Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 09:58
 
Türkiye'de en iyi yapılan iş Seçim güvenliğidir!
AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve YSK Temsilcisi Recep Özel, 16 Nisan referandumuyla birlikte zirve yapan seçim güvenliğine yönelik spekülasyonlara tepki gösterdi.
ISPARTA Haberi
Türkiye'de en iyi yapılan iş Seçim güvenliğidir!

Recep Özel, "AK Parti'nin en iyi yaptığı işlerden birisi seçimdir. Türkiye, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere yurt dışındaki bütün seçim komisyonlarınca örnek gösterilen seçimler yapmıştır. Vatandaşın oyunu emanet olarak görüyoruz, ihanet edemeyiz. 'Nasıl 1 kişiye daha fazla oy kullandırırız'ın derdindeyiz" dedi.    AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi eski Isparta Milletvekili Recep Özel, seçim güvenliğine ilşikin spekülasyonlara ve tartışmalara tepki gösterdi. Türkiye'de AK Parti'nin yaptığı en iyi işlerden birisinin seçim güvenliğini sağlamak olduğunu belirten Özel, 16 Nisan refarandumu ile birlikte zirve yapan tartışmaların yersiz olduğunu söyledi. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş için yapılan referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yönelik tartışmaları hatırlatan eski Isparta Milletvekili Özel, YSK'nın kararının ilk olmadığının altını çizdi. Seçmen iradesinin sakatlığa uğramaması için alınan kararın doğruluğuna işaret eden Özel, şu açıklamalarda bulundu:

ALDIĞIMIZ KARAR DOĞRUYDU

"Mühürsüz oyların geçerli sayılmasına yönelik tartışmalar yaşandı. Bu YSK'nin ilk kez aldığı bir karar değildi. Hemen hemen bütün seçimlerde mühürsüz oyların geçerli olmasın dair kararları vardı. Eskiden oylar sayıldıktan sonra bu karar alınıyordu. Biz seçmen iradesinin sakatlığa uğramaması için alınan bir karardı. Doğru bir karardı. Gerekçesi iyi okunursa doğru olduğu iyi anlaşılacaktır. SANDIK KURULU BAŞKANI KUR'A İLE BELİRLENİNCE...

16 Nisan referandumunda birkaç yeni uygulama vardı. Bunlardan kaynaklanan bazı eksiklikler vardı. Bu seçimde ilk kez sandık kurulu başkanları kura ile tespit edildi. Bu seçimde her yerde kura ile sandık kurulu başkanı tespit oldu. Eskiden başkanlar atanırdı. Siyasi partilerin verdiği listeler doğrultusunda GBT'si sorunlu olan, okuma-yazması olmayan sorunlu kişilerden sandık kurulu başkanı olanlar oldu. Pusulalar eskiden 3 gün önce teslim edilirdi.

BİR MEMUR HATA YAPIYORSA SEÇMENİN GÜNAHI NE?

16 Nisan seçiminde pusulalar o gün sabah teslim edildi. Bazı yerlerde mühürleme yetiştiremediler. Mühürsüz pusulalarla oy kullanımı yapıldı. Türkiye genelinde böyle bir eksiklik olduğu bilgisi bize ulaşınca daha sandıklar açılmadan böyle bir karar alalım teklifinde bulunduk. Ben vatandaş olarak sabah kalkmışım, pazar keyfimi bozmuşum. Oyumu kullanmışım. Memurun bir işleminden ötürü benim oyum neden geçersiz olsun ki? Seçmen gerçek, pusula gerçek. Sahtecilik iddiası yok. Sırf bir şekil unsurudan ötürü seçmen iradesini neden sandığa yansıtmayalım? Seçmenin gühanı yok. Oy pusulasının sahte olma ihtimali yok. Filigranlı kağıda basıyor, emniyet sübobu. Yerinde bir karar alınmıştır. Oylar sayıldıktan sonra böyle bir karar alınsaydı daha çok tartışma olurdu. Şaibelerin önüne geçilmiştir. Epey bir süre kurula bizim hakkımızda hakarete varan mesajlar oldu. Bu konuda davalar açıldı.

TÜRKİYE, SEÇİMLERİ ÖRNEKTİR

Bugüne kadar Türkiye'de birçok seçim yapıldı. AK Parti'nin en iyi yaptığı işlerden birisi seçimdir. Türkiye, yurt dışındaki AGİT olsun (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) bütün seçim komisyonlarınca örnek gösterilen seçimler yapmıştır. Ufak-tefek eleştiriler vardır. Ama Türkiye'de en iyi yapılan işlerden birisi seçim güvenliğinin sağlanmasıdır. Bunun üzerine bir gölge düşürmek kimsenin hakkı değildir.

YSK OYU EMANET OLARAK GÖRÜR ASLA İHANET ETMEZ

YSK'daki üye arkadaşlarımız ve benim temsilci olarak düşüncemiz oy emanettir. Ve bir kişinin bile emanetine sahip çıkmak gerekir. Bir cezaevindeki bir tutuklunun oyunu nasıl kullandırabilirizin çalışması yapılıyor. YSK, oyu kendisine emanet olarak görüyor. Emanete ihanet etme noktasında bir karar, bir işlem yapılamaz. Bu hırsızlıkla eş anlamladır. YSK, Türkiye'deki en güvenilir kurumların başında gelir. Referandum sürecinde muhalefet kendi başarısızlığını bunun üzerine bina etmeye çalıştı. Doğru bir yöntem değildi. Alınan karar doğru bir karardı. Önümüzdreki seçimlere hazırlık açısından çeşitli çalışmalar yapıyoruz." 2019 seçimleri 2002'den bu yana yapılan tüm seçimlerin finali olacaktır Eski Isparta Milletvekili Recep Özel, AK Parti için 2019 seçimlerinin önemine dikkat çekti, kurucu il başkanı sıfatıyla bazı uyarılarda bulundu. AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı, eski Milletvekili Recep Özel, 2019 seçimlerinin bu zamana kadar yapılan tüm seçimlerin finali olduğunun altını çizdi. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirten Özel, şöyle konuştu:

ISPARTA'YI İZLİYORUM

Türkiye siyasetini izlediğimiz gibi tabiki memleketimiz olan, cenazemizin gömüleceği yeri 'gözlemlemiyoruz, izlemiyoruz' desek yalan olur. Siyasetin içinden birisi olarak, aktif siyaset yapan birisi olarak bir vatandaş gibi gözlemlerimiz, yorumlarımız, eleştirilerimiz olacaktır tabiki.

CUMHURBAŞKANLIĞINA FİİLEN GEÇİŞİN TARİHİ 2019'DUR

Önümüzdeki süreç Türkiye açısından, Isparta açısından önemli bir süreç. Önümüzdeki 2019 seçimleri geçmiş bütün seçimlerin finali olacak niteliktedir. Anayasa değişikliği yaptık, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtik. Yapısal değişiklikler ve fiilayatta geçişin süresi Kasım-2019.

PARTİ VE ÜLKE HATIRI, ŞAHSİ HATIRLARIN ÜZERİNDE OLMALIDIR

Parti olarak, Isparta olarak kısır çekişmeleri ve hatıra binayen iş yapmayı kaldıracak bir süreç değil. Önümüzdeki süreç parti hatırının, ülke hatırının şahsi hatırların önünde olacağı bir süreçtir. Evet biz eleştireceğiz, 'doğru şudur' diyeceğiz, başarıya daha iyi nasıl gidebiliriz konuşacağız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin fiilayata geçmesi için elimzden gelen herşeyi yapacağız. Isparta, halk oylamasında çok güzel bir netice aldı. Bunda katkısı olan herkese teşekkür ederiz. 2019 seçimlerinde el birliği ile daha iyi başarıyı yakalamak için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Partinin kuruluşundan bu yana görev alan herkesle ilgili kalp kırıklıklarını ve gönül kırıklıklarını tamir ederek yolumuza devam etmemiz gerekiyor.

SİYASET İŞİNİ YAPACAK BÜROKRASİ İŞİNİ YAPACAK

Siyasetçiler olarak bürokratik oligarşiyi yenmemiz gerekiyor. Maalesef bürokrasiler siyasetçileri iyi kullanıyor. Senin biraz ayağın tökezlesin başka birinin yanında şekil alıyorlar. Kimin yanında gelecekleri ve koltukları garantili olacaksa onun yanında şekil almasını çok iyi biliyorlar. AK Parti'nin başarısında bürokratlarımızın, müdürlerimizin katkısı vardır. Ancak 'ben koltuğumu nasıl korurum' gibi bir dertlenme yaşamadan, kim AK Parti'nin ve ülkemizin başarısı için ne yapması gerekiyorsa onu yapması gereken bir süreci yaşayacağız. Hiçbir zaman siyaseti bürokrasiye ezdirmemiz gerekiyor. Onlar işini yapacak. Bürokrasi işini yapacak, siyasetçi işini yapacak. Bürokrasi siyasetçinin işine karışmamalı. Siyasetçi üst çıtada politikaları belirler ve uygulanmasını takip eder.

AK PARTİ BAŞARININ ÇITASINI YÜKSELTTİ

Isparta'da bu konuya dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bazı hususlar olduğunu düşünüyorum ve gözlemliyorum. Ben Isparta'nın siyasetinde söz sahibi olan milletvekillerimizin, il başkanımızın, il yönetimimimizin, ilçe yönetimlerimizin önümüzdeki sürece hazır olduklarını görüyoruz. Kişisel hatırların hiçbir önemi yok. Biz başarının çıtasını çok yükselttik. Eskiden yüzde 40'larda iktidar olabiliyorduk. Şimdi yüzde 50+1 oy almak zorundayız. Vatandaş ile bağı kuvvetlendirip ondan sonra yüzde 50'nin üzerinde oy alacağız. Yüzde 50+1 hedefi kendimiz koyduk. Bu hedefe ulaşmak için cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde koşmamız gerekiyor. O koşuyorsa biz daha fazla koşmak, onun istediği siyasete uygun hareketler içerisinde olmamız gerektiği düşüncesindeyim. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'de, en, iyi, yapılan, iş, Seçim, güvenliğidir!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Eğitim Sevdalısı Başkan, Minik Utku’nun dileğini gerçekleştirdi
Eğitim Sevdalısı Başkan, Minik Utku’nun dileğini gerçekleştirdi
Başdeğirmen: Devlete vergi borcu olmayan bir belediyeyiz
Başdeğirmen: Devlete vergi borcu olmayan bir belediyeyiz
Asayiş (33) ve Narkotik Şube Müdürlüğü 8 Kişiyi Yakaladı
Asayiş (33) ve Narkotik Şube Müdürlüğü 8 Kişiyi Yakaladı
Binali Yıldırım
Binali Yıldırım'a fahri doktora ünvanı verildi
Sütçüler 1. Olağan kongresini yaptı
Sütçüler 1. Olağan kongresini yaptı
İyi parti Aksu 1.olağan kongresi gerçekleşti
İyi parti Aksu 1.olağan kongresi gerçekleşti
Yıldırım: “Başkan, hem hizmet, hem gönüllere dokunacak işler yapacak”
Yıldırım: “Başkan, hem hizmet, hem gönüllere dokunacak işler yapacak”
Cyber Anadolu Siber Güvenlik Programı Tamamlandı
Cyber Anadolu Siber Güvenlik Programı Tamamlandı
Cadde ve sokak otoparklarında sabah başlangıç saati 09.00’a alındı
Cadde ve sokak otoparklarında sabah başlangıç saati 09.00’a alındı
BBP Yalvaç ilçe Başkanlığına Mevlüt Kara seçildi
BBP Yalvaç ilçe Başkanlığına Mevlüt Kara seçildi
ISPARTA 4. KİTAP FUARI… 28 ŞUBAT-08 MART
ISPARTA 4. KİTAP FUARI… 28 ŞUBAT-08 MART
CHP İL BAŞKANI HALICI
CHP İL BAŞKANI HALICI'DAN ÇOK SERT TEPKİ
ISPARTA VALİLİĞİ BASIN DUYURUSU
ISPARTA VALİLİĞİ BASIN DUYURUSU
GELECEK PARTİSİNİN İL BAŞKANI BELLİ OLDU
GELECEK PARTİSİNİN İL BAŞKANI BELLİ OLDU
CESUR İKTİDARI UYARDI
CESUR İKTİDARI UYARDI
“Isparta Belediyesi itfaiyesi olarak bölgede iyi bir altyapıya sahibiz”
“Isparta Belediyesi itfaiyesi olarak bölgede iyi bir altyapıya sahibiz”
ISPARTA HUZUREVİ NASIL KURTULUR..?
ISPARTA HUZUREVİ NASIL KURTULUR..?
TANDOĞAN’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
TANDOĞAN’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
AĞLASUN MÜFTÜSÜ ABDÜLHALİM ERKOÇ
AĞLASUN MÜFTÜSÜ ABDÜLHALİM ERKOÇ'A VEDA YEMEĞİ
ISPARTA’DA AFET TATBİKATI
ISPARTA’DA AFET TATBİKATI
Atatürk Halk Koşusuna müracaatlar Isparta Belediyesine yapılabilecek
Atatürk Halk Koşusuna müracaatlar Isparta Belediyesine yapılabilecek
Davraz Kayak Merkezi 45 günde 500 bin ziyaretçiyi ağırladı
Davraz Kayak Merkezi 45 günde 500 bin ziyaretçiyi ağırladı
Fuarda her gün en az 6 bin çocuk kitapla buluşacak
Fuarda her gün en az 6 bin çocuk kitapla buluşacak
Isparta
Isparta'da kurtların saldırdığı sürüde 45 keçi telef oldu
Uluborlu
Uluborlu'da aday krizi..
BAPBACI: SAYIN VALİMİZİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ
BAPBACI: SAYIN VALİMİZİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ
SAHADA OLAN BİR CHP YÖNETİMİ GÖRECEKSİNİZ
SAHADA OLAN BİR CHP YÖNETİMİ GÖRECEKSİNİZ
DSİ‘DE GÖREV DEĞİŞİMİ
DSİ‘DE GÖREV DEĞİŞİMİ
Ispartalı iş insanlarından Başkan Başdeğirmen’e övgü dolu sözler:
Ispartalı iş insanlarından Başkan Başdeğirmen’e övgü dolu sözler:
7 Gün İçinde 44 Kişi Yakalandı
7 Gün İçinde 44 Kişi Yakalandı
Batı Akdeniz Girişimcilik Ekosistemi Platformu çalışmaları başladı
Batı Akdeniz Girişimcilik Ekosistemi Platformu çalışmaları başladı
ISPARTA’DA İMAR BARIŞI KAPSAMINDA 199 YAPI KAYIT BELGESİ İPTAL EDİLDİ
ISPARTA’DA İMAR BARIŞI KAPSAMINDA 199 YAPI KAYIT BELGESİ İPTAL EDİLDİ
559 dekar tarım arazisinin basınçlı borulu sistem ile sulaması sağlanacak
559 dekar tarım arazisinin basınçlı borulu sistem ile sulaması sağlanacak
İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanlığına Fikret Çalışkan seçildi
İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanlığına Fikret Çalışkan seçildi
Evlilik Festivali renkli görüntülere sahne oldu
Evlilik Festivali renkli görüntülere sahne oldu
Isparta modern Evlendirme Memurluğu Nikah Salonuna kavuştu:
Isparta modern Evlendirme Memurluğu Nikah Salonuna kavuştu:
Ekonomik Yatırımlar 13 Etapta İlimize Kazandırılan Projeler
Ekonomik Yatırımlar 13 Etapta İlimize Kazandırılan Projeler
ISPARTA BELEDİYESİ YENİ LOGOSUNU ARIYOR
ISPARTA BELEDİYESİ YENİ LOGOSUNU ARIYOR
Isparta
Isparta'da 3 kardeşin öldüğü yangında ihmal iddiaları
Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri İstişare Toplantısı Düzenlendi
Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri İstişare Toplantısı Düzenlendi
YÖK YÜRÜTME KURULU ve YÖK SORUŞTURMA KURULUNUN DİKKATİNE ! . .
YÖK YÜRÜTME KURULU ve YÖK SORUŞTURMA KURULUNUN DİKKATİNE ! . .
Yalvaç
Yalvaç'ta "mahalle evleri" ile mahalle kültürü ve gelenekleri yaşatılacak
Isparta
Isparta'dan İdlib'e 11 tır yardım malzemesi gönderildi
Başkan Başdeğirmen: “Kadınlarımızın ürettiklerini satmalarını sağlayacağız”
Başkan Başdeğirmen: “Kadınlarımızın ürettiklerini satmalarını sağlayacağız”
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Temsilcileri Isparta da….
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve Temsilcileri Isparta da….
ISUBÜ Rektörü Diler
ISUBÜ Rektörü Diler'den Güleda Cankel'in ailesine başsağlığı ziyareti
Isparta
Isparta'da telefon dolandırıcılığı operasyonu: 2 gözaltı
BİNALİ YILDIRIM ISPARTA
BİNALİ YILDIRIM ISPARTA'YA GELİYOR
Isparta
Isparta'daki yangında hayatını kaybeden Tuğçe'nin okulunda üzüntü yaşanıyor
CADDE VE SOKAK OTOPARKLARIN İPTALİ İÇİN DAVA AÇTI
CADDE VE SOKAK OTOPARKLARIN İPTALİ İÇİN DAVA AÇTI
ISPARTA BELEDİYESİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ
ISPARTA BELEDİYESİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ
Isparta
Isparta'da 3 kardeşin öldüğü yangındaki ihmal iddialarına soruşturma
GELENDOST ELMASINDAN SONRA KÜLTÜR MANTARI İLE GÜNDEMDE
GELENDOST ELMASINDAN SONRA KÜLTÜR MANTARI İLE GÜNDEMDE
İYİ PARTİ
İYİ PARTİ'DEN DELEGE SEÇİMİ AÇIKLAMASI
Muhtarlardan, Başkan Başdeğirmen’e hizmet teşekkürü
Muhtarlardan, Başkan Başdeğirmen’e hizmet teşekkürü
Belediye ekipleri kar ve buzlanmaya karşı 24 saat çalışıyor
Belediye ekipleri kar ve buzlanmaya karşı 24 saat çalışıyor
Isparta
Isparta'da evde çıkan yangında 2'si çocuk 3 kişi öldü
MİRYOKEFALON BİZİM ORTAK DEĞERİMİZDİR DİYENLER NEREDESİNİZ?
MİRYOKEFALON BİZİM ORTAK DEĞERİMİZDİR DİYENLER NEREDESİNİZ?
İçli: “Başkanımız çalışmalarını engellileri de içine alarak yapmış”
İçli: “Başkanımız çalışmalarını engellileri de içine alarak yapmış”
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinden Ocak ayı raporu
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinden Ocak ayı raporu
Isparta
Isparta'da fırtına nedeniyle restoran camının kırılması sonucu 5 müşteri yaralandı
Narkotik Şube Müdürlüğü 4 İranlıyı yakaladı
Narkotik Şube Müdürlüğü 4 İranlıyı yakaladı
KARAYOLLARI VE MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI SAVAŞI
KARAYOLLARI VE MİRYOKEFALON ZAFER KAVŞAĞI SAVAŞI
İYİ parti  kongreleri  başlıyor
İYİ parti kongreleri başlıyor
Genç Ofis İçin İmzalar Atıldı
Genç Ofis İçin İmzalar Atıldı
4 Şubat Dünya Kanser Günü
4 Şubat Dünya Kanser Günü
EMITT 2020’da Kültür Turları Dalında En İyi Destinasyon Tanıtımı
EMITT 2020’da Kültür Turları Dalında En İyi Destinasyon Tanıtımı
Isparta
Isparta'da Motorlu Taşıtlar Sınavı'nda usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla iki şüpheli tutuklandı
HUZUREVİ YARDIM DERNEĞİ BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
HUZUREVİ YARDIM DERNEĞİ BAŞKANINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
Şafak’a taziye evi ve kurs merkezi
Şafak’a taziye evi ve kurs merkezi
Dereboğazı yolu Antalya’ya kadar bizim sorumluluğumuzdadır
Dereboğazı yolu Antalya’ya kadar bizim sorumluluğumuzdadır
UYGULAMALI BİLİMLERDE YENİ MODELLER
UYGULAMALI BİLİMLERDE YENİ MODELLER
Isparta Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kavuklu ile Pişekar Tiyatro oyununu çocuklar için sahneledi
Isparta Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kavuklu ile Pişekar Tiyatro oyununu çocuklar için sahneledi
TARHAN
TARHAN' IN HAYKIRIŞI!!!
Isparta Belediyesi öncülüğünde hazırlanan yardım tırı yola çıktı
Isparta Belediyesi öncülüğünde hazırlanan yardım tırı yola çıktı
ULAŞTIRMA BÖLGE MÜDÜRÜ EĞİRDİR
ULAŞTIRMA BÖLGE MÜDÜRÜ EĞİRDİR'E GELDİ.
GELENDOST’TAN DEPREM BÖLGESİNE 1 TIR ELMA
GELENDOST’TAN DEPREM BÖLGESİNE 1 TIR ELMA
"Akdeniz
"Akdeniz'deki deprem sayısı tedirgin etmesin" uyarısı
SN. ARAS DERHAL İSTİFA EDİN!..
SN. ARAS DERHAL İSTİFA EDİN!..
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANINDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANINDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Haber Yazılımı