Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 14:57
 
SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN ÖNEMİ, SALGIN DÖNEMİNDE BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI
MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “EVDE KAL” DEMEKLE KALMADI, VATANDAŞLARI EVDE TUTMAK İÇİN SEFERBER OLDU
MERSİN Haberi
SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN ÖNEMİ, SALGIN DÖNEMİNDE BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

BÜYÜKŞEHİR’İN SOSYAL PROJELERİ YURTTAŞLARIN EVDE KALMASINI KOLAYLAŞTIRIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını riskini azaltmak için sürecin en başından bu yana “Evde Kal” çağrısına sosyal projeleriyle destek verdi. Büyükşehir, “Evde Kal” demekle de yetinmedi, sosyal projelerini hızla kriz ortamına göre dönüştürerek, yurttaşların evde kalmasını kolaylaştırdı.

Personelin büyük kısmını Koronavirüs ile mücadele çalışmalarına yönlendiren Büyükşehir Belediyesi, ev halkının yemeğinden ekmeğine, yaşlıların ilacından kişisel bakımına, çocukların sütünden gençlerin üniversiteye hazırlık kursuna kadar her ayrıntıyı düşündü. Özellikle yaşlıların evden çıkmaması için Büyükşehir seferber oldu. Salgın ve kriz ortamı, Büyükşehir Belediyesi’nin aylar önce uygulamaya koyduğu süt dağıtımı, çorba ikramı, evde bakım gibi sosyal projelerin önemini bir kez daha göstermiş oldu. Büyükşehir Belediyesi, su tüketiminde yoksullara ve esnafa sağladığı desteği de sürdürdü.

MERSİN

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için yaptığı dezenfeksiyon çalışmaların yanı sıra evlerinden çıkmayan vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayan hizmetlerini de bir bir hayata geçiriyor. Büyükşehir, “Evde Kal” demekle yetinmiyor, sosyal projelerini hızla kriz ortamına göre dönüştürerek, yurttaşların evde kalmasını kolaylaştırıyor. Ev halkının yemeğinden ekmeğine, yaşlıların ilacından kişisel bakımına, çocukların sütünden gençlerin üniversiteye hazırlık kursuna, hijyen malzemelerinden su tüketimine kadar her ayrıntı düşünülüyor.

 

Küresel Koronavirüs salgını, Türkiye’de de Mart ayı başından bu yana olumsuz etkisini gösteriyor. Onlarca ölüme neden olan ve hayatı adeta felç eden salgın riskinin ne kadar süreceği, hayatın ne zaman normale dönmeye başlayacağı henüz bilinmiyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu zorlu süreçte bir yandan rutin belediyecilik hizmetlerini yürütüyor, bir yandan salgına karşı önlem almaya yönelik çalışmalar yapıyor, diğer yandan da sosyal projelerini kriz ortamına uyarlayarak sürdürüyor.

Belediye bünyesinde çalışan toplam 9 bin 927 çalışandan 2 bin 622’si izne çıkarıldı ya da evden çalışmaya başladı, geriye kalan personel dezenfeksiyon, ilaçlama, sosyal yardım gibi Koronavirüs ile mücadele alanlarına yönlendirildi.

 

Evde kalan ailelere sıcak yemek ulaştırılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların evlerinde kalmalarını kolaylaştırıcı çalışmalarının başında, talep eden yurttaşların yemek ihtiyacının karşılanması geliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projeleri arasında yer alan Aşhane ve Mahalle Mutfakları projesi, salgın riskinin ortaya çıkmasının ardından Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde hızla dönüştürüldü ve kriz dönemine uygun bir çalışma esasına geçildi.

