Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 18:04 Bu haber 9201 kez okundu
 
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU
ISPARTA Haberi
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU

REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU: ÇÖKÜŞ DAHA NE KADAR SÜRECEK?

SDÜ REKTÖRÜ ÇARIKÇI’NIN YÖK KARNESİ KÖTÜ. SADECE DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇMA KRİTERİNDE TÜRKİYE 5.NCİSİ OLABİLDİ...

SDÜ’nün durumu bir çok kriterde 2008 yılında kurulan ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ, 2008 yılında kurulan BAYBURT ÜNİVERSİTESİ, 2006 yılında kurulan MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ve 2008 yılında kurulan TUNCELİ MUNZUR ÜNİVERSİTESİ‘nin gerisinde kaldı...

Sevgili Ispartalılar, Kıymetli Haber Akdeniz Okurları,

Bugüne kadar SDÜ Rektörü Sayın Çarıkçı ve yönetimi hakkında pek çok haber yaptık. Bundan daha doğal ne olabilir ki! Bize göre normal. Ama Sayın Çarıkçı daha önce kendisi ve 15 Temmuz’daki duruşu hakkında haber yapan Ispartalı bir gazetecinin 20 ay tutuklu kalmasına imza atmış ve şikayetçi olmuştu. Şimdi de bir gazeteci olarak bize çevrilmiş oklar.

Bir dedikodu furyası dolanıp duruyor hakkımızda. Yaşı mezara yakın bir gazeteci olarak Hodri meydan diyorum.
Ne yani, emekli bir tarih öğretmeni ve gazeteci olarak şehrimizin sorunlarıyla ilgilenmeyelim mi? 

Gazetecilik susmak mıdır?

Yaptığımız haberlere eğer tekzip gelirse seve seve de yayınlarız dedik.

Gelin görün ki yaptığımız haberleri ucuzlatmaya, değersiz kılmaya, boşa çıkarmaya çalışan ve adı sanı belli olmayan birileri dolanıyor ortalıkta.

Güya biz değersizmişiz!!!

Güya biz yerelmişiz, ulusala düşmüyormuş bizim haberlerimiz!

Siz öyle sanın.

TİNGADER’in örgütlenmesi her geçen gün artıyor ve tüm ülke sathındayız. Ayrıca yaptığımız haberlerin neresi yanlış. Ve yazdıklarımız bir iddia ise ispat edin. Biz raporlarla, belgelerle konuşuruz ve konuşacağız.

 Biz sokağı da dinledik.

Fetö hükümlüsü İbicioğlundan tak aldı, masak raporu var diyorlar dedik dikkat etmediler. Yönetemez dedik, dikkat etmediler. Kamuoyu onaylamıyor dedik, dikkat etmediler. Gezici akademisyenler hala görevde, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret var dedik dikkat etmediler. AVM ve Yurt projeleri karşısında susmak zorunda kaldı dedik dikkat etmediler. Üniversiteyi, teknokenti, hastaneyi çökertti dedik dinlemediler. Neler demedik ki! Çünkü her taraf döner sermaye, her taraf saltanat.

 
Sevgili Ispartalılar,

 

Burdur Rektörü Sayın Adem Korkmaz ile aynı dönemde göreve başlamış biri olarak Mayıs 2019’da tekrar atanamayan Çarıkçı, nasıl oldu ise 3 ay gecikmeli olarak ve siyasi bir destekle atanarak ADALET’in bir kadın ismi olup olmadığı tartışmasını yeniden bize hatırlatmış oldu.

Demek ki Adalet denince kadın ismi Adalet mi, yoksa hukuki Adalet mi düşünmemiz ve ayırmamız gerekecek.

Ama siyasi kararların üniversiteyi nereye getirdiğini biz değil ki, raporlar söylüyor.
Yani bize kızılmasın, raporları eleştirsin eleştiren.
 
Kıymetli Haber Akdeniz Okurları;

Bilindiğiniz üzere, YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta SARAÇ tarafından 04 Mart 2019 tarihinde yapılan bir açıklamada; "Üniversitelerin başarı karnesini her yıl yayımlama kararı aldıklarını, Üniversitelerin değerlendirilmesinin 5 ana başlıkta 42 göstergede olacağı, Türk yükseköğretim sisteminde öğrenci sayısının 8 milyona ulaştığını, üniversite sayısının da 206 olduğunu, artık yükseköğretim sisteminin nicel olarak belli bir düzeye geldiğini, yükseköğretim sisteminde sayısal büyümenin tamamlandığını, artık kalite ve nitelik üzerinde odaklanılması gerektiğini, göreve geldiğinden beri kaliteyi öncelediklerini, yükseköğretim sistemini başarı temelinde seçkinci bir yaklaşımla yönetmeye, yeniden kurgulamaya çalıştıklarını, mevcut sistemden ve mevzuattan şikayet etme yerine mevcut imkanlarla tedrici bir şekilde adım adım sistemi yeniden yapılandırmaya başladıkları" ifade edilmişti.

 Sayın YÖK Başkanı, üniversitelere karne verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamanın devamın da, bir sıralama listesinin yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya, "Belirlenen ana başlıklar içerisinde sıralamalar söz konusu olabilir. Fakat biz her yıl karneyi açıklayacağız, ama sıralamayı yapmayacağız. Sıralamayı, toplum devletin diğer ilgili kurumlarının ve tabii ki üniversitelere girmeye aday olan genç nüfusumuzun yapacağına inanıyoruz." şeklinde cevaplamıştı.

 
Bu açıklama doğrultuda, YÖK tarafından 26 Eylül 2019 tarihinde yükseköğretim tarihinde ilk kez devlet ve vakıf üniversitelerinin karneleri açıklandı. 
 
Biz de özellikle üniversite adayı gençlerin üniversite tercihlerine şimdiden kolaylık sağlamak ve ayrıca yükseköğretim tarihinde ilk kez yapılan bu değerli çalışmaya katkı vermek amacıyla, devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı gözeterek yükseköğretim kurumlarının ve özellikle de Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün karnesini daha da somutlaştırmaya çalıştık.
 
Neden mi çünkü bu gidiş, bu çöküş Isparta’nın ve SDÜ’nün lehine değil de ondan.
 
Hangi üniversite daha çok bilimsel etkinlik düzenledi, hangi üniversite Ar-Ge çalışmalarında daha iyi performans sergiledi, hangi üniversitede sosyal sorumluluk projeleri daha fazla yürütüldü, hangi üniversitesinin kütüphanesi daha zengin... 

Buna benzer birçok sorunun cevabının bulunduğu ilgili YÖK raporunda ne yazık ki Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ, ÇÖKÜŞ YAŞIYOR.
 
109 devlet ve 63 vakıf üniversitesi olmak üzere 172 karnenin (10664 veri) tek tek incelenerek paylaşıldığı YÖK Raporunda, 1992 yılında kurulan ve 2015 yılından beri Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün durumu bir çok kriterde 2008 yılında kurulan ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ, 2008 yılında kurulan BAYBURT ÜNİVERSİTESİ, 2006 yılında kurulan MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ve 2008 yılında kurulan TUNCELİ MUNZUR ÜNİVERSİTESİ‘nin gerisinde kalması düşündürücüdür.
 
109 devlet üniversitesi arasında sıralama yapıldığında bile SDÜ’nün ilk 50’ye bile girememesi çöküşün, gerilemenin ve tahribatın ne denli büyük olduğunu gösteriyor.
 
Rektör Çarıkçı yönetimindeki SDÜ’nün 109 devlet üniversitesi arasında ilk 10’e girdiği ve 5.nci sıraya yerleştiği kriter ise çarpıcı: Akademik huzuru bozmaya yönelik, akademik ve idari personel ile öğrencilere ait sonuçlandırılan disiplin soruşturması dosya sayısı”...
 
Şehrimizin lokomotifi SDÜ’nün akademik performans ve bilimsel başarılarıyla göz doldurması gerekirken, akademik ve idari personeline dosya açma sayısında liderliğe soyunması sizce de çok düşündürücü değil mi…
Çarıkçıya destek verenler yeniden düşünsünler istedik.

Sayın Çarıkçı,

Aylık kazancınız, döner sermaye geliriniz, kırmızı plakalı aracınız ve makam odanızda gözümüz yok ama ortada bir başarı da yok. Hiç hesap vermeyeceğinizi sanıyor ve koltuğum da koltuğum diyorsunuz ama kamuoyunun da bir vicdanı olduğunu unutuyorsunuz. Isparta basınını renksiz ve kokusuz sanıyorsunuz. Biz ne tetikçiyiz, ne borazan, ne de militan.

Ortada başarı karnesi, iyi bir SDÜ yoksa biz yazarız. Düzelmesi gereken biz miyiz, yoksa ehliyetsiz atamalar mı?
Belki Haber Akdeniz olmasa her şey güllük gülistanlık olacaktı.

 

Ama biz varız ve de gerçeği de haykırırız. Gazeteci halkın sesidir, vicdanıdır, sokağın nabzıdır. Gazeteci propaganda ve manipülasyon yapmaz. Haber Akdeniz haber verme hakkını ve özgürlüğünü hukuk kuralları içinde ve kamu yararı adına kullanır.
 

