Yazı Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 12:26
 
MUHTEŞEM GELİŞME MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI
MEHMET ALİ ÇELİK
haberakdeniz@yandex.com
 
 

MUHTEŞEM GELİŞME MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI

17 Eylül 2019 tarihinde ‘’BARIŞ PINARI’’ için olağanüstü toplanan Isparta Belediye Meclisi İYİ Parti grup sözcüsü Ahmet Aydoğdu’nun verdiği teklifin kabul edilmesi ve daha sonra 12 Kasım 2019 günü Haber Akdenizin Miryokefalon Tescil Kampanyasına sahip çıkarak kurulan ‘’Miryokefalon Tescili Komisyonu’’ üyesi olarak Ahmet Aydoğdu ile bendeniz Mehmet Ali ÇELİK Haber Akdeniz olarak komisyonda yerimizi almıştık.

Aynı gün tarafımca sunulan rapor doğrultusunda komisyon bir rapor hazırlayarak saat:14.00’de toplanan Belediye Meclisine oylanmak üzere sunulmuştu.

Komisyon Başkanı Fahrettin GÖZGÜN’ün Mecliste okuduğu rapor ise ‘’oybirliği’’ ile kabul edilmişti.

Oybirliğiyle kabul edilen Komisyon raporları arasında yer alan ‘’Miryokefalon’’ adının önemli kavşaklara verilmesi de yer alıyordu.

Binaenaleyh, 7. Aralık 2019 Cuma günü toplanan Belediye Meclisinde Isparta – Eğirdir Altgeçidi (veya çevre yolu – Migros Kavşağı – Özel idare Kavşağı ) olarakta bilinen kavşağa tarihe geçecek bir karar alınmıştır:

 

MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI

Değerli Isparta’lılar sevgili Haber Akdeniz okurları 16 Eylül 2019 tarihinde Haber Akdeniz olarak başlattığımız ‘’Miryokefalon Zaferinin Kazanıldığı Yerin Tescili Kampanyası’’nın her Geçen gün sonuç vermeye başladığını görmekle duyduğumuz sevinç ve mutluluk her şeye değer…

O nedenle Isparta Belediye Meclisine ‘’Miryokefalon Zafer Kavşağı’’ kararından dolayı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İYİ Parti grup sözcüsü Ahmet AYDOĞDU’nun ‘’Miryokefalon için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ demesine de biz ayrıca teşekkür ediyoruz.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in ise Miryokefalon’a yürekten sahip çıkmasına da selam çakmak istiyoruz.

Sn. Başdeğirmen'i Belediye Meclisinde 12 Kasım 2019 ve 7 Aralık 2019’da oybirliği ile alınan Miryokefalon kararları için Haber Akdeniz olarak Isparta kamuoyu adına binlerce teşekkür ediyoruz.

Miryokefalon Zaferinin Tescili için bugüne kadar Haber Akdeniz vasıtasıyla görüşlerini bildiren tüm katılımcılara da yürekten teşekkür ediyoruz.

Yine ayrıca 7 Aralık 2019’da alınan ‘’Miryokefalon Zafer Kavşağı’’ haberinin veren kanal 32, BLT Türk TV ve diğer tüm basın mensubu meslektaşlarımıza teşekkür etmeyi de tarihi bir borç biliyoruz.

Haber Akdeniz

Mehmet Ali ÇELİK

NOT:
TTK ( Türk Tarih Kurumu) Başkanı Prof. Refik TURAN’ın da 844. Miryokefalon kutlamalarına tescilin yetiştirilmesi için çalıştıklarını ve Devlet Töreni ile törenin yapılmasını sağlayacaklarını bizzat kendisinden öğrenmiş bulunuyoruz.

 
Etiketler: MUHTEŞEM, GELİŞME, MİRYOKEFALON, ZAFER, KAVŞAĞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı