Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 09:58 Bu haber 518 kez okundu
 
Türkiye'de en iyi yapılan iş Seçim güvenliğidir!
AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve YSK Temsilcisi Recep Özel, 16 Nisan referandumuyla birlikte zirve yapan seçim güvenliğine yönelik spekülasyonlara tepki gösterdi.
ISPARTA Haberi
Türkiye'de en iyi yapılan iş Seçim güvenliğidir!

Recep Özel, "AK Parti'nin en iyi yaptığı işlerden birisi seçimdir. Türkiye, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere yurt dışındaki bütün seçim komisyonlarınca örnek gösterilen seçimler yapmıştır. Vatandaşın oyunu emanet olarak görüyoruz, ihanet edemeyiz. 'Nasıl 1 kişiye daha fazla oy kullandırırız'ın derdindeyiz" dedi.    AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi eski Isparta Milletvekili Recep Özel, seçim güvenliğine ilşikin spekülasyonlara ve tartışmalara tepki gösterdi. Türkiye'de AK Parti'nin yaptığı en iyi işlerden birisinin seçim güvenliğini sağlamak olduğunu belirten Özel, 16 Nisan refarandumu ile birlikte zirve yapan tartışmaların yersiz olduğunu söyledi. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş için yapılan referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yönelik tartışmaları hatırlatan eski Isparta Milletvekili Özel, YSK'nın kararının ilk olmadığının altını çizdi. Seçmen iradesinin sakatlığa uğramaması için alınan kararın doğruluğuna işaret eden Özel, şu açıklamalarda bulundu:

ALDIĞIMIZ KARAR DOĞRUYDU

"Mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yönelik tartışmalar yaşandı. Bu YSK'nin ilk kez aldığı bir karar değildi. Hemen hemen bütün seçimlerde mühürsüz oyların geçerli olmasın dair kararları vardı. Eskiden oylar sayıldıktan sonra bu karar alınıyordu. Biz seçmen iradesinin sakatlığa uğramaması için alınan bir karardı. Doğru bir karardı. Gerekçesi iyi okunursa doğru olduğu iyi anlaşılacaktır. SANDIK KURULU BAŞKANI KUR'A İLE BELİRLENİNCE...

16 Nisan referandumunda birkaç yeni uygulama vardı. Bunlardan kaynaklanan bazı eksiklikler vardı. Bu seçimde ilk kez sandık kurulu başkanları kura ile tespit edildi. Bu seçimde her yerde kura ile sandık kurulu başkanı tespit oldu. Eskiden başkanlar atanırdı. Siyasi partilerin verdiği listeler doğrultusunda GBT'si sorunlu olan, okuma-yazması olmayan sorunlu kişilerden sandık kurulu başkanı olanlar oldu. Pusulalar eskiden 3 gün önce teslim edilirdi.

BİR MEMUR HATA YAPIYORSA SEÇMENİN GÜNAHI NE?

16 Nisan seçiminde pusulalar o gün sabah teslim edildi. Bazı yerlerde mühürleme yetiştiremediler. Mühürsüz pusulalarla oy kullanımı yapıldı. Türkiye genelinde böyle bir eksiklik olduğu bilgisi bize ulaşınca daha sandıklar açılmadan böyle bir karar alalım teklifinde bulunduk. Ben vatandaş olarak sabah kalkmışım, pazar keyfimi bozmuşum. Oyumu kullanmışım. Memurun bir işleminden ötürü benim oyum neden geçersiz olsun ki? Seçmen gerçek, pusula gerçek. Sahtecilik iddiası yok. Sırf bir şekil unsurudan ötürü seçmen iradesini neden sandığa yansıtmayalım? Seçmenin gühanı yok. Oy pusulasının sahte olma ihtimali yok. Filigranlı kağıda basıyor, emniyet sübobu. Yerinde bir karar alınmıştır. Oylar sayıldıktan sonra böyle bir karar alınsaydı daha çok tartışma olurdu. Şaibelerin önüne geçilmiştir. Epey bir süre kurula bizim hakkımızda hakarete varan mesajlar oldu. Bu konuda davalar açıldı.

TÜRKİYE, SEÇİMLERİ ÖRNEKTİR

Bugüne kadar Türkiye'de birçok seçim yapıldı. AK Parti'nin en iyi yaptığı işlerden birisi seçimdir. Türkiye, yurt dışındaki AGİT olsun (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) bütün seçim komisyonlarınca örnek gösterilen seçimler yapmıştır. Ufak-tefek eleştiriler vardır. Ama Türkiye'de en iyi yapılan işlerden birisi seçim güvenliğinin sağlanmasıdır. Bunun üzerine bir gölge düşürmek kimsenin hakkı değildir.

