Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 19:28
 
TİNGADER HER GEÇEN GÜN GÜÇLENİYOR
Kuruluşunu Ağustos 2018’de tamamlayan ve kısa bir zamanda 20 ilde örgütlenen TİNGADER (İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) 2 Ocak 2020’de ilk Genel kurulunu yapmıştır.
ISPARTA Haberi
TİNGADER HER GEÇEN GÜN GÜÇLENİYOR

TİNGADER HER GEÇEN GÜN GÜÇLENİYOR

 

Kuruluşunu Ağustos 2018’de tamamlayan ve kısa bir zamanda 20 ilde örgütlenen TİNGADER (İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) 2 Ocak 2020’de ilk Genel kurulunu yapmıştır.

Divan Başkanlığını emekli ‘’İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü’’ Hasan Sadi Kahyaoğlu’nun yaptığı Genel Kurul katipliklerini de ‘’AA Bölge Müdürlüğü’’nden emekli Müslüm Aktürk ile ilimizin en populer ayaklı gazetesi ünvanlı Nurettin Ayaz’ın yaptığı tarihi toplantıda kurucu Genel Başkan ve Haber Akdeniz imtiyaz sahibi Mehmet Ali Çelik yeniden güven tazelemiştir.

 

Tek liste ile gidilen TİNGADER Genel Kurulu, Atatürk ve Şehitlerimiz ile tarihimize yön veren merhum gazilerimiz, ulema, sanatçılarımız, devlet ve millet büyüklerimiz ve ahirete intikal eden tüm gazetecilerimiz için bir dakikalık saygı duruşundan ve İstiklal Marşının okunmasından sonra kongre başlamıştır.

Açılış konuşmasını yapan TİNGADER Genel Başkanı Mehmet Ali ÇELİK:

‘’Türkiye’de vasıflı-vasıfsız gazetecilik yapan on binlerce basın emekçisi bulunmaktadır. Bilhassa ‘’İnternet Gazeteciliği’’ yapan gazeteci sayıca günümüzde adeta bir basın ordusu haline gelmiştir. Her geçen günde sayısının arttığını güzlememekte olduğumuz basın mensubu değerli arkadaşlarımızın bugün basın mevzuatında kendilerine verilen hakları da bulunmamaktadır.

 

Salt gazetecilik yapan tüm basın emekçileri dostlarımız niçin ‘’sarı basın kartı’’ından faydalanmasın?. Niçin ‘’resmi ilan’’  haklarından mahrum edilmektedir?

 

Yazılı basının her geçen gün tiraj kaybettiği, kapanan gazeteler ile ayakta zor duran vasıflı (Resmi İlan Hakkı olan) gazetelerin ise gelecek kaygıları günden güne artmaktadır.

 

Eğer basın bir milletin ‘’gören gözü, duyan kulağı ve konuşan dili’’ ise ve hatta 4. Kuvvet durumundaysa her geçen günden daha fazla sahiplenilmesi ve desteklenmesi gerekmez mi?

 

Bugün ekmeğini kazanmakta zorlanan değerli basın emekçisi dostlarımız adeta ‘’besin mensubu’’ haline getirilmek istenmiştir.

 

Biz, böyle gelecek endişesi taşıyan, mengene arasında sıkışıp kalmaya zorlanan dostlarımızın gelecek endişeleri yaşamalarını asla istemiyoruz. Buna da izin vermemek için ortaya çıktık ve TİNGADER’i kurduk.

TİNGADER: ‘’Türkiye’nin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen ‘’kalemini kiralamayan ve satışa çıkarmayan, tetikçilik yapmayan Gazeteciler’’ in kurduğu devasa bir basın örgütüdür. TİNGADER, tüm Türkiye’de bulunan gazetecilerin teslim edilmeyen haklarının başkomutanı olarak kurulmuş güçlü bir örgüttür.

 

En kısa zamanda 81 ilde örgütlenmesini de tamamlayacaktır. Önümüzdeki günlerde TİNGADER’in Türkiye’de en güçlü bir basın örgütü olarak milletimizin ve devletimizin yanında hizmet aşk ve kararlılığında yapmakta olacağımız etkinlik ve örgütlenme çalışmalarının müjdesini vereceğiz’’ dedi.

 

Yapılan TİNGADER Genel Kurulu gündemi içerisinde yer alan tüzük maddesinin değiştirilmesi ile ilgili olarak konuşan Divan Başkanı H. Sadi Kahyaoğlu isim değişikliğiyle ilgili teklifi Genel Kurula sunmuş ve tüm katılımcılar tarafından da kısa adı TİNGADER açılımı  ‘’TÜM İNTERNET GAZETECİLİĞİ ve GAZETECİLER DERNEĞİ ‘’ olarak değiştirilmiştir.

