Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 11:03
 
Ayasofya hakkında Papalık neden konuşamaz?
Ömür Çelikdönmez yazısı...
ANALİZ Haberi
Ayasofya hakkında Papalık neden konuşamaz?

Yaklaşık bir ay önce "Teolojik İstihbarat savaşları ve Ayasofya neden müze kalmalı?"  sorusuna cevap aramış, Teolojik jeopolitik ve teolojik istihbarat ekseninde Ayasofya'nın İstanbul'un, sadece Müslümanlar için değil, özellikle Ortodoks Hıristiyanlar için de kutsal bir Merkez olduğuna değinmiştim. 

Hatta Fener Rum Patrikhanesi'nin teolojik jeopolitiğinin parametrelerini, Türk Dışişleri’nin belirlediğini, Türk hükümetinin bu belirleyiciliğinin sürdürülebilir olmasının biraz da Ortodoks müminlerin dini duyarlılığını dikkate almasına bağlı olduğunu vurgulamıştım. 

Yine de aynı fikirdeyim.

Ama bu fikrimin bu eksende olması Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasının Papa’nın içini acıtması saçmalığını eleştirmeme engel değil. 

Neden mi? Az sabır. 

Danıştay Karar aldı… Kimilerine göre Ayasofya’nın zincirleri kırıldı…

Danıştay'ın, 10 Temmuz cuma günü aldığı tarihi kararla, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ayasofya Camii, Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmişti.Salih Mirzabeyoğlu eğer yaşıyor olsaydı Moro Müslümanları’nın kurtuluş mücadelesi için yazdığı, “Aydınlık Savaşçıları” şiir kitabında yer alan ve bir türlü ezberimden silinmeyen "sen oradan kıracaksın zinciri/ ben buradan/ bir gün mutlaka kavuşacak/ ellerimiz"  dizelerini, derin bir huşu ve büyük bir çoşkuyla terennüm ederdi.  

Ruhu şad, mekanı cennet olsun! 

Ayasofya konusu, İngiliz Anglikan Kilisesi’nin umurunda değil, Rus Moskova Patrikliği gizli sevinç içinde, Mısır El Ezher yasta!..

Biliyorsunuz Birleşik Krallık /Britanya /İngiliz yasalarına göre Anglikan Kilisesinin başı sembolik olarak şimdiki Kraliçe II. Elizabeth Alexandra Mary Windsor. 

Bununla birlikte İngiltere Anglikan Kilisesinin başında Başpiskopos Justin Welby var.  Hani şu Churchill’in şahsî asistanı ve yakın dostu Sir Anthony Montague Browne'ın gayrimeşru çocuğu olan İngiltere Anglikan Kilisesi Başpiskoposu Justin Welby.Eşcinsel ilişkilere saygı duyduğunu dile getiren ancak Anglikan Kilisesi’nin eşcinselliğe karşı çıkan resmi görüşünü de desteklediğini söyleyen Welby. 

İleri derecede Fransızca bilmesi, Fransız kültürüne aşina hatta hayranlığı nedeniyle Frankofon kabul edilen, belki de ataları Frank olan Welby.

Enterprise Oil ve Fransız petrol şirketi Elf Aquitaine’da üst düzey yöneticilik yapan Welby. 

İşte  başında Justin Welby gibi bir din adamının bulunduğu Anglikan mezhebine mensup İngiltere’den, Danıştay'ın kararına ilişkin olumlu ya da olumsuz bir açıklama yapılmaması ilginç değil mi? 

Ayasofya ne olursa olsun!.. Libya petrolü İngilizlerin olsun!..

Adamlar, Türkiye’yi yeniden dört tarafı düşmanla çevrili bir güvenlik konseptine terfi ettirmenin dayanılmaz hafifliğini yaşıyor.

Ne de olsa Hünkar İskelesi Anlaşması’nın güncel versiyonunu boşa çıkardılar! Suriye’de, Libya’da, Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirdiler.

Onlar için önemli olan ne din ne iman ne kilise?  

Varsa yoksa petrol.

Eski İngiliz sömürgesi Malta devlet erkanının Hulusi Akar Paşanın huzurunda el pençe divan durması boşuna mı?   

Libya petrollerinden pay istiyorlar. Libya petrolünü çıkaran, işleyen, satan İngiliz Petrol şirketlerinin haklarını güvence altına almak istiyorlar.

Rus Ortodoks Kilisesi, Fener Rum Ortodoks Patrikliğini günahı kadar sevmez…

Bizans yıkılınca Ortodoksların yeryüzündeki koruyucuları Rus Boyarları Rus Çarları oldu. 1453'ten beri Rus Ortodoks Kilisesi, Fener Patrikliği’ni pek iplemez.

Özellikle Cumhuriyet’in ilanından sonra, ABD’nin Fener Patrikliğini sahiplenmesinin bunda etkisi var mıdır? 

Soğuk Savaş döneminin Kuşak Projesi, sadece Müslümanları kapsamıyordu. 

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği bünyesinde Polonya üzerinden Katolikler, Türkiye Cumhuriyeti Fener Rum Ortodoks Patrikliği üzerinden de Ortodokslara yönelik dezenformasyona başlanıldı. 

Fener Rum Ortodoks Patrikliğini, CIA emrine İsmet İnönü tahsis etmişti…

Bu kapsamda Fener Rum Patriği Maksimos; partili yani CHP’li Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün bilgisi dahilinde, CHP hükümetinin Başbakanı Şemseddin Günaltay'ın çabası ile 1948’de istifa ettirildi. 

İkinci aşamada ABD vatandaşı, anti-komünist görüşleri ile tanınan, Kuzey ve Güney Amerika Başpiskoposu Athenagoras, dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ve  CHP’li Başbakan Şemsettin Günaltay'ın oluru sayesinde, Fener Rum Ortodoks Patrikliği makamına oturtuldu. 

O günden bugüne Fener Patrikleri anti Sovyetik anti Rusçu…

Son olarak Ukrayna Kilisesinin Moskova Patrikliğinden ayrılarak bağımsızlığını ilan etmesi ve İstanbul Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği I. Bartholomeos Dimitris Arhondonis tarafından özerkliğinin tanınmasında soğuk savaş dönemi CIA politikalarının etkisi görülebilir. 

İşte bu ve benzeri nedenlerle Rus Ortodoks din adamları, Fener Patriğini günahları kadar sevmezler. Zaten her iki tarafın birbirini afaroz ettiği söylenebilir.

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, Ayasofya'nın müze statüsünün gözden geçirilmesi için yapılan çağrıların Hristiyanlık için tehdit oluşturduğunu, ayrıca Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesinin Rus halkında 'derin bir acıya' neden olacağını da belirtmesinin siyaseten bir önemi yok.  

Mısır El Ezher'in kuyruk acısı nereden geliyor? 

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Mısır, Türkiye karşıtı söylemlerde bulunmakla yetinmemiş, hatta Mısır Firavunu Enver Sedat’ın özel talimatıyla, İsrail karşısında paçası sıkmayan Mısırlı komandoların EOKA’cılara yardıma gönderildiği iddia edilmişti.

Kıbrıs’ta Başpiskopos Makarios’un safında el bağlayan Mısır’ın bu davranışını, Türkiye bir kenara yazmıştı. 

Camp Davit sözleşmesini imzaladığı ve ülkesindeki Müslümanlara zulüm ettiği gerekçesiyle, hem de Mısır’ın bağımsızlığının kutlandığı tören sırasında, silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesini tesadüf mü sanıyorsunuz?

Tesadüf olmadığını anlamak için suikastı düzenleyen Halit el-Islambuli (İstanbullu Halit) soy ismine bakmanız yeterli.

6 Ekim 1981’de Mısır Firavunu Enver Sedat’a resmigeçit töreni sırasında, askeri konvoy içinde bulunan Halit el-Islambuli (İstanbullu Halit) tarafından önce el bombaları atılmak suretiyle, saldırılmış, daha sonra otomatik silahlarla platformun önüne gelinerek platformda bulunanlar taranmıştır.


Bu saldırı sırasında Enver Sedat’a 72 kurşun isabet etmiştir. Sedat’ı öldüren Yüzbaşı Halit el-Islambuli (İstanbullu Halit) 1982 yılında idam edilmiştir. 

Mekânı cennet, ruhu şad olsun.

Türkiye'nin Ayasofya kararı, İslam coğrafyasındaki birçok ülkeden destek bulurken, El-Ezher'in Eski İmam Yardımcısı Abbas Shuman, tepki çeken bir açıklama yaptı. 

Ayasofya'nın Müslümanların ibadetine açılması hususunda "İslami öğretiler ile çelişiyor" diyen Shuman, "İslam farklı dinlerin ibadet yerlerine saygı duyuyor ve İslam'da caminin kiliseye dönüştürülmesine izin verilmediği gibi kilisenin de camiye dönüştürülmesine izin verilmiyor" ifadelerini kullandı. 

Anlayacağınız Mısır fellahları halen 1974'te Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Türk ordusundan yedikleri köteği bir türlü unutamıyor. 

Adamlar, Yunanlılarla kader birliği etmişler. Yunanlılarla seviniyor, Yunanlılarla üzülüyorlar. 

Ayasofya derdi, Papalığı gerdi!..

12 Temmuz Pazar günü, Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesi ile ilgili ilk  yorumunda "Ayasofya'yı düşünüyorum ve büyük acı duyuyorum" demişti. 

Katolik Kilisesi'nin gazetesi Avvenire de "Yara yeniden açıldı" başlığını manşete çekmişti. Tam bir ikiyüzlülük, tam bir riyakarlık tam bir aldatmaca. Tam bir nabza göre şerbet verme. 

Duymuşsunuzdur, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ile Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararını görüşen Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, Papa’dan, “önceki statüye dönüş yapılması için çabalarını sürdürmesini” rica etmiş.

Papalık askerleri, İstanbul’da kiliselere atlarla girdiler rahibelere tecavüz ettiler…

Bu Yunanlılar da “nato mermer nato kafa!..”

Akıllı olun biraz! Yardım isteğiniz Papalık askerleri, Ayasofya'ya atlarla girdiler, dini mekanlarda rahibelere tecavüz etmediler mi? 

Yerli ve yabancı hangi tarihçiye sorulsa, 1204 - 1261 yılları arasında süren Latin istilası ve kurulan Katolik İmparatorluğu, İstanbul tarihinin en kötü dönemi olduğunu, Konstantinopolis’in tüm kaynaklarının yağmalandığını, şehrin tarihi zenginliklerinin yok edildiğini ve İstanbul halkına  envai çeşit türlü işkenceler edildiğini söyleyecektir. 

Uzun sözün kısası; Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco kusura bakmasın ama 1200-1204 yılları arasında gerçekleşen Dördüncü Haçlı Seferi’nin mimarı, dini önderi Papa III. Innocentius'un,  İstanbul’daki Ayasofya ve diğer dinî yapıların talan edilmesinde, kendilerine kutsal bakire Meryem’in kızları gözü ile bakılan masum bakirelere hem de kilise, şapel ve Manastırlarda tecavüz edilmesindeki katkısına içi acısın. 

