Yazı Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 17:38
 
2020 YAŞ Kararları ve daha muhafazakar yapıların TSK içerisindeki etkinliğinin artması
ÖMÜR ÇELİKDÖNMEZ
@oc32oc39
 
 

Dün, 23 Temmuz 2020’de Yüksek Askeri Şura, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 


18 Temmuz 2020’de Yüksek Askeri Şura’da geri sayımın başladığını, şuranın Kurban Bayramı öncesinde toplanacağını, “YAŞ Sürprizi yok!” başlığı altında değerlendirmiş, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında değişiklik olmayacağını ve Orgeneral İsmail Metin Temel, Korgeneral Zekai Aksakallı gibi isimlerin, 31 Ağustos 2020 sonrası TSK tarihi arşivinde yerlerini alacağını belirtmiştim. 

Öyle de oldu. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne göre, Millî Savunma Bakanlığı’na bağlanan Genelkurmay Başkanlığı’nın uyum sorunu yaşamaması, mevcut Komuta kademesinin değişmemesinde en önemli etken. Uyumsuzluk gösterenler, izafi başarı grafiklerine bakılmaksızın, kadrosuzluktan emekliye sevk edildiler.

2020 YAŞ Kararlarının bir kez daha gösterdiği gibi, Hükümet ve askeri bürokrasi arasındaki uyumda hiç şüphesiz Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katkısı yadsınamaz.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 15 Temmuz darbe girişiminde derdest edilen dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar hakkında neden ısrarcı olduğu şimdi daha iyi anlaşılmıyor mu?

Görünen o ki Milli Savunma Bakanlığı ve TSK’da Hulusi Akar Paşa en güçlü isim. Ona eleştiri getiren komutanlar kim olursa olsun, medyanın desteğine rağmen pozisyonlarını koruyamadılar. 

Hulusi Akar, Danişmed Gazi'nin torunu mu? 

Soy ağacının Anadolu Selçuklu  döneminde Danişmed Gazi'ye uzandığı iddia edilen Hulusi Akar Paşa, ister şahsından kaynaklı, ister konjonktürden kaynaklı karizmasından dolayı neredeyse dört yıldır YAŞ terfi listesini belirleyen güç odağı.  

Onunla zıtlaşan, takışan askeri personelin hiç şansı yok. 

Cumhurbaşkanlığı’na yakın kaynaklar, mevcut Genelkurmay Başkanı ile Kuvvet Komutanlarının göreceli Suriye ve Libya krizindeki başarıları ve savaş komuta deneyiminden dolayı, bu kritik süreçte görevlerinin başında olmasının gerektiğini, ayrıca alevlenen Azerbaycan - Ermenistan anlaşmazlığının Kafkaslar’da bölgesel savaşa dönüşme kapasitesi, Kuvvet Komutanlarının görev sürelerinin temdidi yani uzatılmasında önemli bir faktör olduğunu söylemişlerdi.  

Sonuç değişmedi. 

Temel ve Aksakallı’nın TSK üzerindeki 15 Temmuz gölgesi sizlere ömür!

Kadrosuzluktan emekli edilen 2. Ordu Komutanlığı görevinden alınarak Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı görevine atanan Bayburtlu Orgeneral İsmail Metin Temel ile Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan 2. Kolordu Komutanlığına atanan Erzurum Ilıca Rizekent Köylü Korgeneral Zekai Aksakallı’nın görev süreleri 31 Ağustos’a kadar.

Sonrası ya orduevlerinde tavla atarlar ya da torunlarına askerlik anılarını anlatırlar. 


Terfi alan veya emekli edilen  askeri personelden özellikle bu iki isim neden gündemde hiç düşündünüz mü?

Birçok sebebi var. Mesela 15 Temmuz darbe girişimi sonrası birbirlerini suçlayan, töhmet altında bırakan açıklamaları mevcut. 

