Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 18:04 Bu haber 8897 kez okundu
 
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU
ISPARTA Haberi
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU

REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU: ÇÖKÜŞ DAHA NE KADAR SÜRECEK?

SDÜ REKTÖRÜ ÇARIKÇI’NIN YÖK KARNESİ KÖTÜ. SADECE DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇMA KRİTERİNDE TÜRKİYE 5.NCİSİ OLABİLDİ...

SDÜ’nün durumu bir çok kriterde 2008 yılında kurulan ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ, 2008 yılında kurulan BAYBURT ÜNİVERSİTESİ, 2006 yılında kurulan MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ve 2008 yılında kurulan TUNCELİ MUNZUR ÜNİVERSİTESİ‘nin gerisinde kaldı...

Sevgili Ispartalılar, Kıymetli Haber Akdeniz Okurları,

Bugüne kadar SDÜ Rektörü Sayın Çarıkçı ve yönetimi hakkında pek çok haber yaptık. Bundan daha doğal ne olabilir ki! Bize göre normal. Ama Sayın Çarıkçı daha önce kendisi ve 15 Temmuz’daki duruşu hakkında haber yapan Ispartalı bir gazetecinin 20 ay tutuklu kalmasına imza atmış ve şikayetçi olmuştu. Şimdi de bir gazeteci olarak bize çevrilmiş oklar.

Bir dedikodu furyası dolanıp duruyor hakkımızda. Yaşı mezara yakın bir gazeteci olarak Hodri meydan diyorum.
Ne yani, emekli bir tarih öğretmeni ve gazeteci olarak şehrimizin sorunlarıyla ilgilenmeyelim mi? 

Gazetecilik susmak mıdır?

Yaptığımız haberlere eğer tekzip gelirse seve seve de yayınlarız dedik.

Gelin görün ki yaptığımız haberleri ucuzlatmaya, değersiz kılmaya, boşa çıkarmaya çalışan ve adı sanı belli olmayan birileri dolanıyor ortalıkta.

Güya biz değersizmişiz!!!

Güya biz yerelmişiz, ulusala düşmüyormuş bizim haberlerimiz!

Siz öyle sanın.

TİNGADER’in örgütlenmesi her geçen gün artıyor ve tüm ülke sathındayız. Ayrıca yaptığımız haberlerin neresi yanlış. Ve yazdıklarımız bir iddia ise ispat edin. Biz raporlarla, belgelerle konuşuruz ve konuşacağız.

 Biz sokağı da dinledik.

Fetö hükümlüsü İbicioğlundan tak aldı, masak raporu var diyorlar dedik dikkat etmediler. Yönetemez dedik, dikkat etmediler. Kamuoyu onaylamıyor dedik, dikkat etmediler. Gezici akademisyenler hala görevde, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret var dedik dikkat etmediler. AVM ve Yurt projeleri karşısında susmak zorunda kaldı dedik dikkat etmediler. Üniversiteyi, teknokenti, hastaneyi çökertti dedik dinlemediler. Neler demedik ki! Çünkü her taraf döner sermaye, her taraf saltanat.

 
Sevgili Ispartalılar,

 

Burdur Rektörü Sayın Adem Korkmaz ile aynı dönemde göreve başlamış biri olarak Mayıs 2019’da tekrar atanamayan Çarıkçı, nasıl oldu ise 3 ay gecikmeli olarak ve siyasi bir destekle atanarak ADALET’in bir kadın ismi olup olmadığı tartışmasını yeniden bize hatırlatmış oldu.

Demek ki Adalet denince kadın ismi Adalet mi, yoksa hukuki Adalet mi düşünmemiz ve ayırmamız gerekecek.

Ama siyasi kararların üniversiteyi nereye getirdiğini biz değil ki, raporlar söylüyor.
Yani bize kızılmasın, raporları eleştirsin eleştiren.
 
Kıymetli Haber Akdeniz Okurları;

Bilindiğiniz üzere, YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta SARAÇ tarafından 04 Mart 2019 tarihinde yapılan bir açıklamada; "Üniversitelerin başarı karnesini her yıl yayımlama kararı aldıklarını, Üniversitelerin değerlendirilmesinin 5 ana başlıkta 42 göstergede olacağı, Türk yükseköğretim sisteminde öğrenci sayısının 8 milyona ulaştığını, üniversite sayısının da 206 olduğunu, artık yükseköğretim sisteminin nicel olarak belli bir düzeye geldiğini, yükseköğretim sisteminde sayısal büyümenin tamamlandığını, artık kalite ve nitelik üzerinde odaklanılması gerektiğini, göreve geldiğinden beri kaliteyi öncelediklerini, yükseköğretim sistemini başarı temelinde seçkinci bir yaklaşımla yönetmeye, yeniden kurgulamaya çalıştıklarını, mevcut sistemden ve mevzuattan şikayet etme yerine mevcut imkanlarla tedrici bir şekilde adım adım sistemi yeniden yapılandırmaya başladıkları" ifade edilmişti.

