Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 18:04
 
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU
ISPARTA Haberi
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU

REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU: ÇÖKÜŞ DAHA NE KADAR SÜRECEK?

SDÜ REKTÖRÜ ÇARIKÇI’NIN YÖK KARNESİ KÖTÜ. SADECE DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇMA KRİTERİNDE TÜRKİYE 5.NCİSİ OLABİLDİ...

SDÜ’nün durumu bir çok kriterde 2008 yılında kurulan ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ, 2008 yılında kurulan BAYBURT ÜNİVERSİTESİ, 2006 yılında kurulan MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ve 2008 yılında kurulan TUNCELİ MUNZUR ÜNİVERSİTESİ‘nin gerisinde kaldı...

Sevgili Ispartalılar, Kıymetli Haber Akdeniz Okurları,

Bugüne kadar SDÜ Rektörü Sayın Çarıkçı ve yönetimi hakkında pek çok haber yaptık. Bundan daha doğal ne olabilir ki! Bize göre normal. Ama Sayın Çarıkçı daha önce kendisi ve 15 Temmuz’daki duruşu hakkında haber yapan Ispartalı bir gazetecinin 20 ay tutuklu kalmasına imza atmış ve şikayetçi olmuştu. Şimdi de bir gazeteci olarak bize çevrilmiş oklar.

Bir dedikodu furyası dolanıp duruyor hakkımızda. Yaşı mezara yakın bir gazeteci olarak Hodri meydan diyorum.
Ne yani, emekli bir tarih öğretmeni ve gazeteci olarak şehrimizin sorunlarıyla ilgilenmeyelim mi? 

Gazetecilik susmak mıdır?

Yaptığımız haberlere eğer tekzip gelirse seve seve de yayınlarız dedik.

Gelin görün ki yaptığımız haberleri ucuzlatmaya, değersiz kılmaya, boşa çıkarmaya çalışan ve adı sanı belli olmayan birileri dolanıyor ortalıkta.

Güya biz değersizmişiz!!!

Güya biz yerelmişiz, ulusala düşmüyormuş bizim haberlerimiz!

Siz öyle sanın.

TİNGADER’in örgütlenmesi her geçen gün artıyor ve tüm ülke sathındayız. Ayrıca yaptığımız haberlerin neresi yanlış. Ve yazdıklarımız bir iddia ise ispat edin. Biz raporlarla, belgelerle konuşuruz ve konuşacağız.

 Biz sokağı da dinledik.

Fetö hükümlüsü İbicioğlundan tak aldı, masak raporu var diyorlar dedik dikkat etmediler. Yönetemez dedik, dikkat etmediler. Kamuoyu onaylamıyor dedik, dikkat etmediler. Gezici akademisyenler hala görevde, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret var dedik dikkat etmediler. AVM ve Yurt projeleri karşısında susmak zorunda kaldı dedik dikkat etmediler. Üniversiteyi, teknokenti, hastaneyi çökertti dedik dinlemediler. Neler demedik ki! Çünkü her taraf döner sermaye, her taraf saltanat.

 
Sevgili Ispartalılar,

 

Burdur Rektörü Sayın Adem Korkmaz ile aynı dönemde göreve başlamış biri olarak Mayıs 2019’da tekrar atanamayan Çarıkçı, nasıl oldu ise 3 ay gecikmeli olarak ve siyasi bir destekle atanarak ADALET’in bir kadın ismi olup olmadığı tartışmasını yeniden bize hatırlatmış oldu.

Demek ki Adalet denince kadın ismi Adalet mi, yoksa hukuki Adalet mi düşünmemiz ve ayırmamız gerekecek.

Ama siyasi kararların üniversiteyi nereye getirdiğini biz değil ki, raporlar söylüyor.
Yani bize kızılmasın, raporları eleştirsin eleştiren.
 
Kıymetli Haber Akdeniz Okurları;

Bilindiğiniz üzere, YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta SARAÇ tarafından 04 Mart 2019 tarihinde yapılan bir açıklamada; "Üniversitelerin başarı karnesini her yıl yayımlama kararı aldıklarını, Üniversitelerin değerlendirilmesinin 5 ana başlıkta 42 göstergede olacağı, Türk yükseköğretim sisteminde öğrenci sayısının 8 milyona ulaştığını, üniversite sayısının da 206 olduğunu, artık yükseköğretim sisteminin nicel olarak belli bir düzeye geldiğini, yükseköğretim sisteminde sayısal büyümenin tamamlandığını, artık kalite ve nitelik üzerinde odaklanılması gerektiğini, göreve geldiğinden beri kaliteyi öncelediklerini, yükseköğretim sistemini başarı temelinde seçkinci bir yaklaşımla yönetmeye, yeniden kurgulamaya çalıştıklarını, mevcut sistemden ve mevzuattan şikayet etme yerine mevcut imkanlarla tedrici bir şekilde adım adım sistemi yeniden yapılandırmaya başladıkları" ifade edilmişti.