Zekai Aksakallı’nın Özel Kuvvetler Komutanlığına yakışmayacak bir tutum sergileyerek, o gece evine kapanması, kendi ekibinden Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Hâlisdemir ile darbeci General Semih Terzi'yi  birbirine vurdurarak iz kaybettirme çabası, ayrıca dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı ihmalle suçlayan açıklamaları, TSK arşivlerinde yerini çoktan almıştı.

Cumhurbaşkanını alkışlaması aleyhine oldu...

İsmail Metin Temel'in, 15 Temmuz sürecinde TSK bürokrasisinin tepe isimlerini, darbecilerle işbirliği yapmakla suçlaması, Zekai Aksakallı ile girdikleri polemik, hep sicil dosyasına yazıldı. 

Nitekim İsmail Metin Temel, 15 Temmuz'dan sonra, Genelkurmay Karargâhı'na gittiğinde, bağırıp çağırdığı dahası Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in odasının önünde, “Darbe gecesi Akıncı'da olan herkes şüphelidir” dediği basına sızmıştı.

 Ben ta iki yıl önce, "Sineye çekilen bu sözler, şimdi kim bilir "Karaman'ın koyunu sonra çıkar oyunu…"  kıvamında?" diye tarihe not düşmüştüm. 

Arife tarif gerekmez, anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az!..

Yine 24 Haziran seçim sürecinde yaşanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirdiği konuşmayı alkışladığı için "Apolet sökme" tartışması ile gündeme gelen 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’in, daha önce bir orgeneralin atanmadığı, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atanmasının askeri çevrelerde "görevden alma" olarak değerlendirildiğini belirtmiştim.

Yine Genelkurmay Başkanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı Genelkurmay 2. Başkanına bağlı bir birim ve her ne kadar Genelkurmay 2. Başkanlığı Orgeneral kadrolu bir görev olsa da halihazırda Genelkurmay 2. Başkanı Korgeneral Metin Gürak'a bağlı olmasının yani, Orgeneral Temel Paşa’nın, Korgenerale bağlı bir göreve atanmasının askeri teamüllere aykırı ve ve bir o kadar da incitici olduğunu söylemiştim. 

İnanmayan, "15 Temmuz kalkışmasında FETÖ’cülerin öldürmek istediği Afrin fatihi İsmail Metin Temel Paşayı Amerikalılar Mümbic’te görmek istemedi?" başlıklı yazıma bakabilir. 

“Halep orada ise arşın burada” diye boşuna söylemiyoruz. 

Aksakallı ve Temel'in 2018'de atandıkları yeni görevleri terfi amaçlı değildi.

2020 YAŞ kararlarına bakıldığında daha iyi anlaşıldığı gibi, aslında TSK içindeki belirgin odak tarafından kendilerine 2018'de verilen uyarı mesaj, "biz emekli etmeyelim, siz emekli olun" şeklindeymiş. 

Her iki ismin, bugüne kadar görevlerinin başında olmalarından bu uyarı mesajı almadıkları ya da kulak ardı ettikleri ortaya çıkıyor. 

Tümamiral Cihat Yaycı mesajı almış, gereğini yapmış…

Milli Savunma Bakanlığı'na yakın kaynaklar,  Tümamiral Cihat Yaycı'nın DKK görevinden sarfınazar edilerek Genelkurmay emrine alındığında, hiç vakit kaybetmeden, derhal Cumhurbaşkanına bağlılığını bildirerek emekliliğe ayrılmasının sembolik önemine dikkat çekiyor. 

TSK hiyerarşisini iyi bilenler, Tümamiral Cihat Yaycı'nın bu Kurmay kıvraklığının, daha önce 2. Ordu Komutanlığı görevinden alınan  Orgeneral İsmail Metin Temel ve Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan alınan daha sonra 1. Orduya bağlı 2. Kolordu Komutanlığına atanan Zekai Aksakallı'dan da beklendiğini ifade ediyorlar. 


Yapmadıklarına göre kafalarında ne vardı? 

Kelli-felli koskoca paşaların bunu anlamaması, bilmemesi mümkün mü? 

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadı Harbiyelilerin kafalarında acaba başka bir plan mı vardı? 

Kim ne derse desin, bu konu iyi analiz edilmeli. Onların kafasında her ne varsa acaba başka Harbiyelilerin de kafasında olabilir mi? 

Bir çoğunuz gibi şahsım da bundan sonra acaba bu iki isim ne yapacak, doğrusu merak ediyorum. 

Daha önce değindiğim gibi, bu iki ismin birbirleri ile arası hiçte iyi degildi. Hain darbe girişimi sonrası, "karımı teskin ediyorum" olayı uzerinden karşı karşıya geldiler. 

Aksakallı'nın darbeden sonra Hulusi Akar'a yönelik "kışladan çıkmama emri verseydi olay büyümezdi " demesi, İsmail Metin Temel’in "darbe gecesi Akıncı’da kim varsa şüphelidir" şeklinde açıklama yaparak, bazı komutanları orada esir tutulsalar da töhmet altında bulundurması, bu iki ismi Akar Paşa ile karşı karşıya bıraktı. 

El-alemin ağzı torba değil ki büzesin. Ağzı olan konuşuyor. Dilin kemiği yok. 

İsmail Metin Temel’in Zeytin Dalı harekatlarında başına buyruk hareketleri ile, Hulusi Akar'ı devre dışı bırakma girişimlerinin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin politik-askeri bir figürü olan Akar Paşa'yı tedbir almak durumunda bıraktığını duymuşsunuzdur. 

Uzun lafın kısası, gelinen noktada her iki ismin aslında bugünkü emeklilik sonları daha evvel hazırlanmıştı.

18 Temmuz’da, tam beş gün önce, 2020 YAŞ Toplantısı ile ilgili Aksakallı ve Temel paşaların büyük ihtimalle emekli edileceklerini yazdığımda, bu iki isme yakın kaynaklardan yazdıklarımın paşaların hoşuna gitmediği sinyalini almıştım.

2020 YAŞ süreci belki de 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde önemli roller üstlenen bu iki ismin uygun şekilde tasfiye edilmesini gerektiriyordu.

Kamuoyu açısından bu önemliydi. Bu süreç, bugün nihayete erdi ve aykırı bir ses de çıkmadı. Puşkin'in dediği gibi oldu herşey. “Ey Komutan! Kulak asma, sevgisine sen halkın/O canım methü sena, anlık gürültü, geçer;/Kuru kalabalığın gülüşünü duyarsın,/Ve aptalın hükmünü; fakat metin ol, boşver.”

Orgenerali baskılayan Arapça bilen kudretli Korgeneral…

Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar'ın yerine getirilen Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Metin Gürak, Orgeneralliğe terfi etti. 

Halen Genelkurmay II. Başkanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri Libya Askeri Müşaviri görevlerini deruhte eden Orgeneral Metin Gürak, İngilizce ve Arapça biliyor.

İngilizceyi askeri okullarda öğrenen Metin Gürak, Arapçayı memleketi Mardin'de yerel dil olarak öğrenmiş. Ailesinin Arap asıllı olduğu iddia edilse de bu konuda medyaya yansımış somut bir bilgi bulunmuyor. 

Metin Gürak kara havacı. 15 Temmuz’da FETÖ’cüler esir aldı sonra KKK kurmay başkanı ve Gn. Kur 2. Başkanı oldu. Irak Suriye Libya, Doğu Akdeniz'de icra edilen operasyonları planlayan kurmay ekibin başında. 

Orgeneralliğe terfi edilerek bu istikametteki kararlılık doğrulandı. Komuta kademesi değişmedi, askeri savaş kabinesi muhafaza edildi. 

Özellikle Gürak’ın terfisi, siyaseten desteklendiğinin göstergesi. Bazı yorumculara göre önü açıldı. Yani müstakbel Genelkurmay Başkanı adayı. 

Adına “Fan Clup” kurulan Tümgeneral Emre Tayanç…

Tuğgenerallikten Tümgeneraliğe terfi ettirilen Emre Tayanç ilginç bir kişiliğe sahip. Ta 1 Ekim 2009'da sözde sevenleri tarafından sosyal medyada tanıtma çalışmaları yapılmış.

23 Kasım 2016'da kendisi için kurdurulan facebook sayfası, ismini “Tuğgeneral Emre Tayanç Fun Clup” olarak değiştirmiş. 23 Temmuz 2020'de terfi edince, sayfanın ismi “Tümgeneral Emre Tayanç'ın askerleri” olmuş. 

Nereden nereye ve neden? 

Benim anlayamadığım bir TSK Generalii hangi amaçla bu tür işlere tevessül eder? Demek ki Paşanın “sanatçı kişiliği” var? 

Görev yaptığı Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda  sınırlarımızı terör unsurlarına karşı karış karış tarayarak güvenliği sağlayan ve teröristlere göz açtırmayan Tümgeneral Emre Tayanç,  Güney ve Doğu Anadolu'yu menzil menzil dolaşmış. “Bekar görünümlü evli” olduğunu söyleyenler var. 

Yedi kurşun yarası taşıyan gazi Tümgeneral…

Yine Tuğgenerallikten Tümgeneralliğe terfi eden, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul'daki Kartaltepe Kışlası Komutanı Piyade Albay, 7 kurşun yarası alan Davut Ala da dikkat çeken isimlerden. 

İçişleri eski Bakanlarından Erzurum Oltulu Efgan Ala ile akrabalığı var mı yok mu bilmiyorum. Ama Gazi kahraman Tümgeneral Davut Ala'nın Rizeli olduğu kayıtlarda geçiyor. 

Emre Tayanç, Davut Ala gibi isimlerin terfisi, daha muhafazakar yapıların ordu içerisindeki etkinliğinin arttığını gösteriyor. 

2020 YAŞ Toplantısı’na Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın etkisi yüzde yüz. Hulusi Akar, askeri güvenlik sistemine hakimiyetini iyice koydu ve gösterdi. Aslında bu durum geçen yıl, ABD Silahlı Kuvvetleri’nin yan kuruluşu Rand Coorparation tarafından hazırlanan “Erdoğan’ı devirmek için Türk Ordusu ile çalışmayı” öneren raporla ortaya konulmuştu. 

Sonuçta Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın istediği bir emir komuta sistemi kuruldu. Bu sistem ve personel tercihi, yeni komuta kademesinin Savaş Karargâhı gibi dizayn edildiği anlamına gelebilir. 

Erdoğan’ın önünde kabine değişikliği için engel kalmadı…

Kulislerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Bakanlar Kurulu’nda değişikliğe gidebilmek için hazırlık yaptığı ve bunun için 2020 YAŞ Toplantısı’nın tamamlanmasını beklediği konuşuluyordu.

Kurban Bayramı sonrasını tarih gösterenler ve 24 Temmuz Cuma günü Ayasofya Camii’nin ibadete açılmasının akşamında, yeni bakanlar kurulunun açıklanacağını söyleyenlerden kimlerin dediği doğru çıkacak birlikte göreceğiz.Memleketim Isparta'da Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanlığı yaptığı için ayrı bir muhabbet duyduğum Orgeneral İsmail Metin Temel Paşaya yeni süreçte, sağlık sıhhat ve afiyet diliyorum.  