Biraz insan olun, insaflı olun!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayasofya, hakkında, Papalık, neden, konuşamaz?,
Yorumlar
Diğer Haberler
Lüblin üçgeni: Tarih tekerrür eder mi?
Lüblin üçgeni: Tarih tekerrür eder mi?
2020 YAŞ Kararları ve daha muhafazakar yapıların TSK içerisindeki etkinliğinin artması
2020 YAŞ Kararları ve daha muhafazakar yapıların TSK içerisindeki etkinliğinin artması
Soğuk Savaş sarmalına giren ABD-Çin ilişkileri uçurumun kenarında
Soğuk Savaş sarmalına giren ABD-Çin ilişkileri uçurumun kenarında
Çıkmaz sokakta Fransa ve Yunanistan nereye kadar?
Çıkmaz sokakta Fransa ve Yunanistan nereye kadar?
ABDnin gayri nizami harp unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı öldürmüş olmasın?
ABDnin gayri nizami harp unsurları Azerbaycanlı General ve Albayı öldürmüş olmasın?
Yüksek Askeri Şura’da Geri Sayım YAŞ Sürprizi Yok!
Yüksek Askeri Şura’da Geri Sayım YAŞ Sürprizi Yok!
Mavi Nil sorunu Türkiye-Etiyopya stratejik ortaklığını güçlendirir mi?
Mavi Nil sorunu Türkiye-Etiyopya stratejik ortaklığını güçlendirir mi?
Azərbaycan, Irak Suriye ve Libya
Azərbaycan, Irak Suriye ve Libya'daki krizin cevabı Kırım olamaz!
Daralan Çin ekonomisi dünya için ne anlama geliyor?
Daralan Çin ekonomisi dünya için ne anlama geliyor?
Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
Resmi İskenderpaşalı Alparslan Türkeş ve Gümüşhânevî Dergâhı
Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki gerginliğin nedenleri ve muhtemel sonuçları
Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki gerginliğin nedenleri ve muhtemel sonuçları
Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
Bilinmeyen İskenderpaşalı Süleyman Demirel
Kuzey Makedonya erken genel seçimleri ve Türk siyasi partileri
Kuzey Makedonya erken genel seçimleri ve Türk siyasi partileri
İsrail
İsrail'in İran'a yönelik asimetrik savaşı ve İran'ın muhtemel tepkileri
Yeni normal, yeni Avrupa, yeni Almanya
Yeni normal, yeni Avrupa, yeni Almanya
Tarihte Yanlış Bildiklerimiz :
Tarihte Yanlış Bildiklerimiz :
Latin Amerika’nın doğaya karşı mücadelesi ve Kovid-19
Latin Amerika’nın doğaya karşı mücadelesi ve Kovid-19
Ey Güzel Kırım Mustafa Cemiloğlu Seni CIA
Ey Güzel Kırım Mustafa Cemiloğlu Seni CIA'ya Nasıl Peşkeş Çekiyor?
Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
Türklük Düşmanı Amerikancı/İngilizci İslamcılar!
BAE
BAE'nin Sokotra adasını işgal etmesi Yemen’in bölünmesini hızlandırıyor
Azərbaycan Respublikasının Gelecek Prezidenti Hazarın Sultanı Mehriban Arif qızı Əliyeva
Azərbaycan Respublikasının Gelecek Prezidenti Hazarın Sultanı Mehriban Arif qızı Əliyeva
Türkiye kazandıkça Libya
Türkiye kazandıkça Libya'da uluslararası rekabet kızışıyor
GÖRÜŞ - Kuruluşunun 75. yılında Birleşmiş Milletler
GÖRÜŞ - Kuruluşunun 75. yılında Birleşmiş Milletler
Suudi Arabistan BAE ile ittifakının bedelini ödüyor
Suudi Arabistan BAE ile ittifakının bedelini ödüyor
Ekonomi yönetimi ve kurumların proaktif adımları örnek oluyor