 

Aşhane, engel durumu olan, yaş almış veya evlerinden dışarıya çıkamayan toplam 780 yurttaşın evlerine düzenli olarak yemek ulaştırıyordu. Koronavirüs salgınının risk oluşturmasının ardından evlerinden çıkamayan kişilere de Aşhane’nin yemekleri ulaştırılmaya başlandı. İlki Halkkent Mahallesi’nde açılan Mahalle Mutfakları, dar gelirli yurttaşların 3 çeşit yemeği 3 liraya, hiç geliri olmayan yurttaşların ise aynı yemeği ücretsiz olarak yemesini sağlamak amacıyla oluşturuldu. Salgının ardından Mahalle Mutfakları’nın işlevi de hızla yeni sürece göre ayarlandı ve talep edenlerin evlerine yemek gönderilmeye başlandı. Belediye, her gün 3 bin 500 yurttaşın evine sıcak yemek ulaştırıyor.

 

Halkın temiz ve güvenilir ekmek ihtiyacı karşılanıyor

Salgın riskinin yayılmasının ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kriz durumuna göre yeniden organize ettiği sosyal belediyecilik çalışmalarından biri de Halk Ekmek oldu. MER-EK, Koronavirüs riski nedeniyle üretimden dağıtıma her aşamadaki tedbirlerini artırdı. Fabrika içerisinde dezenfeksiyon işlemlerini günler öncesinden tamamlayan MER-EK, ekmeği fabrikadan sofraya kadar uzanan “hijyen zinciri” ile halka ulaştırıyor. MER-EK fabrikasında üretilen ekmekler, elle ve havayla temas etmeden büfelere ulaşıyor.

 

Salgın riski nedeniyle yurttaşlar güvenilir ve temiz ekmek arayışına girince ekmek üretimi de 60 bine yükseltildi. Mersinliler, 38 noktadaki kulübelerden temiz ve güvenli ekmeğe ulaşabiliyor.

 

Yaşlıların ekmeği de, ilacı da Belediye ekiplerince getiriliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Evde Bakım hizmetlerini de salgın riski dönemine özgü olarak yeniden yapılandırdı. Yaş almış yurttaşların evlerinde ziyaret edilerek, temizlik ve bakım ihtiyaçlarının giderilmesi çalışmaları Belediye’nin rutin faaliyetlerden biriydi. Salgın riskinin ardından yaş almış yurttaşların ilaçlarının eczaneden alınarak, evlerine kadar götürülmesi de hizmetlere eklendi. Böylece 65 yaş ve üstündeki vatandaşların günlük ekmek, yemek, raporlu ilaç gibi ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı için bu yaş grubundaki yurttaşların evden çıkmasına gerek kalmıyor. Ekipler, her gün yaşlı vatandaşları arayarak, sağlık durumlarını da kontrol ediyor.

 

Halk Kart sahipleri evden çıkmadan alışveriş yapabilecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi,  yoksul vatandaşlara erzak ve gıda yardımlarının ulaşması için Halk Kart uygulamasına geçmişti. Bu karta sahip olan 9 bin 157 aile, ihtiyaç duydukları gıda maddelerini anlaşmalı bakkal ve yerel marketlerden alabiliyordu.

 

Koronavirüs salgının ardından Büyükşehir Belediyesi, bu projeyi de hızla kriz dönemine uygun hale getirdi. Kartın geçerli olduğu 125 bakkal ve marketin, vatandaşın talep ettiği gıda maddelerini evlerine kadar götüreceği bir sistem kuruldu. Halk Kart sahibi aileler, dışarıya çıkmalarına gerek kalmadan alışverişlerini yapabiliyor.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde yürütülen çalışmalar kapsamında Koronavirüs sürecinde dar gelirli ailelere yardımcı olmak amacıyla Halk Kart’tan faydalanan 9 bin 157 kişinin kartına Nisan ayı tutarları olan 1 milyon 30.4 bin TL 23 gün öncesinden yatırıldı.

 

Okullar kapanınca çocukların sütü evlerine gönderildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, evden çıkmamaları tavsiye edilen çocukları ve gençleri unutmadı. “Süt Senin Gurur Mersin’in” projesi kapsamında okullarda süt dağıtan Büyükşehir Belediyesi, okullar kapanınca ücretsiz sütleri evlere ulaştırmaya başladı.  Büyükşehir, 13 ilçede günlük 12 bin paket, toplam 360 bin paket sütü evlere ulaştırıyor. İlköğretim düzeyindeki çocuklara da ilk etapta 5 bin kitap dağıtılıyor.

 

Üniversiteye hazırlanan gençlere uzaktan eğitim

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz üniversiteye hazırlık kursundan faydalanan 4 bin 300’den fazla öğrenciyi de unutmadı. Salgının ardından tüm okullar ve eğitim kurumları tatil edilince Büyükşehir’in Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri de tatil edilmişti. Ancak Belediye’nin kurs merkezlerindeki öğrenciler, sınav sürecinde yalnız bırakılmadı ve uzaktan eğitim hizmetine geçildi.

 

Her türlü süreçte öğrencilerin yanında olmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs sürecinde de aynı doğrultuda çalışmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nden eğitim yardımı alan 7 bin 384 öğrencinin hesabına Mart ve Nisan ayları olmak üzere 2 aylık taksit tutarı olan toplam 2 milyon 955.3 bin TL yatırıldı.

 

Yoksullara ve esnafa su desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte yoksul halka ve esnafa su desteği sağlıyor. Geliri olmayan ya da çok düşük gelirli ailelerin 10 metreküpe kadar olan su kullanım ücretlerini Büyükşehir Belediyesi ödeyecek. Nisan ayında meskenlerde sayaç okuması yapılmayacak, son 1 yılın ortalaması alınarak fatura kesilecek. Son 1 yılda 0-75 metreküp su kullanan işyerlerine Nisan ayında fatura düzenlenmeyecek.

 

Büyükşehir Belediyesi, bu zorlu süreçte yardımcı ve destek olmak üzere esnafın belediyeden alacağı olan toplam 15 milyon liralık ödemeyi de gerçekleştirdi.

 

200 bin sağlık paketi ile 120 bin gıda paketi dağıtılıyor

İlk etapta 200 bin sağlık paketi ile 120 bin gıda paketi yurttaşlara ulaştırılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık çalışanlarına tahsis ettiği 156 yataklı tesis, yüzde 70 doluluk oranıyla hizmet vermeye başladı. Büyükşehir, ihtiyaç halinde sahra hastanesi kuracak, bir tesisini hastaneye dönüştürecek planlamayı da yaptı.

 

Büyükşehir tarım işçilerinin de yanında

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını sürecinde mevsimlik tarım işçilerinin de yanında yer alıyor. Büyükşehir, yaşanan zorlu süreçte hem tarımsal üretim sürekliliğinin sağlanması hem de mevsimlik tarım işçilerinin bu süreci herhangi bir olumsuzluk yaşamadan atlatabilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

Büyükşehir ekipleri, tarımın başkenti niteliğindeki Mersin’in farklı ilçelerindeki çadırlarda yaşayan tarım işçilerini ziyaret ederek, ateş ölçümü ve genel sağlık taraması yapıyor. Ayrıca, ailelere sağlık ve gıda paketleri ile çocuklar için süt dağıtılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOSYAL, BELEDİYECİLİĞİN, ÖNEMİ,, SALGIN, DÖNEMİNDE, BİR, KEZ, DAHA, ORTAYA, ÇIKTI,
Yorumlar
Diğer Haberler
Suriyeli küçük Muhammed biyonik kulakla sesleri duyacak
Suriyeli küçük Muhammed biyonik kulakla sesleri duyacak
Mut
Mut'ta öğretmenler el ele verdi öğrencilerine ev yaptırdı
Mersin merkezli 8 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 26 zanlı gözaltına alındı
Mersin merkezli 8 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 26 zanlı gözaltına alındı
İntihar ettiği sanılan genç kızın töre cinayetine kurban gittiği belirlendi
İntihar ettiği sanılan genç kızın töre cinayetine kurban gittiği belirlendi
Mersin
Mersin'de fuhuş operasyonunda yakalanan 9 zanlıdan 3'ü tutuklandı
Doğu Akdeniz
Doğu Akdeniz'de Kovid-19 tedbirleri uygulanıyor
Mersin
Mersin'de iş makinesi yüklü kamyon devrildi
Tescilli Silifke çileğinde 100 bin ton rekolte hedefi
Tescilli Silifke çileğinde 100 bin ton rekolte hedefi
BÜYÜKŞEHİR’DEN PARKLARA SU TASARRUFLU ÇEŞME
BÜYÜKŞEHİR’DEN PARKLARA SU TASARRUFLU ÇEŞME
TARSUS ŞAHİN MAHALLESİ SAKİNLERİ, 10 YILDIR BEKLEDİKLERİ ASFALTA KAVUŞTU
TARSUS ŞAHİN MAHALLESİ SAKİNLERİ, 10 YILDIR BEKLEDİKLERİ ASFALTA KAVUŞTU
Roman kadınların ellerinde şekillenen kamışlar enstrümana dönüşecek
Roman kadınların ellerinde şekillenen kamışlar enstrümana dönüşecek
BAŞKAN SEÇER, ATATÜRK CADDESİ VE SİLİFKE CADDESİ ESNAFINI DOLAŞTI
BAŞKAN SEÇER, ATATÜRK CADDESİ VE SİLİFKE CADDESİ ESNAFINI DOLAŞTI
Mersin
Mersin'de uyuşturucu operasyonu
Mersin
Mersin'de 145 kilogram akamber ele geçirildi
Mersin
Mersin'de yasa dışı silah ticareti operasyonu: 13 gözaltı
BÜYÜKŞEHİR, TARIMSAL ÜRETİME “CAN SUYU” OLUYOR
BÜYÜKŞEHİR, TARIMSAL ÜRETİME “CAN SUYU” OLUYOR
“GÖRÜNTÜLÜ DESTEK HATTI” İLE ÖZEL BİREYLERE VE AİLELERİNE TAM DESTEK
“GÖRÜNTÜLÜ DESTEK HATTI” İLE ÖZEL BİREYLERE VE AİLELERİNE TAM DESTEK
MESKİ, ARITMA TESİSLERİNDE 128 MİLYON 172 BİN METREKÜP ATIKSU ARITTI
MESKİ, ARITMA TESİSLERİNDE 128 MİLYON 172 BİN METREKÜP ATIKSU ARITTI
“KORONA GÜNLERİ”nde  SONA DOĞRU…ve“SOSYAL MEDYA”!
“KORONA GÜNLERİ”nde SONA DOĞRU…ve“SOSYAL MEDYA”!
BÜYÜKŞEHİR’DEN OKUL ÖNLERİNE “KİTAP DURAĞI”
BÜYÜKŞEHİR’DEN OKUL ÖNLERİNE “KİTAP DURAĞI”
MERSİN NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIR
MERSİN NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIR
Mersin
Mersin'deki kavgayla ilgili yakalanan 3 zanlının evlerinde silah ve mühimmat bulundu
Mersin
Mersin'de çıkan silahlı kavgada seken kurşunun isabet ettiği kadın yaşamını yitirdi
Mezitli Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
Mezitli Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
BAŞKAN SEÇER: “YENİ NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIRLANIYORUZ”
BAŞKAN SEÇER: “YENİ NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIRLANIYORUZ”
Mersin
Mersin'de kablo hırsızlığı iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı
Akkuyu Nükleer AŞ
Akkuyu Nükleer AŞ'den sağlık merkezlerine 140 bin liralık destek
Mersin
Mersin'de yangın sezonu öncesi tatbikat
EĞİTİMCİLERDEN ÖĞRENCİLERE YAKLAŞAN SINAV SÜRECİNDE TAVSİYELER
EĞİTİMCİLERDEN ÖĞRENCİLERE YAKLAŞAN SINAV SÜRECİNDE TAVSİYELER
BÜYÜKŞEHİR AŞHANESİ’NDE AŞLAR AŞKLA PİŞİYOR
BÜYÜKŞEHİR AŞHANESİ’NDE AŞLAR AŞKLA PİŞİYOR
Mersin
Mersin'de minibüs ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı
YERİN METRELERCE ALTINDA LARVA MÜCADELESİ
YERİN METRELERCE ALTINDA LARVA MÜCADELESİ
Mut’ta 20 bin şeker otu fidesi toprakla buluştu
Mut’ta 20 bin şeker otu fidesi toprakla buluştu
Mersin
Mersin'de uyuşturucu operasyonunda bir kişi gözaltına alındı
‘TARIM ARAZİLERİ SULANIYOR, TOPRAKLAR BEREKETLENİYOR’
‘TARIM ARAZİLERİ SULANIYOR, TOPRAKLAR BEREKETLENİYOR’
GÜLEK MAHALLESİ’NE İÇMESUYU TAKVİYESİ
GÜLEK MAHALLESİ’NE İÇMESUYU TAKVİYESİ
BAŞKAN SEÇER, KARACAİLYAS MAHALLESİ’NDEKİ YAĞMUR SUYU HATTI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ
BAŞKAN SEÇER, KARACAİLYAS MAHALLESİ’NDEKİ YAĞMUR SUYU HATTI ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ
Mersin
Mersin'de sahil bandına 'sosyal mesafe' çemberi çizildi
Mersin
Mersin'de buğday yüklü kamyon alev aldı
MESKİ’DE ETİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
MESKİ’DE ETİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 100 BİN LAVANTA FİDESİ DAĞITIMINI TAMAMLADI
MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 100 BİN LAVANTA FİDESİ DAĞITIMINI TAMAMLADI
“EL BEBEK GÜL BEBEK” PAKETLERİ MERSİN’İ GÜLÜMSETİYOR
“EL BEBEK GÜL BEBEK” PAKETLERİ MERSİN’İ GÜLÜMSETİYOR
ÖZGÜN SARI BUĞDAY TOHUMU GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK
ÖZGÜN SARI BUĞDAY TOHUMU GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK
Mersin
Mersin'de dün kaybolan kadın ormanda uyurken bulundu
BÜYÜKŞEHİR, BAYRAM BOYUNCA DA CAN DOSTLARIN YANINDAYDI
BÜYÜKŞEHİR, BAYRAM BOYUNCA DA CAN DOSTLARIN YANINDAYDI
“KORONA GÜNLERİ”NDE BİSİKLET…
“KORONA GÜNLERİ”NDE BİSİKLET…
Doğa parkının sakinleri buzlu kokteyl ve özel yağmurlama sistemiyle serinliyor
Doğa parkının sakinleri buzlu kokteyl ve özel yağmurlama sistemiyle serinliyor
BÜYÜKŞEHİR’DEN SİLİFKE’YE HİZMET ATAĞI
BÜYÜKŞEHİR’DEN SİLİFKE’YE HİZMET ATAĞI
MERSİN’DE BİR İLK: ONLİNE KARİYER GÜNÜ
MERSİN’DE BİR İLK: ONLİNE KARİYER GÜNÜ
BAŞKAN SEÇER’DEN ŞEHİT AİLESİNE BAYRAM ZİYARETİ
BAŞKAN SEÇER’DEN ŞEHİT AİLESİNE BAYRAM ZİYARETİ
İHTİYAÇ SAHİPLERİ “ASKIDA FATURA” İLE NEFES ALACAK
İHTİYAÇ SAHİPLERİ “ASKIDA FATURA” İLE NEFES ALACAK
BEĞENİLMİŞ: “EBEVEYNLER OLARAK DOĞRU BİLGİYE ULAŞMAMIZ ÖNEMLİ”
BEĞENİLMİŞ: “EBEVEYNLER OLARAK DOĞRU BİLGİYE ULAŞMAMIZ ÖNEMLİ”
Mersin
Mersin'de kuvvetli rüzgar ağaçlara zarar verdi
Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş
Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş'ten Mut ilçesine ziyaret
MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLARA BAYRAM ŞEKERİ
MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLARA BAYRAM ŞEKERİ
Yaşlı kadının telefonla üçüncü kez dolandırılmasına polis engel oldu
Yaşlı kadının telefonla üçüncü kez dolandırılmasına polis engel oldu
HALK KART TUTARLARI BAYRAM ÖNCESİ YURTTAŞLARIN HESABINA YATIRILDI
HALK KART TUTARLARI BAYRAM ÖNCESİ YURTTAŞLARIN HESABINA YATIRILDI
Türk makarna sektörü AB kotasının kaldırılması için harekete geçiyor
Türk makarna sektörü AB kotasının kaldırılması için harekete geçiyor
Mersin
Mersin'de orman yangını
KORONA GÜNLERİ’NDE BELEDİYE BÜTÇESİ
KORONA GÜNLERİ’NDE BELEDİYE BÜTÇESİ
LEPİSTES BALIKLARI İLE HEM UCUZ, HEM TEMİZ BİR MÜCADELE YAPILACAK
LEPİSTES BALIKLARI İLE HEM UCUZ, HEM TEMİZ BİR MÜCADELE YAPILACAK
BAŞKAN SEÇER’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN SEÇER’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
3 DEVE KUŞU YAVRUSU KABUKLARINI KIRDI
3 DEVE KUŞU YAVRUSU KABUKLARINI KIRDI
PARMAKKURDU MAHALLESİ’NİN YOL ÇİLESİ SONA ERDİ
PARMAKKURDU MAHALLESİ’NİN YOL ÇİLESİ SONA ERDİ
'OTOBÜSÇÜLER İFLASIN EŞİĞİNDE'
MESKİ, KARACAİLYAS MAHALLESİ’NİN YAĞMURSUYU ÇİLESİNE SON VERİYOR
MESKİ, KARACAİLYAS MAHALLESİ’NİN YAĞMURSUYU ÇİLESİNE SON VERİYOR
Mersin
Mersin'deki Atatürk büstü restore edildi
MERSİN’DE 19 MAYIS AKŞAMI GÖKTE HAVAİ FİŞEK, DENİZDE İSE TEKNELİ KUTLAMA
MERSİN’DE 19 MAYIS AKŞAMI GÖKTE HAVAİ FİŞEK, DENİZDE İSE TEKNELİ KUTLAMA
BÜYÜKŞEHİR, PARKLARI ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLIYOR
BÜYÜKŞEHİR, PARKLARI ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLIYOR
Erdemli
Erdemli'de sağlık çalışanlarına siperlik desteği
BÜYÜKŞEHİR, TARSUS’TA KONAK BÖLGESİ KAVŞAĞINI YENİDEN DÜZENLEDİ
BÜYÜKŞEHİR, TARSUS’TA KONAK BÖLGESİ KAVŞAĞINI YENİDEN DÜZENLEDİ
BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN SEÇER’DEN KADİR GECESİ MESAJI
BAŞKAN SEÇER’DEN KADİR GECESİ MESAJI
LAVANTA MERSİNLİ ÜRETİCİ İÇİN “GÜÇ” OLUYOR
LAVANTA MERSİNLİ ÜRETİCİ İÇİN “GÜÇ” OLUYOR
BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE EKİPLERİNDEN, YAVRU KEDİ KURTARMA OPERASYONU
BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE EKİPLERİNDEN, YAVRU KEDİ KURTARMA OPERASYONU
MERSİN SAHİLİ YAŞANAN ZORLU SÜRECİN ARDINDAN DAHA CANLI VE RENKLİ OLACAK
MERSİN SAHİLİ YAŞANAN ZORLU SÜRECİN ARDINDAN DAHA CANLI VE RENKLİ OLACAK
Mersin
Mersin'de orman yangını
ÇOBAN YILDIZI’NIN İKİ AYAĞINA DA PLATİN TAKILDI
ÇOBAN YILDIZI’NIN İKİ AYAĞINA DA PLATİN TAKILDI
MÜŞTERİLER MASKESİZ BİNEMEYECEK
MÜŞTERİLER MASKESİZ BİNEMEYECEK
BÜYÜKŞEHİR’DEN GENÇLERE 19 MAYIS HEDİYESİ
BÜYÜKŞEHİR’DEN GENÇLERE 19 MAYIS HEDİYESİ
Haber Yazılımı