Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 11:13 Bu haber 137 kez okundu
 
“UMUDA KAPI AÇIYORUM HAYATA TUTUNUYORUM’’
“Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” Projesi Kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası İle İş Birliği Protokolü İmzalandı
BURDUR Haberi
“UMUDA KAPI AÇIYORUM HAYATA TUTUNUYORUM’’

Valiliğimiz tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında uygulanan “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” Projesi çerçevesinde Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzalandı.
 
İmzalanan bu protokolle başarılı bir şekilde uygulanmaya devam eden Uyuşturucu ile Mücadele Projesi içerisinde tedavi süreçlerini kararlı bir şeklide sürdürerek, Toplum Yararına Hizmet Programını başarıyla tamamlayanların Ticaret ve Sanayi Odası aracılığı ile kalıcı iş ve meslek sahibi olmaları amaçlanıyor.  Burdur Valiliği ve Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılan bu istihdama yönelik işbirliği ile hedeflenen, bu bireylerin aileleri ve toplumla yeniden kaynaşmalarının sağlanarak, topluma kazandırılmalarıdır.
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine Vali Hasan Şıldak başta olmak üzere Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, projenin yürütülmesinde sorumluluğu bulunan paydaş kurumların müdürleri ve Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Protokol taraflar olarak Vali Hasan Şıldak ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik tarafından imzalandı.

Vali Hasan Şıldak protokol imza töreninde yaptığı konuşmada; İnsanlığı tehdit eden en önemli sorunların başında gelen uyuşturucu ile mücadele kapsamında Valilik olarak İlimizde başlattığımız “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” Projesinin başarıyla uygulandığını ifade ederek, Bugün Ticaret ve Sanayi Odamız ile imzaladığımız İşbirliği Protokolü ile Projemiz çok daha güçlü... Gençlerimize umut olma yolundaki desteğinden dolayı Odamıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Vali Hasan Şıldak protokolü imzalamadan önce yaptığı konuşmada; “İlimizde bir süredir uygulamakta olduğumuz uyuşturucu ile mücadele projemizin bugün ikinci bir aşamasını hep birlikte gerçekleştirmiş oluyoruz. Burada öncelikle şuana kadar projenin yürütülmesinde emeği geçen çaba saf eden ve canla başla çalışan, burada bulunan, kurumlarımıza ve onların personellerine, başta Vali Yardımcımız olmak üzere ve Halk Sağlığı Başkanım Dr. Sevinç hanım olmak üzere hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mutluyuz. Şöyle ki mutluyuz. Bu işe başlarken İlimizde sosyal bir proje olarak her ne kadar İlimiz küçük bir nüfusa sahip ve kozmopolit olmayan bir karmaşık bir nüfus yapısına sahip olmakla birlikte artık çağımızın gittikçe bir hal alan bu uyuşturucu müptelalığı bağımlılık derecesine varan ve insanlığı esir alan sağlığından eden hayatından eden bu uyuşturucu terörünün küçükte olsa yansımaları ilimizde de mevcuttu, bunu biliyorduk. Bunu proje şemsiyesi altında sistemli bir çalışmayla kendi gayretlerimizle, burada bulunan değerli katılımcıların gayretleriyle ve iş kurumuzun desteği ile belli bir aşamaya getirdik. Bugün itibariyle projemiz kapsamında görebildiğimiz kadarıyla önemli bir sayıya ulaşmış durumdayız. 69’u uyuşturucu, 6’sıda alkol bağımlısı olmak üzere 75 gencimizle biz irtibat kurmuşuz. Sisteme dahil etmişiz. Bunların bir kısmı çeşitli sebeplerden dolayı projemizin dışına çıkmışlar. Kimi İl dışına göç sebebiyle, kimi ulaşılamama gibi sorunları var. Ama biz şuanda önemli bir kitleyle devam ediyoruz. Bağlantıyı koparmış olduğumuz gurup, baktığımız zaman 8 kişidir. 67 kişiyle irtibatımız devam ediyor.
 
Yine bilindiği gibi uyuşturucu ile mücadeledeki sloganımız hayata tutunmayla ilgiliydi. Yani umuda kapı açıyorum, hayata tutunuyorum şeklindeki projemizin temel dayanak noktası bu insanların elinden tutup sürekli olarak destek sağlamak, tedavi ve rehabilitasyonlarını kesintisiz olarak devam ettirmelerini sağlamaktı. 