Ekonomi yönetimi ve kurumların proaktif adımları örnek oluyor
Karpat havzasında yaşayan Hun Türkleri Sekeller
Karpat havzasında yaşayan Hun Türkleri Sekeller
Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
Cumhurbaşkanına Kafa Tutan İçişleri Bakanı!
 ANADOLU VE PEÇENEKLER: YENİ BİR YORUM II
ANADOLU VE PEÇENEKLER: YENİ BİR YORUM II
Devlet kontrolündeki
Devlet kontrolündeki 'Eski Uzay'dan özel ve ticari 'Yeni Uzay'a
UZLAŞMA KÜLTÜRÜ…
UZLAŞMA KÜLTÜRÜ…
Göbekli Tepe Tapınak Değilse Ne?
Göbekli Tepe Tapınak Değilse Ne?
Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
Milli Olmayan Eğitimde Hayal Kırıklığı Ziya Selçuk
Açık semalara veda soğuk savaşa merhaba
Açık semalara veda soğuk savaşa merhaba
Ruhi Su, 1969 TÖS Grevi, Kuş Hoca, Marshall, Fulbright,  Süt Tozu ve Nazmi Toker
Ruhi Su, 1969 TÖS Grevi, Kuş Hoca, Marshall, Fulbright, Süt Tozu ve Nazmi Toker
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şifreleri ve Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar!
Bir Ahıska Türkü ile Rus General Arutyunov Gennady Vasilievich
Bir Ahıska Türkü ile Rus General Arutyunov Gennady Vasilievich'in Sıradışı Hikâyesi
Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
Darbeyi Durduramayan Darbe Mağduru Olur!
Kim bu Paşa?
Kim bu Paşa?
GÖRÜŞ - Gelişen bir siber aktör olarak İran’ın stratejik operasyonları
GÖRÜŞ - Gelişen bir siber aktör olarak İran’ın stratejik operasyonları
Kovid-19 salgını ve petrol savaşı yenilenebilir enerji sektörünü nasıl etkileyecek?
Kovid-19 salgını ve petrol savaşı yenilenebilir enerji sektörünü nasıl etkileyecek?
Fatimiyyun Tugayı’nın yeni savaş alanı Afganistan mı olacak?
Fatimiyyun Tugayı’nın yeni savaş alanı Afganistan mı olacak?
Atatürk Cihanşümul Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı ile Görüştü mü?
Atatürk Cihanşümul Kadim Türk Derin Devlet Teşkilatı ile Görüştü mü?
Rus Dış İstihbarat Servisi ile Türk İstihbaratının Ortak Suriye Operasyonu ve Sergey Narışkin
Rus Dış İstihbarat Servisi ile Türk İstihbaratının Ortak Suriye Operasyonu ve Sergey Narışkin
Küresel siyasetin geleceği ve Türkiye
Küresel siyasetin geleceği ve Türkiye
Fuat Doğu
Fuat Doğu'nun MİT'i FETÖyü Irak ve Suriye 'de Nasıl Kullandı?
Kovid-19 krizi Kuzey Kafkasya’daki istikrarsızlığı derinleştiriyor
Kovid-19 krizi Kuzey Kafkasya’daki istikrarsızlığı derinleştiriyor
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un
Mançurya Türkü Kim Yong-nam Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'unu Türk Doktorlara Emanet Etti!
ABD ve Çin
ABD ve Çin'in Kovid-19 tartışması BM Güvenlik Konseyini bir kez daha kilitledi
ABD Merkez Bankası Türkiye’yi  neden geri çevirdi!
ABD Merkez Bankası Türkiye’yi neden geri çevirdi!
Eşcinsel lobi iktidarın oy kaybını nasıl korudu?
Eşcinsel lobi iktidarın oy kaybını nasıl korudu?
Ankara Berlin Moskova
Ankara Berlin Moskova'nın Covid-19 dayanışması ve NATO fiyaskosu
Koca Yusuf İngilizleri Neden Korkuttu ABD HAARP Gemisi İstanbul