 Sayın YÖK Başkanı, üniversitelere karne verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamanın devamın da, bir sıralama listesinin yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya, "Belirlenen ana başlıklar içerisinde sıralamalar söz konusu olabilir. Fakat biz her yıl karneyi açıklayacağız, ama sıralamayı yapmayacağız. Sıralamayı, toplum devletin diğer ilgili kurumlarının ve tabii ki üniversitelere girmeye aday olan genç nüfusumuzun yapacağına inanıyoruz." şeklinde cevaplamıştı.

 
Bu açıklama doğrultuda, YÖK tarafından 26 Eylül 2019 tarihinde yükseköğretim tarihinde ilk kez devlet ve vakıf üniversitelerinin karneleri açıklandı. 
 
Biz de özellikle üniversite adayı gençlerin üniversite tercihlerine şimdiden kolaylık sağlamak ve ayrıca yükseköğretim tarihinde ilk kez yapılan bu değerli çalışmaya katkı vermek amacıyla, devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı gözeterek yükseköğretim kurumlarının ve özellikle de Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün karnesini daha da somutlaştırmaya çalıştık.
 
Neden mi çünkü bu gidiş, bu çöküş Isparta’nın ve SDÜ’nün lehine değil de ondan.
 
Hangi üniversite daha çok bilimsel etkinlik düzenledi, hangi üniversite Ar-Ge çalışmalarında daha iyi performans sergiledi, hangi üniversitede sosyal sorumluluk projeleri daha fazla yürütüldü, hangi üniversitesinin kütüphanesi daha zengin... 

Buna benzer birçok sorunun cevabının bulunduğu ilgili YÖK raporunda ne yazık ki Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ, ÇÖKÜŞ YAŞIYOR.
 
109 devlet ve 63 vakıf üniversitesi olmak üzere 172 karnenin (10664 veri) tek tek incelenerek paylaşıldığı YÖK Raporunda, 1992 yılında kurulan ve 2015 yılından beri Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün durumu bir çok kriterde 2008 yılında kurulan ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ, 2008 yılında kurulan BAYBURT ÜNİVERSİTESİ, 2006 yılında kurulan MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ve 2008 yılında kurulan TUNCELİ MUNZUR ÜNİVERSİTESİ‘nin gerisinde kalması düşündürücüdür.
 
109 devlet üniversitesi arasında sıralama yapıldığında bile SDÜ’nün ilk 50’ye bile girememesi çöküşün, gerilemenin ve tahribatın ne denli büyük olduğunu gösteriyor.
 
Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün 109 devlet üniversitesi arasında ilk 10’e girdiği ve 5.nci sıraya yerleştiği kriter ise çarpıcı: Akademik huzuru bozmaya yönelik, akademik ve idari personel ile öğrencilere ait sonuçlandırılan disiplin soruşturması dosya sayısı”...
 
Şehrimizin lokomotifi SDÜ’nün akademik performans ve bilimsel başarılarıyla göz doldurması gerekirken, akademik ve idari personeline dosya açma sayısında liderliğe soyunması sizce de çok düşündürücü değil mi…
Çarıkçıya destek verenler yeniden düşünsünler istedik.

Sayın Çarıkçı,

Aylık kazancınız, döner sermaye geliriniz, kırmızı plakalı aracınız ve makam odanızda gözümüz yok ama ortada bir başarı da yok. Hiç hesap vermeyeceğinizi sanıyor ve koltuğum da koltuğum diyorsunuz ama kamuoyunun da bir vicdanı olduğunu unutuyorsunuz. Isparta basınını renksiz ve kokusuz sanıyorsunuz. Biz ne tetikçiyiz, ne borazan, ne de militan.

Ortada başarı karnesi, iyi bir SDÜ yoksa biz yazarız. Düzelmesi gereken biz miyiz, yoksa ehliyetsiz atamalar mı?
Belki Haber Akdeniz olmasa her şey güllük gülistanlık olacaktı.

 

Ama biz varız ve de gerçeği de haykırırız. Gazeteci halkın sesidir, vicdanıdır, sokağın nabzıdır. Gazeteci propaganda ve manipülasyon yapmaz. Haber Akdeniz haber verme hakkını ve özgürlüğünü hukuk kuralları içinde ve kamu yararı adına kullanır.
 

Biz Isparta’nın geneline dokunacak yanlışları imkanlar dahilinde uyarıyor ve ifşa ederek tarihe not düşüyoruz.

Gırtlak ve işkembeleri arasına sıkışmış olan besin mensupları ile kimse bizi karıştırmasın.

Eğer basın olarak ulaştığımız bazı bilgiler varsa, bu SDÜ içindeki kutuplaşmanın, gerginliğin, haksız atamaların, adam kayırmanın ve idari değer yıpranmasının bir neticesidir, yönetememe krizidir.

Her sistem er ya da geç bağırsaklarını temizler, pisliğe ve kötü gidişe onay vermez.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!

Bu arada bu yazılanları bir tehdit değil, gerçeğin ta kendisi olarak görün. SDÜ hastanesinde olanların hangi birini yayınlayacağız şaşırdık ama meraklanmayın, yayınlayacağız.

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır diyor ve çağrımızı yineliyoruz…
 
Sayın Çarıkçı,

Gitmiyor, Olmuyor, Yapamıyor, Yönetemiyor, Başaramıyorsunuz. İNAT ETMEYİN, İSTİFA EDİN!!!

Anlayana Kıssadan Hisse:

Sahipsiz kalmış olmalarına rağmen sahiplerinin gölgesinde gurur, cesaret ve saygınlık içinde geziyor görünmek ne acıdır!

 

Haber Akdeniz
Mehmet Ali ÇELİK

 

