Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 09:53
 
İdlibte Ruslarla çatışmadan Önce Ayetullah Mike'ın Türkiye'deki Akrabalarına Dikkat!
Ömür Çelikdönmez
ANALİZ Haberi
İdlibte Ruslarla çatışmadan Önce Ayetullah Mike'ın Türkiye'deki Akrabalarına Dikkat!

İdlibte Ruslarla çatışmadan Önce Ayetullah Mike'ın Türkiye'deki Akrabalarına Dikkat!

Gözlerden uzak  kalmayı başarabilmiş ABD Türkiye yakınlaşmasının hiç şüphesiz mimarı, NATO görevlerinde bulunmuş yüksek askeri bürokratlar.

 

Bu konuda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pentagon’un yeni bir nişanını fazlasıyla hak ediyor. Tabiki Erdoğan - Trump dostluğu unutulmamalı. 

Amerikalı sığır çobanları yakın ve uzun vadeli Orta Asya operasyonlarında, Afganistan ve Irak ile fiziki irtibatı sağlamaya çalışıyor.

 

Orta Asya, Hazar havzası ve Ortadoğu’daki bütün enerji ulaşım hatlarını kontrol altında tutabilirse, Çin ve Hindistan’ın, Orta Asya ve Orta Doğu’ya ulaşım hatlarını kesebilir ve kontrol edebilir.

 

Çünkü Çin devasa nüfusuyla, dünya barışının potansiyel tehdit unsuru. Uzun lafın kısası aktüal gelişmelere takılıp kalmayın.

Çin'in kontrol dışı nüfus hareketliliği büyük kavimler göçünü tetikleyebilecek boyuta her an sıçrayabilir.

 

Rus Mafyasına Operasyon... İdlibe Yürüyen Türk Tankları... Rus Uçaklarının Bombaladığı  El Bab…

Türkiye sadece ABD ile arayı düzeltmiş değil. Avrupa Birliği ve özellikle Vatikan İmparatorluğunun desteğini de çantada keklik görüyor olmalı ki,  Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib konusunda hafiften hafiften Rusya’ya karşı efeleniyor.

 

Suriye ordusunun İdlib'in güneyindeki operasyonlarını değerlendiren ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, yerinden olan 700 bin Suriyelinin uluslararası krize yol açabilecek şekilde Türkiye sınırına ilerlediğini söylediğinde bu üstü örtülü desteğin ne anlama geldiğini anlamak istedim.

 

Hemen ardından İstanbul’da üç yıl önce öldürülen liderlerinin intikamını almak için Türkiye’ye gelen Rusya bağlantılı Rus suç örgütü lideri Andri Malyi ile birlikte 15 kişilik suç örgütü üyesi, düzenlenen operasyonla uzun namlulu ve suikast silahlarıyla birlikte yakalanması  olayı yaşandı.

İstanbul'da suç çetesine yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında Ukrayna asıllı Rus suç örgütü lideri Andri Malyi ile 2 Ukraynalı, 1 Rus, 4 Gürcü ve 8 Azerbaycanlı şüpheli gözaltına alındı.

Suriye'de, Türkiye-Rusya-Esad rejimi arasındaki gerilim, rejimin Rus hava saldırıları desteğiyle İdlib'de cihatçılara yönelik operasyonları genişletmesiyle tırmanırken, Rus savaş uçaklarının Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan El Bab'da, Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerini bombaladı.

 

200 Türk askeri aracı Suriye'nin Halep ve İdlib bölgelerine giriş yaptı. konvoy, Türkiye’nin söz konusu bölgeye yönelik gerçekleştirdiği en büyük askeri takviye.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Halep-Lazkiye karayolunu askeri bölge olarak ilan etmesi, Rusya ile Türkiye arasında gerginlik yaratabilecek bir gelişme.

 

Suriye rejim güçleri de Halep ve İdlib’teki Türkiye yanlısı silahlı muhalif grupların kontrolü altındaki bölgelere doğru ilerleyişini sürdürüyor.

 

Türk ordusu girdiği topraklardan kolay kolay çıkmaz. TSK oradaki askeri varlığını olası Rus ve Suriye ordusu ile savaşa karşı güçlendiriyor. Ayrıca oradaki savaşçı cihadcıları Suriye’den Libya’ya intikal ettiriyor. Ruslar bundan rahatsız.

