Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 16:28 Bu haber 8023 kez okundu
 
SDÜ HASTANESİNDE NELER OLUYOR ?
ISPARTA Haberi
SDÜ HASTANESİNDE NELER OLUYOR ?

   SDÜ HASTANESİNDE NELER OLUYOR ?

   Sevgili Ispartalılar, Kıymetli Haber Akdeniz Okurları,

   Haber Akdeniz ve Mehmet Ali Çelik olarak bizim hiç kimse ile bir alıp veremediğimiz yoktur. Kimse ye karşı da bir husumetimiz ve kişiselleştirdiğimiz bir husus ta bulunmamaktadır. Rektör Çarıkçı’nın yeniden Rektör olarak atanmasına kadar geçen sürede SDÜ ile ilgili olumsuz bir tana bile eleştirel yazımız olmamıştır. Hatırlanacağı üzere Nisan ayındaki Rektörlük seçimlerinin başlaması ile birlikte Isparta’nın menfaatine olacağını bildiğimiz ve düşündüğümüz bazı yazıları kaleme aldık ve buradan paylaştık.

   Emin olun ki tek düşüncemiz Isparta’mızın geleceği için bir şeyler yapmaktı. Gelin görün ki SDÜ’nün içine girdikçe liyakatsizlik ve ehliyetsizlikten dolayı liğme liğme dökülen bir yapı gördük ve bunları kamuoyu ile paylaştık. Belki bizim dışımızda diğer Isparta basınını temsil eden arkadaşlar kötü gidişi kaleme almadılar ama biz doğru bildiğimizi gazetecilik etiği gereği yaptık ve reklam gazeteciliğini benimsemedik. Sonuçta herkes kendi yazdığından ve duruşundan sorumludur.

   SDÜ HASTANESİ ÖDEME YAPAMIYOR MU ?

   Sayın Rektör Çarıkçı! Üniversite hastanenizin mali durumu nedir? Borç batağında mıdır, ödeme yapabiliyor musunuz?

   Sizin döneminizde Üniversite Hastanesinin başarı algısı nedir?, tercih ediliyor musunuz, mevcut durumdan hoşnut musunuz?

   Üniversite hastanesine hangi şirketler mal ve malzeme tedariki yapmaktadırlar ve bu şirketlerin siyasi bağlantıları var mıdır?

    ISUBÜ NEDEN DAHA BAŞARILI?

    Bilindiği üzere TÜBİTAK Araştırma Destek Başkanlığı (ARDEB) tarafından son beş yılda (2014-2018) üniversiteler tarafından sunulan ve kabul edilen proje sayıları ile bu projelere aktarılan finansman desteği kamuoyu ile paylaşıldı. İlgili listeye göre Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 182 devlet ve vakıf üniversitesi içerisinde 12. sırada yer aldı. Buradan emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Ama hatırlanacağı üzere SDÜ ARDEB projelerinde "SIFIR" CEKMISTİR.

İlgili sıralama listesi için:

http://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/18842/9_universiteler_bazinda_ardeb_destek_istatistikleri_2014-2018.pdf

http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari/icerik-akademik-destek-istatistikleri

https://www.memurlar.net/common/news/documents/829589/proje-sunma-kabul-tablo-6.pdf

    ISUBÜ'NÜN BÜYÜK BAŞARISI, SDÜ'NÜN ÇÖKÜŞÜ

    ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMALARI LABORATUVARI tarafından her yıl yayınlanan Türkiye’deki devlet üniversiteleri ve bu üniversitelere bağlı fakülteleri akademik teşvik performanslarına göre sıralayan DEVLET ÜNİVERSİTELERİ ve FAKÜTELERİ SIRALAMASI 2019 raporuna göre Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 116 üniversite arasında 9.uncu, 2000 yılından sonra kurulan 63 Üniversite arasında 3.üncü oldu. Orman Fakültesi ise 10 fakülte arasında 2.inci, Teknoloji Fakültesi 15 fakülte arasında 5.inci, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi ise 25 fakülte arasında 8.inci oldu. ISUBÜ’yü bu başarısından dolayı da tebrik ederiz.