Ömür Çelikdönmez

 
Etiketler: 2020, YAŞ, Kararları, ve, daha, muhafazakar, yapıların, TSK, içerisindeki, etkinliğinin, artması,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
28 Temmuz 2020
Ayasofya hakkında Papalık neden konuşamaz?
27 Temmuz 2020
ABDnin gayri nizami harp unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı öldürmüş olmasın?
25 Temmuz 2020
Yüksek Askeri Şura’da Geri Sayım YAŞ Sürprizi Yok!
24 Temmuz 2020
Azərbaycan, Irak Suriye ve Libya'daki krizin cevabı Kırım olamaz!
19 Temmuz 2020
Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
14 Temmuz 2020
Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
29 Haziran 2020
Ey Güzel Kırım Mustafa Cemiloğlu Seni CIA'ya Nasıl Peşkeş Çekiyor?
25 Haziran 2020
Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
22 Haziran 2020
Azərbaycan Respublikasının Gelecek Prezidenti Hazarın Sultanı Mehriban Arif qızı Əliyeva
12 Haziran 2020
Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
12 Haziran 2020
Karpat havzasında yaşayan Hun Türkleri Sekeller
04 Haziran 2020
Göbekli Tepe Tapınak Değilse Ne?
01 Haziran 2020
Ruhi Su, 1969 TÖS Grevi, Kuş Hoca, Marshall, Fulbright, Süt Tozu ve Nazmi Toker
28 Mayıs 2020
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
27 Mayıs 2020
Çocukluğumun Ispartasında eski Ramazanlar eski bayramlar
26 Mayıs 2020
Bir Ahıska Türkü ile Rus General Arutyunov Gennady Vasilievich'in Sıradışı Hikâyesi
25 Mayıs 2020
Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
24 Mayıs 2020
Kim bu Paşa?
12 Mayıs 2020
Atatürk Cihanşümul Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı ile Görüştü mü?
09 Mayıs 2020
Rus Dış İstihbarat Servisi ile Türk İstihbaratının Ortak Suriye Operasyonu ve Sergey Narışkin
06 Mayıs 2020
Fuat Doğu'nun MİT'i FETÖyü Irak ve Suriye 'de Nasıl Kullandı?
04 Mayıs 2020
Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'unu Türk Doktorlara Emanet Etti!
02 Mayıs 2020
ABD Merkez Bankası Türkiye’yi neden geri çevirdi!
30 Nisan 2020
Eşcinsel lobi iktidarın oy kaybını nasıl korudu?
27 Nisan 2020
Ankara Berlin Moskova'nın Covid-19 dayanışması ve NATO fiyaskosu
25 Nisan 2020
Koca Yusuf İngilizleri Neden Korkuttu ABD HAARP Gemisi İstanbul'dan Hangi Siyasiyi Kaçıracak?
23 Nisan 2020
TBMM'nin Açılışının 100. Yıldönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’dan Ankara’ya Gelecek mi?
22 Nisan 2020
Rus Meclisi Duma’da Konuşan ABD Ödüllü Haydar Baş'ın Sırlı Bağlantıları
21 Nisan 2020
MHPnin Başına Soylu’yu Taşıma Operasyonunu Kim Nasıl Bitirdi?
20 Nisan 2020
Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
14 Nisan 2020
Covid-19'u Yok Eden Antibakteriyel Antiviral Ürün, Kendirden Kanser İlacı Çelikten Güçlü Zırh Yaptı!
13 Nisan 2020
Tesla’nın Türk Soylu patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
13 Nisan 2020
Salgın sonrası 'Tarım Politikası ve Ziraai Üretim' Nasıl Olmalı?
11 Nisan 2020
Dünyanın peşinde olduğu Koronavirüs ilacı İlk kez Türkiye'de Tıp Literatürüne girdi
08 Nisan 2020
Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı Kraliçeyi Konuşturdu Borisi Hastalandırdı
07 Nisan 2020
Biyoterörizme Karşı Türkiye’nin Biyolojik Savunması
30 Mart 2020
Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı
30 Mart 2020
Avrupa Savunma Tatbikatı 2020’ye Koronavirüs Darbesi!
28 Mart 2020
ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
27 Mart 2020
Suriye ile Adana Mutabakatı’nı İmzalayan KKK Orgeneral Aytaç Yalman'ın Ölümü ve Orduların Kornovirüsle Savaşı!
24 Mart 2020
Dinde Reform Başladı Alkol İçeren Kolonya Caiz Cemaatle Namaz Yasak!
23 Mart 2020
Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
19 Mart 2020
Ankara Moskova Hattında Yeni Büyükelçi Krizi!
18 Mart 2020
Kriz Eşiğindeki Rusya Ekonomisi Türk Ekonomisini Nasıl Etkiler?
18 Mart 2020
İngiltere Kraliyeti Kuzenleri Romanovlar Üzerinden Rusya’da Hak İddia Ederse Ne Olur?
10 Mart 2020
İsmail Gaspıralı Üzerinden Türk Rus İlişkilerine Operasyon Nasıl Çekilir?
07 Mart 2020
Erdoğan Putin Görüşmesinin Sonucu Türkiye İstikrarsızlaştırıcı bir faktör!
06 Mart 2020
10 Yaşındaki Atakan Kayalar Yobazları Nasıl Korkuttu?
02 Mart 2020
FETÖ’nün Siyasi Ayağına Operasyon Başladı İktidarın Haberi Yok!
29 Şubat 2020
Pentagon Liyakat Lejyonu madalyalı politik figür, İdlip şehitlerinin sorumlusu mu!
27 Şubat 2020
ABD Darbesi Out of question Söz konusu değil İngiliz Darbesi Yolda?
27 Şubat 2020
Devlet Bahçeli’nin Klasik Araba Koleksiyonunu Dağıtması Türk Siyasetinin Geleceği Açısından Nasıl Yorumlanmalı?
26 Şubat 2020
Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
19 Şubat 2020
Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığının Zaaf Lüksü Var mı?
17 Şubat 2020
Türkiye İran Savaşı ve Suriye’nin Bölünme Süreci Başladı!
12 Şubat 2020
Suriye’de MİT ve El Muhaberatın Çözemediği Derin Yapı Barış Görüşmelerini Nasıl Baltaladı?
10 Şubat 2020
Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
07 Şubat 2020
İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
05 Şubat 2020
İdlibte Ruslarla çatışmadan Önce Ayetullah Mike'ın Türkiye'deki Akrabalarına Dikkat!
03 Şubat 2020
CIA Ajanı “Ayetullah Mike" Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
31 Ocak 2020
Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
28 Ocak 2020
Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
27 Ocak 2020
Bürokraside Tehlike Çanları Çalıyor Cemaat Mensubiyeti Değil Liyakat Esas Alınmalı
23 Ocak 2020
Atatürk’e Deccal Türk Devletine Kafir Diyenler Güneydoğu Medreselerinde Yetiştiriliyor!
21 Ocak 2020
Cübbeli Konuştu Bitlis Güroymak'ta Nakşi Kürt Şeyhi Öldürüldü
20 Ocak 2020
Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
17 Ocak 2020
İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
16 Ocak 2020
Hakan Fidan ve Kasım Süleymani Almanya’daki ABD Askeri Üniversitesinden Nasıl Mezun Oldu?
15 Ocak 2020
Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
13 Ocak 2020
Bürokraside yaprak dökümü ve Kasım Süleymani Suikastında Suriye İstihbaratının parmağı!
12 Ocak 2020
ABD MASERS Işınlarıyla Avustralya’nın Ormanlarını Yakıyor, Hindistan’ın Karlarını Eritiyor!
09 Ocak 2020
MİT Başkanı John Wick 3 filmini İzledi Kasım Süleymani Sizlere Ömür!
05 Ocak 2020
2012'de Türkiye Karşıtı ABD'nin Libya Büyükelçisi Chris Stevens Nasıl Öldürüldü?
03 Ocak 2020
Libya Niyet Irak Kısmet!
30 Aralık 2019
Kıbrıslı Popaz III. Makaryos Türkiye’den mi Gitti? Türk Devletine Nasıl Hizmet Etti?
26 Aralık 2019
MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
23 Aralık 2019
Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
20 Aralık 2019
Miryokefalon Zaferinin Kutlama Tarihçesi
17 Aralık 2019
Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
16 Aralık 2019
Yeni Siyasi Gelişmeler ve Sarıgül Ailesinin Kafa Karıştıran Nikâh Töreni!
13 Aralık 2019
Eyyy İngilizci İslamcılar! Doğu Akdeniz'de Türkiye ve İsrail’in Gizli İşbirliği Var mı?
11 Aralık 2019
Birleşik Avrupa Ordusu Fransa’nın Başını Yer mi?
10 Aralık 2019
Türkiye İngilizlerin Suudi Arabistan’ı Parçalama Projesine Nasıl Bakıyor?
06 Aralık 2019
Türkiye'yi Şikayet Eden Yunanistan’a NATO’dan Tokat Gibi Cevap!
05 Aralık 2019
Şubat 2020’deki HDP 4. Kongresi Öncesinde Selahaddin Demirtaş Neden Hastalandı?
01 Ekim 2019
Prens Selman'a gün doğdu! Babası Suud Kralı’nın korumasını Cidde'de öldürdüler, Mekke'de gömdüler!
26 Eylül 2019
İngiliz tur operatörü Thomas Cook’u Alman İstihbaratı mı batırdı? Türkiye neden kurtarmak istedi!
24 Eylül 2019
Kerç Boğazı trajedisinde yeni gelişmeler!
17 Eylül 2019
İnsan yiyen porsuklar, bombacı yarasalar, kameraman sincaplardan casuslar ordusu!
17 Eylül 2019
İnsan yiyen porsuklar, bombacı yarasalar, kameraman sincaplardan casuslar ordusu!
16 Eylül 2019
MOSSAD Trump’ı, İngilizler Kıbrıs’tan Türkiye’yi izliyor da Türkiye topunu birden izlemiyor mu?
16 Eylül 2019
Atatürkçü Trump’a Güvenlik Danışmanı dayanmıyor! John Bolton gitti, sıra Michael Rubin’de mi?
13 Temmuz 2019
Alman Kristin dul, Adıyaman yetim kaldı! Dengir Mir Mehmet Fırat öldü!
19 Mart 2019
Ağca’nın Papa Suikasti çözülemedi, Brenton Tarrant’ın Yeni Zelanda Katliamı da çözülemez!
02 Şubat 2019
1 Şubat Dünya Hicap Günü’nde “Müslümanlar”ın cinsel fantezileri
01 Şubat 2019
Şanlıurfa Akçakale sınırından sızan terörist gruplar Türkiye’de eylem hazırlığında!
26 Ocak 2019
Putin, gündeme getirdiği Adana Mutabakatı ile Türk heyetini nasıl ters köşeye yatırdı?
15 Ocak 2019
İran savaşına doğru Rusya Amerika’nın önünü açıyor olabilir mi?
26 Aralık 2018
Sektörel Sağlık Emperyalizmi Türkiye'de kanseri tetikliyor mu!..
24 Aralık 2018
Isparta'da uçaklar neden düşer?
17 Aralık 2018
Irak'ın Kürt Cumhurbaşkanı Behram Salih ve MHP Genel Başkanı Alpaslan Türkeş'in irtibatı!
02 Aralık 2018
Putin'in temsilcisi Çeçen lider Kadirov'un Suriye, Suudi Arabistan ve Türkiye temasları!
30 Kasım 2018
PENTAGON’da derin anlaşma! Suriye'deki ABD üsleri Türk ordusuna bırakılacak!
09 Kasım 2018
İbrahim Peygamber neden sünnet “ختنة /Hitan” oldu?
Haber Yazılımı