YSK OYU EMANET OLARAK GÖRÜR ASLA İHANET ETMEZ

YSK'daki üye arkadaşlarımız ve benim temsilci olarak düşüncemiz oy emanettir. Ve bir kişinin bile emanetine sahip çıkmak gerekir. Bir cezaevindeki bir tutuklunun oyunu nasıl kullandırabilirizin çalışması yapılıyor. YSK, oyu kendisine emanet olarak görüyor. Emanete ihanet etme noktasında bir karar, bir işlem yapılamaz. Bu hırsızlıkla eş anlamladır. YSK, Türkiye'deki en güvenilir kurumların başında gelir. Referandum sürecinde muhalefet kendi başarısızlığını bunun üzerine bina etmeye çalıştı. Doğru bir yöntem değildi. Alınan karar doğru bir karardı. Önümüzdreki seçimlere hazırlık açısından çeşitli çalışmalar yapıyoruz." 2019 seçimleri 2002'den bu yana yapılan tüm seçimlerin finali olacaktır Eski Isparta Milletvekili Recep Özel, AK Parti için 2019 seçimlerinin önemine dikkat çekti, kurucu il başkanı sıfatıyla bazı uyarılarda bulundu. AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı, eski Milletvekili Recep Özel, 2019 seçimlerinin bu zamana kadar yapılan tüm seçimlerin finali olduğunun altını çizdi. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirten Özel, şöyle konuştu:

ISPARTA'YI İZLİYORUM

Türkiye siyasetini izlediğimiz gibi tabiki memleketimiz olan, cenazemizin gömüleceği yeri 'gözlemlemiyoruz, izlemiyoruz' desek yalan olur. Siyasetin içinden birisi olarak, aktif siyaset yapan birisi olarak bir vatandaş gibi gözlemlerimiz, yorumlarımız, eleştirilerimiz olacaktır tabiki.

CUMHURBAŞKANLIĞINA FİİLEN GEÇİŞİN TARİHİ 2019'DUR

Önümüzdeki süreç Türkiye açısından, Isparta açısından önemli bir süreç. Önümüzdeki 2019 seçimleri geçmiş bütün seçimlerin finali olacak niteliktedir. Anayasa değişikliği yaptık, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtik. Yapısal değişiklikler ve fiilayatta geçişin süresi Kasım-2019.

PARTİ VE ÜLKE HATIRI, ŞAHSİ HATIRLARIN ÜZERİNDE OLMALIDIR

Parti olarak, Isparta olarak kısır çekişmeleri ve hatıra binayen iş yapmayı kaldıracak bir süreç değil. Önümüzdeki süreç parti hatırının, ülke hatırının şahsi hatırların önünde olacağı bir süreçtir. Evet biz eleştireceğiz, 'doğru şudur' diyeceğiz, başarıya daha iyi nasıl gidebiliriz konuşacağız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin fiilayata geçmesi için elimzden gelen herşeyi yapacağız. Isparta, halk oylamasında çok güzel bir netice aldı. Bunda katkısı olan herkese teşekkür ederiz. 2019 seçimlerinde el birliği ile daha iyi başarıyı yakalamak için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Partinin kuruluşundan bu yana görev alan herkesle ilgili kalp kırıklıklarını ve gönül kırıklıklarını tamir ederek yolumuza devam etmemiz gerekiyor.

SİYASET İŞİNİ YAPACAK BÜROKRASİ İŞİNİ YAPACAK

Siyasetçiler olarak bürokratik oligarşiyi yenmemiz gerekiyor. Maalesef bürokrasiler siyasetçileri iyi kullanıyor. Senin biraz ayağın tökezlesin başka birinin yanında şekil alıyorlar. Kimin yanında gelecekleri ve koltukları garantili olacaksa onun yanında şekil almasını çok iyi biliyorlar. AK Parti'nin başarısında bürokratlarımızın, müdürlerimizin katkısı vardır. Ancak 'ben koltuğumu nasıl korurum' gibi bir dertlenme yaşamadan, kim AK Parti'nin ve ülkemizin başarısı için ne yapması gerekiyorsa onu yapması gereken bir süreci yaşayacağız. Hiçbir zaman siyaseti bürokrasiye ezdirmemiz gerekiyor. Onlar işini yapacak. Bürokrasi işini yapacak, siyasetçi işini yapacak. Bürokrasi siyasetçinin işine karışmamalı. Siyasetçi üst çıtada politikaları belirler ve uygulanmasını takip eder.

AK PARTİ BAŞARININ ÇITASINI YÜKSELTTİ

Isparta'da bu konuya dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı hususlar olduğunu düşünüyorum ve gözlemliyorum. Ben Isparta'nın siyasetinde söz sahibi olan milletvekillerimizin, il başkanımızın, il yönetimimimizin, ilçe yönetimlerimizin önümüzdeki sürece hazır olduklarını görüyoruz. Kişisel hatırların hiçbir önemi yok. Biz başarının çıtasını çok yükselttik. Eskiden yüzde 40'larda iktidar olabiliyorduk. Şimdi yüzde 50+1 oy almak zorundayız. Vatandaş ile bağı kuvvetlendirip ondan sonra yüzde 50'nin üzerinde oy alacağız. Yüzde 50+1 hedefi kendimiz koyduk. Bu hedefe ulaşmak için cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde koşmamız gerekiyor. O koşuyorsa biz daha fazla koşmak, onun istediği siyasete uygun hareketler içerisinde olmamız gerektiği düşüncesindeyim. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'de, en, iyi, yapılan, iş, Seçim, güvenliğidir!,
Yorumlar
Diğer Haberler
SDÜ KAMPÜS ALANINDA AÇILACAK AVM ve YURT RANTİYESİ
SDÜ KAMPÜS ALANINDA AÇILACAK AVM ve YURT RANTİYESİ
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BAŞDEĞİRMEN, GELENDOST ELMASININ TANITIMINI YAPTI
BAŞDEĞİRMEN, GELENDOST ELMASININ TANITIMINI YAPTI
MEZAT GELENEĞİ TARİHİ KONAKTA YAŞATILIYOR…
MEZAT GELENEĞİ TARİHİ KONAKTA YAŞATILIYOR…
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU
REKTÖR ÇARIKÇI’NIN KARNESİ ZAYIFLARLA DOLU
YEŞİLAY, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
YEŞİLAY, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
SEÇİM İNDİRİMİNİN BEDELİ 4 AYDA 1.050 MİLYON
SEÇİM İNDİRİMİNİN BEDELİ 4 AYDA 1.050 MİLYON
YOLDA KALAN  EVLERİN YIKIMLARI DEVAM EDİYOR
YOLDA KALAN EVLERİN YIKIMLARI DEVAM EDİYOR
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN TÜRK KIZILAY’INI KABUL ETTİ
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN TÜRK KIZILAY’INI KABUL ETTİ
TÜRK SAĞLIK-SEN TEMSİLCİLER TOPLANTISI YAPTI
TÜRK SAĞLIK-SEN TEMSİLCİLER TOPLANTISI YAPTI
TİNGADER TÜRKİYE GENELİNDE TEŞKİLATLANIYOR
TİNGADER TÜRKİYE GENELİNDE TEŞKİLATLANIYOR
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, 1600 ÇOCUĞA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, 1600 ÇOCUĞA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
EKONOMİMİZ UÇUŞA GEÇTİ!
EKONOMİMİZ UÇUŞA GEÇTİ!
TÜBİTAK-4004 "PROJE ATÖLYESİ ETKİNLİĞİ" YAPILDI
TÜBİTAK-4004 "PROJE ATÖLYESİ ETKİNLİĞİ" YAPILDI
ISPARTA İÇİN KUVVETLİ FIRTINA VE RÜZGAR UYARISI
ISPARTA İÇİN KUVVETLİ FIRTINA VE RÜZGAR UYARISI
ÇARŞIDAKİ 3 CAMİNİN TUVALETLERİ YENİLENECEK
ÇARŞIDAKİ 3 CAMİNİN TUVALETLERİ YENİLENECEK
ISPARTA
ISPARTA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU 7 GÖZALTI VAR
ÖRNEK OLSUN OTURDUĞU EVİ VALİLİĞE BAĞIŞLADI
ÖRNEK OLSUN OTURDUĞU EVİ VALİLİĞE BAĞIŞLADI
HEYBELİ: MİRYOKEFALON ISPARTA’ NIN HAKKI
HEYBELİ: MİRYOKEFALON ISPARTA’ NIN HAKKI
TARIM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ OLDU
TARIM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTESİ, ZİRAAT FAKÜLTESİ OLDU
BİR TUTKUDUR KARAVAN
BİR TUTKUDUR KARAVAN
DEMİREL
DEMİREL'İN HEYKELİ YENİDEN PARLATILIYOR
DİYANET-SEN’DEN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E TEŞEKKÜR
DİYANET-SEN’DEN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E TEŞEKKÜR
MİRYOKEFALON İÇİN ANKET ÇALIŞMASI…
MİRYOKEFALON İÇİN ANKET ÇALIŞMASI…
ÇETİN BÜYÜKVANLI’DAN, REKTÖR DİLERİ’E ZİYARET
ÇETİN BÜYÜKVANLI’DAN, REKTÖR DİLERİ’E ZİYARET
BELEDİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR
BELEDİYE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR
ISPARTA BELEDİYESİ OKULA UYUM SÜRECİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ
ISPARTA BELEDİYESİ OKULA UYUM SÜRECİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ
Sn. Okumamış TBMYO
Sn. Okumamış TBMYO'da İlk Dersini Verdi
ISPARTA
ISPARTA'DA YAYA GEÇİDİ NÖBETİ
BU DÜNYADAN MUSTAFA ÜSTÜN DE GEÇTİ
BU DÜNYADAN MUSTAFA ÜSTÜN DE GEÇTİ
PROF. DR. DİLER, ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİNE KATILDI
PROF. DR. DİLER, ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERİNE KATILDI
ZABITA
ZABITA'DAN LEVHA OPERASYONU
BAŞKAN MARULCU İLK TOPLANTISINI YAPTI
BAŞKAN MARULCU İLK TOPLANTISINI YAPTI
MÜSİAD, REKTÖR KALAN
MÜSİAD, REKTÖR KALAN'I ZİYARET ETTİ
ISPARTA
ISPARTA'DA 200 YETİME HARÇLIK PAKETİ DAĞITILDI
BABANIN KIZLARINDAN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E ZİYARET
BABANIN KIZLARINDAN BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’E ZİYARET
MİRYOKEFALON TAPUMUZUN TESCİLİDİR !
MİRYOKEFALON TAPUMUZUN TESCİLİDİR !
HANGİ BAŞDEĞİRMEN’E İNANACAĞIZ
HANGİ BAŞDEĞİRMEN’E İNANACAĞIZ
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN YERİ TESCİL EDİLMELİDİR
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN YERİ TESCİL EDİLMELİDİR
BAŞKAN TURAL TESK GENEL BAŞKANINI AĞIRLADI
BAŞKAN TURAL TESK GENEL BAŞKANINI AĞIRLADI
MİRYOKEFALON TESCİLİNDEN HERKES SORUMLUDUR
MİRYOKEFALON TESCİLİNDEN HERKES SORUMLUDUR
KAYMAKAM ELMA TOPLADI
KAYMAKAM ELMA TOPLADI
‘SIRRI BİLEN TEK KİŞİYDİ’
‘SIRRI BİLEN TEK KİŞİYDİ’
YETKİSİZ ÇAKAR KULLANIMINA YASAK
YETKİSİZ ÇAKAR KULLANIMINA YASAK
BİZ DEĞİL SAYIŞTAY DENETİM RAPORU ÇARIKÇI’YA ÇARPTI!
BİZ DEĞİL SAYIŞTAY DENETİM RAPORU ÇARIKÇI’YA ÇARPTI!
 ITSO BİNA SATIŞI İPTAL EDİLDİ
ITSO BİNA SATIŞI İPTAL EDİLDİ
YALVAÇ TARİH VE KÜLTÜRÜYLE UNESCO YOLUNDA
YALVAÇ TARİH VE KÜLTÜRÜYLE UNESCO YOLUNDA
SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞ YÖK TARAFINDAN DA TESCİLLENDİ!
SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞ YÖK TARAFINDAN DA TESCİLLENDİ!
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, İTFAİYECİLERE SESLENDİ
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, İTFAİYECİLERE SESLENDİ
OSMAN ZABUN MİRYOKEFALON İÇİN NE DEDİ?