 

Ayetullah Mike'ın Türkiye'deki Akrabaları Var mı?

Tabiki var.  Organik olmasa da inorganik akrabalıklar söz konusu. Mesela Türk medyasında bir dönem düdüğünü öttüren, Amerikalı diplomat (bazılarına göre tescilli CIA ajanı) Joseph Pennington ile evli Amberin Zaman gibi.

 

Amberin Zaman Kim?

Amberin Zaman baba tarafından Bangladeşli, anne tarafından ise Gürcü asıllıdır. Bir başka silsileye göre Amberin Zaman baba tarafından Irak kökenli Bangladeşli, anne tarafından ise Gürcü, Tatar ve Yörük kökenlidir.

Amberin Zaman'ın  babası Arshad-uz Zaman;  Khan Bahadur Fazlur Rahman'ın oğluydu. Arshad-uz Zaman'ın, 1950'li yıllarda Paris'te Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra ilk görev yeri İstanbul oldu.

 

İstanbul'da, Fransızca bilen gençler için verilen bir çay partisinde tanıştığı  Notre Dame de Sion mezunu Vasfiye Kalmuk ile tanıştı.

Pakistanlı diplomat İstanbul'da Notre Dame de Sion mezunu olan Vasfiye Kalmuk'tan Türkçe dersleri aldı.

 

Zaman ve Kalmuk arasında ilişki evlilik ile sonuçlandı. Amberin Zaman, çiftin bu evliliğinden olan iki kızından biri olup New York'ta doğdu.

Amberin Zaman'ın babası Arshad-uz Zaman 12 Nisan 2007'de Bangladeş'te tedavi gördüğü hastanede kalp krizi geçirdi ve öldü.

Arshad-uz Zaman, Cezayir başta olmak üzere Mısır ve Senegal de Bangladeş Büyükelçiliği yapmıştı. Zaman daha sonra İslam Konferansı Örgütü'nün siyasi işler genel sekreter yardımcılığı görevinde bulundu.

 

Fransanın Lejyon Donür Nişanı'nı alan ilk Bangladeşli'ydi. Zaman, Calcutta Üniversitesi'ni bitirdikten sonra, Fransız Sorbonne Üniversitesi'nde siyaset bilimi üzerine lisans yaptı.

 

 Vefatından önce de Bangladeş eski Devlet Başkanı Prof. Badruddoza Chowdhury'nin danışmanlığını yürütüyordu. Arshad-uz Zaman çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe biliyordu.

 

Amberin Zaman, ilköğretimi ve lise eğitimini yine Amerika'da tamamladı. Ardından üniversite okumak üzere İsviçre'ye gitti. Üniversiteyi İsviçre'de bitirdi. Kariyerinin ilk yıllarında The Washington Post ve The Daily Telegraph of London ve Los Angeles Times gibi büyük yabancı basın organlarının Türkiye muhabiriydi.

 

Ardından Los Angeles Times gazetesi ve The Economist dergisinde Türkiye temsilciği yaptı. BBC World'de Türkiye ve eğitim sisteminin ülkedeki etkileri konulu programda yorumcu olarak görev aldı. Türkiye’de Taraf ve Habertürk'e gazetelerinde çalıştı.

Amberin Zaman 2004 yılından beri, Amerikalı diplomat Joseph Pennington ile evli. Çiftin çocuğu yok Zaman, eşinin görevi nedeniyle bir dönem Ermenistan'ın başkenti Erivan'da yaşadı.

 

31 Mart 2016'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD gezisi kapsamında Brookings Enstitüsü'nde yaptığı konuşmayı izlemek için binaya girmek isteyen Amberin Zaman ve diğer birkaç gazeteci, Erdoğan'ın korumaları tarafından binanın girişinde hakarete uğramıştır ve içeri sokulmamıştır.

