Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 11:13 Bu haber 72 kez okundu
 
“UMUDA KAPI AÇIYORUM HAYATA TUTUNUYORUM’’
“Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” Projesi Kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası İle İş Birliği Protokolü İmzalandı
BURDUR Haberi
“UMUDA KAPI AÇIYORUM HAYATA TUTUNUYORUM’’

Valiliğimiz tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında uygulanan “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” Projesi çerçevesinde Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzalandı.
 
İmzalanan bu protokolle başarılı bir şekilde uygulanmaya devam eden Uyuşturucu ile Mücadele Projesi içerisinde tedavi süreçlerini kararlı bir şeklide sürdürerek, Toplum Yararına Hizmet Programını başarıyla tamamlayanların Ticaret ve Sanayi Odası aracılığı ile kalıcı iş ve meslek sahibi olmaları amaçlanıyor.  Burdur Valiliği ve Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılan bu istihdama yönelik işbirliği ile hedeflenen, bu bireylerin aileleri ve toplumla yeniden kaynaşmalarının sağlanarak, topluma kazandırılmalarıdır.
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine Vali Hasan Şıldak başta olmak üzere Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, projenin yürütülmesinde sorumluluğu bulunan paydaş kurumların müdürleri ve Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Protokol taraflar olarak Vali Hasan Şıldak ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik tarafından imzalandı.

Vali Hasan Şıldak protokol imza töreninde yaptığı konuşmada; İnsanlığı tehdit eden en önemli sorunların başında gelen uyuşturucu ile mücadele kapsamında Valilik olarak İlimizde başlattığımız “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” Projesinin başarıyla uygulandığını ifade ederek, Bugün Ticaret ve Sanayi Odamız ile imzaladığımız İşbirliği Protokolü ile Projemiz çok daha güçlü... Gençlerimize umut olma yolundaki desteğinden dolayı Odamıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Vali Hasan Şıldak protokolü imzalamadan önce yaptığı konuşmada; “İlimizde bir süredir uygulamakta olduğumuz uyuşturucu ile mücadele projemizin bugün ikinci bir aşamasını hep birlikte gerçekleştirmiş oluyoruz. Burada öncelikle şuana kadar projenin yürütülmesinde emeği geçen çaba saf eden ve canla başla çalışan, burada bulunan, kurumlarımıza ve onların personellerine, başta Vali Yardımcımız olmak üzere ve Halk Sağlığı Başkanım Dr. Sevinç hanım olmak üzere hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mutluyuz. Şöyle ki mutluyuz. Bu işe başlarken İlimizde sosyal bir proje olarak her ne kadar İlimiz küçük bir nüfusa sahip ve kozmopolit olmayan bir karmaşık bir nüfus yapısına sahip olmakla birlikte artık çağımızın gittikçe bir hal alan bu uyuşturucu müptelalığı bağımlılık derecesine varan ve insanlığı esir alan sağlığından eden hayatından eden bu uyuşturucu terörünün küçükte olsa yansımaları ilimizde de mevcuttu, bunu biliyorduk. Bunu proje şemsiyesi altında sistemli bir çalışmayla kendi gayretlerimizle, burada bulunan değerli katılımcıların gayretleriyle ve iş kurumuzun desteği ile belli bir aşamaya getirdik. Bugün itibariyle projemiz kapsamında görebildiğimiz kadarıyla önemli bir sayıya ulaşmış durumdayız. 69’u uyuşturucu, 6’sıda alkol bağımlısı olmak üzere 75 gencimizle biz irtibat kurmuşuz. Sisteme dahil etmişiz. Bunların bir kısmı çeşitli sebeplerden dolayı projemizin dışına çıkmışlar. Kimi İl dışına göç sebebiyle, kimi ulaşılamama gibi sorunları var. Ama biz şuanda önemli bir kitleyle devam ediyoruz. Bağlantıyı koparmış olduğumuz gurup, baktığımız zaman 8 kişidir. 67 kişiyle irtibatımız devam ediyor.
 
