Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 13:29
 
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
Ömür Çelikdönmez yazdı
ANALİZ Haberi
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
2000 yıllık tarihi ile Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en eski ve en güçlü askeri gücü.
Eğitimli asker sayısı, farklı bölgelerde konuşlu askeri üsleri, NATO üyeliği, BM anlaşmaları çerçevesinde kriz bölgelerinde askeri birlikler bulundurması, herşeyden önemlisi Türk siyasi hayatında kesintiye uğrayan demokrasi rejimine yönelik atraksiyonları nedeniyle  içeriden ve dışarıdan sürekli takip edilen bir kurum.

 

Ulusalcı/Avrasyacı kadroların fikirleri iktidarda kendileri hapiste
Bir musibet bin nasihatten evladır. TSK 15 yıldır derin vadilerden geçiriliyor.
Çağımızın Bilge Kağanı (politikacılardan herhangi biri değil), örsün üstünde Mete Han’ın yadigarı Türk Silahlı Kuvvetleri’ni dövüp duruyor.

 

Adeta çeliğe su verildiği söylenebilir.
Ulusalcı/Avrasyacı kadroların yaşadıkları tıpkı, 27 ay Mamak Askeri Cezaevinde yatan, MHP Erzurum Milletvekili  Rıza Müftüoğlu'ndan duyduğum şu sözün anlattığı duruma benziyor.
12 Eylül 1980 darbesinden sonra hapse atılan MHPlilerin 12 Eylül rejiminin uygulamalarına atfen mahkemedeki savunmaları sırasında   Agah Oktay Güner  ayağa kalkar mahkeme heyetinden söz alarak der ki, "fikirlerimiz iktidarda biz hapisteyiz"
TSK bünyesinde Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama NATO üyesi Türkiye daha bir Avrasya çizgisine  getirildi.
Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama  NATO envanterinde yer almayan ve NATO üyesi diğer ülkelerin karşı çıkmasına rağmen, onları iplemeyen Türkiye, Rusya’dan S400 hava savunma sistemi  satın aldı.

 

Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama Rusya  Akkuyu Nükleer Santrali yapım anlaşması imzalandı.
Ulusalcı/Avrasyacı kadrolar tasfiye edildi ama Rusya ile Türk Akımı anlaşması yapıldı.
Tüm bunlar Atlantikçi komuta kademesi ve bürokrasinin en tepe noktalarında yuvalanmış Fetöcü kadrolarının gözünün önünde yaşandı, ruhları bile duymadı.

Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı tereyağından kıl çeker gibi yaptı bu işleri. Marifet burada işte.
 

TSK'da Yeniden Yapılanma
15 Temmuz darbe girişimi sonrası, OHAL kapsamında 16 Ağustos 2016'da çıkarılan iki Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile Genelkurmay Başkanı’nın görev ve yetkileri yeniden düzenlendi.

Yeni düzenlemeyle mevcut orgeneral ve oramiraller arasından herhangi bir isim, Bakanlar Kurulu’nun teklifi ve Cumhurbaşkanı’nın onayıyla Genelkurmay Başkanı olabiliyor.

Daha önce 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu’nda yapılan değişiklik, ‘1324 sayılı Genelkurmay Başkanı’nın Görev ve Yetkilerine Ait Kanun'a da yansıtıldı.*

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişi öncesinde 10 orgeneral, 23 korgeneral, 50 tümgeneral ve 115 tuğgeneral olmak üzere 198 general görevde bulunuyordu.**

Geçtiğimiz yıl 2019 YAŞ kararlarında Orgeneral sayısı yarıya indi, hiçbir korgeneral terfi ettirilmedi, 15 Temmuz'dan sonra terfi ettirilen albaylar da emekli edildi.

2019 YAŞ kararlarının dikkat çeken bir yönü de TSK’daki orgeneral sayısının azalması.  TSK’da geleneksel olarak 15 orgeneral ve amiral olurdu.

 

Nedense 2019'da korgenerallerden orgeneralliğe yükseltilen kimse olmadı. Orgeneraller arasında da emekli edilenler olunca, ordudaki orgeneral sayısı 7’ye düştü.***
 

TSK'daki Orgeneraller kim?

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Or rütbesi taşıyanların sayısı iki elin parmaklarından daha az sayıda.
Ardahan doğumlu ama Bayburtlu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler  haricinde Or rütbesinde beş Orgeneral bir Oramiral var,  yani toplam  7 (yedi) Or  mevcut.

Manisalı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, İstanbul doğumlu Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Trabzon Oflu Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz,   Ankara Kalecikli Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, 2. Ordu Komutanlığı görevinden alınarak Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı görevine atanan  Bayburtlu Orgeneral İsmail Metin Temel ve son olarak Konya Ereğlili 1. Ordu Komutanı Musa Avsever  TSK içinde  bulunan toplam 7 Orgeneral arasında yer alıyor.
 

Olasılık Hesapları ve Standart Sapma
2020 Yüksek Askeri Şurası'nda iki yıldır Genelkurmay Başkanlığı görevinde bulunan Orgeneral Yaşar Güler' in emekli olması durumunda yeni Genelkurmay Başkanı bu altı isimden biri olabilir.

 

Ancak baskın erken seçim iddiaları eşliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dere geçilirken at değiştirilmez diyerek Yaşar Güler'in görev süresini uzatılmasını istemesi söz konusu.

 

Çünkü Yaşar Güler'in de yerine atandığı Hulusi Akar gibi siyasi çevrelerle özellikle İktidar partisi ve genel başkanı ile  arası sıcak.
Eskilerin dediği gibi bir ipte iki cambaz oynamaz. Dolayısı ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın  bu konudaki görüş ve önerisinin bilinmezliği sürecin gizemini  artıran bir faktör.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerine yakın kaynaklardan, ordu içerisindeki farklı kliklerin Şura sürecine etki edebilmek için bizzat Cumhurbaşkanı nezdinde nüfuz mücadelesine giriştikleri haberleri geliyor.

 

Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk ve FETÖ davalarından bunalan Türk Silahlı Kuvvetlerinde başarılı isimlerin arka plana itilmesi, görev yerlerinin değiştirilmesi, hatta bazı tv  yorumcularına göre tasfiye edilmesi, maalesef hayal kırıklığına yol açmış.

Onlara bakılırsa  TSK fıtratına uygun yeni komuta kademesinin şekillendirilmesi neredeyse  elzem, neredeyse zaruri. Ben bilmem, büyükler bilir.
 

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın Annesi Vefat etti

Ümit Dündar Paşanın acısı büyük.  Annesi Semiha Dündar,  Bayramdan bir gün önce Ramazan'ın  son Cumasında 22 Mayıs  2020'de  vefat etti.

 

Manisa merkez Şehzadeler ilçesine bağlı Utku Mahallesi'ndeki evinde yaşlılığa bağlı nedenlerle  vefat eden, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın annesi, Semiha Dündar'ın cenazesi, Yusuf Sedat Altıntaş Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kırtık Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

Cenaze törenine Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile kardeşi Ufuk Dündar, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Dündar Ailesi ve sevenleri katıldı.****

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın başı sağolsun. Merhumenin ruhu şad mekanı cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin!
 

Darbenin seyrini değiştiren Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar hakkında çok bilinmeyenler!
İtiraf etmeliyim, medyada kılı kırk yardım, deyim yerindeyse iğne ile kuyu kazmaya çalıştım ne var ki incir çekirdeğini dolduracak malumat bulamadım.
Bunu Paşa’nın medyadan uzak durması ile açıklamak mümkün.

Ümit Dündar Paşa, bir rivayete göre Manisa'lı Türkmen kökenli bir aileden. Bir başka rivayete göre dedeleri Balkan Muhaciri.
 Saim ve Semiha Dündar çiftinin en büyük çocukları. 31 Aralık 1954 Cuma günü doğmuş. 

 

Paşanın doğum tarihi, helikopter kazası süsü verilerek öldürülen ve faili meçhul cinayete kurban giden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı.

 

Paşanın daha önceden doğduğu Nüfus kayıtlarına bu tarihte geçirildiği  söylense de resmi kayıtlar esastır.
Manisa'da her kesimin gururla andığı Ümit Paşa, ailenin en büyük çocuğu. Üç kardeşler. Bir kız, bir de erkek kardeşi var. Erkek kardeşi Manisasporun eski futbolcularından, spor yazarı Ufuk Dündar.

 

Babası esnaf. Daha doğrusu Karaosmanoğulları tarafından 1825 -1830’larda yaptırıldığı söylenen Manisa merkez  tarihi Yeni Han'da tuz alıp satmasıyla tanınan tüccar.