Biz Isparta’nın geneline dokunacak yanlışları imkanlar dahilinde uyarıyor ve ifşa ederek tarihe not düşüyoruz.

Gırtlak ve işkembeleri arasına sıkışmış olan besin mensupları ile kimse bizi karıştırmasın.

Eğer basın olarak ulaştığımız bazı bilgiler varsa, bu SDÜ içindeki kutuplaşmanın, gerginliğin, haksız atamaların, adam kayırmanın ve idari değer yıpranmasının bir neticesidir, yönetememe krizidir.

Her sistem er ya da geç bağırsaklarını temizler, pisliğe ve kötü gidişe onay vermez.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!

Bu arada bu yazılanları bir tehdit değil, gerçeğin ta kendisi olarak görün. SDÜ hastanesinde olanların hangi birini yayınlayacağız şaşırdık ama meraklanmayın, yayınlayacağız.

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır diyor ve çağrımızı yineliyoruz…
 
Sayın Çarıkçı,

Gitmiyor, Olmuyor, Yapamıyor, Yönetemiyor, Başaramıyorsunuz. İNAT ETMEYİN, İSTİFA EDİN!!!

Anlayana Kıssadan Hisse:

Sahipsiz kalmış olmalarına rağmen sahiplerinin gölgesinde gurur, cesaret ve saygınlık içinde geziyor görünmek ne acıdır!

 

Haber Akdeniz
Mehmet Ali ÇELİK

 