 

Esas düşüncemiz olan ‘’T’’ harfinin (Türkiye olarak kullanılması) yasal teşkilatlanma ve izin sürecinden sonra olacak, dolaysıyla kısa adda ayrı bir tadilat gerekmeyecektir’’ dedi.

 

Ayrıca muhasip ve Genel Başkan olan Mehmet Ali Çelik’in faaliyet ve hesap raporu alkışlarla kabul edilmiştir. Bunun yanında yaptığı ziyaretler, kamuoyunda oluşan olumlu imaj, 20 ilde temsilcilik açılması büyük bir heyecan ve coşku ile karşılanmıştır.

Daha sonra divan başkanı katılımcılara söz vermiştir. Müslüm Aktürk, Nurettin Ayaz, Halil Elitok, Doğan Silleli, Zeki Çelik, Mehmet Güngör, Ali Çokyaşa, Bayram Çelik hem katılımcı hem üye ve hemde birer gazeteci olarak gazeteciliğin açmazları hakkında görüşlerini dile getirmişlerdir. Ayrıca Isparta’nın ekonomik değerleri, sosyal ve kültürel zenginlikleri konusunda çok ayrıntılı açıklamalarda bulunmuşlardır.

 

Özellikle Haber Akdeniz İnternet portalının gerek TİNGADER çalışmalarına ‘’kardeş kuruluş’’, gerekse gündem belirlenmesine önder rol oynaması ile ilgili yapılan konuşmalar üzerinde TİNGADER Genel Başkanı ve Haber Akdeniz imtiyaz sahibi Mehmet Ali Çelik’i kürsüye davet edilmiştir.

 

Mehmet Ali Çelik : ‘’Isparta’nın hiçbir gazetesi yada internet sitesi zülfüyare dokunuruz diye zorlayıcı, eleştirici, yönlendirici haber yapmamakta, ısmarlama haberlerle meşgul olmaktadırlar.

 

Halımız Antep’e, gülümüz Mardin’e, lavantamız Kayseri’ye giderken sadece bakanlar hatta bu gidişe çanak tutanlar, valiler, genel sekreterler…

Miryokefalon bizim yüz akımızdır. 2019’da tüm ağırlımızı vererek bu savaşın ilimiz sınırlarında (Yenice Sivrisi/ Gelendost) olduğunu ancak anlatabildik.  

 

Bu arada belirtmek istiyoruz ki, üstadımız Ramazan Topraklı heykeli dikilecek adamdır. Tek başına, ‘’Beyler ve yabancılara karşı değil içimizde genetiği oynanmış aydınlara karşı da büyük bir mücadele etmektedir’’.

Bu para, Miryokefalon tarihini resimlemektedir. Isparta Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi, TTK, Vatan Partisi, Sn. Milletvekilleri ve SDÜ tarihçileri bu çağırımıza kulak vermiş;

 

1. Raund: Migros Kavşağı adı ‘’MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI’’ olarak değiştirildi. Minnettarız.

2.Raund: Bu kavşağın tam ortasına Miryokefalon Zaferini kazanan Kılıçarslan’ın 17 Eylül 1176’da savaş kostümleriyle ve bütün haşmetiyle şahlanmış at üzerinde bir heykelinin konuşlandırılması.

 

3.Raund: GÖLLER BÖLGESİ MİRYOKEFALON ZAFER HARİTASİ(Yenice Sivrisi/ Gelendost) ile Roma ve Selçuklu Devletlerinin sınırlarınında belirtildiği ve o günün coğrafyasında zikredilen isimlerin yer aldığı tarihi bir harita çalışması…

 

4.Raund: Mart 2020’de SDÜ Tarih Bölümünce tertiplenecek ve oturum başkanlığını da TTK Başkanı Prof. Refik Turan’ın yapacağı (Ramazan Topraklı’nın da katılacağı) büyük bir etkinlik ile tescil için ön raporun hazırlanması.

5.Raund: 2020 bütçesine de ödenek ayrılan Miryokefalon Zaferinin tescili için TTK tarafından Türkiye ve Dünya ölçeğinde bir muhteşem etkinlikle tescilin tamamlanarak 844. Miryokefalon Zafer Etkinliklerinin ‘’Devlet Töreniyle’’ kutlanmasının sağlanması.

 

6.Raund: Yenice Sivrisi / Gelendost Zafer Meydanında bir ‘’Zafer Anıtı’’ ile ‘’MÜZE’’ ve ‘’MİRYOKEFALON KÜTÜPHANESİ’’nin kurulması

 

7.Raund: Son raundda emeği geçen başta (ve hayatta olan ) eski MEB. Ali Naili ERDEM, Sn. Ramazan Topraklı, Sn. TTK Başkanı Prof. Refik Turan Sn. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin’e hiç olmazsa bir teşekkür nezaketi ziyareti ve şükran plaketinin verilmesi…

TİNGADER Genel Kurulunda diğer maddelere geçilmiştir. İlgili madde gereği tek liste olarak girilen seçimde Mehmet Ali Çelik, Müslüm Aktürk, H.Sadi Kahyaoğlu, Alaeddin Erkoç, Ömer Faruk Ali yönetim kurulu asıl üyeliklerine seçilmişlerdir.

 

Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise; Halil Elitok, Melahat Özçoban , M. Doğan Silleli , Zeki Çelik ve Mehmet Öztürk seçilmişlerdir.

 

Denetim Kurulu asil üyeliklerine Mehmet Güngör, Nurettin Ayaz ve Sümer Şenol seçilmişlerdir.

Denetim kurulu yedek üyeliklerine de Ali Çokyaşa, Kadir Yavuz ve Bayram çelik seçilmişlerdir.

 

TİNGADER Genel kurulunda başkaca söz alan olmayınca kurucu Genel Başkan Mehmet Ali Çelik bir teşekkür konuşması yaparak ; ‘’hepimiz birer yöneticiyiz. Başkanlık çok önemli değildir. Birlik ve beraberlik içerisinde bu aziz vatana sahip çıkarak, daha ileriye ve daha iyiye doğru koşarak, sıkılmış tek yumruk olarak yolumuza devam edeceğiz. Bizi yalnız bırakmayan ağabeylerime, kardeşlerime teşekkür ederken kurucu dernek yönetimde daima yanımda olan H.Sadi Kahyaoğlu’na, sevgili Müslüm Aktürk kardeşime huzurlarınızda teşekkür etmeyi büyük bir borç biliyorum.’’ dedi.

Daha sonra Divan Başkanı H. Sadi Kahyaoğlu teşekkür ederek TİNGADER Genel Kurulunu kapatmıştır.   

 