 

Amberin Zaman; ABD düşünce kuruluşu German Marshall Fund’ın (örtülü CIA “etki" enstitülerinden) “On Turkey” yayınlarına düzenli olarak katkı yapmasıyla belleklerde yerini aldı. Uzmanlık alanları, Türk dış politikası, Kürtler ve Türkiye-Ermenistan ilişkileridir. *

 

Amberin Zaman'ın Eşi  CIA Ajanı /Diplomat Joseph Pennington…

ABD’li bir diplomat Joseph Pennington. Pennington, Türkçe ve Rusca’yı ana dili gibi konuşan bir diplomat. Ermenistan-Erivan’da diplomatlık yaptı. 2006 yılında ABD Ankara Büyükelçiliği sözcüsüydü. Halen ABD dışişleri bakanlığı bünyesinde çalışıyor.

 

Hakkında Bilgi Bu Kadar mı?

Olabilir mi? Daha fazlası var. Alemden farkımız olsun.

 

Kıdemli Dış Hizmetin Kariyer Üyesi Joseph Pennington, Aralık 2015'te Yakın Doğu İşleri Bürosunda Irak Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevine başladı.

 

Ayrıca, Irak Dışişleri Bakanlığı Direktörlüğü görevine döndü. Irak Kürdistan Bölgesi'ndeki Erbil ABD Başkonsolosluğu'nda iki yıl görev (2013-15) yaptı.

Pennington, Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentindeki ABD Büyükelçiliği'nde Mütevelli Heyeti Başkanlığı yaptı (2010-13) ve Ermenistan'ın Erivan'da (2007-10) aynı görevde bulundu.

 

Ankara, Türkiye'de ABD Büyükelçiliği Sözcüsü (2002-06), Napoli, İtalya'da (2001-02) siyasi-ekonomik memur olarak çalıştı ve Bosna-Hersek'in Mostar şehrinde ABD Büyükelçiliği Şube Müdürlüğüne (2000-01) başkanlık etti.

 

Saraybosna'daki ABD Büyükelçiliği'nde (1999-2000) ekonomi memuru, Adana, Türkiye'deki ABD Konsolosluğu'nda siyasi-ekonomik memurluk yaptı (1995-98).

 

Pennington ayrıca Dışişleri Bakanlığı'nın Ekonomi ve Ticari İşler Bürosu'nda ve Moskova'daki ABD Büyükelçiliği'nde çalıştı.

Pennington, Maryland Baltimore County Üniversitesi'nden (UMBC) mezun oldu ve burada siyaset bilimi lisans derecesi aldı. Daha sonra New York'taki Columbia Üniversitesi'nden yüksek lisans yaptı.**

 

CIA Ajanı /Diplomat Joseph Pennington'ın Türkiye Faaliyetleri...

Joseph Pennington'ın CIA Ajanı olduğunu Alman polisi ve istihbarat birimlerinin faaliyetlerine ait gizli bilgileri kamuoyuna duyurmasıyla tanınan Geheim (gizli) isimli dergi yayınlamasaydı, nereden bilecektik? İftira ise müfteri Almanlar.

 

Alman polisi ve istihbarat birimlerinin faaliyetlerine ait gizli bilgileri kamuoyuna duyurmasıyla tanınan Geheim (gizli) isimli dergi, Türkiye’de görevli CIA ajanlarının isimlerini yayımladı.

 

Bu listede yer alan isimler ve görevleri şöyleydi: AMB (Ambassador) Amerikan Büyükelçisi Marc Grossman POL/MIL (Politikal/Military) James L. Clunan Most Probably CIA Chief Of Station (COS) Türkiye CIA Şefi, aynı zamanda “Kontra Gerilla Kuvvetleri İrtibat” sorumlusu PO (Principal Officer) Elizabeth W. Shelton, Adana Konsolosu, CIA Adana İstasyon Şefi POL/ECO Political/Economic Section, Josephs Pennington, CIA Ajanı.

 

CIA ajanlarının genel olarak diplomat kimliğini kullandıkları belirtilen dergide CIA’nın Türkiye operasyonları kapsamında partiler, sendikalar, öğrenci örgütleri ve askeriye içerisinde örgütlenerek Türkiye’ye ilişkin istihbarat bilgileri topladıkları, Türkiye’de CIA’nın Ankara, İstanbul ve Adana’da istasyonu bulunduğu belirtildi.

 

Dergi’nin “Naming Names” (adını koymak) isimli yazı dizisi kapsamında CIA’nın Haiti, Fransa ve Türkiye’deki ajanlarının isimleri açıklandı. Açıklanan adaylar arasında Adana Konsolosluğu’nda POL/ECO olarak 1995’te görev yapan Olaf North Otto III de yer almıştı.

