Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 17:21
 
Samsung, CES 2020'de "Deneyim Çağı"nı ilan etti
BİLİM TEKNOLOJİ Haberi
Samsung, CES 2020'de

Samsung, CES 2020'de "Deneyim Çağı"nı ilan etti

 

- Samsung Electronics Tüketici Elektroniği Başkanı Hyun-Suk Kim:
 

- "Deneyim Çağı'nda, yaşam tarzlarımıza uyum sağlamak için gerekli olan alanı yeniden düşünmemiz gerekiyor. Samsung’un insan merkezli yenilik üzerine inşa edilmiş felsefesi, bu yöndeki yaklaşımını benzersiz kılıyor. Sorunları çözmek ve insanların yaşamlarını geliştirmek için inşa ediyoruz"
 

- Samsung Kıdemli Başkan Yardımcısı Emily Becher:
 

- "Birbiriyle daha hızlı ve daha kolay dijital bağlantı, toplum anlayışımızı güçlendirecek ve tamamen yeni etkileşim biçimleri yaratacak"

 

İSTANBUL (AA) - Samsung Electronics Tüketici Elektroniği Başkanı Hyun-Suk Kim, Deneyim Çağı'nda, yaşam tarzlarına uyum sağlamak için gerekli olan alanı yeniden düşünmek gerektiğini belirterek, "Samsung'un insan merkezli yenilik üzerine inşa edilmiş felsefesi, bu yöndeki yaklaşımını benzersiz kılıyor. Sorunları çözmek ve insanların yaşamlarını geliştirmek için inşa ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Şirket açıklamasına göre, Samsung; kişisel bakım robotu, yapay zeka destekli geleceğin evi, nesnelerin interneti ve 5G ile çalışan akıllı şehir gibi insan merkezli teknolojileri ve deneyimleri ABD'de düzenlenen CES Fuarı'nda sergiledi.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Tüketici Elektroniği Başkanı Hyun-Suk Kim, hayatı daha rahat, daha keyifli ve daha anlamlı hale getiren kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturmak için donanım ve yazılımı sorunsuz bir şekilde birleştiren on yıllık insan merkezli yenilikleri vurgulayarak, "Deneyim Çağında, yaşam tarzlarımıza uyum sağlamak için gerekli olan alanı yeniden düşünmemiz gerekiyor. Samsung’un insan merkezli yenilik üzerine inşa edilmiş felsefesi, bu yöndeki yaklaşımını benzersiz kılıyor. Sorunları çözmek ve insanların yaşamlarını geliştirmek için inşa ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

 

Açıklamaya göre, Deneyim Çağı, kendimize ve ailemize nasıl önem verdiğimizi, evlerimizi bireysel ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde nasıl özelleştirebileceğimizi ve daha güvenli, sürdürülebilir akıllı şehirleri nasıl inşa edebileceğimizi şekillendirecek.

 

Samsung bu amaçla fuarda robotik, yapay zeka, 5G ve ileri seviye algoritma alanındaki en son gelişmelerini sergiledi. Bu teknolojiler, tüketicilere daha zengin ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunmak için bir araya geliyor.

 

- Robot Ballie, sağlık uygulamaları tanıtıldı

 

Hyun-Suk Kim, Samsung'un robot vizyonunun "evinizdeki yardımcınız" olarak nitelendirdiklerini belirterek, evin her yerinde aktif olarak gereksinimlere cevap veren bir robot olan Ballie'yi tanıttı. Robot üzerindeki yapay zeka özellikleri sayesinde bir fitness asistanına ve insanların değişen ihtiyaçlarına çözüm arayan mobil bir arayüze dönüşen cihaz, veri koruma ve gizlilik standartları korunarak hizmet veriyor. 

 

Samsung fuarda ayrıca kişiselleştirilmiş sağlık çözümleri de sergiledi. Örneğin, bir Samsung akıllı saatini Bluetooth üzerinden bir akıllı telefonla eşleştiren, ev tabanlı, sanal bir kardiyak rehabilitasyon çözümü geliştirmek için Kaiser Permanente ile iş birliği yapıldı. Samsung'un HeartWise uygulaması egzersiz yapması için hastaya hatırlatmalar gönderiyor, aktivite verilerini topluyor ve egzersiz sırasında hastanın kalp atış hızını sürekli olarak görüntülüyor.