Yine bilindiği gibi uyuşturucu ile mücadeledeki sloganımız hayata tutunmayla ilgiliydi. Yani umuda kapı açıyorum, hayata tutunuyorum şeklindeki projemizin temel dayanak noktası bu insanların elinden tutup sürekli olarak destek sağlamak, tedavi ve rehabilitasyonlarını kesintisiz olarak devam ettirmelerini sağlamaktı. 

Biliyorsunuz hükümetimizin bu konudaki politikası uyuşturucu ile mücadele tıpkı terörle mücadele gibi son derece kararlılıkla devam ediyor. Uyuşturucu ile mücadele eylem planı ve bu konudaki en üst düzey görüşmeler toplantılar, karar altına alınan hususlar illerimize de çeşitli zamanlarda genelgelerle ulaştırılıyor. İçişleri Bakanlığımızın, Sağlık Bakanlığımızın, birlikte çok çalışmaları var. Bilhassa İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bizzat konunun takipçisi bütün bunlardan aldığımız güç ile buradaki bütün dinamikleri kullanarak biz bu aşamaya getirdiğimiz projemizle, bu güzel tabloyla bugün İşkur desteği ile hala hazırda kamu kurum kuruluşlarımızda istihdam edilen 16 gencimizle devam ettiriyoruz. Aslında baktığımız zaman daha fazla 24 gencimiz çalışır vaziyete gelmiş ancak bunların tedavide gösterdikleri uyumsuz davranışlar, birinin kendi talebi üzerine, ikisinin de ceza evine girmesi sebebiyle işlerinden ayrıldıklarını İşkur sürecinden çıktıklarını görüyoruz. Fakat hemen beş kişilik takviye yapmak üzereyiz. Bunlarında yine yazışmaları yapıldı yani bu sayı 21’e ulaşacak. Bugün masanın etrafında toplandığımız Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız ve üyelerimiz ile birlikte daha önceden yaptığımız, mutabık kaldığımız esaslar üzerine esaslar üzerine bir protokol imzalayarak onlarında desteğini, toplumun daha geniş bir kesiminin, iş dünyasının desteğini almak suretiyle bu projeyi daha anlamlı kılmak istiyoruz. 
 
Protokolümüzün kapsadığı esaslar, İşkur sürecinin tamamlayan vatandaşlarımızın, genç insanlarımızın bundan sonraki hayatlarını idame ettirecek bir işe sahip olmaları konusunda Odamızın desteği ile ilimizdeki bu konuya önem veren bütün işletmelere açık olmak üzere bir sosyal sorumluluk projesi olarak iş insanlarımızın işletmelerimizin bu gençlerimize kapılarını açmaları şeklinde olacaktır. Onları sahiplenecekler, bu sahiplenmenin sonucunda da onlar hayattan kopmayacak tedavi ve rehabilitasyon süreçlerini biz yine takibe devam edeceğiz. Bu anlamlı destek için Ticaret ve Sanayi Odamıza ve değerli başkanına çok teşekkür ediyorum. Her şeyden önce vicdani bir sorumluluk olan üzerimizde insanımıza sahip çıkma onları toplumun içinde tutma ve bir iş sahibi yapma konusunda çok değerli bir katkı sunuyorlar. Bunun bütün meslek kuruluşlarımıza da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. 
 
İş dünyamıza çağrımız bu konuda başkanımızı ve Ticaret ve Sanayi Odamızın yönetimini yalnız bırakmamalarını ve desteklerini göstermeleridir. Belli işletmelerimizden en azından bir gencimize bu manada destek vermelerini sahiplenmelerini şimdiden istiram ediyorum. Burdur’da bunu yapacak güce sahip çok fazlada iş adamımız ve iş insanımız mevcuttur diye düşünüyorum” dedi. 
 