 

1996’da ise aynı göreve  o yıllarda Taraf gazetesi yazarı olan Amberin Zaman’ın eşi Joseph S. Pennington getirilmişti.

Joseph S. Pennington  ABD’nin Ermenistan (Erivan) Büyükelçiliği’nde diplomatlık yapan bir CIA ajanı olarak kayıtlara geçmişti.

 

Alman İstihbarat Dergisine Göre Amberin Zaman...

Joseph S. Pennington'ın çeyrek Türk eşi, Amberin Zaman ise gazeteciliğe New York’ta borsa muhabirliği ile başlamış. 1999’da Washington Post için muhabirlik yapmış.

Yurt dışında iki üniversite bitirmiş. Bir süre Los Angeles Times'ta çalışmış. The Economist dergisinin Türkiye Temsilciliği ve Taraf gazetesi köşe yazarlığı yapıyor.

 

Bangladeşli bir diplomat babayla bir Türk annenin kızı olan Zaman, eşinin Erivan’daki görevi nedeniyle Erivan ve Türkiye’de yaşıyor. Washington, Londra, Brüksel ve Irak’ta mekik dokuyor.

 

Joseph S. Pennington, Amerikan Büyükelçiliği Basın Müsteşarı Cheney’in ekibindendir ve medyada ABD lehine yalan haber kampanyasının mimarıdır.

 

 Penington, Genelkurmay’ı dinleme operasyonu açığa çıkınca Türkiye’den apar topar ayrılmak zorunda kalan Elizabeth Shelton’un Adana Konsolosluğu’ndaki yardımcısıydı.

 

Joseph S. Pennington'ın Orgeneral Eşref Bitlis Suikastinde Parmağı Var mı?

Almanlara bakılırsa bu Joseph S. Pennington, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in uçağına düzenlenen sabotaj eyleminin planlayıcılarından.

 

Genelkurmay kaynaklı bir bilgi notunda, başında Elizabeth Shelton’un bulunduğu bir heyetin İncirlik Üssü’nde 10 Şubat 1993 günü toplanarak Orgeneral Bitlis’in uçağına sabotaj planını hazırladıkları belirtiliyor. Bu toplantıda bulunanlardan birisi de Joseph S. Pennington’du.

 

Hem Kuzey Irak’lı Kürt gruplarla hem de Türkiye’deki Kürt milliyetçileriyle çok yakın ilişki içinde. Büyükelçiliğin Kürtlerle ve insan hakları kuruluşlarıyla ilişki kuran görevlisi.

 

Penington, her yıl belli aralıklarla Güneydoğu’ya gidip Kürt sorunu ve insan haklan ile ilgili araştırma yapıyor ve bölgedeki IHD ve HADEP temsilcileriyle görüşüyordu.

Adana Konsolosluğu’ndaki arkadaşlarıyla birlikte Ağustos 1995’te PKK’lı tutuklu yakınlarını ziyaret etmişti.***

Toprağı bol olsun, CIA ajanı Ayetullah Mike - Michael D'Andrea öldü ama  CIA Ajanı karısı Faridah Currimjee yaşıyor.

Bir zamanlar Türkiye’deki dış politika uzmanı gazetecileri örgütleme görevini  üstlenen Joseph S. Pennington’ın çeyrek Türk karısı Amberin Zaman,  babası Arshad-uz Zaman'ın  soy zinciri üzerinden Faridah Currimjee ile akraba olabilirler mi?

Uzun lafın kısası Alemde şer Oğuzda Er tükenmez ama üstümüze üstümüze geliyorlar. Bize 'onlar  hepisi biz Türk ' demek mi düşüyor?