     REKTÖR ÇARIKCI YÖNETİMİ YÖNETEMİYOR

     Aynı laboratuarın 2016 yılında yayınladığı raporda genel sıralamada 27.inci sırada bulunan SDÜ, Rektör Çarıkçı yönetiminde 2019 yılında 55.inci sıraya geriledi ve çöktü. Fakültelerin durumu ise daha içler acısı duruma düştüğünden yazmamızın doğru olmadığını düşünüyoruz.

    SDÜ YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER MERKEZİ’DE ÇÖKTÜ!

Büyük umutlarla ve DPT desteğiyle büyük paralarla kurulan ülkemizin ilklerinden SDÜ Yenilikçi Teknolojiler Mükemmeliyet Merkezinin(YETEM) Rektör Çarıkçı yönetiminde geldiği nokta içler acısı…

     Rektör Çarıkçı; 10 milyon dolarlık bu merkezi niye çalıştırmıyor?

     SDÜ YETEM’in temelleri 2008 yılında Isparta Ticaret ve Sanayi Odasının desteğiyle SDÜ tarafından Başbakanlık DPT ye sunulan Yenilikçi Üretim Teknolojileri projesi ile gündeme gelmiş ve 2010 yılında kabul edilen bir projedir.

      Bu proje kapsamında CAD/CAM, Hidrojen Enerjisi Teknolojileri, Malzeme Araştırma Merkezi, Yenilenebilir Enerji ARGE ve Bioteknoloji ARGE Merkezleri bir araya gelerek bir proje geliştirmiş ve DPT den altyapı desteği almıştır. Amaç olarak ulusal ve bölgesel inovasyon ve teknolojiyi geliştirerek katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi adına bilimsel ve ticari projeler üretmektedir. Bu sayede bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. DPT tarafından verilen ve toplamda 10 milyon doları aşkın bir bütçeyle kurulmuştur.  Proje başlangıçta ciddi anlamda diğer üniversiteler tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Hatta Türkiye’de ilk denilebilecek cihaz ve ekipmanlar bu merkez bünyesine kazandırılmıştır. Başlangıçta merkez yöneticilerinin gayretleri ile öncelikle altyapısı tamamlanmış daha sonra küçük projelerle merkez işletilmeye başlanmıştır. Fakat Rektör Çarıkçı yönetiminde her nedense merkez içinde yapılan araştırmalar ve çalışmalar bireysel araştırmaların ötesine fazla geçememiş ve verimli kullanılamamıştır. Bugün bile merkez içersinde bir çok değerli cihaz ve ekipmanlar atıl bir vaziyette beklemekte ve ne ülke ekonomisine nede bölge ekonomisine bir katkı sağlamamaktadır. Rektör Çarıkçı bu merkezi adeta çürümeye terk etmiştir.  Merkez yönetimi SDÜ deki diğer tüm arge merkezilerinin kapatılmasından sonra YETEM olarak değiştirilmiş bu yönetim biçimi akademisyenler tarafından pek benimsenmemiştir. Projenin farklı araştırma merkezilerinin farklı hedeflerine hitap eden dağınık bir yapıda olması, bir amaç ve özel araştırma alanının tam ve kesin olarak tespit edilememesi ve yetersiz insan kaynağından dolayı çıktıları çok güdük kalmıştır.

    Rektör Çarıkçı yönetiminde akademik, başarı, memnuniyet ve performans anlamında her alanda gerileyen SDÜ de böylesi büyük bir yatırım neden çalıştırılmamaktadır?

    Rektör Çarıkçı'nın 10 milyon dolarlık bir merkezi çalıştırmamaktaki amacı nedir?

    Türkiye’de nadir teknoloji merkezlerine sahip olan SDÜ; TÜBITAK ARDEB projeleri ve Teknokent projelerinden "sıfır" çekmektedir?

    Sevgili Haber Akdeniz okurları; dün olduğu gibi bugünde SDÜ’de kötü bir yönetimin olduğunu, şaibeli bir yeniden atanma süreci yaşandığını ve Ispartamız için Üniversitemizin duruşunun değerli olduğunu kamuoyu ile birlikte yazıyoruz. Amacımız halka galeyana getirmek, üniversitemizin adını lekelemek ve olumsuz bir algı üretmek değildir. Biz sadece ve sadece can çekişen Isparta’mızda rant çevrelerine durun dedik, liyakat ve ehliyet dikkate alınsın dedik. Öyle ya, siyasetin kestiği parmak acımaz diye bir şey yoktur. Kaldı ki her siyasi karar ve destek doğru sonuçlara yol açmaz. Ama siyasi gücü yanlış kullanmak Isparta gibi bir şehri tarumar edebilir. Tarih bizi haklı çıkartacaktır. Emin olun, eğer biz yanılırsak herkesten buradan özür dileyecek erdem ve ahlaka sahibim.

    Kıssadan Hisse:

    İki tilki can-ciğer dost olmuşlar.

    Bir av bulup aç karınlarını doyurmak hevesiyle sahraya çıkmışlar. Hikâye bu ya; meğer bir grup avcı da, tazılarıyla o civarda geziniyormuş. Birbirlerine rastlayınca tilkilerde bet-beniz kalmamış.

   Tabanları yağlayıp kaçmaya başlamışlar; lakin tazılar çok yaman, kısa sürede mesafeyi kapatmışlar.

   Postu ele vereceklerini anlayan tilkilerden biri:

   Arkadaş bu tazılardan kurtuluş yok. Bundan geri seninle buluşmamız artık kıyamete kaldı, demiş.

   Öteki acı acı gülümsemiş:

   Tasalanma bizde bu post var iken kürkçü dükkânında mutlaka karşılaşırız, diye cevap vermiş.

   Kıssada anlatılan Tilki kimdir, Tazı kimdir bilinmez ve en bilindik şey Rektör Çarıkçı yönetiminin istenmediği ve İSTİFA etmesinin uygun olduğudur.

 

   Haber Akdeniz

   Mehmet Ali ÇELİK

  

  Not: SDÜ yönetimimin bugüne kadar yazdıklarımızla ilgili bir açıklaması ya da başarısı var ise memnuniyetle yayınlarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SDÜ, HASTANESİNDE, NELER, OLUYOR, ?,
Yorumlar
Diğer Haberler
HAYDİ ISPARTA
HAYDİ ISPARTA' YI RENKLENDİRELİM !!!
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADIK
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADIK
ISPARTA KAMUOYU ÖNDERLERİNE AÇIK MEKTUP
ISPARTA KAMUOYU ÖNDERLERİNE AÇIK MEKTUP
MİRYOKEFALON ZAFERİ GELENDOST
MİRYOKEFALON ZAFERİ GELENDOST'TADIR
ISPARTALI UZMAN ÇAVUŞ ÖLÜ BULUNDU
ISPARTALI UZMAN ÇAVUŞ ÖLÜ BULUNDU
TÜGVA
TÜGVA'DA YENİ DÖNEM
REKTÖR ÇARIKÇI SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞÜ PERDELEMEK İSTİYOR!
REKTÖR ÇARIKÇI SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞÜ PERDELEMEK İSTİYOR!
HALKA AŞURE DAĞITTI
HALKA AŞURE DAĞITTI
''BABA'NIN KIZLARI''
MEMUR-SEN
MEMUR-SEN'İ YALNIZ BIRAKMADILAR
7 MAHALLEYE MUHTARLIK BİNASI
7 MAHALLEYE MUHTARLIK BİNASI
SÜRÜCÜ KURSU AÇMAK YASAK
SÜRÜCÜ KURSU AÇMAK YASAK
ELBİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ
ELBİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ
İMECE RUHU DEVAM EDİYOR...
İMECE RUHU DEVAM EDİYOR...
ULU ÇINARIN TÜRKÜSÜ
ULU ÇINARIN TÜRKÜSÜ
BİR İYİLİK YAP YETİME !
BİR İYİLİK YAP YETİME !
ISPARTA
ISPARTA'YA 20 YENİ KAPALI OTOBÜS DURAĞI
REKTÖR ÇARIKÇI YÖNETEMİYOR!
REKTÖR ÇARIKÇI YÖNETEMİYOR!
SEÇİMLERDEN SONRA HALK OTOBÜSLERİNE GÜVEN VE HUZUR GELDİ
SEÇİMLERDEN SONRA HALK OTOBÜSLERİNE GÜVEN VE HUZUR GELDİ
ISPARTA İHRACATI MASAYA YATIRILDI
ISPARTA İHRACATI MASAYA YATIRILDI
BAŞDEĞİRMEN’den REKTÖR DİLER
BAŞDEĞİRMEN’den REKTÖR DİLER'e ZİYARET
İYİ PARTİ İL BAŞKANI TANDOĞAN
İYİ PARTİ İL BAŞKANI TANDOĞAN'DAN BİLGİÇ'E CEVAP