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/857680/yok-universitelerin-karnelerini-acikladi.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: REKTÖR, ÇARIKÇI’NIN, KARNESİ, ZAYIFLARLA, DOLU,
Yorumlar
Diğer Haberler
SDÜ KAMPÜS ALANINDA AÇILACAK AVM ve YURT RANTİYESİ
SDÜ KAMPÜS ALANINDA AÇILACAK AVM ve YURT RANTİYESİ
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BAŞDEĞİRMEN, GELENDOST ELMASININ TANITIMINI YAPTI
BAŞDEĞİRMEN, GELENDOST ELMASININ TANITIMINI YAPTI
MEZAT GELENEĞİ TARİHİ KONAKTA YAŞATILIYOR…
MEZAT GELENEĞİ TARİHİ KONAKTA YAŞATILIYOR…
YEŞİLAY, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
YEŞİLAY, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
SEÇİM İNDİRİMİNİN BEDELİ 4 AYDA 1.050 MİLYON
SEÇİM İNDİRİMİNİN BEDELİ 4 AYDA 1.050 MİLYON
YOLDA KALAN  EVLERİN YIKIMLARI DEVAM EDİYOR
YOLDA KALAN EVLERİN YIKIMLARI DEVAM EDİYOR
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN TÜRK KIZILAY’INI KABUL ETTİ
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN TÜRK KIZILAY’INI KABUL ETTİ
TÜRK SAĞLIK-SEN TEMSİLCİLER TOPLANTISI YAPTI
TÜRK SAĞLIK-SEN TEMSİLCİLER TOPLANTISI YAPTI
TİNGADER TÜRKİYE GENELİNDE TEŞKİLATLANIYOR
TİNGADER TÜRKİYE GENELİNDE TEŞKİLATLANIYOR
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, 1600 ÇOCUĞA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, 1600 ÇOCUĞA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
EKONOMİMİZ UÇUŞA GEÇTİ!
EKONOMİMİZ UÇUŞA GEÇTİ!
TÜBİTAK-4004 "PROJE ATÖLYESİ ETKİNLİĞİ" YAPILDI
TÜBİTAK-4004 "PROJE ATÖLYESİ ETKİNLİĞİ" YAPILDI
ISPARTA İÇİN KUVVETLİ FIRTINA VE RÜZGAR UYARISI
ISPARTA İÇİN KUVVETLİ FIRTINA VE RÜZGAR UYARISI
ÇARŞIDAKİ 3 CAMİNİN TUVALETLERİ YENİLENECEK
ÇARŞIDAKİ 3 CAMİNİN TUVALETLERİ YENİLENECEK
ISPARTA
ISPARTA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU 7 GÖZALTI VAR
ÖRNEK OLSUN OTURDUĞU EVİ VALİLİĞE BAĞIŞLADI
ÖRNEK OLSUN OTURDUĞU EVİ VALİLİĞE BAĞIŞLADI
HEYBELİ: MİRYOKEFALON ISPARTA’ NIN HAKKI
HEYBELİ: MİRYOKEFALON ISPARTA’ NIN HAKKI
TARIM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ OLDU
TARIM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ OLDU
BİR TUTKUDUR KARAVAN
BİR TUTKUDUR KARAVAN
DEMİREL
DEMİREL'İN HEYKELİ YENİDEN PARLATILIYOR
DİYANET-SEN’DEN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E TEŞEKKÜR
DİYANET-SEN’DEN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E TEŞEKKÜR
MİRYOKEFALON İÇİN ANKET ÇALIŞMASI…
MİRYOKEFALON İÇİN ANKET ÇALIŞMASI…
ÇETİN BÜYÜKVANLI’DAN, REKTÖR DİLERİ’E ZİYARET
ÇETİN BÜYÜKVANLI’DAN, REKTÖR DİLERİ’E ZİYARET
BELEDİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR
BELEDİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR
ISPARTA BELEDİYESİ OKULA UYUM SÜRECİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ
ISPARTA BELEDİYESİ OKULA UYUM SÜRECİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ
Sn. Okumamış TBMYO
Sn. Okumamış TBMYO'da İlk Dersini Verdi
ISPARTA
ISPARTA'DA YAYA GEÇİDİ NÖBETİ
BU DÜNYADAN MUSTAFA ÜSTÜN DE GEÇTİ
BU DÜNYADAN MUSTAFA ÜSTÜN DE GEÇTİ
PROF. DR. DİLER, ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİNE KATILDI
PROF. DR. DİLER, ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİNE KATILDI
ZABITA
ZABITA'DAN LEVHA OPERASYONU
BAŞKAN MARULCU İLK TOPLANTISINI YAPTI
BAŞKAN MARULCU İLK TOPLANTISINI YAPTI
MÜSİAD, REKTÖR KALAN
MÜSİAD, REKTÖR KALAN'I ZİYARET ETTİ
ISPARTA
ISPARTA'DA 200 YETİME HARÇLIK PAKETİ DAĞITILDI
BABANIN KIZLARINDAN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E ZİYARET
BABANIN KIZLARINDAN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E ZİYARET
MİRYOKEFALON TAPUMUZUN TESCİLİDİR !
MİRYOKEFALON TAPUMUZUN TESCİLİDİR !
HANGİ BAŞDEĞİRMEN’E İNANACAĞIZ
HANGİ BAŞDEĞİRMEN’E İNANACAĞIZ
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN YERİ TESCİL EDİLMELİDİR
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN YERİ TESCİL EDİLMELİDİR
BAŞKAN TURAL TESK GENEL BAŞKANINI AĞIRLADI