 Sayın YÖK Başkanı, üniversitelere karne verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamanın devamın da, bir sıralama listesinin yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya, "Belirlenen ana başlıklar içerisinde sıralamalar söz konusu olabilir. Fakat biz her yıl karneyi açıklayacağız, ama sıralamayı yapmayacağız. Sıralamayı, toplum devletin diğer ilgili kurumlarının ve tabii ki üniversitelere girmeye aday olan genç nüfusumuzun yapacağına inanıyoruz." şeklinde cevaplamıştı.

 
Bu açıklama doğrultuda, YÖK tarafından 26 Eylül 2019 tarihinde yükseköğretim tarihinde ilk kez devlet ve vakıf üniversitelerinin karneleri açıklandı. 
 
Biz de özellikle üniversite adayı gençlerin üniversite tercihlerine şimdiden kolaylık sağlamak ve ayrıca yükseköğretim tarihinde ilk kez yapılan bu değerli çalışmaya katkı vermek amacıyla, devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı gözeterek yükseköğretim kurumlarının ve özellikle de Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün karnesini daha da somutlaştırmaya çalıştık.
 
Neden mi çünkü bu gidiş, bu çöküş Isparta’nın ve SDÜ’nün lehine değil de ondan.
 
Hangi üniversite daha çok bilimsel etkinlik düzenledi, hangi üniversite Ar-Ge çalışmalarında daha iyi performans sergiledi, hangi üniversitede sosyal sorumluluk projeleri daha fazla yürütüldü, hangi üniversitesinin kütüphanesi daha zengin... 

Buna benzer birçok sorunun cevabının bulunduğu ilgili YÖK raporunda ne yazık ki Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ, ÇÖKÜŞ YAŞIYOR.
 
109 devlet ve 63 vakıf üniversitesi olmak üzere 172 karnenin (10664 veri) tek tek incelenerek paylaşıldığı YÖK Raporunda, 1992 yılında kurulan ve 2015 yılından beri Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün durumu bir çok kriterde 2008 yılında kurulan ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ, 2008 yılında kurulan BAYBURT ÜNİVERSİTESİ, 2006 yılında kurulan MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ve 2008 yılında kurulan TUNCELİ MUNZUR ÜNİVERSİTESİ‘nin gerisinde kalması düşündürücüdür.
 
109 devlet üniversitesi arasında sıralama yapıldığında bile SDÜ’nün ilk 50’ye bile girememesi çöküşün, gerilemenin ve tahribatın ne denli büyük olduğunu gösteriyor.
 
Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün 109 devlet üniversitesi arasında ilk 10’e girdiği ve 5.nci sıraya yerleştiği kriter ise çarpıcı: Akademik huzuru bozmaya yönelik, akademik ve idari personel ile öğrencilere ait sonuçlandırılan disiplin soruşturması dosya sayısı”...
 
Şehrimizin lokomotifi SDÜ’nün akademik performans ve bilimsel başarılarıyla göz doldurması gerekirken, akademik ve idari personeline dosya açma sayısında liderliğe soyunması sizce de çok düşündürücü değil mi…
Çarıkçıya destek verenler yeniden düşünsünler istedik.

Sayın Çarıkçı,

Aylık kazancınız, döner sermaye geliriniz, kırmızı plakalı aracınız ve makam odanızda gözümüz yok ama ortada bir başarı da yok. Hiç hesap vermeyeceğinizi sanıyor ve koltuğum da koltuğum diyorsunuz ama kamuoyunun da bir vicdanı olduğunu unutuyorsunuz. Isparta basınını renksiz ve kokusuz sanıyorsunuz. Biz ne tetikçiyiz, ne borazan, ne de militan.

Ortada başarı karnesi, iyi bir SDÜ yoksa biz yazarız. Düzelmesi gereken biz miyiz, yoksa ehliyetsiz atamalar mı?
Belki Haber Akdeniz olmasa her şey güllük gülistanlık olacaktı.

 

Ama biz varız ve de gerçeği de haykırırız. Gazeteci halkın sesidir, vicdanıdır, sokağın nabzıdır. Gazeteci propaganda ve manipülasyon yapmaz. Haber Akdeniz haber verme hakkını ve özgürlüğünü hukuk kuralları içinde ve kamu yararı adına kullanır.
 

Biz Isparta’nın geneline dokunacak yanlışları imkanlar dahilinde uyarıyor ve ifşa ederek tarihe not düşüyoruz.

Gırtlak ve işkembeleri arasına sıkışmış olan besin mensupları ile kimse bizi karıştırmasın.

Eğer basın olarak ulaştığımız bazı bilgiler varsa, bu SDÜ içindeki kutuplaşmanın, gerginliğin, haksız atamaların, adam kayırmanın ve idari değer yıpranmasının bir neticesidir, yönetememe krizidir.

Her sistem er ya da geç bağırsaklarını temizler, pisliğe ve kötü gidişe onay vermez.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!

Bu arada bu yazılanları bir tehdit değil, gerçeğin ta kendisi olarak görün. SDÜ hastanesinde olanların hangi birini yayınlayacağız şaşırdık ama meraklanmayın, yayınlayacağız.

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır diyor ve çağrımızı yineliyoruz…
 
Sayın Çarıkçı,

Gitmiyor, Olmuyor, Yapamıyor, Yönetemiyor, Başaramıyorsunuz. İNAT ETMEYİN, İSTİFA EDİN!!!

Anlayana Kıssadan Hisse:

Sahipsiz kalmış olmalarına rağmen sahiplerinin gölgesinde gurur, cesaret ve saygınlık içinde geziyor görünmek ne acıdır!

 

Haber Akdeniz
Mehmet Ali ÇELİK

 

