Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 10:47 Bu haber 721 kez okundu
 
SN. ZABUN VAKİT, SUSMA VAKTİ DEĞİLDİR
SN. ZABUN VAKİT, SUSMA VAKTİ DEĞİLDİR
HABER AKDENİZ KULİS Haberi
SN. ZABUN VAKİT, SUSMA VAKTİ DEĞİLDİR

Isparta Ak Parti’de üst üste İl Başkanı olan ve rekora giden Av. Osman Zabun zannediyorki bu güç kendinden menkul. Hayır Sn. Zabun, eski Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, şimdi TBMM Başkan vekili olmasa siz bu güne kadar eski Ak Parti İl Başkanı olarak anılıyor olacaktınız. Ama bundan sonraki siyasi hayatınızda yol almanız düne göre oldukça zayıf ve sıkıntılı süreç içerisinde olacağınızı göstermektedir. Zira Sn. Bilgiç bundan böyle sizin için verdiği sözleri yerine getirmekte sınıfta kaldığı gibi bundan sonra size bol keseden: ‘’ seni şu yapacağım, bu yapacağım’’ diye taahhütlerde bulunamayacağı bir süreç yaşayacağınızı Isparta Ak Parti siyaset duayenleri ve seçmenlerince yüksek sesle konuşulmaktadır.


Ä°lgili resim


Sn. Zabun, Atalarımız ne demiştir: ‘’ taş yerinde ağırdır’’. Sizin yeriniz ve ağırlığınızı taşıyacak yerde olmanız size belki yeni bir siyasi itibar kapısı aralar. İleride yeniden yeni bir siyasi uzlaşma (konsensüs) ile bir yerlere gelebilime fırsatını yakalarsınız. Ama bulunduğunuz koltukta kalmakta ısrarcı olursanız işinizin daha da zor olacağını çok iyi bilmelisiniz diye düşünüyoruz.

Haber Akdeniz, ‘’ geleni eteklemek, gideni de iteklemek’’ için bir yayın politikasından yana değildir.

Siz ne ileri ve ne de geride kalmayınız. Orta yolu tercih ediniz. Bir müddet dinlenin, yorgunluk atın, sahadan çekilin, sahada olanlara ve olacakları kenardan bir müddet gözlemleyin. Belki o zaman yeni bir heyecanla size yeni bir kapı ve sıfat için buyur diyecekler çıkacaktır diye düşünüyoruz.

Ama unutmayın Sn. Zabun, siyasette vefa yoktur. Ama hiçte yoktur da değildir. O nedenle istenmediğiniz yerde ve koltukta uzatmaları oynamak sizi daha da küçültür, adeta gelecekte yakalayacağınız siyasi imkan ve fırsatlarında elinizden gitmesine sebep olur.

O GÜN, BU GÜNDÜR

Sn. Zabun, gün karar verme günüdür.

Sn. Zabun, gün öteleme günü değildir.

Sn. Zabun, gün İstanbul seçimlerini bekleme günüde hiç değildir.

Sn. Zabun, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’den uzaklaşma ve Ak Parti kuruluş manifestosuna sarılma (dönme) günüdür.

Sn. Zabun, gün nöbetinizin dolup dolmadığının bilinciyle hareket etme günüdür.

Sn. Zabun, gününüz aydın, bahtınız açık olsun.


Haber Akdeniz
Mehmet Ali ÇELİK
Hatice YILMAZ

 

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: SN., ZABUN, VAKİT,, SUSMA, VAKTİ, DEĞİLDİR,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı