geldi
Alanya
Alanya'da fuhuş operasyonu
Doğa harikaları, Yeşil Göl ve Uçarsu Şelalesi
Doğa harikaları, Yeşil Göl ve Uçarsu Şelalesi
Denetimli Serbestlik yükümlüleri Antalya Şehitliğinde çevre temizliği yaptı
Denetimli Serbestlik yükümlüleri Antalya Şehitliğinde çevre temizliği yaptı
Başkan Genç, tedavi gören zabıta memurunu ziyaret etti
Başkan Genç, tedavi gören zabıta memurunu ziyaret etti
Hurda araçlar toplandı
Hurda araçlar toplandı
Hijyen eğitimi işaret diliyle verilecek
Hijyen eğitimi işaret diliyle verilecek
Öğrenciler Ömer Halisdemir’in şehit edildiği anları canlandırdı
Öğrenciler Ömer Halisdemir’in şehit edildiği anları canlandırdı
Gönüllü çevreciler 600 kafes yaptırıp sahilde caretta nöbetine başladı
Gönüllü çevreciler 600 kafes yaptırıp sahilde caretta nöbetine başladı
Kataloglu fuhuş çetesi operasyonuna 9 tutuklama
Kataloglu fuhuş çetesi operasyonuna 9 tutuklama
Antalya’da onbinler ’Milli Birlik Günü’ için toplandı
Antalya’da onbinler ’Milli Birlik Günü’ için toplandı
Memur-Sen Antalya’dan 15 Temmuz açıklaması
Memur-Sen Antalya’dan 15 Temmuz açıklaması
96 bin turistle tüm zamanların rekoru kırıldı
96 bin turistle tüm zamanların rekoru kırıldı
Balıkçıları korkutan av! Atlas Okyanusu
Balıkçıları korkutan av! Atlas Okyanusu'nu geçti ilk kez Antalya'da görüldü
Güvenlik görevlilerine insan ilişkileri semineri
Güvenlik görevlilerine insan ilişkileri semineri
SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ YAKALANDI
Antalya’nın deniz suyu Alanya’dan kontrol ediliyor
Antalya’nın deniz suyu Alanya’dan kontrol ediliyor
Alanya’da genç kıza çarparak öldüren sürücü cezaevine gönderildi
Alanya’da genç kıza çarparak öldüren sürücü cezaevine gönderildi
BAŞKAN BÖCEK AÇIKLADI: MUHTARLARA TATİL YOK!
BAŞKAN BÖCEK AÇIKLADI: MUHTARLARA TATİL YOK!
Antalya
Antalya'da şoke eden olay! Kimse öldüğüne inanamadı
Antalya
Antalya'da boynunda plastik kelepçeler olan ceset bulundu
Minik Emircan’ın imdadına Antalyalı işadamı yetişti !
Minik Emircan’ın imdadına Antalyalı işadamı yetişti !
Büyükşehir’den yangınzede ev yardımı
Büyükşehir’den yangınzede ev yardımı
Alman vatandaş su kuyusuna düştü !
Alman vatandaş su kuyusuna düştü !
OTOMOBİL FIRINA DALDI
OTOMOBİL FIRINA DALDI
Alanya
Alanya'dan Pamukkale'ye turist taşıyan otobüs kaza yaptı
KAZADAN KAÇMAYA ÇALIŞSA DA BAŞARILI OLAMADI
KAZADAN KAÇMAYA ÇALIŞSA DA BAŞARILI OLAMADI
Toklu açıkladı: Tapuda yeni dönem başlıyor
Toklu açıkladı: Tapuda yeni dönem başlıyor
İlk imzalar MHP’de atıldı
İlk imzalar MHP’de atıldı
Alanya
Alanya'da aile mezarlığı parçalandı
Alanya Gedevet yolu güvenli hale getirildi
Alanya Gedevet yolu güvenli hale getirildi
Alanyalı şehidin babası yürekleri dağladı!
Alanyalı şehidin babası yürekleri dağladı!
Bakan Çavuşoğlu
Bakan Çavuşoğlu'nun yayla serüveni
Yatağında ölü bulundu ! Bakın nasıl anlaşıldı ?
Yatağında ölü bulundu ! Bakın nasıl anlaşıldı ?