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, AYAZMANA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, AYAZMANA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
BELEDİYE ŞİRKETLERİ HALKA PAHALIYA OTOGAZ SATIYOR
BELEDİYE ŞİRKETLERİ HALKA PAHALIYA OTOGAZ SATIYOR
TÜRKİYE KAMU-SEN ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ BAŞDEĞİRMEN
TÜRKİYE KAMU-SEN ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ BAŞDEĞİRMEN'İ ZİYARET ETTİ
OSMAN ALİ USTA VEFAT ETTİ
OSMAN ALİ USTA VEFAT ETTİ
EŞSİZ KASNAK MEŞESİ ORMANI
EŞSİZ KASNAK MEŞESİ ORMANI
BAŞDEĞİRMEN
BAŞDEĞİRMEN'İN SEÇİM VAADİYDİ
AGD GENEL BAŞKANI ISPARTA
AGD GENEL BAŞKANI ISPARTA'YA GELDİ
VALİ SEYMENOĞLU ÖZEL İDAREDE
VALİ SEYMENOĞLU ÖZEL İDAREDE
BAŞKAN MUHTARLARLA BULUŞTU
BAŞKAN MUHTARLARLA BULUŞTU
TİMHADER ITEMDER OLDU
TİMHADER ITEMDER OLDU
REKTÖR DİLER,  MYO MÜDÜRLERİ İLE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINI MİSAFİR ETTİ
REKTÖR DİLER, MYO MÜDÜRLERİ İLE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINI MİSAFİR ETTİ
MARULCU’YA İLK TEBRİK MİLLETVEKİLİ CESUR’DAN
MARULCU’YA İLK TEBRİK MİLLETVEKİLİ CESUR’DAN
AMACIMIZ ŞEHRİMİZE EN GÜZEL HİZMETİ VERMEKTİR
AMACIMIZ ŞEHRİMİZE EN GÜZEL HİZMETİ VERMEKTİR
BELEDİYE’DEN PARKLARDA GÜVENLİK ÖNLEMİ
BELEDİYE’DEN PARKLARDA GÜVENLİK ÖNLEMİ
KKYDP MÜRACAATLARINDA SON GÜN 30 EYLÜL
KKYDP MÜRACAATLARINDA SON GÜN 30 EYLÜL
HOŞ GELDİN SADİ KAHYAOĞLU
HOŞ GELDİN SADİ KAHYAOĞLU
GELENDOST
GELENDOST' DA BİRLİK GÜNÜ....
KANSER HASTALARI HAYALİNE KAVUŞUYOR
KANSER HASTALARI HAYALİNE KAVUŞUYOR
MİNE TATAR KİRAZ: AK PARTİ
MİNE TATAR KİRAZ: AK PARTİ'YE ÇALIŞTIM DİYE HAYATIMI ZİNDANA ÇEVİRDİLER
GELENDOST MİRYOKEFALON ZAFERİNİ KUTLUYOR
GELENDOST MİRYOKEFALON ZAFERİNİ KUTLUYOR
TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ ISPARTAYA YAPACAKLARINI ANLATTI
TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ ISPARTAYA YAPACAKLARINI ANLATTI
ISPARTA BAROSUNDAN ANNELERE DESTEK
ISPARTA BAROSUNDAN ANNELERE DESTEK
SDÜ REKTÖRÜ ÇARIKÇI’DAN, ISUBÜ REKTÖRÜ DİLER’E ZİYARET
SDÜ REKTÖRÜ ÇARIKÇI’DAN, ISUBÜ REKTÖRÜ DİLER’E ZİYARET
BAŞKAN ATASOY
BAŞKAN ATASOY'UN KAYINVALİDESİ TOPRAĞA VERİLDİ
ISUBÜ
ISUBÜ'DEN,KUMLUCA TSO'YA DESTEK VE İŞBİRLİĞİ
ANADOLU LİSESİ’NDEN  ERASMUS PROJESİ
ANADOLU LİSESİ’NDEN ERASMUS PROJESİ
ELLERİNİZ TOPRAĞA DEĞSİN
ELLERİNİZ TOPRAĞA DEĞSİN
KİTAPLARIN DEĞERİNİ BİLİN
KİTAPLARIN DEĞERİNİ BİLİN
DİREKSİYON BAŞINDA UYUKLAYINCA SOLUĞU ELMA BAHÇESİNDE ALDI
DİREKSİYON BAŞINDA UYUKLAYINCA SOLUĞU ELMA BAHÇESİNDE ALDI
BAŞDEĞİRMEN
BAŞDEĞİRMEN'DEN ULUBORLU BELEDİYESİNE ZİYARET
GÖRME ENGELLİLER YÜKSELME MAÇLARI ISPARTA’DA YAPILDI