 

*

https://www.sabah.com.tr/amberin-zaman-kimdir-

http://www.uplbooks.com/author/arshad-uz-zaman

https://www.thedailystar.net/news-detail-320403famp

https://www.google.com/amp/s/www.haberler.com/amp/amberin-zaman/biyografisi/

https://www.al-monitor.com/pulse/tr/contents/authors/amberin-zaman.html#ixzz6CnOucJtz

https://www.iyibilgi.com/?haber,63173

https://www.yenisafak.com/arsiv/2005/aralik/02/roportaj.html

**

https://www.state.gov/biographies/joseph-s-pennington/

***

http://www.turktoresi.com/viewtopic.php?f=136&t=9819

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İdlibte, Ruslarla, çatışmadan, Önce, Ayetullah, Mike'ın, Türkiye'deki, Akrabalarına, Dikkat!,
Yorumlar
Diğer Haberler
 ABD Darbesi Out of question Söz konusu değil İngiliz Darbesi Yolda?
ABD Darbesi Out of question Söz konusu değil İngiliz Darbesi Yolda?
Devlet Bahçeli’nin Klasik Araba Koleksiyonunu Dağıtması Türk Siyasetinin Geleceği Açısından Nasıl Yorumlanmalı?
Devlet Bahçeli’nin Klasik Araba Koleksiyonunu Dağıtması Türk Siyasetinin Geleceği Açısından Nasıl Yorumlanmalı?
Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
Ülkücü Katili Şüphelisi Büyükelçi Atamasıyla İktidarın Destekçileri Nasıl Ayrıştırılıyor?
Gölge CIA –RAND’ın Türkiye Raporu Aman Gözden Kaçmasın
Gölge CIA –RAND’ın Türkiye Raporu Aman Gözden Kaçmasın
Çin
Çin'de devrimin başladığı kentte devrimin partisi sorgulanıyor
Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığının Zaaf Lüksü Var mı?
Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığının Zaaf Lüksü Var mı?
Küresel ticarette koronavirüs etkileri hissediliyor
Küresel ticarette koronavirüs etkileri hissediliyor
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Amerikancı mı?
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Amerikancı mı?
Türkiye İran Savaşı ve Suriye’nin Bölünme Süreci Başladı!
Türkiye İran Savaşı ve Suriye’nin Bölünme Süreci Başladı!
KORONAVİRÜS KÜRESEL EKONOMİNİN YENİ
KORONAVİRÜS KÜRESEL EKONOMİNİN YENİ 'SİYAH KUĞU’SU' MU?
Suriye’de MİT ve El Muhaberatın Çözemediği Derin Yapı Barış Görüşmelerini Nasıl Baltaladı?
Suriye’de MİT ve El Muhaberatın Çözemediği Derin Yapı Barış Görüşmelerini Nasıl Baltaladı?
Trump
Trump'ın Kudüs teo-politiği ve Yüzyılın 'Barış' Anlaşması
Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
Filistin Davası ve Kudüs Seviciliği İngiliz Sömürge Bakanlığının Projesidir!
İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
İdlibte Ne Oldu? Milli İstihbarat Başkanlığı mı? Polatlı Topçu Okulu mu?
Şirketlerin ödeme gücü ve kredi hacmi artacak
Şirketlerin ödeme gücü ve kredi hacmi artacak
CIA Ajanı “Ayetullah Mike" Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
CIA Ajanı “Ayetullah Mike" Uçak Kazasında Öldü-rül-dü!
20 soruda yeni koronavirüs salgını
20 soruda yeni koronavirüs salgını
Türkiye
Türkiye'nin Enerji Jeopolitiği ve Çin İstilasında Avrasya Balkanları!
Elazığ Depremini  Tetikleyen ABD
Elazığ Depremini Tetikleyen ABD'nin HAARP Silahı ve Çin'deki Corona Virüsü!
Bürokraside Tehlike Çanları Çalıyor Cemaat Mensubiyeti Değil Liyakat Esas Alınmalı
Bürokraside Tehlike Çanları Çalıyor Cemaat Mensubiyeti Değil Liyakat Esas Alınmalı
Atatürk’e Deccal Türk Devletine Kafir Diyenler Güneydoğu Medreselerinde Yetiştiriliyor!