Büyükşehir Meclisi bu konuda bütün oldu !
Büyükşehir Meclisi bu konuda bütün oldu !
MÜSİAD
MÜSİAD'tan turizm buluşması
İşte Merkez Bankası
İşte Merkez Bankası'ndaki görevden alma sonrası dolarda son durum
Sporculara para ödülü!
Sporculara para ödülü!
 Sokak ortasında silahla öldürüldü
Sokak ortasında silahla öldürüldü
Başkan Böcek’in ablası son yolculuğuna uğurlandı
Başkan Böcek’in ablası son yolculuğuna uğurlandı
ANTALYA
ANTALYA'DA HORTUM!
DOĞASEVERLER AKSU’DA BULUŞTU
DOĞASEVERLER AKSU’DA BULUŞTU
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MÜHİTTİN BÖCEK
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MÜHİTTİN BÖCEK'İN ACI GÜNÜ
'HAYATA KASTIM YOK, KASKIM VAR' TANITILDI
ALANYA
ALANYA'DA REKOR ÜCRET VERİLMİŞTİ: O İHALE İPTAL EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI İÇİN SICAKLIK ALARMI
SOKAK HAYVANLARI İÇİN SICAKLIK ALARMI
TUVALET YAZILARININ ATASI BULUNDU
TUVALET YAZILARININ ATASI BULUNDU
ANTALYA
ANTALYA'DA ORMAN YANGINI
ANTALYA
ANTALYA'DA YAKALANAN HIRSIZLARDAN PES DEDİRTEN SAVUNMA
 Babasının öldürdüğü doktor, ‘Anne erken öleceğim ! ’
Babasının öldürdüğü doktor, ‘Anne erken öleceğim ! ’
Ak Parti İl Başkanı Taş: Teşkilatta bölünme yok
Ak Parti İl Başkanı Taş: Teşkilatta bölünme yok
Alanya
Alanya'da talihsiz adamın acı sonu! Cansız bedeni dere kenarında bulundu
SANAYİCİNİN PROBLEMİ ENERJİ MALİYETİ
SANAYİCİNİN PROBLEMİ ENERJİ MALİYETİ
ETHEM TAŞ
ETHEM TAŞ'TAN BÖCEK'E
'ÇİLEYE ADEM BAŞKAN SON ERDİ'
Elmalı İYİ Parti  İlçe Başkanı Turgay Kızıltaç
Elmalı İYİ Parti İlçe Başkanı Turgay Kızıltaç'tan Önemli Mesajlar
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası
Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'na operasyon!
Kanser hastalarının umudu: ALKÜ
Kanser hastalarının umudu: ALKÜ
Yücel Litvanya
Yücel Litvanya'ya gitti, Başkanvekili Kasapoğlu oldu
Elmalı İYİ Parti  İlçe Başkanı Turgay Kızıltaç
Elmalı İYİ Parti İlçe Başkanı Turgay Kızıltaç'tan Önemli Mesajlar
Tatilde hırsızlık yapan İranlılar yakalandı !
Tatilde hırsızlık yapan İranlılar yakalandı !
Konyaaltı Uncalı Pazarı, açılıyor
Konyaaltı Uncalı Pazarı, açılıyor
Sözen ağır konuştu
Sözen ağır konuştu
Antalya liste başı
Antalya liste başı
Alanya
Alanya'da bir çocuk parkı daha
Başkan Böcek Kaş’ta Ziyaretlerde Bulundu
Başkan Böcek Kaş’ta Ziyaretlerde Bulundu
Manavgat
Manavgat'ta kaybolan gençten 23 gün sonra haber geldi
''Oy almak için yanlış proje yapmayacağım "
HIRSIZ SANDI, SAPIK ÇIKTI!
HIRSIZ SANDI, SAPIK ÇIKTI!
Alanya Belediyesi
Alanya Belediyesi'nden ücretsiz sünnet hizmeti
JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONU!
JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONU!
Yer Antalya! Mutfak camından girip 57 yaşındaki kadına tecavüz etmeye çalıştı
Yer Antalya! Mutfak camından girip 57 yaşındaki kadına tecavüz etmeye çalıştı
Haber Yazılımı