Biliyorsunuz hükümetimizin bu konudaki politikası uyuşturucu ile mücadele tıpkı terörle mücadele gibi son derece kararlılıkla devam ediyor. Uyuşturucu ile mücadele eylem planı ve bu konudaki en üst düzey görüşmeler toplantılar, karar altına alınan hususlar illerimize de çeşitli zamanlarda genelgelerle ulaştırılıyor. İçişleri Bakanlığımızın, Sağlık Bakanlığımızın, birlikte çok çalışmaları var. Bilhassa İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bizzat konunun takipçisi bütün bunlardan aldığımız güç ile buradaki bütün dinamikleri kullanarak biz bu aşamaya getirdiğimiz projemizle, bu güzel tabloyla bugün İşkur desteği ile hala hazırda kamu kurum kuruluşlarımızda istihdam edilen 16 gencimizle devam ettiriyoruz. Aslında baktığımız zaman daha fazla 24 gencimiz çalışır vaziyete gelmiş ancak bunların tedavide gösterdikleri uyumsuz davranışlar, birinin kendi talebi üzerine, ikisinin de ceza evine girmesi sebebiyle işlerinden ayrıldıklarını İşkur sürecinden çıktıklarını görüyoruz. Fakat hemen beş kişilik takviye yapmak üzereyiz. Bunlarında yine yazışmaları yapıldı yani bu sayı 21’e ulaşacak. Bugün masanın etrafında toplandığımız Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız ve üyelerimiz ile birlikte daha önceden yaptığımız, mutabık kaldığımız esaslar üzerine esaslar üzerine bir protokol imzalayarak onlarında desteğini, toplumun daha geniş bir kesiminin, iş dünyasının desteğini almak suretiyle bu projeyi daha anlamlı kılmak istiyoruz. 
 
Protokolümüzün kapsadığı esaslar, İşkur sürecinin tamamlayan vatandaşlarımızın, genç insanlarımızın bundan sonraki hayatlarını idame ettirecek bir işe sahip olmaları konusunda Odamızın desteği ile ilimizdeki bu konuya önem veren bütün işletmelere açık olmak üzere bir sosyal sorumluluk projesi olarak iş insanlarımızın işletmelerimizin bu gençlerimize kapılarını açmaları şeklinde olacaktır. Onları sahiplenecekler, bu sahiplenmenin sonucunda da onlar hayattan kopmayacak tedavi ve rehabilitasyon süreçlerini biz yine takibe devam edeceğiz. Bu anlamlı destek için Ticaret ve Sanayi Odamıza ve değerli başkanına çok teşekkür ediyorum. Her şeyden önce vicdani bir sorumluluk olan üzerimizde insanımıza sahip çıkma onları toplumun içinde tutma ve bir iş sahibi yapma konusunda çok değerli bir katkı sunuyorlar. Bunun bütün meslek kuruluşlarımıza da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. 
 
İş dünyamıza çağrımız bu konuda başkanımızı ve Ticaret ve Sanayi Odamızın yönetimini yalnız bırakmamalarını ve desteklerini göstermeleridir. Belli işletmelerimizden en azından bir gencimize bu manada destek vermelerini sahiplenmelerini şimdiden istiram ediyorum. Burdur’da bunu yapacak güce sahip çok fazlada iş adamımız ve iş insanımız mevcuttur diye düşünüyorum” dedi. 
 
Projenin özelliklerinde bahseden Vali Hasan Şıldak, “İş kur destekli olması çok önemli bir artı getirdi. Şimdi Ticaret ve Sanayi Odamızın desteği ekstra bir artı getirecek. Projenin en önemli özelliklerinden biri sürdürülebilir oluşudur. Bütün projelerde bu önemli bir husus bilindiği gibi. Gelip geçici, bir anlık, dönemsel olmaktan tamamen uzak. Sürdürülebilir, kendi döngüsünü oluşturmuş bir proje. Bir başka artı yönü de kamu kurumları olarak biz kendimiz koordinasyon sağlayabildik ve o döngüyü oluşturabildik. Bu çok önemli. 10’a yakın kuruluş bir araya gelip bir sistemi işletebildik. Bir başka güzel uygulama ilimizde gerçekleşen olumlu faaliyetlerden biri, Yeşilay’ın kuruluşunu sağladık ilimizde. Yeşilay’ın şubesini oluşturduk ve eminiz ki önümüzdeki süreçte, Yeşilay burudaki yapılanmasını geliştirdikçe bu projenin bazı yönlerini üstlenecektir. Böyle bir iş birliği de oluşacak. Biz çok mutluyuz ifade ettiğimiz gibi belki de buradaki görev süremiz dolup buradan ayrıldığımızda bıraktığımız uygulamalardan biri olarak görüyorum. Sosyal bir problemin yine kendi toplumsal desteği ile oluşan,  çözüle bilirliği ve en olmaz denilen bir alana girilip kısmen de olsa başarı sağlansa bile baştaki düşüncemiz hedefimiz buydu. Bu bile yeterliydi bizim için. Ama gidişat o ki başvuru sayılarında bir artışta görüyoruz. Bundan sonraki eğilim ilçelerimizi daha da projenin çemberi içine almak. Asıl önemlisi üniversitemizle yapacağımız işbirliği ile üniversite gençliğini de kapsayan bir şemsiye oluşturmak hedefimiz. Bunu da bu eğitim öğretim döneminden itibaren gerçekleştirmek istiyoruz. 
 
Okullarımızda güvenlik, huzur en önemli gözettiğimiz unsur. Okul güvenliği konusunda toplantılarımız olacak. Gerek alkol gerek sigara, gerekse çocuklarımızın sağlığını ve güvenliğini tehdit eden bütün unsurların bertaraf edilmesi toplum sağlığı açısından çok önemli eğitim için çok önemli, ilimizde bu ölçekte yapılan bu mücadelenin çok etkili olduğunu, başarılı olduğunu ifade edebiliyoruz. Ben katkı veren ve bu konuda emek sarf eden bütün çalışanlarımıza, kurum müdürlerimize bağlı olarak çalışan proje sorumlularımıza, bilhassa halk sağlığında görev yapan iki uzmanımıza çok teşekkür ediyorum. Yine Sağlık Müdürlüğümüz psikiyatri alanında uzman hekimleriyle ve sevk zinciri oluşturma konusunda gösterdikleri destekle çok önemli katkı sağlıyorlar. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz oluşturduğu kurslarla bu çocuklarımıza spor alanında çeşitli aktivitelerle destek sağlıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim kanalıyla kurslarımızı oluşturuyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü her türlü desteği salıyor, aile ziyaretlerini gerçekleştiriyor. İşkur burada işin ödül kısmını oluşturan mekanizmayı bize sundu. 
 
Vali Yardımcımızın koordinasyonunda yine Müftülüğümüzün ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın da destekleriyle daha da yeni uygulamalar enstrümanlar ekleyerek ve şimdi kalıcı bir iş imkanı  sunma gibi böyle bir güzel öneri ve teklifle de kamuoyunun desteğini daha da arkamıza alacağımızı düşünüyoruz. Bu vesile ile bütün Burdur kamuoyuna da gösterdikleri duyarlılık, ilgiden ve verdikleri destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Ayrıca mahalle muhtarlarımızın istediğimiz ölçekte olmasa da önemli ölçüde desteklerini aldığımızı ifade etmek istiyorum. Tekrar hayırlı olsun diyorum”
Kaynak: Editör:
Etiketler: “UMUDA, KAPI, AÇIYORUM, HAYATA, TUTUNUYORUM’’,
Yorumlar
Diğer Haberler
Burdur
Burdur'da Kaçak Fetöcü Sonunda Yakalandı!
Burdur Güvenlik güçleri sarhoşlara ceza kesti !
Burdur Güvenlik güçleri sarhoşlara ceza kesti !
Vali Şıldak’tan Gökçebağ Köyüne Ziyaret
Vali Şıldak’tan Gökçebağ Köyüne Ziyaret
 MAKÜ
MAKÜ'den salyangoz yetiştiriciliğine destek
“Burdur için kent trafiğinde yeni bir gün”
“Burdur için kent trafiğinde yeni bir gün”
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü yemek
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü yemek
KADIN GİRİŞİMCİLER LAVANTA YOLUNA STANTLAR KURACAK
KADIN GİRİŞİMCİLER LAVANTA YOLUNA STANTLAR KURACAK
Burdur, Engelliler Günü Yemeği
Burdur, Engelliler Günü Yemeği
"DÜNYADAKİ EKONOMİK DÜŞÜŞ İLİMİZİ DE ETKİLEDİ"
"DÜNYADAKİ EKONOMİK DÜŞÜŞ İLİMİZİ DE ETKİLEDİ"
BURDUR ALTINYAYLA’DA TURİZM ALTYAPISI BAKA İLE GÜÇLENİYOR
BURDUR ALTINYAYLA’DA TURİZM ALTYAPISI BAKA İLE GÜÇLENİYOR
Vali Hasan Şıldak, engelli vatandaşlarımız ve aileleri yemekte bir araya geldi
Vali Hasan Şıldak, engelli vatandaşlarımız ve aileleri yemekte bir araya geldi
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Başkan Ercengiz’den Güçbirliği Et Kombinasına ziyaret
Başkan Ercengiz’den Güçbirliği Et Kombinasına ziyaret
Esnaftan Başkan Ercengiz’e teşekkür
Esnaftan Başkan Ercengiz’e teşekkür
“Burdur’u Düşünüyor, Burdur’u Konuşuyoruz Çalışmalarımız İlk Meyvesini Verdi”
“Burdur’u Düşünüyor, Burdur’u Konuşuyoruz Çalışmalarımız İlk Meyvesini Verdi”
Vali Hasan Şıldak’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Vali Hasan Şıldak’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Vali Hasan Şıldak, hafta sonu bir dizi inceleme ve denetlemelerde bulundu.
Vali Hasan Şıldak, hafta sonu bir dizi inceleme ve denetlemelerde bulundu.
Burdur
Burdur'da bir yastıkta 60 yıl geçirenler bir araya geldi
FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı
FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı
 JANDARMADAN KABLO HIRSIZLARINA GEÇİT YOK
JANDARMADAN KABLO HIRSIZLARINA GEÇİT YOK
MAKÜ-BAKA Teknokent ile OSB’ler arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
MAKÜ-BAKA Teknokent ile OSB’ler arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
BURDUR “TURİZM KENTİ” OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
BURDUR “TURİZM KENTİ” OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı
FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı
BUCAK VE GÖLHİSAR’A AFET KONTEYNERİ
BUCAK VE GÖLHİSAR’A AFET KONTEYNERİ
Ayfer Gök Kavşağı Açılıyor
Ayfer Gök Kavşağı Açılıyor
Karanlıkdere Kanyonu
Karanlıkdere Kanyonu'nda sonbahar güzelliği
Avlanma limitini aşan avcılara yönelik yürütülen çalışmalar
Avlanma limitini aşan avcılara yönelik yürütülen çalışmalar
Vali Hasan Şıldak, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” Programına katıldı
Vali Hasan Şıldak, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” Programına katıldı
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü nedeniyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü nedeniyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti.
Burdur Belediyeler Birliği Burdur’da toplandı
Burdur Belediyeler Birliği Burdur’da toplandı
Roma İmparatorlarının Gözde Şehri SagalassosYapı Kredi Müzesi’nde
Roma İmparatorlarının Gözde Şehri SagalassosYapı Kredi Müzesi’nde
BAŞKAN İLKAY GÜNGÖR’DEN ANLAMLI ZİYARETLER
BAŞKAN İLKAY GÜNGÖR’DEN ANLAMLI ZİYARETLER
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN SIKI TAKİP
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN SIKI TAKİP
24 Kasım Öğretmenler Günü Düzenlenen törenlerle Kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Düzenlenen törenlerle Kutlandı.
BUTSO’DAN SOYDAŞLARLA İŞBİRLİĞİ PROGRAMI
BUTSO’DAN SOYDAŞLARLA İŞBİRLİĞİ PROGRAMI