Koca Yusuf İngilizleri Neden Korkuttu ABD HAARP Gemisi İstanbul'dan Hangi Siyasiyi Kaçıracak?
Muhammed bin Selman
Muhammed bin Selman'ın 2030 rüyası kâbusa dönüşüyor
TBMM
TBMM'nin Açılışının 100. Yıldönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’dan Ankara’ya Gelecek mi?
Rus Meclisi Duma’da Konuşan ABD Ödüllü Haydar Baş
Rus Meclisi Duma’da Konuşan ABD Ödüllü Haydar Baş'ın Sırlı Bağlantıları
MHPnin Başına Soylu’yu Taşıma Operasyonunu Kim Nasıl Bitirdi?
MHPnin Başına Soylu’yu Taşıma Operasyonunu Kim Nasıl Bitirdi?
Süleyman Soylu
Süleyman Soylu'nun İstifa Parodisi Washington Enstitüsünün Raporu Gölgesinde Nasıl Okunmalı?
'Korona Düzeni'nden 'Tek Dünya Devleti'ne mi?
Covid-19
Covid-19'u Yok Eden Antibakteriyel Antiviral Ürün, Kendirden Kanser İlacı Çelikten Güçlü Zırh Yaptı!
KRİPTO TESADÜFLER.!
KRİPTO TESADÜFLER.!
Tesla’nın Türk Soylu patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları  Üretiyor!
Tesla’nın Türk Soylu patronu Elon Musk Türk Tedarikçi Firmalarla Suni Solunum Cihazları Üretiyor!
Salgın sonrası
Salgın sonrası 'Tarım Politikası ve Ziraai Üretim' Nasıl Olmalı?
Dünyanın peşinde olduğu Koronavirüs ilacı İlk kez Türkiye
Dünyanın peşinde olduğu Koronavirüs ilacı İlk kez Türkiye'de Tıp Literatürüne girdi
Coronavirüsün  Türk Jeopolitiğine Katkısı Kraliçeyi Konuşturdu Borisi Hastalandırdı
Coronavirüsün Türk Jeopolitiğine Katkısı Kraliçeyi Konuşturdu Borisi Hastalandırdı
Kovid-19
Kovid-19'un açtığı patikalar: Yeni cumhuriyetçilik ve yeni küreselleşme
Biyoterörizme Karşı Türkiye’nin Biyolojik Savunması
Biyoterörizme Karşı Türkiye’nin Biyolojik Savunması
Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı!
Cumhurbaşkanı İzole Hükümete Olağanüstü Hal Baskısı!
Avrupa Savunma Tatbikatı 2020’ye Koronavirüs Darbesi!
Avrupa Savunma Tatbikatı 2020’ye Koronavirüs Darbesi!
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
KIYAMETE BEŞ KALA DİYENLERE!..
ABD ile NATO’nun Avrupa
ABD ile NATO’nun Avrupa'yı İşgali ve Rothschild Hanedanının İngiltere’de Kraliyet Ayarı!
Kovid-19
Kovid-19'dan kaçarken dezenformasyona tutulmak
Suriye ile Adana Mutabakatı’nı İmzalayan KKK Orgeneral Aytaç Yalman
Suriye ile Adana Mutabakatı’nı İmzalayan KKK Orgeneral Aytaç Yalman'ın Ölümü ve Orduların Kornovirüsle Savaşı!
Kovid-19 salgını: ABD-Çin rekabeti propaganda savaşına dönüşüyor
Kovid-19 salgını: ABD-Çin rekabeti propaganda savaşına dönüşüyor
Dinde Reform Başladı Alkol İçeren Kolonya Caiz Cemaatle Namaz Yasak!
Dinde Reform Başladı Alkol İçeren Kolonya Caiz Cemaatle Namaz Yasak!
Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
Coronavirüs Kovid-19 İlacını Türkler Bulmuş Olabilir mi?
Ankara Moskova Hattında Yeni Büyükelçi Krizi!
Ankara Moskova Hattında Yeni Büyükelçi Krizi!
Rusya Orta Doğu’da ne yapmak istiyor?
Rusya Orta Doğu’da ne yapmak istiyor?
Kriz Eşiğindeki Rusya Ekonomisi Türk Ekonomisini Nasıl Etkiler?
Kriz Eşiğindeki Rusya Ekonomisi Türk Ekonomisini Nasıl Etkiler?
Haber Yazılımı