Haber Akdeniz

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör:
Etiketler: TİNGADER, HER, GEÇEN, GÜN, GÜÇLENİYOR,
Yorumlar
Diğer Haberler
ISPARTA VALİLİĞİ BASIN DUYURUSU
ISPARTA VALİLİĞİ BASIN DUYURUSU
GELECEK PARTİSİNİN İL BAŞKANI BELLİ OLDU
GELECEK PARTİSİNİN İL BAŞKANI BELLİ OLDU
CESUR İKTİDARI UYARDI
CESUR İKTİDARI UYARDI
“Isparta Belediyesi itfaiyesi olarak bölgede iyi bir altyapıya sahibiz”
“Isparta Belediyesi itfaiyesi olarak bölgede iyi bir altyapıya sahibiz”
ISPARTA HUZUREVİ NASIL KURTULUR..?
ISPARTA HUZUREVİ NASIL KURTULUR..?
TANDOĞAN’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
TANDOĞAN’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
AĞLASUN MÜFTÜSÜ ABDÜLHALİM ERKOÇ
AĞLASUN MÜFTÜSÜ ABDÜLHALİM ERKOÇ'A VEDA YEMEĞİ
ISPARTA’DA AFET TATBİKATI
ISPARTA’DA AFET TATBİKATI
Atatürk Halk Koşusuna müracaatlar Isparta Belediyesine yapılabilecek
Atatürk Halk Koşusuna müracaatlar Isparta Belediyesine yapılabilecek
Davraz Kayak Merkezi 45 günde 500 bin ziyaretçiyi ağırladı
Davraz Kayak Merkezi 45 günde 500 bin ziyaretçiyi ağırladı
Fuarda her gün en az 6 bin çocuk kitapla buluşacak
Fuarda her gün en az 6 bin çocuk kitapla buluşacak
Isparta
Isparta'da kurtların saldırdığı sürüde 45 keçi telef oldu
Uluborlu
Uluborlu'da aday krizi..
BAPBACI: SAYIN VALİMİZİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ
BAPBACI: SAYIN VALİMİZİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ
SAHADA OLAN BİR CHP YÖNETİMİ GÖRECEKSİNİZ
SAHADA OLAN BİR CHP YÖNETİMİ GÖRECEKSİNİZ
DSİ‘DE GÖREV DEĞİŞİMİ
DSİ‘DE GÖREV DEĞİŞİMİ
Ispartalı iş insanlarından Başkan Başdeğirmen’e övgü dolu sözler:
Ispartalı iş insanlarından Başkan Başdeğirmen’e övgü dolu sözler:
7 Gün İçinde 44 Kişi Yakalandı
7 Gün İçinde 44 Kişi Yakalandı
Batı Akdeniz Girişimcilik Ekosistemi Platformu çalışmaları başladı
Batı Akdeniz Girişimcilik Ekosistemi Platformu çalışmaları başladı
ISPARTA’DA İMAR BARIŞI KAPSAMINDA 199 YAPI KAYIT BELGESİ İPTAL EDİLDİ
ISPARTA’DA İMAR BARIŞI KAPSAMINDA 199 YAPI KAYIT BELGESİ İPTAL EDİLDİ
559 dekar tarım arazisinin basınçlı borulu sistem ile sulaması sağlanacak
559 dekar tarım arazisinin basınçlı borulu sistem ile sulaması sağlanacak
İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanlığına Fikret Çalışkan seçildi
İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanlığına Fikret Çalışkan seçildi
Evlilik Festivali renkli görüntülere sahne oldu
Evlilik Festivali renkli görüntülere sahne oldu
Isparta modern Evlendirme Memurluğu Nikah Salonuna kavuştu:
Isparta modern Evlendirme Memurluğu Nikah Salonuna kavuştu:
Ekonomik Yatırımlar 13 Etapta İlimize Kazandırılan Projeler
Ekonomik Yatırımlar 13 Etapta İlimize Kazandırılan Projeler
ISPARTA BELEDİYESİ YENİ LOGOSUNU ARIYOR
ISPARTA BELEDİYESİ YENİ LOGOSUNU ARIYOR
Isparta
Isparta'da 3 kardeşin öldüğü yangında ihmal iddiaları
Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri İstişare Toplantısı Düzenlendi
Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri İstişare Toplantısı Düzenlendi
YÖK YÜRÜTME KURULU ve YÖK SORUŞTURMA KURULUNUN DİKKATİNE ! . .
YÖK YÜRÜTME KURULU ve YÖK SORUŞTURMA KURULUNUN DİKKATİNE ! . .
Yalvaç
Yalvaç'ta "mahalle evleri" ile mahalle kültürü ve gelenekleri yaşatılacak
Isparta
Isparta'dan İdlib'e 11 tır yardım malzemesi gönderildi
Başkan Başdeğirmen: “Kadınlarımızın ürettiklerini satmalarını sağlayacağız”
Başkan Başdeğirmen: “Kadınlarımızın ürettiklerini satmalarını sağlayacağız”
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Temsilcileri Isparta da….
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Temsilcileri Isparta da….
ISUBÜ Rektörü Diler
ISUBÜ Rektörü Diler'den Güleda Cankel'in ailesine başsağlığı ziyareti
Isparta
Isparta'da telefon dolandırıcılığı operasyonu: 2 gözaltı
BİNALİ YILDIRIM ISPARTA
BİNALİ YILDIRIM ISPARTA'YA GELİYOR
Isparta
Isparta'daki yangında hayatını kaybeden Tuğçe'nin okulunda üzüntü yaşanıyor
CADDE VE SOKAK OTOPARKLARIN İPTALİ İÇİN DAVA AÇTI
CADDE VE SOKAK OTOPARKLARIN İPTALİ İÇİN DAVA AÇTI
ISPARTA BELEDİYESİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ
ISPARTA BELEDİYESİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ
Isparta
Isparta'da 3 kardeşin öldüğü yangındaki ihmal iddialarına soruşturma
GELENDOST ELMASINDAN SONRA KÜLTÜR MANTARI İLE GÜNDEMDE
GELENDOST ELMASINDAN SONRA KÜLTÜR MANTARI İLE GÜNDEMDE
İYİ PARTİ
İYİ PARTİ'DEN DELEGE SEÇİMİ AÇIKLAMASI
Muhtarlardan, Başkan Başdeğirmen’e hizmet teşekkürü
Muhtarlardan, Başkan Başdeğirmen’e hizmet teşekkürü
Belediye ekipleri kar ve buzlanmaya karşı 24 saat çalışıyor
Belediye ekipleri kar ve buzlanmaya karşı 24 saat çalışıyor
Isparta
Isparta'da evde çıkan yangında 2'si çocuk 3 kişi öldü
MİRYOKEFALON BİZİM ORTAK DEĞERİMİZDİR DİYENLER NEREDESİNİZ?
MİRYOKEFALON BİZİM ORTAK DEĞERİMİZDİR DİYENLER NEREDESİNİZ?
İçli: “Başkanımız çalışmalarını engellileri de içine alarak yapmış”
İçli: “Başkanımız çalışmalarını engellileri de içine alarak yapmış”
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinden Ocak ayı raporu
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinden Ocak ayı raporu
Isparta
Isparta'da fırtına nedeniyle restoran camının kırılması sonucu 5 müşteri yaralandı
Narkotik Şube Müdürlüğü 4 İranlıyı yakaladı
Narkotik Şube Müdürlüğü 4 İranlıyı yakaladı
KARAYOLLARI VE MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI SAVAŞI
KARAYOLLARI VE MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI SAVAŞI
İYİ parti  kongreleri  başlıyor
İYİ parti kongreleri başlıyor
Genç Ofis İçin İmzalar Atıldı
Genç Ofis İçin İmzalar Atıldı
4 Şubat Dünya Kanser Günü
4 Şubat Dünya Kanser Günü
EMITT 2020’da Kültür Turları Dalında En İyi Destinasyon Tanıtımı
EMITT 2020’da Kültür Turları Dalında En İyi Destinasyon Tanıtımı
Isparta
Isparta'da Motorlu Taşıtlar Sınavı'nda usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla iki şüpheli tutuklandı
HUZUREVİ YARDIM DERNEĞİ BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
HUZUREVİ YARDIM DERNEĞİ BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Şafak’a taziye evi ve kurs merkezi
Şafak’a taziye evi ve kurs merkezi
Dereboğazı yolu Antalya’ya kadar bizim sorumluluğumuzdadır
Dereboğazı yolu Antalya’ya kadar bizim sorumluluğumuzdadır
UYGULAMALI BİLİMLERDE YENİ MODELLER
UYGULAMALI BİLİMLERDE YENİ MODELLER
Isparta Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kavuklu ile Pişekar Tiyatro oyununu çocuklar için sahneledi
Isparta Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kavuklu ile Pişekar Tiyatro oyununu çocuklar için sahneledi
TARHAN
TARHAN' IN HAYKIRIŞI!!!
Isparta Belediyesi öncülüğünde hazırlanan yardım tırı yola çıktı
Isparta Belediyesi öncülüğünde hazırlanan yardım tırı yola çıktı
ULAŞTIRMA BÖLGE MÜDÜRÜ EĞİRDİR
ULAŞTIRMA BÖLGE MÜDÜRÜ EĞİRDİR'E GELDİ.
GELENDOST’TAN DEPREM BÖLGESİNE 1 TIR ELMA
GELENDOST’TAN DEPREM BÖLGESİNE 1 TIR ELMA
"Akdeniz
"Akdeniz'deki deprem sayısı tedirgin etmesin" uyarısı
SN. ARAS DERHAL İSTİFA EDİN!..
SN. ARAS DERHAL İSTİFA EDİN!..
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANINDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANINDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
ŞEHRİN SAĞIR SULTANLARI
ŞEHRİN SAĞIR SULTANLARI
Karayolları Kavşağına neşter
Karayolları Kavşağına neşter
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Isparta
Isparta'da evde çıkan yangında 1 çocuk öldü
Isparta Belediyespor Milli Haltercisi Fatma Gül Çevik altınla ödüllendirildi
Isparta Belediyespor Milli Haltercisi Fatma Gül Çevik altınla ödüllendirildi
 Davraz Kayak Merkezi
Davraz Kayak Merkezi'nde
Isparta
Isparta'da freni boşalan traktörün altında kalan kişi öldü
Isparta
Isparta'da alkollü araç kullanmadığını ispatlayan sürücünün cezası iptal edildi
1 TON 250 KG. (1.250 KG.) CANLI KEREVİT ELE GEÇİRİLMİŞTİR
1 TON 250 KG. (1.250 KG.) CANLI KEREVİT ELE GEÇİRİLMİŞTİR
600 YATAKLI YURT BİNASI EĞİRDİR’E HAYIRLI OLSUN.
600 YATAKLI YURT BİNASI EĞİRDİR’E HAYIRLI OLSUN.
Küçücük yüreğiyle duygulandıran destek
Küçücük yüreğiyle duygulandıran destek
BAŞDEĞİRMEN KENDİSİ YOLCU ETTİ
BAŞDEĞİRMEN KENDİSİ YOLCU ETTİ
Haber Yazılımı