Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 09:58 Bu haber 502 kez okundu
 
Türkiye'de en iyi yapılan iş Seçim güvenliğidir!
AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve YSK Temsilcisi Recep Özel, 16 Nisan referandumuyla birlikte zirve yapan seçim güvenliğine yönelik spekülasyonlara tepki gösterdi.
ISPARTA Haberi
Türkiye'de en iyi yapılan iş Seçim güvenliğidir!

Recep Özel, "AK Parti'nin en iyi yaptığı işlerden birisi seçimdir. Türkiye, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere yurt dışındaki bütün seçim komisyonlarınca örnek gösterilen seçimler yapmıştır. Vatandaşın oyunu emanet olarak görüyoruz, ihanet edemeyiz. 'Nasıl 1 kişiye daha fazla oy kullandırırız'ın derdindeyiz" dedi.    AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi eski Isparta Milletvekili Recep Özel, seçim güvenliğine ilşikin spekülasyonlara ve tartışmalara tepki gösterdi. Türkiye'de AK Parti'nin yaptığı en iyi işlerden birisinin seçim güvenliğini sağlamak olduğunu belirten Özel, 16 Nisan refarandumu ile birlikte zirve yapan tartışmaların yersiz olduğunu söyledi. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş için yapılan referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yönelik tartışmaları hatırlatan eski Isparta Milletvekili Özel, YSK'nın kararının ilk olmadığının altını çizdi. Seçmen iradesinin sakatlığa uğramaması için alınan kararın doğruluğuna işaret eden Özel, şu açıklamalarda bulundu:

ALDIĞIMIZ KARAR DOĞRUYDU

"Mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yönelik tartışmalar yaşandı. Bu YSK'nin ilk kez aldığı bir karar değildi. Hemen hemen bütün seçimlerde mühürsüz oyların geçerli olmasın dair kararları vardı. Eskiden oylar sayıldıktan sonra bu karar alınıyordu. Biz seçmen iradesinin sakatlığa uğramaması için alınan bir karardı. Doğru bir karardı. Gerekçesi iyi okunursa doğru olduğu iyi anlaşılacaktır. SANDIK KURULU BAŞKANI KUR'A İLE BELİRLENİNCE...

16 Nisan referandumunda birkaç yeni uygulama vardı. Bunlardan kaynaklanan bazı eksiklikler vardı. Bu seçimde ilk kez sandık kurulu başkanları kura ile tespit edildi. Bu seçimde her yerde kura ile sandık kurulu başkanı tespit oldu. Eskiden başkanlar atanırdı. Siyasi partilerin verdiği listeler doğrultusunda GBT'si sorunlu olan, okuma-yazması olmayan sorunlu kişilerden sandık kurulu başkanı olanlar oldu. Pusulalar eskiden 3 gün önce teslim edilirdi.

BİR MEMUR HATA YAPIYORSA SEÇMENİN GÜNAHI NE?

16 Nisan seçiminde pusulalar o gün sabah teslim edildi. Bazı yerlerde mühürleme yetiştiremediler. Mühürsüz pusulalarla oy kullanımı yapıldı. Türkiye genelinde böyle bir eksiklik olduğu bilgisi bize ulaşınca daha sandıklar açılmadan böyle bir karar alalım teklifinde bulunduk. Ben vatandaş olarak sabah kalkmışım, pazar keyfimi bozmuşum. Oyumu kullanmışım. Memurun bir işleminden ötürü benim oyum neden geçersiz olsun ki? Seçmen gerçek, pusula gerçek. Sahtecilik iddiası yok. Sırf bir şekil unsurudan ötürü seçmen iradesini neden sandığa yansıtmayalım? Seçmenin gühanı yok. Oy pusulasının sahte olma ihtimali yok. Filigranlı kağıda basıyor, emniyet sübobu. Yerinde bir karar alınmıştır. Oylar sayıldıktan sonra böyle bir karar alınsaydı daha çok tartışma olurdu. Şaibelerin önüne geçilmiştir. Epey bir süre kurula bizim hakkımızda hakarete varan mesajlar oldu. Bu konuda davalar açıldı.

TÜRKİYE, SEÇİMLERİ ÖRNEKTİR

Bugüne kadar Türkiye'de birçok seçim yapıldı. AK Parti'nin en iyi yaptığı işlerden birisi seçimdir. Türkiye, yurt dışındaki AGİT olsun (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) bütün seçim komisyonlarınca örnek gösterilen seçimler yapmıştır. Ufak-tefek eleştiriler vardır. Ama Türkiye'de en iyi yapılan işlerden birisi seçim güvenliğinin sağlanmasıdır. Bunun üzerine bir gölge düşürmek kimsenin hakkı değildir.

YSK OYU EMANET OLARAK GÖRÜR ASLA İHANET ETMEZ

YSK'daki üye arkadaşlarımız ve benim temsilci olarak düşüncemiz oy emanettir. Ve bir kişinin bile emanetine sahip çıkmak gerekir. Bir cezaevindeki bir tutuklunun oyunu nasıl kullandırabilirizin çalışması yapılıyor. YSK, oyu kendisine emanet olarak görüyor. Emanete ihanet etme noktasında bir karar, bir işlem yapılamaz. Bu hırsızlıkla eş anlamladır. YSK, Türkiye'deki en güvenilir kurumların başında gelir. Referandum sürecinde muhalefet kendi başarısızlığını bunun üzerine bina etmeye çalıştı. Doğru bir yöntem değildi. Alınan karar doğru bir karardı. Önümüzdreki seçimlere hazırlık açısından çeşitli çalışmalar yapıyoruz." 2019 seçimleri 2002'den bu yana yapılan tüm seçimlerin finali olacaktır Eski Isparta Milletvekili Recep Özel, AK Parti için 2019 seçimlerinin önemine dikkat çekti, kurucu il başkanı sıfatıyla bazı uyarılarda bulundu. AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı, eski Milletvekili Recep Özel, 2019 seçimlerinin bu zamana kadar yapılan tüm seçimlerin finali olduğunun altını çizdi. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirten Özel, şöyle konuştu:

ISPARTA'YI İZLİYORUM

Türkiye siyasetini izlediğimiz gibi tabiki memleketimiz olan, cenazemizin gömüleceği yeri 'gözlemlemiyoruz, izlemiyoruz' desek yalan olur. Siyasetin içinden birisi olarak, aktif siyaset yapan birisi olarak bir vatandaş gibi gözlemlerimiz, yorumlarımız, eleştirilerimiz olacaktır tabiki.

CUMHURBAŞKANLIĞINA FİİLEN GEÇİŞİN TARİHİ 2019'DUR

Önümüzdeki süreç Türkiye açısından, Isparta açısından önemli bir süreç. Önümüzdeki 2019 seçimleri geçmiş bütün seçimlerin finali olacak niteliktedir. Anayasa değişikliği yaptık, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtik. Yapısal değişiklikler ve fiilayatta geçişin süresi Kasım-2019.

PARTİ VE ÜLKE HATIRI, ŞAHSİ HATIRLARIN ÜZERİNDE OLMALIDIR

Parti olarak, Isparta olarak kısır çekişmeleri ve hatıra binayen iş yapmayı kaldıracak bir süreç değil. Önümüzdeki süreç parti hatırının, ülke hatırının şahsi hatırların önünde olacağı bir süreçtir. Evet biz eleştireceğiz, 'doğru şudur' diyeceğiz, başarıya daha iyi nasıl gidebiliriz konuşacağız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin fiilayata geçmesi için elimzden gelen herşeyi yapacağız. Isparta, halk oylamasında çok güzel bir netice aldı. Bunda katkısı olan herkese teşekkür ederiz. 2019 seçimlerinde el birliği ile daha iyi başarıyı yakalamak için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Partinin kuruluşundan bu yana görev alan herkesle ilgili kalp kırıklıklarını ve gönül kırıklıklarını tamir ederek yolumuza devam etmemiz gerekiyor.

SİYASET İŞİNİ YAPACAK BÜROKRASİ İŞİNİ YAPACAK

Siyasetçiler olarak bürokratik oligarşiyi yenmemiz gerekiyor. Maalesef bürokrasiler siyasetçileri iyi kullanıyor. Senin biraz ayağın tökezlesin başka birinin yanında şekil alıyorlar. Kimin yanında gelecekleri ve koltukları garantili olacaksa onun yanında şekil almasını çok iyi biliyorlar. AK Parti'nin başarısında bürokratlarımızın, müdürlerimizin katkısı vardır. Ancak 'ben koltuğumu nasıl korurum' gibi bir dertlenme yaşamadan, kim AK Parti'nin ve ülkemizin başarısı için ne yapması gerekiyorsa onu yapması gereken bir süreci yaşayacağız. Hiçbir zaman siyaseti bürokrasiye ezdirmemiz gerekiyor. Onlar işini yapacak. Bürokrasi işini yapacak, siyasetçi işini yapacak. Bürokrasi siyasetçinin işine karışmamalı. Siyasetçi üst çıtada politikaları belirler ve uygulanmasını takip eder.

AK PARTİ BAŞARININ ÇITASINI YÜKSELTTİ

Isparta'da bu konuya dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı hususlar olduğunu düşünüyorum ve gözlemliyorum. Ben Isparta'nın siyasetinde söz sahibi olan milletvekillerimizin, il başkanımızın, il yönetimimimizin, ilçe yönetimlerimizin önümüzdeki sürece hazır olduklarını görüyoruz. Kişisel hatırların hiçbir önemi yok. Biz başarının çıtasını çok yükselttik. Eskiden yüzde 40'larda iktidar olabiliyorduk. Şimdi yüzde 50+1 oy almak zorundayız. Vatandaş ile bağı kuvvetlendirip ondan sonra yüzde 50'nin üzerinde oy alacağız. Yüzde 50+1 hedefi kendimiz koyduk. Bu hedefe ulaşmak için cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde koşmamız gerekiyor. O koşuyorsa biz daha fazla koşmak, onun istediği siyasete uygun hareketler içerisinde olmamız gerektiği düşüncesindeyim. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'de, en, iyi, yapılan, iş, Seçim, güvenliğidir!,
Yorumlar
Diğer Haberler
HALKA AŞURE DAĞITTI
HALKA AŞURE DAĞITTI
''BABA'NIN KIZLARI''
MEMUR-SEN
MEMUR-SEN'İ YALNIZ BIRAKMADILAR
7 MAHALLEYE MUHTARLIK BİNASI
7 MAHALLEYE MUHTARLIK BİNASI
SÜRÜCÜ KURSU AÇMAK YASAK
SÜRÜCÜ KURSU AÇMAK YASAK
REKTÖR ÇARIKÇI SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞÜ PERDELEMEK İSTİYOR!
REKTÖR ÇARIKÇI SDÜ’DEKİ ÇÖKÜŞÜ PERDELEMEK İSTİYOR!
ELBİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ
ELBİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ
İMECE RUHU DEVAM EDİYOR...
İMECE RUHU DEVAM EDİYOR...
ULU ÇINARIN TÜRKÜSÜ
ULU ÇINARIN TÜRKÜSÜ
BİR İYİLİK YAP YETİME !
BİR İYİLİK YAP YETİME !
ISPARTA
ISPARTA'YA 20 YENİ KAPALI OTOBÜS DURAĞI
REKTÖR ÇARIKÇI YÖNETEMİYOR!
REKTÖR ÇARIKÇI YÖNETEMİYOR!
SEÇİMLERDEN SONRA HALK OTOBÜSLERİNE GÜVEN VE HUZUR GELDİ
SEÇİMLERDEN SONRA HALK OTOBÜSLERİNE GÜVEN VE HUZUR GELDİ
ISPARTA İHRACATI MASAYA YATIRILDI
ISPARTA İHRACATI MASAYA YATIRILDI
BAŞDEĞİRMEN’den REKTÖR DİLER
BAŞDEĞİRMEN’den REKTÖR DİLER'e ZİYARET
İYİ PARTİ İL BAŞKANI TANDOĞAN
İYİ PARTİ İL BAŞKANI TANDOĞAN'DAN BİLGİÇ'E CEVAP
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, AYAZMANA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, AYAZMANA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
BELEDİYE ŞİRKETLERİ HALKA PAHALIYA OTOGAZ SATIYOR
BELEDİYE ŞİRKETLERİ HALKA PAHALIYA OTOGAZ SATIYOR
TÜRKİYE KAMU-SEN ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ BAŞDEĞİRMEN
TÜRKİYE KAMU-SEN ISPARTA TEMSİLCİLİĞİ BAŞDEĞİRMEN'İ ZİYARET ETTİ
OSMAN ALİ USTA VEFAT ETTİ
OSMAN ALİ USTA VEFAT ETTİ
EŞSİZ KASNAK MEŞESİ ORMANI
EŞSİZ KASNAK MEŞESİ ORMANI
BAŞDEĞİRMEN
BAŞDEĞİRMEN'İN SEÇİM VAADİYDİ
AGD GENEL BAŞKANI ISPARTA
AGD GENEL BAŞKANI ISPARTA'YA GELDİ
VALİ SEYMENOĞLU ÖZEL İDAREDE
VALİ SEYMENOĞLU ÖZEL İDAREDE
BAŞKAN MUHTARLARLA BULUŞTU
BAŞKAN MUHTARLARLA BULUŞTU
TİMHADER ITEMDER OLDU
TİMHADER ITEMDER OLDU
REKTÖR DİLER,  MYO MÜDÜRLERİ İLE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINI MİSAFİR ETTİ
REKTÖR DİLER, MYO MÜDÜRLERİ İLE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINI MİSAFİR ETTİ
MARULCU’YA İLK TEBRİK MİLLETVEKİLİ CESUR’DAN
MARULCU’YA İLK TEBRİK MİLLETVEKİLİ CESUR’DAN
AMACIMIZ ŞEHRİMİZE EN GÜZEL HİZMETİ VERMEKTİR
AMACIMIZ ŞEHRİMİZE EN GÜZEL HİZMETİ VERMEKTİR
BELEDİYE’DEN PARKLARDA GÜVENLİK ÖNLEMİ
BELEDİYE’DEN PARKLARDA GÜVENLİK ÖNLEMİ
KKYDP MÜRACAATLARINDA SON GÜN 30 EYLÜL
KKYDP MÜRACAATLARINDA SON GÜN 30 EYLÜL
HOŞ GELDİN SADİ KAHYAOĞLU
HOŞ GELDİN SADİ KAHYAOĞLU
GELENDOST
GELENDOST' DA BİRLİK GÜNÜ....
KANSER HASTALARI HAYALİNE KAVUŞUYOR
KANSER HASTALARI HAYALİNE KAVUŞUYOR
MİNE TATAR KİRAZ: AK PARTİ
MİNE TATAR KİRAZ: AK PARTİ'YE ÇALIŞTIM DİYE HAYATIMI ZİNDANA ÇEVİRDİLER
GELENDOST MİRYOKEFALON ZAFERİNİ KUTLUYOR
GELENDOST MİRYOKEFALON ZAFERİNİ KUTLUYOR
TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ ISPARTAYA YAPACAKLARINI ANLATTI
TBMM BAŞKANVEKİLİ BİLGİÇ ISPARTAYA YAPACAKLARINI ANLATTI
ISPARTA BAROSUNDAN ANNELERE DESTEK
ISPARTA BAROSUNDAN ANNELERE DESTEK
SDÜ REKTÖRÜ ÇARIKÇI’DAN, ISUBÜ REKTÖRÜ DİLER’E ZİYARET
SDÜ REKTÖRÜ ÇARIKÇI’DAN, ISUBÜ REKTÖRÜ DİLER’E ZİYARET
BAŞKAN ATASOY
BAŞKAN ATASOY'UN KAYINVALİDESİ TOPRAĞA VERİLDİ
ISUBÜ
ISUBÜ'DEN,KUMLUCA TSO'YA DESTEK VE İŞBİRLİĞİ
ANADOLU LİSESİ’NDEN  ERASMUS PROJESİ
ANADOLU LİSESİ’NDEN ERASMUS PROJESİ
ELLERİNİZ TOPRAĞA DEĞSİN
ELLERİNİZ TOPRAĞA DEĞSİN
KİTAPLARIN DEĞERİNİ BİLİN
KİTAPLARIN DEĞERİNİ BİLİN
DİREKSİYON BAŞINDA UYUKLAYINCA SOLUĞU ELMA BAHÇESİNDE ALDI
DİREKSİYON BAŞINDA UYUKLAYINCA SOLUĞU ELMA BAHÇESİNDE ALDI
BAŞDEĞİRMEN
BAŞDEĞİRMEN'DEN ULUBORLU BELEDİYESİNE ZİYARET
GÖRME ENGELLİLER YÜKSELME MAÇLARI ISPARTA’DA YAPILDI
GÖRME ENGELLİLER YÜKSELME MAÇLARI ISPARTA’DA YAPILDI
AHIRDA YANGIN 4 HAYVAN TELEF OLDU
AHIRDA YANGIN 4 HAYVAN TELEF OLDU
PARFÜM BİTKİLERİNE YOL HARİTASI ARAYIŞI
PARFÜM BİTKİLERİNE YOL HARİTASI ARAYIŞI
TEVFİK ATASOY
TEVFİK ATASOY'UN KAYIN VALİDESİ VEFAT ETTİ…
BAŞKAN İPEKÇİ EĞİTİM YILI AÇILIŞINA KATILDI
BAŞKAN İPEKÇİ EĞİTİM YILI AÇILIŞINA KATILDI
BELEDİYE’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ..
BELEDİYE’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ..
2 GÖZALTI
2 GÖZALTI
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ'NDEN ZİYARET
ISUBÜ PERSONELİNE SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ
ISUBÜ PERSONELİNE SİBER GÜVENLİK EĞİTİMİ
ISUBÜ MYO
ISUBÜ MYO'LARINDAN MEZUN ÖĞRENCİLERİN DGS BAŞARISI
ÖZGÜR TANDOĞAN’ DAN GÖVDE GÖSTERİSİ
ÖZGÜR TANDOĞAN’ DAN GÖVDE GÖSTERİSİ
SDÜ HASTANESİNDE NELER OLUYOR ?
SDÜ HASTANESİNDE NELER OLUYOR ?
''BAKIŞ AÇIMIZI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM''
ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
ANTALYA
ANTALYA'DA ORMAN YANGINI
SPOR BAKANI, KEÇİBORLU’DA MOLA VERDİ
SPOR BAKANI, KEÇİBORLU’DA MOLA VERDİ
SABAH NAMAZINDA BULUŞTULAR
SABAH NAMAZINDA BULUŞTULAR
TIKANAN İNŞAAT SEKTÖRÜNE CAN VERECEK BİR KARAR
TIKANAN İNŞAAT SEKTÖRÜNE CAN VERECEK BİR KARAR
SAV
SAV'DA DEV YATIRIMLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
BAŞDEĞİRMEN’İN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
BAŞDEĞİRMEN’İN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
GÖKGÖZ
GÖKGÖZ'DEN REFERANDUM ÇIKIŞI!
TARİHTE İLK KADIN SİVİL TOPLUM İNİSİYATİFİ ISPARTA VE ULUBORLU’ DAN
TARİHTE İLK KADIN SİVİL TOPLUM İNİSİYATİFİ ISPARTA VE ULUBORLU’ DAN
MİLLETVEKİLİ ÖZEL
MİLLETVEKİLİ ÖZEL'DEN GENÇLERE TAM DESTEK
“CHP’NİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ” MESAJI
“CHP’NİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ” MESAJI
OTOPARKLARDA AYLIK ABONELİK DÖNEMİ
OTOPARKLARDA AYLIK ABONELİK DÖNEMİ
''OTOPARKLARI GEREKİRSE KENDİMİZE DE PARALI YAPARIZ''
EĞİRDİR TREN GARI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
EĞİRDİR TREN GARI CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
YENİ EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN VALİ SEYMENOĞLU’NDAN ÖNEMLİ TALİMATLAR
YENİ EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN VALİ SEYMENOĞLU’NDAN ÖNEMLİ TALİMATLAR
BİLGİÇ GÜL KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İŞLETME KOOPERATİF BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
BİLGİÇ GÜL KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İŞLETME KOOPERATİF BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN VEKİLİ TURAL AİLELERİ UYARDI
BAŞKAN VEKİLİ TURAL AİLELERİ UYARDI
MİRYOKEFALON’UN  843. YILINI KUTLUYORUZ
MİRYOKEFALON’UN 843. YILINI KUTLUYORUZ
TAHLİYE EDİLDİLER
TAHLİYE EDİLDİLER
CADDE VE SOKAKLARDA OTOPARKLAR ÜCRETLİ OLDU
CADDE VE SOKAKLARDA OTOPARKLAR ÜCRETLİ OLDU
HOYRAN PLAJI’NA  KAMP ALANI DÜZENLEMESİ
HOYRAN PLAJI’NA KAMP ALANI DÜZENLEMESİ
Haber Yazılımı