 

Samsung Tasarım İnovasyon Merkezi Baş Tasarım İnovasyon Yöneticisi Federico Casalegno ise, evlerin yapay zeka, sensörler ve veri analizi gibi en son yenilikler sayesinde sürükleyici deneyimler sunacağını belirterek, "Yaşayan bir organizma olan akıllı ev; ihtiyaçlarımıza göre, her birimiz için deneyimlerimizi uyarlayan tamamen kişisel bir alan olacak. Yaşam alanları bir sanat galerisi veya bir yoga stüdyosu gibi ihtiyaca göre deneyim alanlarına dönüşüyor. de vurguladı. Alanların bu şekilde birbirine geçmesi nedeniyle önümüzdeki on yıl içinde evler de değişecek." ifadelerini kullandı.

 

Fuarda Samsung'un GEMS (Yürüyüşü Destekleme ve Motive Etme Sistemi) teknolojisini içeren ilk tanıtım gösterisi de yapıldı. Bu tanıtım, tüketicilerin artırılmış gerçeklik gözlükleri ile odalarının konforunda sanal bir kişisel antrenörle çalışmasını, bir dağa tırmanmasını veya su altında yürüyüş yapmasını nasıl mümkün hale getirdiğini ortaya koydu.

 

Samsung'un yeni tanıttığı akıllı ve yenilikçi teknolojiler sayesinde; tarif önerileri, tercihlere göre ayarlanmış yemek planlaması, sorunsuz alışveriş, teslimatlar ve yemek pişirme gibi alanlarda tüketiciler için tüm gıda deneyimini özelleştirebiliyor. Şirket ayrıca evde bahçe ürünleri yetiştirme ve robotik bir gıda hazırlama asistanı Bot Chef'i de tanıttı. 

 

- Akıllı şehirlerde daha güvenli ve sürdürülebilir yaşam 

 

Artan küresel kentleşmeyi de ele alan Samsung; akıllı cihazlar, platformlar ve veriler tarafından sağlanan akıllı sistemlerin şehir hayatını daha güvenli ve daha kolay hale getireceği akıllı şehirler vizyonunu da özetledi.

 

Samsung Kıdemli Başkan Yardımcısı Emily Becher, "Çocuklarımızın ve onların çocuklarının şehir hayatını çoğumuzun sevdiği kadar sevebilmesi için şehir yaşamını daha çekici, güvenli ve verimli hale getirecek akıllı sistemler oluşturmak için gerekli araçlara ve bilgiye sahibiz. Yapay zeka, nesnelerin interneti ve 5G'yi kullanan akıllı şehirler, çevre ile etkileşimimizi daha da kolaylaştıracak ve daha fazla keyif almamızı sağlayacak." değerlendirmesinde bulundu.

 

Şirket ayrıca 5G teknolojisi ile yeni araç çağına yönelik vizyonunu da paylaştı. 5G teknolojisi otomobillerin şehrin geri kalanına sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sağlayan, Araçtan Her Şeye iletişimi mümkün hale getiriyor.

 

Becher, 5G ile birleşen akıllı şehirlerin toplumlara birkaç yıl öncesine kadar hayal bile edilemeyecek deneyimler sağlayabileceğini aktararak, "Birbiriyle daha hızlı ve daha kolay dijital bağlantı, toplum anlayışımızı güçlendirecek ve tamamen yeni etkileşim biçimleri yaratacak." ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan Samsung, görme engellilere yardımcı olabilecek Relumino; itfaiyecilerin çalışmalarını daha güvenli hale getirmelerine yardımcı olacak IGNIS ve yaşlılar ile engellilerin hareket etmesine yardımcı olacak GEMS gibi teknolojilerini de sergiledi.

 

Şirket, "Yarın için Hep Birlikte! İnsanları Etkinleştirme" isimli vizyonunun bir ayağı olarak 2020 yılında Samsung İnovasyon Kampüsü programının genişletildiğini de duyurdu. Son on yıldan beri birçok eğitim programının başarısından yararlanan Samsung İnovasyon Kampüsü, yeni nesle en yeni yapay zeka, nesnelerin interneti ve bulut teknolojileri hakkında eğitimler sağlıyor.

Kampüsün geçen yıl gerçekleştirilen lansmanından bu yana 13 ülkeden 20 binden fazla öğrenciyi eğiten Samsung, bu yıl bu sayıyı iki katına çıkaracak.AA

Kaynak: (aa.com.tr) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Samsung,, CES, 2020'de, "Deneyim, Çağı"nı, ilan, etti,
Yorumlar
Diğer Haberler
'Güney Kutbu'nda sıcaklık küresel ortalamaya göre üç kat daha fazla artıyor'
Gök bilimciler, önceden hiç gözlenmeyen astronomik bir nesne keşfetti
Gök bilimciler, önceden hiç gözlenmeyen astronomik bir nesne keşfetti
Plüton
Plüton'un buzlu kabuğunun altında bir okyanus olabilir
Japon
Japon 'Fugaku' dünyanın en hızlı bilgisayarı seçildi
Dünya
Dünya'ya benzeyen öte gezegenlerde volkanik faaliyet yaygın olabilir
Türkiye
Türkiye'nin orta menzilli ilk yerli füze motoru (TEI-TJ300) test edildi
Milyonlarca yıl önce yaşamış 2 ayağı üzerinde yürüyebilen timsah türü bulundu
Milyonlarca yıl önce yaşamış 2 ayağı üzerinde yürüyebilen timsah türü bulundu
CERN
CERN'deki Büyük Hadron Çarpıştırıcısı atom altı parçacığı ortaya çıkardı
Küre Dağları
Küre Dağları'nda yeni bir endemik bitki türü keşfedildi
Bilim insanları 15 trilyon atomu birbirine bağladı
Bilim insanları 15 trilyon atomu birbirine bağladı
Titan Satürn
Titan Satürn'den sanılandan 100 kat daha hızla uzaklaşıyor
Türk sahillerinin güvenliği yerli yazılıma emanet
Türk sahillerinin güvenliği yerli yazılıma emanet
Koronavirüs sosyal medyada geçirilen süreyi artırdı
Koronavirüs sosyal medyada geçirilen süreyi artırdı
Bilişim Vadisi
Bilişim Vadisi'nden 'çevrim içi' oyun geliştirme kampı
İnsan 7/24 veri üreten bir canlıya dönüşüyor
İnsan 7/24 veri üreten bir canlıya dönüşüyor
Yerli motorlu zırhlı araçlar 2021
Yerli motorlu zırhlı araçlar 2021'de geliyor
SpaceX
SpaceX'in ertelenen ilk insanlı uzay mekiği denemesi bugün gerçekleşecek
ASELSAN
ASELSAN'dan ağır sınıf insansız kara aracı hamlesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Kovid-19
Dokuz Eylül Üniversitesi Kovid-19'un hayvanlar üzerindeki etkisini araştıracak
Denizaltıların kalbi milli sistemle atacak
Denizaltıların kalbi milli sistemle atacak
Türk teknoloji şirketinden Apple
Türk teknoloji şirketinden Apple'a ihracat başarısı
Bakan Varank: Haziranda yerli kaynaklarla sentez ilaç alanında önemli bir müjdemiz olacak
Bakan Varank: Haziranda yerli kaynaklarla sentez ilaç alanında önemli bir müjdemiz olacak
Siber saldırıların hedefi olması Türkiye
Siber saldırıların hedefi olması Türkiye'nin küresel etkinliğini gösteriyor
Sıcaklıklar 50 yıl sonra
Sıcaklıklar 50 yıl sonra 'yaşanamayacak seviyede' olabilir
Boeing 737 MAX tipi uçak üretimi nedeniyle soruşturmayla karşı karşıya
Boeing 737 MAX tipi uçak üretimi nedeniyle soruşturmayla karşı karşıya
Kovid-19 ile mücadele için yüzde yüz yerli numune alma kabini üretildi
Kovid-19 ile mücadele için yüzde yüz yerli numune alma kabini üretildi
Türk mühendisler
Türk mühendisler 'Herküller'i uluslararası standartlara uygun sistemlerle donatıyor
Hayat kurtaran aşıların ardındaki kahramanlar
Hayat kurtaran aşıların ardındaki kahramanlar
Facebook yeni grup görüntülü sohbet özelliğini hayata geçirdi
Facebook yeni grup görüntülü sohbet özelliğini hayata geçirdi
Google uyardı: Bu uygulamaları telefonunuzdan silin, kart bilgileriniz çalınabilir!
Google uyardı: Bu uygulamaları telefonunuzdan silin, kart bilgileriniz çalınabilir!
Nero Endüstri
Nero Endüstri'nin Ankara'daki yatırımına 'süper teşvik'
WhatsApp
WhatsApp'tan bomba yeni özellik çoklu görüntülü konuşma
Okyanus dibinde bilinen en uzun hayvan keşfedildi
Okyanus dibinde bilinen en uzun hayvan keşfedildi
Çukurova Üniversitesi Kovid-19 tedavisinde alternatif yeni bir etken madde geliştirdi
Çukurova Üniversitesi Kovid-19 tedavisinde alternatif yeni bir etken madde geliştirdi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına 'Milli Teknoloji Hamlesi'ne uygun yeni yapı
Oyunseverler Kovid-19
Oyunseverler Kovid-19'a karşı eğlenirken bilinçlenecek
Google, Kovid-19 ile mücadeleye destek için konum verilerini açıklayacak
Google, Kovid-19 ile mücadeleye destek için konum verilerini açıklayacak
F-16
F-16'lar dostu-düşmanı ASELSAN ile ayıracak
Milli Eğitim Bakanlığı cerrahi maske makinesi üretti
Milli Eğitim Bakanlığı cerrahi maske makinesi üretti
Türk Silahlı Kuvvetlerine
Türk Silahlı Kuvvetlerine 'Kaplan' teslimatı
ABD
ABD'de yaşayan Türk çift, Kovid-19 test kiti üretti
Cep telefonları için temizlik uyarısı
Cep telefonları için temizlik uyarısı
Neptün
Neptün'ün ötesinde 139 yeni gök cismi keşfedildi
99 milyon yıllık kehribar içinde
99 milyon yıllık kehribar içinde 'en küçük dinozor fosili' keşfedildi
TÜRKİYE’DE BİR İLK
TÜRKİYE’DE BİR İLK
Fransız L
Fransız L'Opinion gazetesi: Türkiye SİHA alanında Fransa'yı geçti
Milli savaş uçağı için yüksek gerilim sınavı
Milli savaş uçağı için yüksek gerilim sınavı
Sibirya
Sibirya'da Buzul Çağı'ndan kalma kuşun kalıntısı bulundu
Türk bilim insanları Antarktika
Türk bilim insanları Antarktika'ya ulaştı
Türkiye 5 yılda cep telefonuna 12,8 milyar dolar harcadı
Türkiye 5 yılda cep telefonuna 12,8 milyar dolar harcadı
Yerli bomba atarların ikinci sevkiyatı yapıldı
Yerli bomba atarların ikinci sevkiyatı yapıldı
SpaceX yörüngeye 60 internet uydusu gönderdi
SpaceX yörüngeye 60 internet uydusu gönderdi
Samsung, CES 2020
Samsung, CES 2020'de Yeni Odyssey oyun monitörü serisini tanıttı
Türk Silahlı Kuvvetlerine milli silahlı drone
Türk Silahlı Kuvvetlerine milli silahlı drone
'Türkiye'nin gökyüzündeki yeni askerleri'ne takviye
Sigara içen ve telefonla konuşan sürücü yapay zekayla tespit edilecek
Sigara içen ve telefonla konuşan sürücü yapay zekayla tespit edilecek
Haber Yazılımı