GÖRME ENGELLİLER YÜKSELME MAÇLARI ISPARTA’DA YAPILDI
AHIRDA YANGIN 4 HAYVAN TELEF OLDU
AHIRDA YANGIN 4 HAYVAN TELEF OLDU
PARFÜM BİTKİLERİNE YOL HARİTASI ARAYIŞI
PARFÜM BİTKİLERİNE YOL HARİTASI ARAYIŞI
TEVFİK ATASOY
TEVFİK ATASOY'UN KAYIN VALİDESİ VEFAT ETTİ…
BAŞKAN İPEKÇİ EĞİTİM YILI AÇILIŞINA KATILDI
BAŞKAN İPEKÇİ EĞİTİM YILI AÇILIŞINA KATILDI
BELEDİYE’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ..
BELEDİYE’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ..
2 GÖZALTI
2 GÖZALTI
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ'NDEN ZİYARET
ISUBÜ PERSONELİNE SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ
ISUBÜ PERSONELİNE SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ
ISUBÜ MYO
ISUBÜ MYO'LARINDAN MEZUN ÖĞRENCİLERİN DGS BAŞARISI
ÖZGÜR TANDOĞAN’ DAN GÖVDE GÖSTERİSİ
ÖZGÜR TANDOĞAN’ DAN GÖVDE GÖSTERİSİ
''BAKIŞ AÇIMIZI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM''
ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
ANTALYA
ANTALYA'DA ORMAN YANGINI
SPOR BAKANI, KEÇİBORLU’DA MOLA VERDİ
SPOR BAKANI, KEÇİBORLU’DA MOLA VERDİ
SABAH NAMAZINDA BULUŞTULAR
SABAH NAMAZINDA BULUŞTULAR
TIKANAN İNŞAAT SEKTÖRÜNE CAN VERECEK BİR KARAR
TIKANAN İNŞAAT SEKTÖRÜNE CAN VERECEK BİR KARAR
SAV
SAV'DA DEV YATIRIMLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
BAŞDEĞİRMEN’İN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
BAŞDEĞİRMEN’İN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
GÖKGÖZ
GÖKGÖZ'DEN REFERANDUM ÇIKIŞI!
TARİHTE İLK KADIN SİVİL TOPLUM İNİSİYATİFİ ISPARTA VE ULUBORLU’ DAN
TARİHTE İLK KADIN SİVİL TOPLUM İNİSİYATİFİ ISPARTA VE ULUBORLU’ DAN
MİLLETVEKİLİ ÖZEL
MİLLETVEKİLİ ÖZEL'DEN GENÇLERE TAM DESTEK
“CHP’NİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ” MESAJI
“CHP’NİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ” MESAJI
OTOPARKLARDA AYLIK ABONELİK DÖNEMİ
OTOPARKLARDA AYLIK ABONELİK DÖNEMİ
''OTOPARKLARI GEREKİRSE KENDİMİZE DE PARALI YAPARIZ''
EĞİRDİR TREN GARI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
EĞİRDİR TREN GARI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
YENİ EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN VALİ SEYMENOĞLU’NDAN ÖNEMLİ TALİMATLAR
YENİ EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN VALİ SEYMENOĞLU’NDAN ÖNEMLİ TALİMATLAR
BİLGİÇ GÜL KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İŞLETME KOOPERATİF BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
BİLGİÇ GÜL KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İŞLETME KOOPERATİF BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
Haber Yazılımı