 

Yeni Han'ın güney, doğu ve batı cephelerine bitişik dükkanlar bulunuyor. Han doğu-batı doğrultusunda dikdörtgen planlı. Alt kat odaları avluya, üst kat odaları revaklara açılıyor. Günümüzde Yeni Han alışveriş ve kültür merkezi olarak kullanılmakta.
Yeni Han 2001'de  restorasyona alınınca Tuzcu Saim Dündar, işini bırakır. Çocukları büyümüş, iş güç sahibi olmuşlardır. Sosyal Sigortalar Kurumundan 2001'de emekli olur.

 

2004'te  uzun yıllar tuzculuk yaptığı Yeni Han'ın restore edilmiş halini göremeden vefat eder. Babası vefat ettiğinde tuğgeneral rütbesiyle Millî Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak ve NATO Altyapı Daire Başkanlığını yapmaktadır. *****
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın  yaşam öyküsünü tafsilatlı şekilde öğrenmek isteyenler, http//wwwkkktsktr/Komutan/org-umit-dundar-ozgecmisaspx adresini ziyaret edebilir.

 

Önemli Bulduğum Ayrıntılar


Ümit Dündar Yurtdışında NATO görevinde bulunmamış. Sadece Türkiye'de Millî Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak ve NATO Altyapı Daire Başkanlığı görevini üstlenmiş.
Londra askeri ateşeliğne genelde istihkamcılar atanıyor.  Ümit Dündar da bu vazifesine bu temayül ve teamül kapsamında gönderilmiş.

İstihkam kökenli generaller çok nadir orgeneralliğe getiriliyor. Bu nedenle Ümit Dündar oldukça şanslı.
Bazı üst düzey askeri figürler gibi ağzını argo ve sövgüye bulaştırmayan ender komutanlardan.
Astlarına saygılı. Otoriter, disiplinli bir komutan. Medyaya  malzeme olmak istemediği gibi malzeme de vermiyor. Aynı duyarlılık eşi ve çocukları içinde geçerli.

 

Kurban gibi dini ritüelleri  yerine getirmede hassas. Atatürkçü ve Türk milliyetçisi. Aile değerlerine önem veriyor. Oğlu doğunca babasının ismini koymasından belli değil mi?

Kardeşi ve oğlu üzerinden kendisini hedef alan, 2010 tarihli bir haberde,  Tümgeneral Ümit Dündar'ın oğlu Özgür Saim Dündar ile kardeşi Ufuk Dündar'ın askerliklerini İzmir'de yaptıkları bilgisi aktarılarak,  olumsuz bir imaj yaratılmak istenmiş.******

Muhtemelen terfisinin engellemek isteyen Fetöcülerin bir kumpası gibi duruyor.
Ümit Dündar Paşa, Saadet Tülay Hanımefendi ile evli. İki çocukları var Saadet Tülay Dündar da tıpkı Kara Kuvvetleri Komutanı olan eşi gibi kamera önüne çıkmayı sevmiyor.

Saadet Tülay Dündar ile ilgili bulunabilen tek haber, Kore Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kim YONG WOO’nun eşi ile JOONGHEE ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR’ın Eşi Bayan Saadet Tülay DÜNDAR ile beraberindeki heyetin Ankara Olgunlaşma Enstitüsünün ziyaret etmesi. *******
 

Ümit Dündar Paşa İngiliz Ekolünü yakından tanıyor

KKK Orgeneral Ümit Dündar ileri düzeyde İngilizce biliyor. 1991 yılında İngiltere Kraliyet Kara Kurmay Kolejinden (Royal Military Academy Sandhurst, RMAS) mezun.********

Suudi Arabistan’dan 8 prens bu akademide eğitim görmüş. Halen iktidarda bulunan Ürdün Kralı, Umman Sultanı, Bahreyn Kralı, Kuveyt Emiri, Katar Emiri, Dubai Emiri ile Abu Dabi Emiri İngiliz Kraliyet Akademisinin rahle-i tedrisinden geçmiş.
İsmi geçen monarşilerde Sandhurst mezunu hanedan mensupları uzun bir liste oluşturur.*********

Ümit Dündar'ın 1995-1998 yılları arasında Londra Kara Askerî Ataşeliği'nde görev yapmasında, İngiltere Kraliyet Kara Kurmay Kolejinden  mezun olmasının payı büyük olmalı.

Hem Paşa hem de Paşayı takip eden İngiliz İstihbaratı zorluk çekmemiştir.
Aklıma gelmişken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile ortak paydaları her ikisininde İngiltere’de bulunması.
Kızılderililer ne diyordu? 'Eğer bir nehirde iki balık kavga ediyorsa, bilin ki oradan az önce uzun bacaklı bir İngiliz geçmiştir'
Tek korkum umduğumuz dağlara kar yağmasın!
*
https//wwwgooglecom/amp/s/wwwhurriyetcom.tr/amp/gundem/tskda-tarihi-duzen-degisti-40198617
**
https//wwwaacomtr/tr/turkiye/tskda-general-ve-amiral-sayisi-yuzde-40-azaldi/867529
***
https//t24com.tr/yazarlar/fikret-bila/yas-kararlari-orgeneral-sayisi-yariya-indi-hicbir-korgeneral-terfi-ettirilmedi-15-temmuz-dan-sonra-terfi-ettirilen-albaylar-emekli-edildi,23307
****
https//wwwaacomtr/tr/turkiye/orgeneral-umit-dundarin-annesi-topraga-verildi/1851199
*****
https//www.googlecom/amp/s/www.yeniasircomtr/surmanset/2016/07/21/tuzcu-saimin-kahraman-oglu/amp
http//wwwbyturcocom/haber/Dundar-Pasa-Manisa-nin-Gururu-Oldu/402866
https//wwwkimnerelinet/umit-dundarhtml
https//wwwmanisahaberlericom/m/politika/yeni-handan-cikan-kahramanumit-dundar-h57907.html
https//wwwkulturportaligovr/turkiye/manisa/gezilecekyer/yen-han
******
https//wwwgooglecom/amp/s/mhaber7com/amphtml/guncel/haber/552705-subay-cocuklarina-pasalar-gibi-askerlik
*******
http//ankaraolgunlasmamebk12tr/icerikler/enstitumuze-ziyaret_6634192.html
********
http//wwwkkktsktr/Komutan/org-umit-dundar-ozgecmis.aspx
*********
https//ordaforg/ingiliz-sandhurst-kraliyet-askeri-akademisi-turk-harp-akademisi-ve-ortadogu-monarsileri/