Kaynak: https://www.memurlar.net/haber/857680/yok-universitelerin-karnelerini-acikladi.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: REKTÖR, ÇARIKÇI’NIN, KARNESİ, ZAYIFLARLA, DOLU,
Yorumlar
Diğer Haberler
BİZİ NE KURŞUNLAR ve NEDE TEHDİTLER SUSTURAMAZ…
BİZİ NE KURŞUNLAR ve NEDE TEHDİTLER SUSTURAMAZ…
MÜSİAD’dan, Rektör Diler’e Ziyaret
MÜSİAD’dan, Rektör Diler’e Ziyaret
Isparta
Isparta'da otomobil trafik ışıklarında bekleyen araçlara çarptı: 1 yaralı
Amatör spor kulüplerine Başkan Başdeğirmen’den büyük destek:
Amatör spor kulüplerine Başkan Başdeğirmen’den büyük destek:
Üniversiteli Güleda cinayeti sanığına ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
Üniversiteli Güleda cinayeti sanığına ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
ITSO
ITSO'dan Başkan Tural'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Isparta-İzmir arası tren  seferleri masaya yatırıldı
Isparta-İzmir arası tren seferleri masaya yatırıldı
M.Ethem KILIÇARSLAN  Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürü;
M.Ethem KILIÇARSLAN Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürü;
Jandarma yol kontrolünde uyuşturucu ele geçirdi
Jandarma yol kontrolünde uyuşturucu ele geçirdi
“Kalbimiz için iyi olan, beynimiz için de iyidir”
“Kalbimiz için iyi olan, beynimiz için de iyidir”
TETİKÇİLER HER ZAMAN KAYBETMEYE MAHKUMDUR
TETİKÇİLER HER ZAMAN KAYBETMEYE MAHKUMDUR
TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI
TÜRKİYE HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI
UYUŞTURUCU MADDE OLAYLARINA KARIŞAN 6 KİŞİ YAKALANDI
UYUŞTURUCU MADDE OLAYLARINA KARIŞAN 6 KİŞİ YAKALANDI
Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü psikoloğu ve diyetisyeninden anne-babalara çağrı:
Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü psikoloğu ve diyetisyeninden anne-babalara çağrı:
Ömer Yılmaz İl Milli Eğitim Müdürü oldu
Ömer Yılmaz İl Milli Eğitim Müdürü oldu
 Isparta
Isparta'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu baba ve oğlu öldü
KARDAK KAHRAMANI EMEKLİ ALBAY ALİ TÜRKŞEN’E REKTÖR ÇARIKÇI’DAN VETO!
KARDAK KAHRAMANI EMEKLİ ALBAY ALİ TÜRKŞEN’E REKTÖR ÇARIKÇI’DAN VETO!
TETİKÇİLER DEĞİL, HAKİKAT KAZANDI!
TETİKÇİLER DEĞİL, HAKİKAT KAZANDI!
“Artık çocukların sadece uçurtma uçurttukları  hayallerini besledikleri güzel bir dünya olsun”
“Artık çocukların sadece uçurtma uçurttukları hayallerini besledikleri güzel bir dünya olsun”
Narkotik Eğitim Tırı Şarkikaraağaç
Narkotik Eğitim Tırı Şarkikaraağaç'a geldi
Özgür TANDOĞAN
Özgür TANDOĞAN'dan Nail BAYRAM’ a geçmiş olsun dileği
ÇÜNÜR’DE ULAŞIM SORUNU
ÇÜNÜR’DE ULAŞIM SORUNU
DURUMUYLA İLGİLİ HASTANEDEN İLK BİLGİ
DURUMUYLA İLGİLİ HASTANEDEN İLK BİLGİ
Başkan Başdeğirmen’den çocuk hastalara sürpriz ziyaret
Başkan Başdeğirmen’den çocuk hastalara sürpriz ziyaret
MHP İL BAŞKANI NAİL BAYRAM’A ELEKTRİK ÇARPTI, DURUMU KRİTİK
MHP İL BAŞKANI NAİL BAYRAM’A ELEKTRİK ÇARPTI, DURUMU KRİTİK
Narkotik
Narkotik'in Eğitim Tırı Isparta'ya Geliyor!!
BAŞDEĞİRMEN
BAŞDEĞİRMEN'İN ADAYLIK SENE-İ DEVRİYESİ. . .
TEBDİL-İ MEKANDA FAYDA VARDIR
TEBDİL-İ MEKANDA FAYDA VARDIR
Isparta
Isparta'da şehidin ismi kütüphaneye verildi
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: “BİRLİK BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN”
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: “BİRLİK BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN”
Acil desteğe her zaman hazırlar
Acil desteğe her zaman hazırlar
İYİ Parti Eğirdir İlçe Teşkilat Yemeği
İYİ Parti Eğirdir İlçe Teşkilat Yemeği
Başkan Başdeğirmen:  “Hiçbir engelli vatandaşımızın çaresiz kalmasını istemiyoruz”
Başkan Başdeğirmen: “Hiçbir engelli vatandaşımızın çaresiz kalmasını istemiyoruz”
MUHTEŞEM GELİŞME MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI
MUHTEŞEM GELİŞME MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI
Rektör Prof. Dr. Diler, Huzurevi Sakinlerini Ziyaret Etti
Rektör Prof. Dr. Diler, Huzurevi Sakinlerini Ziyaret Etti
TÜRK IRKI YOK EDİLİYOR
TÜRK IRKI YOK EDİLİYOR
MİGROS KAVŞAĞI’NA MİRYOKEFALON DAMGASI
MİGROS KAVŞAĞI’NA MİRYOKEFALON DAMGASI
DUYUN SESİMİZİ!!!
DUYUN SESİMİZİ!!!
Vatan Partisi Üretim Devrimi Kurultayı’nı Topladı