OSMAN ZABUN MİRYOKEFALON İÇİN NE DEDİ?
MİRYOKEFALON İÇİN BİR ÇAĞRIDA ŞEHRÜ
MİRYOKEFALON İÇİN BİR ÇAĞRIDA ŞEHRÜ'L-EMİN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN'DEN
ÖZGÜR TANDOĞAN
ÖZGÜR TANDOĞAN' dan ÖZEL'e SALVOLAR...
GELENDOST’DA KARAVAN TURİZMİ BAŞLIYOR
GELENDOST’DA KARAVAN TURİZMİ BAŞLIYOR
ISUBÜ,MERSİN’DE SU ÜRÜNLERİ SEMPOZYUMUNA KATILDI
ISUBÜ,MERSİN’DE SU ÜRÜNLERİ SEMPOZYUMUNA KATILDI
SDÜ’nün çaycı amcası
SDÜ’nün çaycı amcası
MİRYOKEFALON ZAFERİ ER GEÇ TESCİLLENECEKTİR
MİRYOKEFALON ZAFERİ ER GEÇ TESCİLLENECEKTİR
BİLAL ERDOĞAN ISPARTA’DA
BİLAL ERDOĞAN ISPARTA’DA
MAHALLE SAKİNLERİMİZİN GEZİ AMAÇLI TALEPLERİ VAR
MAHALLE SAKİNLERİMİZİN GEZİ AMAÇLI TALEPLERİ VAR
Miryokefalon tescilinin gecikmesine bir tepki de Gökmenoğlu’ndan
Miryokefalon tescilinin gecikmesine bir tepki de Gökmenoğlu’ndan
İNTERNET BAĞIMLILIĞI VE SİBER ZORBALIK ARAŞTIRMASI
İNTERNET BAĞIMLILIĞI VE SİBER ZORBALIK ARAŞTIRMASI
ORTA DOĞU’YA GÜNLÜK 1 TIR DOMATES SARIYORLAR
ORTA DOĞU’YA GÜNLÜK 1 TIR DOMATES SARIYORLAR
BAŞKANIN ADINI KULLANIP ESNAFDAN PARA İSTEDİLER
BAŞKANIN ADINI KULLANIP ESNAFDAN PARA İSTEDİLER
Eyyüp AYDIN...
Eyyüp AYDIN...
KUYUCAK’TAN SALDA’YA 40 KM. LAVANTA YOLU
KUYUCAK’TAN SALDA’YA 40 KM. LAVANTA YOLU
BAKA
BAKA'DAN ISPARTA’YA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
ABİSİYLE TARTIŞTI... SİLAHINI ÇEKTİ... VE...
ABİSİYLE TARTIŞTI... SİLAHINI ÇEKTİ... VE...
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN TESCİLİ İÇİN DSİ’DEN TARİHİ BİR PROJE…
MİRYOKEFALON ZAFERİNİN TESCİLİ İÇİN DSİ’DEN TARİHİ BİR PROJE…
II. DÖNEM ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
II. DÖNEM ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
HOŞ GELDİNİZ AYDIN kalem...
HOŞ GELDİNİZ AYDIN kalem...
İL GENEL MECLİSİ DE MİRYOKEFALON’A SAHİP ÇIKTI
İL GENEL MECLİSİ DE MİRYOKEFALON’A SAHİP ÇIKTI
İYİ PARTİ ISPARTA TEŞKİLATLARI TAM KADRO İLÇELERDE
İYİ PARTİ ISPARTA TEŞKİLATLARI TAM KADRO İLÇELERDE
ÇÜNÜR KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILDI
ÇÜNÜR KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILDI
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN'DEN BİSİKLET YOLU SÖZÜ
1000’E YAKIN BİSİKLETLİ BELEDİYE ÖNÜNDE BULUŞTU
1000’E YAKIN BİSİKLETLİ BELEDİYE ÖNÜNDE BULUŞTU
ULUBORLU KALESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
ULUBORLU KALESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
ŞAHLAN’A ÖNEMLİ GÖREV  ISPARTA ADINA GURUR VERİCİ
ŞAHLAN’A ÖNEMLİ GÖREV ISPARTA ADINA GURUR VERİCİ
KÖYLER SON 15-20 YILDIR DAHA SORUNSUZ
KÖYLER SON 15-20 YILDIR DAHA SORUNSUZ
TANDOĞAN’DAN HABER AKDENİZ’E NEZAKET ZİYARETİ
TANDOĞAN’DAN HABER AKDENİZ’E NEZAKET ZİYARETİ
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YEK VÜCUT
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YEK VÜCUT
AFYONKARAHİSAR’DA BİR ARAYA GELDİLER
AFYONKARAHİSAR’DA BİR ARAYA GELDİLER
Haber Yazılımı