Vali Hasan Şıldak, “Salda Gölü’nü en üst düzeyde önemsiyoruz”
Vali Hasan Şıldak, “Salda Gölü’nü en üst düzeyde önemsiyoruz”
Burdur, Emekli Öğretmenler Yemeği
Burdur, Emekli Öğretmenler Yemeği
Burdur
Burdur'daki kahvehane cinayetinin zanlısı tutuklandı
VALİ ŞILDAK’TAN YEŞİLOVA İLÇESİNE ZİYARET
VALİ ŞILDAK’TAN YEŞİLOVA İLÇESİNE ZİYARET
Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Öğretmenler Günü mesajı
Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Öğretmenler Günü mesajı
TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI
TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI
Burdur
Burdur'da bir kişi iş yerinde silahla vurularak öldürülmüş halde bulundu
DUMAN-8 Türkiye Genelinde 81 İlde Eş Zamanlı Operasyon
DUMAN-8 Türkiye Genelinde 81 İlde Eş Zamanlı Operasyon
Çöplük artık Lavanta kokacak
Çöplük artık Lavanta kokacak
Çocuğun kullandığı otomobil devrildi: 7 yaralı
Çocuğun kullandığı otomobil devrildi: 7 yaralı
Burdur
Burdur'da öldürdüğü babasının cesedini yaktığı iddiası
Büğdüz’lü Ahmet’ten Başkan Ercengiz’e ziyaret
Büğdüz’lü Ahmet’ten Başkan Ercengiz’e ziyaret
Emekli Öğretmenler Yemeği
Emekli Öğretmenler Yemeği
BUTSO’DAN TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER TOPLANTISINA DAVET
BUTSO’DAN TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER TOPLANTISINA DAVET
Lavanta Bahçesi Kuruluyor
Lavanta Bahçesi Kuruluyor
Sahiplerine ulaşılamayan metruk binaya yıkım kararı
Sahiplerine ulaşılamayan metruk binaya yıkım kararı
Seramik Sergisi Açıldı
Seramik Sergisi Açıldı
Başkan Ercengiz, Çalıştay Haberi
Başkan Ercengiz, Çalıştay Haberi
Vali Şıldak, BİGEP Kapsamında Bahçeşehir Kolejini Ziyaret Etti
Vali Şıldak, BİGEP Kapsamında Bahçeşehir Kolejini Ziyaret Etti
Burdur
Burdur'da 251 uzman erbaş yemin etti
BURDUR TURİZMİNE HEDİYELİK EŞYA DESTEĞİ
BURDUR TURİZMİNE HEDİYELİK EŞYA DESTEĞİ
BURDUR 2. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YATIRIM İÇİN UYGUN FIRSATLAR SUNUYOR
BURDUR 2. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YATIRIM İÇİN UYGUN FIRSATLAR SUNUYOR
UMUDA AÇILAN KAPI GENİŞLİYOR
UMUDA AÇILAN KAPI GENİŞLİYOR
BURDUR. VALİ
BURDUR. VALİ'DEN MEKTUP VAR
BUTSO’DAN “İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ” EĞİTİMİ
BUTSO’DAN “İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ” EĞİTİMİ
Vali Şıldak’tan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Hikmet Zengin İmam Hatip Ortaokuluna Ziyaret
Vali Şıldak’tan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Hikmet Zengin İmam Hatip Ortaokuluna Ziyaret
Armağan İlci mezarı başında anıldı
Armağan İlci mezarı başında anıldı
BATI AKDENİZ İSTİŞARE TOPLANTISI
BATI AKDENİZ İSTİŞARE TOPLANTISI
Burdur Belediyesinden Sömestir hediyesi
Burdur Belediyesinden Sömestir hediyesi
Çiçek Mersan Mermer Sanayi Fabrikası Ziyareti
Çiçek Mersan Mermer Sanayi Fabrikası Ziyareti
BAŞKAN İSMAİL ÖZAY’DAN İKİ MÜJDE!
BAŞKAN İSMAİL ÖZAY’DAN İKİ MÜJDE!
ÖZ’DEN BAŞKAN ULUSOY’A DESTEK ZİYARETİ
ÖZ’DEN BAŞKAN ULUSOY’A DESTEK ZİYARETİ
Burdur
Burdur'de 238.210 Dekar Tarım Arazisi Sulandı
VALİ ŞILDAK “LAVANTA YOLU, LAVANTALARIYLA BULUŞUYOR”
VALİ ŞILDAK “LAVANTA YOLU, LAVANTALARIYLA BULUŞUYOR”
BURDUR İLİNİN GES YATIRIMINA UYGUN ALAN ARAŞTIRMASI YAPILDI
BURDUR İLİNİN GES YATIRIMINA UYGUN ALAN ARAŞTIRMASI YAPILDI
Böceklenmiş ekmeklik Unları piyasaya sürenler yakalandı
Böceklenmiş ekmeklik Unları piyasaya sürenler yakalandı
Başkan Ercengiz’den Vizelere hazırlanan öğrencilere moral desteği
Başkan Ercengiz’den Vizelere hazırlanan öğrencilere moral desteği
AKP İl Başkanı Volkan Mengi’den gelen açıklama;
AKP İl Başkanı Volkan Mengi’den gelen açıklama;
BİGEP KAPSAMINDA ROBOT TURNUVASI DÜZENLENDİ
BİGEP KAPSAMINDA ROBOT TURNUVASI DÜZENLENDİ
Vali Hasan Şıldak,Hafta Sonu Kamu Yatırımlarını İnceledi.
Vali Hasan Şıldak,Hafta Sonu Kamu Yatırımlarını İnceledi.
Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı
Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı
Vali Hasan Şıldak’ın, Atatürk’ün Ölümünün 81’inci Yıl Dönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesajı
Vali Hasan Şıldak’ın, Atatürk’ün Ölümünün 81’inci Yıl Dönümü Dolayısıyla Yayınladığı Mesajı
Başkan Ercengiz, Otogar esnafıyla kahvaltıda buluştu
Başkan Ercengiz, Otogar esnafıyla kahvaltıda buluştu
Avrupa’da eğitim gören gençler, Başkan Ercengiz’i ziyaret etti
Avrupa’da eğitim gören gençler, Başkan Ercengiz’i ziyaret etti
Haber Yazılımı