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Silahlı, Kuvvetlerinin, Şifreleri, ve, Kara, Kuvvetleri, Komutanı, Ümit, Dündar!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Tarihte Yanlış Bildiklerimiz :
Tarihte Yanlış Bildiklerimiz :
Latin Amerika’nın doğaya karşı mücadelesi ve Kovid-19
Latin Amerika’nın doğaya karşı mücadelesi ve Kovid-19
Ey Güzel Kırım Mustafa Cemiloğlu Seni CIA
Ey Güzel Kırım Mustafa Cemiloğlu Seni CIA'ya Nasıl Peşkeş Çekiyor?
Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
BAE
BAE'nin Sokotra adasını işgal etmesi Yemen’in bölünmesini hızlandırıyor
Azərbaycan Respublikasının Gelecek Prezidenti Hazarın Sultanı Mehriban Arif qızı Əliyeva
Azərbaycan Respublikasının Gelecek Prezidenti Hazarın Sultanı Mehriban Arif qızı Əliyeva
Türkiye kazandıkça Libya
Türkiye kazandıkça Libya'da uluslararası rekabet kızışıyor
GÖRÜŞ - Kuruluşunun 75. yılında Birleşmiş Milletler
GÖRÜŞ - Kuruluşunun 75. yılında Birleşmiş Milletler
Suudi Arabistan BAE ile ittifakının bedelini ödüyor
Suudi Arabistan BAE ile ittifakının bedelini ödüyor
Ekonomi yönetimi ve kurumların proaktif adımları örnek oluyor
Ekonomi yönetimi ve kurumların proaktif adımları örnek oluyor
Karpat havzasında yaşayan Hun Türkleri Sekeller
Karpat havzasında yaşayan Hun Türkleri Sekeller
Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 ANADOLU VE PEÇENEKLER: YENİ BİR YORUM II
ANADOLU VE PEÇENEKLER: YENİ BİR YORUM II
Devlet kontrolündeki
Devlet kontrolündeki 'Eski Uzay'dan özel ve ticari 'Yeni Uzay'a
UZLAŞMA KÜLTÜRÜ…
UZLAŞMA KÜLTÜRÜ…
Göbekli Tepe Tapınak Değilse Ne?
Göbekli Tepe Tapınak Değilse Ne?
Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
Açık semalara veda soğuk savaşa merhaba
Açık semalara veda soğuk savaşa merhaba
Ruhi Su, 1969 TÖS Grevi, Kuş Hoca, Marshall, Fulbright,  Süt Tozu ve Nazmi Toker
Ruhi Su, 1969 TÖS Grevi, Kuş Hoca, Marshall, Fulbright, Süt Tozu ve Nazmi Toker
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
Bir Ahıska Türkü ile Rus General Arutyunov Gennady Vasilievich
Bir Ahıska Türkü ile Rus General Arutyunov Gennady Vasilievich'in Sıradışı Hikâyesi
Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
Kim bu Paşa?
Kim bu Paşa?
GÖRÜŞ - Gelişen bir siber aktör olarak İran’ın stratejik operasyonları
GÖRÜŞ - Gelişen bir siber aktör olarak İran’ın stratejik operasyonları
Kovid-19 salgını ve petrol savaşı yenilenebilir enerji sektörünü nasıl etkileyecek?
Kovid-19 salgını ve petrol savaşı yenilenebilir enerji sektörünü nasıl etkileyecek?
Fatimiyyun Tugayı’nın yeni savaş alanı Afganistan mı olacak?
Fatimiyyun Tugayı’nın yeni savaş alanı Afganistan mı olacak?
Atatürk Cihanşümul Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı ile Görüştü mü?
Atatürk Cihanşümul Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı ile Görüştü mü?
Rus Dış İstihbarat Servisi ile Türk İstihbaratının Ortak Suriye Operasyonu ve Sergey Narışkin
Rus Dış İstihbarat Servisi ile Türk İstihbaratının Ortak Suriye Operasyonu ve Sergey Narışkin
Küresel siyasetin geleceği ve Türkiye
Küresel siyasetin geleceği ve Türkiye
Fuat Doğu
Fuat Doğu'nun MİT'i FETÖyü Irak ve Suriye 'de Nasıl Kullandı?
Kovid-19 krizi Kuzey Kafkasya’daki istikrarsızlığı derinleştiriyor
Kovid-19 krizi Kuzey Kafkasya’daki istikrarsızlığı derinleştiriyor
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un
Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'unu Türk Doktorlara Emanet Etti!
ABD ve Çin
ABD ve Çin'in Kovid-19 tartışması BM Güvenlik Konseyini bir kez daha kilitledi
ABD Merkez Bankası Türkiye’yi  neden geri çevirdi!
ABD Merkez Bankası Türkiye’yi neden geri çevirdi!
Eşcinsel lobi iktidarın oy kaybını nasıl korudu?
Eşcinsel lobi iktidarın oy kaybını nasıl korudu?
Ankara Berlin Moskova
Ankara Berlin Moskova'nın Covid-19 dayanışması ve NATO fiyaskosu
Koca Yusuf İngilizleri Neden Korkuttu ABD HAARP Gemisi İstanbul
Koca Yusuf İngilizleri Neden Korkuttu ABD HAARP Gemisi İstanbul'dan Hangi Siyasiyi Kaçıracak?
Muhammed bin Selman
Muhammed bin Selman'ın 2030 rüyası kâbusa dönüşüyor
TBMM
TBMM'nin Açılışının 100. Yıldönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’dan Ankara’ya Gelecek mi?
Rus Meclisi Duma’da Konuşan ABD Ödüllü Haydar Baş