Atatürk’e Deccal Türk Devletine Kafir Diyenler Güneydoğu Medreselerinde Yetiştiriliyor!
Cübbeli Konuştu Bitlis Güroymak
Cübbeli Konuştu Bitlis Güroymak'ta Nakşi Kürt Şeyhi Öldürüldü
Putin
Putin'in Rusya’sı Yolsuzluğu Tescilli Bir Ermeni/Yahudi Meleze Emanet!
Alman ekonomisi için
Alman ekonomisi için 'altın yılların' sonu mu?
İran Rejimi  İngiltere
İran Rejimi İngiltere'den Koptu ABD Yörüngesine Kanlı bir Ayinle Kabul Edildi
NATO’nun yeni tehdit algısı ve Çin
NATO’nun yeni tehdit algısı ve Çin
 Hakan Fidan ve  Kasım Süleymani Almanya’daki ABD Askeri Üniversitesinden Nasıl Mezun Oldu?
Hakan Fidan ve Kasım Süleymani Almanya’daki ABD Askeri Üniversitesinden Nasıl Mezun Oldu?
Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu  Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
Firavunun Rüyası Yusuf’un Yorumu Önce Küresel Isınma Kuraklık Sonra Buzul Çağı!
Türkiye’nin savunmada 2020’lere bakışı umut veriyor
Türkiye’nin savunmada 2020’lere bakışı umut veriyor
Bürokraside yaprak dökümü ve Kasım Süleymani Suikastında Suriye İstihbaratının parmağı!
Bürokraside yaprak dökümü ve Kasım Süleymani Suikastında Suriye İstihbaratının parmağı!
ABD MASERS Işınlarıyla Avustralya’nın Ormanlarını Yakıyor, Hindistan’ın Karlarını Eritiyor!
ABD MASERS Işınlarıyla Avustralya’nın Ormanlarını Yakıyor, Hindistan’ın Karlarını Eritiyor!
MİT Başkanı John Wick 3 filmini İzledi Kasım Süleymani Sizlere Ömür!
MİT Başkanı John Wick 3 filmini İzledi Kasım Süleymani Sizlere Ömür!
Kasım Süleymani sonrası Orta Doğu’nun geleceği
Kasım Süleymani sonrası Orta Doğu’nun geleceği
2012
2012'de Türkiye Karşıtı ABD'nin Libya Büyükelçisi Chris Stevens Nasıl Öldürüldü?
Libya Niyet Irak Kısmet!
Libya Niyet Irak Kısmet!
İran-Çin-Rusya ortak deniz tatbikatı çerçevesinde Çin’in İran ikilemi
İran-Çin-Rusya ortak deniz tatbikatı çerçevesinde Çin’in İran ikilemi
Suud medyası tarihinin en itibarsız dönemini yaşıyor
Suud medyası tarihinin en itibarsız dönemini yaşıyor
 Kıbrıslı Popaz III. Makaryos Türkiye’den mi Gitti? Türk Devletine Nasıl Hizmet Etti?
Kıbrıslı Popaz III. Makaryos Türkiye’den mi Gitti? Türk Devletine Nasıl Hizmet Etti?
Libya krizi ve Akdeniz’de derin jeopolitik dönüşüm
Libya krizi ve Akdeniz’de derin jeopolitik dönüşüm
MOSSAD Güney Kıbrıs
MOSSAD Güney Kıbrıs'ta Türklere mi Çalışıyor?
Doğu Akdeniz’deki son gelişmeler sonrası Türkiye-İsrail ilişkileri
Doğu Akdeniz’deki son gelişmeler sonrası Türkiye-İsrail ilişkileri
Arap dünyasında değişim talebi devam ediyor
Arap dünyasında değişim talebi devam ediyor
Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin  Para Trafiğini Neden İzliyor?
Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Türkiye’nin Para Trafiğini Neden İzliyor?
Miryokefalon Zaferinin Kutlama Tarihçesi
Miryokefalon Zaferinin Kutlama Tarihçesi
Atatürk
Atatürk'e Beton Kemal Diyenler Ülkeyi Nasıl Betona Gömdü?
 Yeni Siyasi Gelişmeler ve Sarıgül Ailesinin Kafa Karıştıran Nikâh Töreni!
Yeni Siyasi Gelişmeler ve Sarıgül Ailesinin Kafa Karıştıran Nikâh Töreni!
Eyyy İngilizci İslamcılar! Doğu Akdeniz
Eyyy İngilizci İslamcılar! Doğu Akdeniz'de Türkiye ve İsrail’in Gizli İşbirliği Var mı?
Kurgu ve gerçek arasında: Osmanlılar ve Arap dünyası
Kurgu ve gerçek arasında: Osmanlılar ve Arap dünyası
Haber Yazılımı