Vatan Partisi Üretim Devrimi Kurultayı’nı Topladı
GÜLBİRLİK TÜRKİYE’NİN ÖRNEK KOOPERATİFİ
GÜLBİRLİK TÜRKİYE’NİN ÖRNEK KOOPERATİFİ
Şampiyonluk vaat ettiler, ama memleketi küme düşürttüler.
Şampiyonluk vaat ettiler, ama memleketi küme düşürttüler.
HOYRAN GÖLÜ, EĞİRDİR GÖLÜ BİRBİRİNDEN AYRI İKİ GÖL MÜYDÜ?
HOYRAN GÖLÜ, EĞİRDİR GÖLÜ BİRBİRİNDEN AYRI İKİ GÖL MÜYDÜ?
EFSANE GERİ DÖNDÜ
EFSANE GERİ DÖNDÜ
5 ARALIK DÖNER SERMAYE AÇIKLAMASI
5 ARALIK DÖNER SERMAYE AÇIKLAMASI
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: ISPARTA’YA HİZMETTE BERABERİZ
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: ISPARTA’YA HİZMETTE BERABERİZ
ISPARTA TİCARET KÜLTÜR MERKEZİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
ISPARTA TİCARET KÜLTÜR MERKEZİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI
İç ve Doğu Bölgelerimizde Görülecek Kuvvetli Buzlanma ve Don Olayına Dikkat!
İç ve Doğu Bölgelerimizde Görülecek Kuvvetli Buzlanma ve Don Olayına Dikkat!
DÖNER SERMAYENE EMEĞİNE ve EKMEĞİNE SAHİP ÇIK !!!
DÖNER SERMAYENE EMEĞİNE ve EKMEĞİNE SAHİP ÇIK !!!
Şarkikaraağaç Belediye Başkanı Çarkacı
Şarkikaraağaç Belediye Başkanı Çarkacı'ya ziyaret
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: 365 GÜNÜMÜZ SİZLERLE BERABER
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: 365 GÜNÜMÜZ SİZLERLE BERABER
ROMA, BİZANS, OSMANLI VE HELENİSTİK DÖNEMLERİNE AİT (152) SİKKE
ROMA, BİZANS, OSMANLI VE HELENİSTİK DÖNEMLERİNE AİT (152) SİKKE
KADIN ÜRETİCİLERE YÖNELİK TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ
KADIN ÜRETİCİLERE YÖNELİK TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ
BAŞDEĞİRMEN: ŞEHRİMİZE, ÜLKEMİZE KATKIDA HANGİ NOKTADA FAYDALI OLACAKSAK ORADA OLURUZ
BAŞDEĞİRMEN: ŞEHRİMİZE, ÜLKEMİZE KATKIDA HANGİ NOKTADA FAYDALI OLACAKSAK ORADA OLURUZ
KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA: GÖREVDEN ALINMADIM, ÇANKIRI’YA TAYİNİM ÇIKTI
KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA: GÖREVDEN ALINMADIM, ÇANKIRI’YA TAYİNİM ÇIKTI
Başkan Başdeğirmen gözleri kapalı empati yürüyüşü yaptı
Başkan Başdeğirmen gözleri kapalı empati yürüyüşü yaptı
 YENİ DOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI
YENİ DOĞAN CANLANDIRMA PROGRAMI
ZAFER MAH.MUHTARI RECEP GÜRDAL
ZAFER MAH.MUHTARI RECEP GÜRDAL'DAN BAŞDEĞİRMEN'E TEŞEKKÜR
Günaydın’ın hatası vatandaşı mağdur etti
Günaydın’ın hatası vatandaşı mağdur etti
AHMET BAYRAM
AHMET BAYRAM'A AKILLI BOMBALAR
'Erdoğan'ın BM'de yaptığı konuşmayı ehli Filistin tarihi bir konuşma olarak kabul ediyor'
ATABEY
ATABEY'İN MUTLU, RECEP ÖZEL VE TEVFİK ATASOY'UN GURUR GÜNÜ
MİRYOKEFALON İÇİN BİZDE VARIZ
MİRYOKEFALON İÇİN BİZDE VARIZ
Isparta Tarihiyle Yüzleşiyor
Isparta Tarihiyle Yüzleşiyor
Davraz Kayak Merkezi
Davraz Kayak Merkezi'nde hedef bir milyon ziyaretçi
Hünnap Projesinin Eğitimleri Yapıldı
Hünnap Projesinin Eğitimleri Yapıldı
Bitki Koruma Ürünü Bayileri Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı
Bitki Koruma Ürünü Bayileri Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı
Isparta da Ürün Bazlı Denetim Seferberliği
Isparta da Ürün Bazlı Denetim Seferberliği
ÇARIKÇI DİYENLER BU VEBAL SİZİN ESERİNİZ!
ÇARIKÇI DİYENLER BU VEBAL SİZİN ESERİNİZ!
ISPARTA
ISPARTA'DA FUHUŞ !..
VALİLİKTEN GELEN KOMİK TELEFON
VALİLİKTEN GELEN KOMİK TELEFON
Başdeğirmen: Çocuklarımızı bu sahalara çekmemiz lazım
Başdeğirmen: Çocuklarımızı bu sahalara çekmemiz lazım
AFET SİGORTASI  Depreme Hazırlık
AFET SİGORTASI Depreme Hazırlık
MİRYOKEFALON KÜLTÜR TURLARININ YAPILACAĞI GÜNLER TESCİLDEN GEÇER
MİRYOKEFALON KÜLTÜR TURLARININ YAPILACAĞI GÜNLER TESCİLDEN GEÇER
Öldürülen üniversiteli Güleda
Öldürülen üniversiteli Güleda'nın arkadaşları lokma dağıttı
Üniversiteli Güleda
Üniversiteli Güleda'nın katilinin ifadesinin detayları ortaya çıktı
Isparta’da çeşitli suçlardan aranan 43 kişi yakaladı.
Isparta’da çeşitli suçlardan aranan 43 kişi yakaladı.
ISPARTA
ISPARTA'DA JİGOLO OPERASYONU
Isparta
Isparta'da anne Keziban Çaycı, kaybolan kızının bulunmasını istedi
MAKÜ İLK 10
MAKÜ İLK 10'NDA SDÜ LİSTEDE YOK!
DİNİ NİKAH DOLANDIRICILARI yada DİN HIRSIZLARI
DİNİ NİKAH DOLANDIRICILARI yada DİN HIRSIZLARI
Haber Yazılımı