Rus Meclisi Duma’da Konuşan ABD Ödüllü Haydar Baş'ın Sırlı Bağlantıları
MHPnin Başına Soylu’yu Taşıma Operasyonunu Kim Nasıl Bitirdi?
MHPnin Başına Soylu’yu Taşıma Operasyonunu Kim Nasıl Bitirdi?
Süleyman Soylu
Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
'Korona Düzeni'nden 'Tek Dünya Devleti'ne mi?
Covid-19
Covid-19'u Yok Eden Antibakteriyel Antiviral Ürün, Kendirden Kanser İlacı Çelikten Güçlü Zırh Yaptı!
KRİPTO TESADÜFLER.!
KRİPTO TESADÜFLER.!
Tesla’nın Türk Soylu patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları  Üretiyor!
Tesla’nın Türk Soylu patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
Salgın sonrası
Salgın sonrası 'Tarım Politikası ve Ziraai Üretim' Nasıl Olmalı?
Dünyanın peşinde olduğu Koronavirüs ilacı İlk kez Türkiye
Dünyanın peşinde olduğu Koronavirüs ilacı İlk kez Türkiye'de Tıp Literatürüne girdi
Coronavirüsün  Türk Jeopolitiğine Katkısı Kraliçeyi Konuşturdu Borisi Hastalandırdı
Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı Kraliçeyi Konuşturdu Borisi Hastalandırdı
Kovid-19
Kovid-19'un açtığı patikalar: Yeni cumhuriyetçilik ve yeni küreselleşme
Biyoterörizme Karşı Türkiye’nin Biyolojik Savunması
Biyoterörizme Karşı Türkiye’nin Biyolojik Savunması
Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı!
Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı!
Avrupa Savunma Tatbikatı 2020’ye Koronavirüs Darbesi!
Avrupa Savunma Tatbikatı 2020’ye Koronavirüs Darbesi!
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
ABD ile NATO’nun Avrupa
ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
Kovid-19
Kovid-19'dan kaçarken dezenformasyona tutulmak
Suriye ile Adana Mutabakatı’nı İmzalayan KKK Orgeneral Aytaç Yalman
Suriye ile Adana Mutabakatı’nı İmzalayan KKK Orgeneral Aytaç Yalman'ın Ölümü ve Orduların Kornovirüsle Savaşı!
Kovid-19 salgını: ABD-Çin rekabeti propaganda savaşına dönüşüyor
Kovid-19 salgını: ABD-Çin rekabeti propaganda savaşına dönüşüyor
Dinde Reform Başladı Alkol İçeren Kolonya Caiz Cemaatle Namaz Yasak!
Dinde Reform Başladı Alkol İçeren Kolonya Caiz Cemaatle Namaz Yasak!
Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
Ankara Moskova Hattında Yeni Büyükelçi Krizi!
Ankara Moskova Hattında Yeni Büyükelçi Krizi!
Rusya Orta Doğu’da ne yapmak istiyor?
Rusya Orta Doğu’da ne yapmak istiyor?
Kriz Eşiğindeki Rusya Ekonomisi Türk Ekonomisini Nasıl Etkiler?
Kriz Eşiğindeki Rusya Ekonomisi Türk Ekonomisini Nasıl Etkiler?
İngiltere Kraliyeti Kuzenleri Romanovlar Üzerinden Rusya’da  Hak İddia Ederse Ne Olur?
İngiltere Kraliyeti Kuzenleri Romanovlar Üzerinden Rusya’da Hak İddia Ederse Ne Olur?
Kovid-19 Türkiye’de: Bundan sonra ne yapmalı?
Kovid-19 Türkiye’de: Bundan sonra ne yapmalı?
İslamofobi Batı
İslamofobi Batı'dan sonra Hindistan’ın da gerçeği
İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
Riyad’da taht kavgasında yeni perde
Riyad’da taht kavgasında yeni perde
Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı bir faktör!
Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı bir faktör!
10 Yaşındaki Atakan Kayalar Yobazları Nasıl Korkuttu?
10 Yaşındaki Atakan Kayalar Yobazları Nasıl Korkuttu?
Bir diktatörün bıraktığı miras: Yavaş yavaş ölen Mısır
Bir diktatörün bıraktığı miras: Yavaş yavaş ölen Mısır
FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
 ABD Darbesi Out of question Söz konusu değil İngiliz Darbesi Yolda?
ABD Darbesi Out of question Söz konusu değil İngiliz Darbesi Yolda?
Devlet Bahçeli’nin Klasik Araba Koleksiyonunu Dağıtması Türk Siyasetinin Geleceği Açısından Nasıl Yorumlanmalı?
Devlet Bahçeli’nin Klasik Araba Koleksiyonunu Dağıtması Türk Siyasetinin Geleceği Açısından Nasıl Yorumlanmalı?
Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
Gölge CIA –RAND’ın Türkiye Raporu Aman Gözden Kaçmasın
Gölge CIA –RAND’ın Türkiye Raporu Aman Gözden Kaçmasın
Çin
Çin'de devrimin başladığı kentte devrimin partisi sorgulanıyor
Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığının Zaaf Lüksü Var mı?
Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığının Zaaf Lüksü Var mı?
Küresel ticarette koronavirüs etkileri hissediliyor
Küresel ticarette koronavirüs etkileri hissediliyor
Haber Yazılımı