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/857680/yok-universitelerin-karnelerini-acikladi.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: REKTÖR, ÇARIKÇI’NIN, KARNESİ, ZAYIFLARLA, DOLU,
Yorumlar
Diğer Haberler
Covid-19 Kapsamında İşletmelerdeki Gıda Denetimleri Arttırldı
Covid-19 Kapsamında İşletmelerdeki Gıda Denetimleri Arttırldı
HALI SAHALAR AÇILDI
HALI SAHALAR AÇILDI
ISPARTA
ISPARTA'DA DENETİMLER ARTTI
Kızıldağ ve Çevresinde Doğa Eğitimi-2 Projesi Start Aldı
Kızıldağ ve Çevresinde Doğa Eğitimi-2 Projesi Start Aldı
ANTALYA
ANTALYA'DA İÇİNDE 40 BİN LİRALIK ALTIN KOLYE BULUNAN ÇANTA SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ
KISITLAMA GETİRİLDİ
KISITLAMA GETİRİLDİ
TÜRKİYE’DE AZ SAYIDA KALAN YÖRÜKLERİN HAYAT MÜCADELESİ
TÜRKİYE’DE AZ SAYIDA KALAN YÖRÜKLERİN HAYAT MÜCADELESİ
MERKEZ ISPARTA PROJESİ
MERKEZ ISPARTA PROJESİ
“Birlikte güzel çalışmalar yaptık”
“Birlikte güzel çalışmalar yaptık”
MHP İL BAŞKANI SÖNMEZ
MHP İL BAŞKANI SÖNMEZ'DEN SEL MAĞDURLARINI ZİYARET
ISPARTA
ISPARTA'DA BİR KÖY KARANTİNAYA ALINDI
ISPARTA
ISPARTA'DA SAĞANAK SU BASKININA NEDEN OLDU
BELEDİYE KİRACILARDAN KİRA ALMAYACAK
BELEDİYE KİRACILARDAN KİRA ALMAYACAK
HER TÜRLÜ MÜDAHALEYİ EDEBİLECEK GÜCE SAHİBİZ
HER TÜRLÜ MÜDAHALEYİ EDEBİLECEK GÜCE SAHİBİZ
Bu başkan yapım işinde fos yıkım işinde çoş çoş çoş…
Bu başkan yapım işinde fos yıkım işinde çoş çoş çoş…
MHP İL BAŞKANI SÖNMEZ
MHP İL BAŞKANI SÖNMEZ'E ÖNEMLİ ZİYARET
Sinema salonları yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı
Sinema salonları yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı
ISBAŞ’ta bayilik sistemine geçildi
ISBAŞ’ta bayilik sistemine geçildi
Ayazmana’nın özlemle beklediği asfalt çalışması başladı, muhtar iki adak kesti
Ayazmana’nın özlemle beklediği asfalt çalışması başladı, muhtar iki adak kesti
ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR
ÜZÜM PAZARI RESTORASYONU BAŞLIYOR
YAKUP ÜSTÜN
YAKUP ÜSTÜN'DEN SAYIN CUMHURBAŞKANINA,
YALVAÇ’TA İYİ PARTİ YÖNETİMİ DÜŞTÜ!
YALVAÇ’TA İYİ PARTİ YÖNETİMİ DÜŞTÜ!
Eğirdir İYİ Parti’de topluca istifa
Eğirdir İYİ Parti’de topluca istifa
SÜTÇÜLER’DE BETON YOL SEVİNCİ
SÜTÇÜLER’DE BETON YOL SEVİNCİ
İL BAŞKANLIĞINA RECEP AVCU ATANDI
İL BAŞKANLIĞINA RECEP AVCU ATANDI
ISPARTA BU TARİHE DİKKAT
ISPARTA BU TARİHE DİKKAT
İYİ PARTİ’DE KAVGA SÜRÜYOR
İYİ PARTİ’DE KAVGA SÜRÜYOR
Batıkent’te üç caddede asfalt çalışmaları başlatıldı
Batıkent’te üç caddede asfalt çalışmaları başlatıldı
ÜRETİMİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ TKDK’DAN ISPARTA’YA REKOR PROJE BAŞVURUSU!!!
ÜRETİMİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ TKDK’DAN ISPARTA’YA REKOR PROJE BAŞVURUSU!!!
Kaçakçılık ve Organize şubesinden Temmuz ayı raporu
Kaçakçılık ve Organize şubesinden Temmuz ayı raporu
ISPARTA
ISPARTA'DA OTOMOBİLİN PENCERESİNDEN SARKAN ÇOCUK FOTOĞRAFI POLİSİ HAREKETE GEÇİRDİ
ISPARTA
ISPARTA'DA AYAĞINDAN YARALANIP KANYONDA MAHSUR KALAN ZİYARETÇİ KURTARILDI
ÖZGÜR TANDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM
ÖZGÜR TANDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM
ISPARTA
ISPARTA'DA KAMYONET İLE MOTOSİKLET ÇARPIŞTI 2 KİŞİ ÖLDÜ
Hilmi Tütüncü Yalvaç
Hilmi Tütüncü Yalvaç'ın haklarını ne zaman savunacak ?
İSTİFA
İSTİFA
İYİ Parti
İYİ Parti'de Aylin Cesur çatlağı!.
Prof. Dr. İbrahim Diler’in Kurban Bayramı Mesajı
Prof. Dr. İbrahim Diler’in Kurban Bayramı Mesajı
İYİ Partili İl Genel Meclisi Üyesi partisinden istifa etti İstifa ederken kimi suçladı? İşte o açıklama
İYİ Partili İl Genel Meclisi Üyesi partisinden istifa etti İstifa ederken kimi suçladı? İşte o açıklama
MİLLETVEKİLİ ÖZEL
MİLLETVEKİLİ ÖZEL'DEN BAYRAM MESAJI
ISPARTALI KADINLAR MEHTERAN TAKIMI KURDU
ISPARTALI KADINLAR MEHTERAN TAKIMI KURDU
ITSO’dan Mahkum ve Mahkum Yakınlarına Destek; İlker Övey’den ITSO’ya Teşekkür
ITSO’dan Mahkum ve Mahkum Yakınlarına Destek; İlker Övey’den ITSO’ya Teşekkür
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR:  SOSYAL MEDYA YASASI BİR İNTİKAM YASASIDIR
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR: SOSYAL MEDYA YASASI BİR İNTİKAM YASASIDIR
Modernevler sakinlerinin asansörlü üst geçit sevinci
Modernevler sakinlerinin asansörlü üst geçit sevinci
Başdeğirmen: Tüm köylerimiz bizimdir
Başdeğirmen: Tüm köylerimiz bizimdir
15 yaşında Süper Lig kapısını araladı
15 yaşında Süper Lig kapısını araladı
Kardeş belediyelerden, Başkan Başdeğirmen’e ziyaret
Kardeş belediyelerden, Başkan Başdeğirmen’e ziyaret
O azmin timsali
O azmin timsali
Milliyetçi Hareket Partisi Isparta il Başkanı Basri Sönmez Bayram Mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi Isparta il Başkanı Basri Sönmez Bayram Mesajı
SAV KASABASI DEV ADIMLARLA ISPARTA ‘NIN YENİ BİR İLÇESİ OLMA YOLUNDA
SAV KASABASI DEV ADIMLARLA ISPARTA ‘NIN YENİ BİR İLÇESİ OLMA YOLUNDA
İYİ PARTİ ISPARTA İL BAŞKANI VE 7 İLÇE BAŞKANI PARTİDEKİ GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİ
İYİ PARTİ ISPARTA İL BAŞKANI VE 7 İLÇE BAŞKANI PARTİDEKİ GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİ
AYLİN CESUR; KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
AYLİN CESUR; KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
Isparta Belediyesi Kurban Bayramına hazır
Isparta Belediyesi Kurban Bayramına hazır
Bayramda otobüsler 4 gün ücretsiz
Bayramda otobüsler 4 gün ücretsiz
İYİ PARTİ
İYİ PARTİ'DE 500'DEN FAZLA İSTİFA
TULUMUNA "DATOME" YAZAN HEMŞİREYE ÜNLÜ BASKETBOLCU FORMA HEDİYE ETTİ
TULUMUNA "DATOME" YAZAN HEMŞİREYE ÜNLÜ BASKETBOLCU FORMA HEDİYE ETTİ
Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU’nun Kurban Bayramı Mesajı
Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU’nun Kurban Bayramı Mesajı
ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN BAYRAM MESAJI
ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN BAYRAM MESAJI
ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER Canlı Yayında
ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim DİLER Canlı Yayında
Isparta
Isparta'da denetimler sıklaştırıldı...
DELEGESİNDEN KORKAN O MAKAMI İŞGAL ETMESİN
DELEGESİNDEN KORKAN O MAKAMI İŞGAL ETMESİN
Yalvaç Belediye Başkanı’nın zulmüne mahkeme dur mu dedi?
Yalvaç Belediye Başkanı’nın zulmüne mahkeme dur mu dedi?
GÖKÇAY’DAKİ DÜKKANLAR İHALEYE ÇIKIYOR
GÖKÇAY’DAKİ DÜKKANLAR İHALEYE ÇIKIYOR
Isparta Valiliğinden Kurban Bayramı Önlemleri
Isparta Valiliğinden Kurban Bayramı Önlemleri
ITSO’dan Esnafına Sahip Çık Kampanyasına Tam Destek.
ITSO’dan Esnafına Sahip Çık Kampanyasına Tam Destek.
MHP Isparta Merkez İlçe Başkanlığında Görev Değişikliği...
MHP Isparta Merkez İlçe Başkanlığında Görev Değişikliği...
ISPARTA
ISPARTA'NIN MEŞHUR "KRALİYET KİRAZI"NDA HASAT SONA ERDİ
İYİ PARTİ
İYİ PARTİ'DE KAZANAN ADAY BELLİ OLDU
ISPARTA MAY-DER BAŞKANI İLKER ÖVEY’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
ISPARTA MAY-DER BAŞKANI İLKER ÖVEY’DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
Isparta gül kokusu Ayasofya
Isparta gül kokusu Ayasofya'ya ulaştı
Yayla Şartlarında Örtüaltında Yetiştiriciliğinde Hasat Başladı
Yayla Şartlarında Örtüaltında Yetiştiriciliğinde Hasat Başladı
LAVANTA BAHÇESİNDE BULDUĞU ALTINLARI TSKGV
LAVANTA BAHÇESİNDE BULDUĞU ALTINLARI TSKGV'YE BAĞIŞLADI
OTO HIRSIZLIĞI ÇETESİNE EŞ ZAMANLI OPERASYON
OTO HIRSIZLIĞI ÇETESİNE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Çünürlüler’den "bişi" ikramı
Çünürlüler’den "bişi" ikramı
MERHUM ( MV ) HALİL YILDIZ ve M. ÇAĞRI YILDIZ
MERHUM ( MV ) HALİL YILDIZ ve M. ÇAĞRI YILDIZ
TİNGADER’den sansürün kaldırılışına kutlama
TİNGADER’den sansürün kaldırılışına kutlama
“ASKERİ OKULLAR VE HASTANELER ARTIK AÇILMALIDIR”
“ASKERİ OKULLAR VE HASTANELER ARTIK AÇILMALIDIR”
MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez; Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez; Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
En Güzel Kokulu Mor Hasat Devam Ediyor
En Güzel Kokulu Mor Hasat Devam Ediyor
YALVAÇ
YALVAÇ'TA KÖYLÜLERİ TEŞVİK ETMEK İÇİN EKİLEN LAVANTALAR MOR RENGE BÜRÜNDÜ
Haber Yazılımı