Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 10:09
 
YİĞİT YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR
YİĞİT YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR
ANKARA Haberi
YİĞİT YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR

        21Kasım 2018 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'le istemediğim ve de hiç hoşuma gitmeyen bir konunun tarafımdan açılmasından sonra ISUBÜ (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) Rektörü, güzel insan Prof.Dr.İbrahim Diler ile Rektör yardımcısı Prof.Dr.Hüseyin Fakir'inde Sn.Bilgiç'in millet makamına gelmelerinden sonra sohbetin seyrine kapıldık.


        Sn.Bilgiç'e 2019'da üniversitelerin bütçeleri hk. sorduğumuz bir soru üzerine ISUBÜ için onaylanan 8 milyon liralık yatırım bütçesini kullanmaları halinde her yeni yatırıma yönelik projelerin ödeneğini çıkarmada yardımcı olacağı sözüne Haber Akdeniz olarak şahit olduk.


      Sn.Bilgiç,  bundan sonra ISUBÜ için yeni hedefler ortaya konmasını, yapı işlerine çok önem verilmesi gerektiğini, ilk birkaç yıl içinde ilçelerdeki MYO binalarının yenilenmesi ni, 2 yıllık okulların 4-5 yıl içerisinde 4 yıllığa dönüştürülmesi ve en nihayetinde "GERÇEK BİR UYGULAMA ÜNİVERSİTESİ" olmasını sohbet ortamında anlatırken öğrenci sayısının da en fazla 50.000 ile sınırlandırılması gibi önemli öneri ve tavsiyelerde bulunmuştur.


        Sn.Bilgiç rektörlük yerleşkesi içinde: "YİĞİT YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR" ifadesini kullanırken, ISUBÜ KAMPÜSÜ içinde ISUBÜ'ye yakışır bir kampüs kurmamız lazım derken, durumundaki samimiyet ve içtenliğe tanık olduk.


         O nedenle Sn.Bilgiç'e 2015 tarihinden beri kurulması için verdiği mücadele sonucu kurulan ISUBÜ için sahiplik yapmasını yakından görmek ve dinlemek Isparta kamuoyu adına Haber Akdeniz olarak bizleri son derece mutlu etmiştir.


   Haber Akdeniz 
   Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: YİĞİT, YATTIĞI, YERDEN, BELLİ, OLUR,
Yorumlar
Haber Yazılımı