BAŞKAN TURAL TESK GENEL BAŞKANINI AĞIRLADI
MİRYOKEFALON TESCİLİNDEN HERKES SORUMLUDUR
MİRYOKEFALON TESCİLİNDEN HERKES SORUMLUDUR
KAYMAKAM ELMA TOPLADI
KAYMAKAM ELMA TOPLADI
‘SIRRI BİLEN TEK KİŞİYDİ’
‘SIRRI BİLEN TEK KİŞİYDİ’
YETKİSİZ ÇAKAR KULLANIMINA YASAK
YETKİSİZ ÇAKAR KULLANIMINA YASAK
BİZ DEĞİL SAYIŞTAY DENETİM RAPORU ÇARIKÇI’YA ÇARPTI!
BİZ DEĞİL SAYIŞTAY DENETİM RAPORU ÇARIKÇI’YA ÇARPTI!
 ITSO BİNA SATIŞI İPTAL EDİLDİ
ITSO BİNA SATIŞI İPTAL EDİLDİ
YALVAÇ TARİH VE KÜLTÜRÜYLE UNESCO YOLUNDA
YALVAÇ TARİH VE KÜLTÜRÜYLE UNESCO YOLUNDA
SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞ YÖK TARAFINDAN DA TESCİLLENDİ!
SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞ YÖK TARAFINDAN DA TESCİLLENDİ!
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, İTFAİYECİLERE SESLENDİ
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, İTFAİYECİLERE SESLENDİ
OSMAN ZABUN MİRYOKEFALON İÇİN NE DEDİ?
OSMAN ZABUN MİRYOKEFALON İÇİN NE DEDİ?
MİRYOKEFALON İÇİN BİR ÇAĞRIDA ŞEHRÜ
MİRYOKEFALON İÇİN BİR ÇAĞRIDA ŞEHRÜ'L-EMİN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN'DEN
ÖZGÜR TANDOĞAN
ÖZGÜR TANDOĞAN' dan ÖZEL'e SALVOLAR...
GELENDOST’DA KARAVAN TURİZMİ BAŞLIYOR
GELENDOST’DA KARAVAN TURİZMİ BAŞLIYOR
ISUBÜ,MERSİN’DE SU ÜRÜNLERİ SEMPOZYUMUNA KATILDI
ISUBÜ,MERSİN’DE SU ÜRÜNLERİ SEMPOZYUMUNA KATILDI
SDÜ’nün çaycı amcası
SDÜ’nün çaycı amcası
MİRYOKEFALON ZAFERİ ER GEÇ TESCİLLENECEKTİR
MİRYOKEFALON ZAFERİ ER GEÇ TESCİLLENECEKTİR
BİLAL ERDOĞAN ISPARTA’DA
BİLAL ERDOĞAN ISPARTA’DA
MAHALLE SAKİNLERİMİZİN GEZİ AMAÇLI TALEPLERİ VAR
MAHALLE SAKİNLERİMİZİN GEZİ AMAÇLI TALEPLERİ VAR
Miryokefalon tescilinin gecikmesine bir tepki de Gökmenoğlu’ndan
Miryokefalon tescilinin gecikmesine bir tepki de Gökmenoğlu’ndan
İNTERNET BAĞIMLILIĞI VE SİBER ZORBALIK ARAŞTIRMASI
İNTERNET BAĞIMLILIĞI VE SİBER ZORBALIK ARAŞTIRMASI
ORTA DOĞU’YA GÜNLÜK 1 TIR DOMATES SARIYORLAR
ORTA DOĞU’YA GÜNLÜK 1 TIR DOMATES SARIYORLAR
BAŞKANIN ADINI KULLANIP ESNAFDAN PARA İSTEDİLER
BAŞKANIN ADINI KULLANIP ESNAFDAN PARA İSTEDİLER
Eyyüp AYDIN...
Eyyüp AYDIN...
KUYUCAK’TAN SALDA’YA 40 KM. LAVANTA YOLU
KUYUCAK’TAN SALDA’YA 40 KM. LAVANTA YOLU
BAKA
BAKA'DAN ISPARTA’YA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
ABİSİYLE TARTIŞTI... SİLAHINI ÇEKTİ... VE...
ABİSİYLE TARTIŞTI... SİLAHINI ÇEKTİ... VE...
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN TESCİLİ İÇİN DSİ’DEN TARİHİ BİR PROJE…
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN TESCİLİ İÇİN DSİ’DEN TARİHİ BİR PROJE…
II. DÖNEM ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
II. DÖNEM ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
HOŞ GELDİNİZ AYDIN kalem...
HOŞ GELDİNİZ AYDIN kalem...
İL GENEL MECLİSİ DE MİRYOKEFALON’A SAHİP ÇIKTI
İL GENEL MECLİSİ DE MİRYOKEFALON’A SAHİP ÇIKTI
İYİ PARTİ ISPARTA TEŞKİLATLARI TAM KADRO İLÇELERDE
İYİ PARTİ ISPARTA TEŞKİLATLARI TAM KADRO İLÇELERDE
ÇÜNÜR KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILDI
ÇÜNÜR KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILDI
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN'DEN BİSİKLET YOLU SÖZÜ
1000’E YAKIN BİSİKLETLİ BELEDİYE ÖNÜNDE BULUŞTU
1000’E YAKIN BİSİKLETLİ BELEDİYE ÖNÜNDE BULUŞTU
ULUBORLU KALESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
ULUBORLU KALESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
ŞAHLAN’A ÖNEMLİ GÖREV  ISPARTA ADINA GURUR VERİCİ
ŞAHLAN’A ÖNEMLİ GÖREV ISPARTA ADINA GURUR VERİCİ
KÖYLER SON 15-20 YILDIR DAHA SORUNSUZ
KÖYLER SON 15-20 YILDIR DAHA SORUNSUZ
TANDOĞAN’DAN HABER AKDENİZ’E NEZAKET ZİYARETİ
TANDOĞAN’DAN HABER AKDENİZ’E NEZAKET ZİYARETİ
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YEK VÜCUT
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YEK VÜCUT
AFYONKARAHİSAR’DA BİR ARAYA GELDİLER
AFYONKARAHİSAR’DA BİR ARAYA GELDİLER
"DAVRAZ" FİNALLERDE YARIŞTI
"DAVRAZ" FİNALLERDE YARIŞTI
Haber Yazılımı