Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 16:36
 
Tütüncü'den, gençlere 100. yıl hedefi
Tütüncü'den, gençlere 100. yıl hedefi
ANTALYA Haberi
Tütüncü'den, gençlere 100. yıl hedefi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Başkan Hakan Tütüncü, gençlere, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu güzel yurdu bize vatan kılan şehitlerimiz bir yerlerden bizi görüyorlar. Cumhuriyetimizin 100.yıl hedeflerini gerçekleştirirsek bizden çok memnun olacaklardır.” dedi. 


Tütüncü, fikirlerini dinlemek ve değerli olduklarını htirmek amacıyla başlattığı ‘Kepez Gençlik Buluşmaları’ programı kapsamında Hüsniye Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. 
Başkan Hakan Tütüncü, okulun konferans salonundaki buluşmada okulun Radyo Televizyon ve Gazetecilik bölümü öğrencileriyle sohbet etti, fikirlerini dinledi ve sorularını cevaplandırdı. 


“Gençlere önemli olduklarını htiriyoruz” 
Başkan Tütüncü, gençlik buluşmalarının amacının “Lise ziyaretlerimiz, gençlere ne kadar önemli olduklarını htiriyor. Ben sizi biliyorum, tanıyorum; sizin görüşlerinize, düşüncelerinize önem veriyorum, mesajını veriyoruz. Gençlerle sohbetimizin diğer bir amacı, lütfen siz de kendinizi önemseyin, kendinize yatırım yapın, kendinizi geleceğe iyi bir şekilde taşıyın ve bu ülkenin geleceği sizlersiniz, demektir.”dedi. 


“Bizden sonra da yapılamayacak işler yaptık” 
Ortaokul öğrencisiyken belediye başkanı olmaya karar verdiğini aktaran Tütüncü, “ Taleplerini karşıladıktan sonra hemşehrilerimizin yaşadığı mutluluk sahneleri bizim en büyük enerjimiz. Önemli bir hayal kurdum, hayalimin peşinden gitmeye çalıştım. Geriye dönüp baktığım zaman iyi ki gitmişim, diyorum. 9 yıldır belediye başkanıyım. Kepez’in tarihinde yapılmamış, görülmemiş, bizden sonrada bunu da iftiharla söylüyorum çok kolay yapılamayacak birçok işi yapmanın mutluluğu içerisindeyim.” ifadesini kullandı. 
“Gençleri ve çocukları önemseyen bir belediyeyiz” 


Tütüncü, gençlere önem veren bir belediye başkanı olduğunu anımsatarak, “ “Bir belediye başkanı, günün erken saati liselere koşup orada 40-50 tane öğrenciyle sohbet etmek yerine, farklı işler yapabilir. Gençleri önemsediğim, istikbalin ve cumhuriyeti yükseltecek olan ana dinamiğin onlar olduğunu bildiğim için okulları ziyaret ediyorum. Her zaman gençlerle, çocuklarla iç içe olduk. Gençlerin ve çocukların öncelikli olduğu bir belediyeciliği tercih ettik.”diye konuştu. 


"Çalışkan olmalıyız" 
Cumhuriyet’in 100. yıl hedeflerini hatırlatan Tütüncü, şunları söyledi: “Bence Atatürkçü olmak; imzasını arabamızın arkasına güzel bir şekilde kazımakla değil, idealini, ülküsünü yüreklere yazmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, O'nu yaşatacak ve yüceltecek sizlersiniz' demiyor mu? Biz şanlı bir maziye sahip, büyük bir milletiz. Maziden almış olduğumuz ilhamla geleceğe güçlü bir şekilde ilerlemeliyiz. İhtiyaç duyduğumuz tek şey, Atatürk’ün dediği gibi ‘Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak’ Çalışmalıyız, Cumhuriyetimizi yükseltmeliyiz, yüceltmeliyiz. Bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu güzel yurdu bize vatan kılan şehitlerimiz bir yerlerden bizi görüyorlar, ben öyle düşünüyorum. Cumhuriyetimizin 100.yıl hedeflerini gerçekleştirirsek bizden çok memnun olacaklardır. Bayrağımız daha yüksekte, ay yıldızı daha parlak olacak; minarelerden Ezan-ı Muhammedi hiç eksik olmayacak.” 


“Cumhuriyet’in 100. yılı için çalışın” 
Tütüncü, gençlerden derslerine çok çalışmalarını ve kendilerini geleceğe çok iyi hazırlamalarını isteyerek, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ülkemizi içeriden ve dışarıdan bölmek isteyen, yok etmeye çalışan, ülkemiz güçlenmesin diye gayret gösteren nice şer odakları var. Bu şer odakları karşısında çok çalışmamız lazım. Herkes yapabilecekleriyle sorumludur. Hüsniye Özdilek Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri olarak şer odaklarıyla mücadele etmek, Cumhuriyetin 100. yıl hedeflerine katkı koymak ve devletimizi çok daha iyi noktalara taşımak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey derslerinize çok çalışmak ve kendinizi geleceğe çok iyi hazırlamak olacaktır.” 


Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından kendisine çiçek takdim eden öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Tütüncü, daha sonra geleceğin iletişimcilerinin yetişeceği okulun stüdyolarını gezdi ve eksiklikleri tamamlama sözü verdi. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: Tütüncü'den,, gençlere, 100., yıl, hedefi,
Haber Yazılımı