Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 15:10
 
ISPARTA DAVRAZSPOR'DA SORUMLU KİM?
Mehmet Ali Çelik Yazdı... ISPARTA DAVRAZSPOR'DA SORUMLU KİM?
ISPARTA Haberi
ISPARTA DAVRAZSPOR'DA SORUMLU KİM?

Bu sorunun cevabini verebilmek için konuyu derinlemesine değerlendirmek gerekir. Gecen sezon yaşanılan travmadan sonra büyük umutlarla başlanılan bu sezonda yapılan yanlışlara ve doğrulara bakmak iyi bakmak gerekir.

Rakibimiz Serikspor bu sezon yılların tecrübesi ve alanında en başarılı teknik direktör Mehmet Sansal hocayı göreve getirdi. Yerli ve yabancı futbolcu transferlerinde en isabetli tercihler yapmış ve son 3 sezonda da şampiyonluk yasamış futbolcular almıştır. (2 Gurcu Toma ve Mirlan bu liglerin en iyisidir). Mehmet Sansal sistem hocasıdır, takımına kendi sistemini oturtmuştur. (Top rakipteyken alan daraltma, topa hakimken semsiye gibi açılarak oyunu genişletme).

 

Davrazspor sezon basında iyi paralar vererek mevkisinin en iyi oyuncularını almıştır. (Yönetimin ve basta Başkan Mustafa Özaydın'ın yaptığı fedakarlıkları Isparta kamuoyu çok iyi biliyor ve takdir ediyor).

     Aboucabar Kone, Lungelo Mtshali, Salih Kılavuz, Okan Akdeniz, Oğuzhan Kandemir, Hüseyin ve Aydın Kuzu'nun kalitesi asla tartışılmaz ve diğer futbolcularında).

     Bu kadar kaliteli futbolcu grubuna disiplini ve taktik zekayı ön planda tutacak ve mağlup iken bize maç kazandıracak tecrübeli bir hoca takimimizin basında bulunsaydı biz bugün Seriksporun üstünde ilk devreyi lider bitirmiş olurduk.

     Davrazspor’un çok daha iyi futbol oynayabilir bir kadrosu var. Davrazspor, çok kaliteli futbolculardan kurulan bir takim.

     Bizim takımımız blok olarak alan daraltarak oynasaydı her maçı farklı kazanırdı. Son Serikspor maçında rakip takımda çabuk ve becerikli 2 Gürcü futbolcu varken onlara karşı geniş alanda kademesiz yakalanmak büyük hataydı. Eğer blok olarak alan daraltarak oynasaydık Seriksporu buradan mağlup olarak gönderirdik. Taç atışından gelen 2 gol neyin eseridir? Aldığımız beraberlikler puan farkının açılmasının sebebidir.

     Ligin 2.yarısında yönetime düşen görev bize 13'te 13 yaptıracak tecrübeli ve kurt bir hoca ile 2.yarıya başlamaktır. Davrazspor 4 yada 5 kaliteli transfer ile ve mevcut kadroyu koruyarak 13'de 13 yapar. Ligin 2.yarısı ağır kış şartları ve küme düşmemek için kadrolarını takviye edecek takımların mücadelesiyle geçecek. Serikspor lider olmanın stresiyle ve rahatlığıyla son haftaya kadar 9 puan kaybedebilir. Hakedecegimiz bir final maçı ile 11 puanlık farkın kapanması imkansız değil.

      Burada 32 Gençlik Taraftar Grubuna ve Isparta Davrazspor sevdalılarına önemli bir görev düşüyor. Gecen sezon ve bu sezonki coşkulu desteğe devam etsinler. Bu coşku ve destek bu sezon bize şampiyonluk yaşatabilir ya da şampiyon olamasakta önümüzdeki sezona daha umutlu bakmamızı sağlar. Tribune asılan o güzel söz "BİZ BITTI DEMEDEN BITMEZ".

Sn valimiz Şehmuz Günaydın ve fedakar başkanımız Mustafa Özaydın bu şehre olan görevlerini fazlasıyla yapıyorlar. En büyük alkışı bu 2 fedakar insan hak ediyor. Bu şehir size minnettardır. Sizler bizim başımızın tacısınız.

    Sahi sizce Isparta Davrazspor'da bu tablonun sorumlusu kimdir?

Mehmet Ali Celik

HABER AKDENIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTA, DAVRAZSPOR'DA, SORUMLU, KİM?,
Haber Yazılımı