Projenin özelliklerinde bahseden Vali Hasan Şıldak, “İş kur destekli olması çok önemli bir artı getirdi. Şimdi Ticaret ve Sanayi Odamızın desteği ekstra bir artı getirecek. Projenin en önemli özelliklerinden biri sürdürülebilir oluşudur. Bütün projelerde bu önemli bir husus bilindiği gibi. Gelip geçici, bir anlık, dönemsel olmaktan tamamen uzak. Sürdürülebilir, kendi döngüsünü oluşturmuş bir proje. Bir başka artı yönü de kamu kurumları olarak biz kendimiz koordinasyon sağlayabildik ve o döngüyü oluşturabildik. Bu çok önemli. 10’a yakın kuruluş bir araya gelip bir sistemi işletebildik. Bir başka güzel uygulama ilimizde gerçekleşen olumlu faaliyetlerden biri, Yeşilay’ın kuruluşunu sağladık ilimizde. Yeşilay’ın şubesini oluşturduk ve eminiz ki önümüzdeki süreçte, Yeşilay burudaki yapılanmasını geliştirdikçe bu projenin bazı yönlerini üstlenecektir. Böyle bir iş birliği de oluşacak. Biz çok mutluyuz ifade ettiğimiz gibi belki de buradaki görev süremiz dolup buradan ayrıldığımızda bıraktığımız uygulamalardan biri olarak görüyorum. Sosyal bir problemin yine kendi toplumsal desteği ile oluşan,  çözüle bilirliği ve en olmaz denilen bir alana girilip kısmen de olsa başarı sağlansa bile baştaki düşüncemiz hedefimiz buydu. Bu bile yeterliydi bizim için. Ama gidişat o ki başvuru sayılarında bir artışta görüyoruz. Bundan sonraki eğilim ilçelerimizi daha da projenin çemberi içine almak. Asıl önemlisi üniversitemizle yapacağımız işbirliği ile üniversite gençliğini de kapsayan bir şemsiye oluşturmak hedefimiz. Bunu da bu eğitim öğretim döneminden itibaren gerçekleştirmek istiyoruz. 
 
Okullarımızda güvenlik, huzur en önemli gözettiğimiz unsur. Okul güvenliği konusunda toplantılarımız olacak. Gerek alkol gerek sigara, gerekse çocuklarımızın sağlığını ve güvenliğini tehdit eden bütün unsurların bertaraf edilmesi toplum sağlığı açısından çok önemli eğitim için çok önemli, ilimizde bu ölçekte yapılan bu mücadelenin çok etkili olduğunu, başarılı olduğunu ifade edebiliyoruz. Ben katkı veren ve bu konuda emek sarf eden bütün çalışanlarımıza, kurum müdürlerimize bağlı olarak çalışan proje sorumlularımıza, bilhassa halk sağlığında görev yapan iki uzmanımıza çok teşekkür ediyorum. Yine Sağlık Müdürlüğümüz psikiyatri alanında uzman hekimleriyle ve sevk zinciri oluşturma konusunda gösterdikleri destekle çok önemli katkı sağlıyorlar. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz oluşturduğu kurslarla bu çocuklarımıza spor alanında çeşitli aktivitelerle destek sağlıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim kanalıyla kurslarımızı oluşturuyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü her türlü desteği salıyor, aile ziyaretlerini gerçekleştiriyor. İşkur burada işin ödül kısmını oluşturan mekanizmayı bize sundu. 
 
Vali Yardımcımızın koordinasyonunda yine Müftülüğümüzün ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın da destekleriyle daha da yeni uygulamalar enstrümanlar ekleyerek ve şimdi kalıcı bir iş imkanı  sunma gibi böyle bir güzel öneri ve teklifle de kamuoyunun desteğini daha da arkamıza alacağımızı düşünüyoruz. Bu vesile ile bütün Burdur kamuoyuna da gösterdikleri duyarlılık, ilgiden ve verdikleri destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Ayrıca mahalle muhtarlarımızın istediğimiz ölçekte olmasa da önemli ölçüde desteklerini aldığımızı ifade etmek istiyorum. Tekrar hayırlı olsun diyorum”
Kaynak: Editör:
Etiketler: “UMUDA, KAPI, AÇIYORUM, HAYATA, TUTUNUYORUM’’,
Yorumlar
Diğer Haberler
VALİ ŞILDAK, HAFTA SONU ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDU
VALİ ŞILDAK, HAFTA SONU ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDU
ÇOCUK KOROSU...
ÇOCUK KOROSU...
HÜKÜMETİMİZİN TARIM DESTEKLEMELERİ DEVAM EDİYOR
HÜKÜMETİMİZİN TARIM DESTEKLEMELERİ DEVAM EDİYOR
BURDUR’UN GÜZELLİKLERİNİ YANSITAN KARELER
BURDUR’UN GÜZELLİKLERİNİ YANSITAN KARELER
ERCENGİZ
ERCENGİZ 'KARMA SERGİSİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI
HAYIRSEVERLER SAĞLIK TESİSİ YAPTIRACAK
HAYIRSEVERLER SAĞLIK TESİSİ YAPTIRACAK
MAKÜ SPOR BAL LİGİNDE
MAKÜ SPOR BAL LİGİNDE
YARIŞMALAR SERDAR YAVUZ VE ALİ ES ADINA DÜZENLENDİ
YARIŞMALAR SERDAR YAVUZ VE ALİ ES ADINA DÜZENLENDİ
ERCENGİZ
ERCENGİZ'İN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
VALİ ŞILDAK’TAN SALDA GÖLÜ AÇIKLAMASI
VALİ ŞILDAK’TAN SALDA GÖLÜ AÇIKLAMASI
KENT İÇİ TRAFİĞİ ORTAK HİZMET PROJESİ
KENT İÇİ TRAFİĞİ ORTAK HİZMET PROJESİ
KESİLEN AĞAÇLARIN YERİNE IHLAMUR AĞACI DİKİLDİ
KESİLEN AĞAÇLARIN YERİNE IHLAMUR AĞACI DİKİLDİ
İYİ
İYİ'LER PAZARDA AŞURE DAĞITTI...
MAKÜ’DE AKADEMİK YIL AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MAKÜ’DE AKADEMİK YIL AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
BURDUR BELEDİYESİ’NDEN YEŞİLOVA BELEDİYESİ’NE ARAÇ HEDİYESİ
BURDUR BELEDİYESİ’NDEN YEŞİLOVA BELEDİYESİ’NE ARAÇ HEDİYESİ
İNSUYU YOLUNDA FECİ KAZA
İNSUYU YOLUNDA FECİ KAZA
AK PARTİ TAM KADRO SAHADA
AK PARTİ TAM KADRO SAHADA
PAHALIYA OTOGAZ SATILIYOR
PAHALIYA OTOGAZ SATILIYOR'A CEVAP GELDİ
DOKTOR SORUNLARINA BAYRAM ÖZÇELİK
DOKTOR SORUNLARINA BAYRAM ÖZÇELİK'TEN ÇÖZÜM SÖZÜ
GÖL FESTİVALİ YİNE DOLU DİZGİN
GÖL FESTİVALİ YİNE DOLU DİZGİN
BURDUR LAVANTA YOLU PROJESİ
BURDUR LAVANTA YOLU PROJESİ
MEHMET GÖKER; SALDA
MEHMET GÖKER; SALDA'NIN KORUMA STATÜLERİ ZAYIFLIYOR
ÇAĞRI MERKEZİ YENİDEN ÇAĞRI ALMAYA BAŞLADI
ÇAĞRI MERKEZİ YENİDEN ÇAĞRI ALMAYA BAŞLADI
SALDA GÖLÜ TURİZM MERKEZİ STATÜSÜNDEN ÇIKARILDI
SALDA GÖLÜ TURİZM MERKEZİ STATÜSÜNDEN ÇIKARILDI
MAKÜ ANAOKULU AÇILIYOR
MAKÜ ANAOKULU AÇILIYOR
VALİ ŞILDAK
VALİ ŞILDAK'IN DOKUNUŞU İNSUYU'NU BAMBAŞKA BİR HALE DÖNÜŞTÜRDÜ
BUTSO BASININ SORUNLARINI DEĞERLENDİRDİ
BUTSO BASININ SORUNLARINI DEĞERLENDİRDİ
''İLİMİZE HAYIRLI OLSUN''
BURDUR İL MÜFTÜLÜĞÜNE ENVER TÜRKMEN ATANDI.
BURDUR İL MÜFTÜLÜĞÜNE ENVER TÜRKMEN ATANDI.
KADIN DOKTORLAR BURDUR
KADIN DOKTORLAR BURDUR'DA OKUL BOYADI
KÖYE ÖZEL TOPRAKLA MAYALANAN PEKMEZ 200 YILDIR GELİR KAYNAĞI
KÖYE ÖZEL TOPRAKLA MAYALANAN PEKMEZ 200 YILDIR GELİR KAYNAĞI
BAŞKAN ERCENGİZ, AŞURE DAĞITTI.
BAŞKAN ERCENGİZ, AŞURE DAĞITTI.
HÜSEYİN OKAN’DAN YAZILI AÇIKLAMA
HÜSEYİN OKAN’DAN YAZILI AÇIKLAMA
BAŞKANIN EĞİTİM SETLERİNE YİNE ENGEL
BAŞKANIN EĞİTİM SETLERİNE YİNE ENGEL
BURDUR’DA FECİ TRAFİK KAZASI
BURDUR’DA FECİ TRAFİK KAZASI
TEHLİKELİ OYUN SERÇE PARMAĞINI KOPARDI
TEHLİKELİ OYUN SERÇE PARMAĞINI KOPARDI
BURDUR
BURDUR'A SİYASİ DONANIMLI MÜDÜR ATAMASI
YAZIN SERİN, KIŞIN ILIMAN: İNSUYU
YAZIN SERİN, KIŞIN ILIMAN: İNSUYU
MV. UĞUR, ELEKTRİKLİ TRAKTÖR ÜRETEN FİRMAYI ZİYARET ETTİ
MV. UĞUR, ELEKTRİKLİ TRAKTÖR ÜRETEN FİRMAYI ZİYARET ETTİ
KARAKURT; “VERİLEN SÖZLERİ UNUTMADIK!
KARAKURT; “VERİLEN SÖZLERİ UNUTMADIK!
ELEKTRİK AKIMI CAN ALDI
ELEKTRİK AKIMI CAN ALDI
BAŞKAN ERCENGİZ, ZABITALARLA BULUŞTU
BAŞKAN ERCENGİZ, ZABITALARLA BULUŞTU
BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI CANLI YAYINLANDI
BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI CANLI YAYINLANDI
BURDUR’DA TURİZM ADETA PATLADI
BURDUR’DA TURİZM ADETA PATLADI
SİVAS KONGRESİNİN 100. YILINDA AKBULUT
SİVAS KONGRESİNİN 100. YILINDA AKBULUT'TAN BASIN AÇIKLAMASI
“BİZLER TİCARETİ, İTİBARA DEĞİŞECEK İNSANLAR DEĞİLİZ”
“BİZLER TİCARETİ, İTİBARA DEĞİŞECEK İNSANLAR DEĞİLİZ”
VOLKAN MENGİ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA
VOLKAN MENGİ’DEN FLAŞ AÇIKLAMA
BAŞKAN İLKAY GÜNGÖR’DEN ÜRETİME BAŞLAMA MÜJDESİ
BAŞKAN İLKAY GÜNGÖR’DEN ÜRETİME BAŞLAMA MÜJDESİ
YÜZDE 70 TASARRUF SAĞLANACAK
YÜZDE 70 TASARRUF SAĞLANACAK
BURDUR İŞ İLANI
BURDUR İŞ İLANI
TAVANA ASILMIŞ HALDE BULUNDU
TAVANA ASILMIŞ HALDE BULUNDU
EMİNE ERDOĞAN’DAN SALDA GÖLÜ’NE TAM NOT
EMİNE ERDOĞAN’DAN SALDA GÖLÜ’NE TAM NOT
SATRANÇ TURNUVASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
SATRANÇ TURNUVASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
YÜKÜMLÜLER SALDA GÖLÜ’NÜ TEMİZLEDİ
YÜKÜMLÜLER SALDA GÖLÜ’NÜ TEMİZLEDİ
YARIKÖYLÜLERDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ
YARIKÖYLÜLERDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ
KAÇAK İÇKİ OPERASYONU
KAÇAK İÇKİ OPERASYONU
VALİ HASAN ŞILDAK
VALİ HASAN ŞILDAK'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI.
VEKİLLER ÖZÇELİK VE UĞUR’DAN MÜJDE
VEKİLLER ÖZÇELİK VE UĞUR’DAN MÜJDE
GÖRELİM BAKALIM ETİK İLKELİ SİYASETÇİ KİMMİŞ!!!
GÖRELİM BAKALIM ETİK İLKELİ SİYASETÇİ KİMMİŞ!!!
ALİ ORKUN ERCENGİZ EKREM İMAMOĞLU
ALİ ORKUN ERCENGİZ EKREM İMAMOĞLU'NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ: SALDA GÖLÜ
BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ: SALDA GÖLÜ'NE İYİLİK Mİ YAPTIK, KÖTÜLÜK MÜ ?
BURDUR
BURDUR'DA YAŞANAN DRAM...
MEMUR-SEN 81 İLDE SAHAYA İNDİ
MEMUR-SEN 81 İLDE SAHAYA İNDİ
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ÇAĞRI MERKEZİ AÇIKLAMASI
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ÇAĞRI MERKEZİ AÇIKLAMASI
BURDUR’DA KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ
BURDUR’DA KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ
SALDA GÖLÜ’NDE YENİ DÜNYA REKORU
SALDA GÖLÜ’NDE YENİ DÜNYA REKORU
BURDUR
BURDUR'DAN TÜRKİYE'YE PROJE
BURDUR GÖLÜ ULUSLARARASI 5. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR
BURDUR GÖLÜ ULUSLARARASI 5. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI BAŞLIYOR
BUCAK OSB GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ HİZMETE GİRDİ
BUCAK OSB GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ HİZMETE GİRDİ
SAYIN ÖZÇELİK
SAYIN ÖZÇELİK'TEN BÜYÜK JEST
REKORTMEN DERYA CAN, BAŞKAN ERCENGİZ
REKORTMEN DERYA CAN, BAŞKAN ERCENGİZ'İ ZİYARET ETTİ
BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ALİ ORKUN ERCENGİZ, ARNİSA MOBİLYA FABRİKASI ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ.
BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ALİ ORKUN ERCENGİZ, ARNİSA MOBİLYA FABRİKASI ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ.
SAYIN GÖKER
SAYIN GÖKER'DEN SALDA GÖLÜ AÇIKLAMASI
SAGALASSOS UNESCO YOLUNDA
SAGALASSOS UNESCO YOLUNDA
AKBULUT’TAN MENGİ’YE YANIT
AKBULUT’TAN MENGİ’YE YANIT
“BURDUR BELEDİYESİ 750 İŞÇİ İLE İŞ YAPAMIYOR”
“BURDUR BELEDİYESİ 750 İŞÇİ İLE İŞ YAPAMIYOR”
Haber Yazılımı