Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 13:14 Bu haber 4224 kez okundu
 
BÖCEK BAĞIMSIZ ADAY MI OLUYOR? YADA AK PARTİ'YE Mİ GEÇİYOR?
BÖCEK BAĞIMSIZ ADAY MI OLUYOR? YADA AK PARTİ'YE Mİ GEÇİYOR?
HABER AKDENİZ KULİS Haberi
BÖCEK BAĞIMSIZ ADAY MI OLUYOR? YADA AK PARTİ'YE Mİ GEÇİYOR?

Böcek yol ayırımında mı? Yoksa bile bile kendisine kurulan kumpasa rıza gösterip yok olmaya razı mı olacak?


      Sn.Böcek, siyasi deneyim ve marka değerini ayaklar altına aldıracak bir siyasetçi olmadığını da kamuoyu çok iyi bilmektedir. O nedenle Sn.Böcek, bu hafta tarihi bir yol ayırımında olduğunun bilinciyle bir karar verecektir.


      CHP Konyaaltı'na aday gösterilen Av.Semih Esen daha besmele çekmeden ; "Konyaaltı'da Böcek temizlemeye geliyorum,  Böcek'ten iz bırakmayacağım" çıkışlarıyla birden ortamın gerilmesine ve Böcek'in yeni bir süreç başlatmasına sebep olmuştur.


      Haber Akdeniz'in haricen edindiği bilgilere göre Sn.Böcek bu hafta içerisinde (muhtemelen Salı günü) CHP Gn. Mrk'ne giderek mevcut şartlarda Antalya Büyükşehir'i kazanmasının mümkün  olmadığını tekrarlayacak (geçen hafta Perşembe gününde olduğu gibi), Konyaaltı'nda revizyona gidilmesini isteyeceği yada Büyükşehir adaylığından istifa  ederek Konyaaltı'nda seçimlere BAĞIMSIZ aday olarak katılacağı yada AK Partiden aday olup yeniden Konyaaltı'daki görevine 31 Mart 2019'dan sonra da devam  edeceği, 5 yıl sonrada Büyükşehir'e AK Parti adayı olarak yoluna devam edeceği söylenmektedir.


      Sn.Böcek adının Büyükşehire açıklanmasından sonra Antalya Havaalanında düzenlenen karşılama törenine de örgütten (Kadın Kolları hariç) hiç kimsenin gelmeyişi Antalya siyaset kulislerinde büyük yankı yapmıştı.


      Sn.Böcek ucuz bir siyasetçi olmadığına göre ya CHP Genel Mrk.'i Sn.Böcek'i bu kez enine boyuna yeniden dinleyecek ve Antalya CHP'de taşların yeniden yerine oturmasına sebep olacak yada istifa ederek CHP defterini bir daha açılmamak üzere kapatacaktır.


       Konyaaltı Belediyesinde görev yapan (890 kişi) çok kişiyle yaptığımız görüşmede ise herkesin büyük bir tedirginlik içerisinde olduğunu tespit  ettik.


       Şu anda CHP Antalya'da yaşanan hizipler savaşının 2014'de Karadenizde yaşandığı bilinmektedir. Ordu, Samsun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Artvin ve Giresun'da bulunan 99 Belediyeden ancak 3 ilçeyi kazanarak büyük bir hezimet yaşanmasının sebebi o tarihlerde CHP Genel Merkezinin ilan ettiği adaylardan kaynaklı olduğu ortadadır.


       Şimdide Antalya'da 2014 yılında Karadenizde yaşanan ve hezimetle sonuçlanan tablonun bir benzeri bugün Antalya CHP'de yaşanmakta olduğunu kamuoyu yakinen bilmekte ve takip etmektedir.


       Bu durumda CHP Genel Merkezinin Sn.Böcek'e hiçbir katkısının olmayacağı ve Karadenizde 2014'de yaşanan fiyaskonun bir benzerini Sn.Böcek'de istemiyorsa çok acilen tarihi bir karar vermesi gerektiği Antalya kamuoyunca dillendirilmektedir.


     CHP'nin Antalya'da kendisine hiçbir faydası yokken Sn.Böcek'e bu saatten sonra ne faydası olabilir düşüncesi Antalya kulislerinde konuşulur hale gelmiştir.


     Sonuç olarak, duayen siyasetçi Sn.Böcek Antalya'da hezimete uğramak istemiyorsa tıkanmak üzere olan yolunu açmak ve yeni bir yol haritası çizmek mecburiyetindedir.


        Bu tarihi süreçte Sn.Böcek'in izleyeceği yol haritasının da AK Partiye geçip önce gerilen Konyaaltı'na yeniden Belediye başkanı olması ve daha sonraki  dönemdede Antalya Büyükşehire hazırlanması gerekmektedir yaygın düşüncesi kamuoyuna şimdiden malolmuş bulunmaktadır.


     Zaten yapılan anketlerlede Sn.Böcek'in başka bir yol haritasınında olmadığı ortadadır.


     Haber Akdeniz
     Mehmet Ali ÇELİK

Kaynak: (HABER AKDENİZ) - HABER AKDENİZ Editör: Mehmet Ali ÇELİK
Etiketler: BÖCEK, BAĞIMSIZ, ADAY, MI, OLUYOR?, YADA, AK, PARTİ'YE, Mİ, GEÇİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı